otevřít plakát

FC Vsetín - žáci

FC VSETÍN


webové stránky mládeže

FC Vsetín - Žáci
Dnes je Sobota 04. dubna 2020      Svátek slaví Ivana     

PARTNEŘI KLUBUSPONZOŘI MLÁDEŽE


CERTIFIKACE

FC Vsetín - žáci

FC Vsetín - žáci

NÁSTĚNKA

NAŠI BENJAMÍNCI

NÁBOR HRÁČŮ

FC Vsetín žáci - Nábor hráčů

HYMNA FC VSETÍN

YOUTUBE KANÁL

FC Vsetín - žáci

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

ŠPANĚLSKO 2016

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - Sponozoři

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

ŠPANĚLSKO 2014

SPAIN 2014

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

FOTO ARCHÍV

POSLEDNÍ PŘIDANÁ GALERIE

O POHÁR HEJTMANA ZLÍNSKÉHO KRAJE 2019
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -

POČASÍ

PŘÍSPĚVKY

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

Transparentní účet mládež:
KLIKNUTÍ NA TRANSPARENTÍ ÚČET

Variabilní symbol:
Kód trenéra (my máme 02)
Konstantní symbol:
Ročník fotbalisty (např 2003)
Specifický symbol:
Měsíc a rok (např: 09/2014)
Zpráva pro příjemce:
Jméno fotbalisty (např. Prokop Lopata)

ODKAZY

FC VsetínZlínský krajský fotbalový svazFotbalová asociace ČRFotbalová škola Petra ČechaMěstské lázně VsetínHC VsetínMěsto VsetínHotel BritanniaZoo LešnáZoo LešnáZoo LešnáFC BarcelonaReal MadridChelsea FC

WWW PROHLÍŽEČE

Stránky jsou optimalizované pro:


Chrome

Firefox

Opera

 

    AKTUALITY


07
března
17:54
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Klubové derby mezi U12 a U13

Na dnešek jsme měli obě kategorie U12 i U13 domluvený přátelák proti klukům z Kysuckého. Bohužel, včera premiér nedoporučil výjezd občanů ze SR, a tak se nám soupeř z utkání omluvil. My jsme nelenili, čas srazu jsme sjednotili a poslali kluky do boje proti sobě.
Sehráli jsme celkem 90 výživných minut, a to v každém z družstev se dvěma na střídání. Utkání se hrálo nahoru a dolů. První třetina byla velmi vyrovnaná a již zde začali mlaďoši pálit šance. Od druhé části začali kluci U13 hru více roztahovat do křídel, a utkání dostalo ještě větší spád. V této části vyhráli hlavně na proměněné šance, kterých bylo na obou stranách dost. Třetí část měla stejný průběh. Mladíci pálí tutovku za tutovkou a v druhém týmu se rozstřílel Max.
Utkání svůj účel splnilo, ikdyž obě družstva nebyla kompletní (prázdniny, zranění, nemoci a půlka U13 na turnaji). K vidění byl fotbal plný aktivity a šancí na obou stranách. Jediný rozdíl byl v proměňování, na to byly uspěšnější třináctky.
Všechny kluky musím dnes pochválit za přístup k utkání a za předvedenou hru.
S kluky U12 si podrobněji probereme v ponděli na tréninku.

FC VS U12
Mičian - Paška, Dańa, Řezáč, Králík, Brambor, Macháček, Balcar, Gřešák a Hořanský

FC VS U13
Ptáček - Kalabus Max, Kalabus Adam, Cabras, Zezula, Vráblík, Erban, Adamec, Zbranek M. a Sedlák


23
února
19:55
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Proti Polance to nebylo nic jednoduchého

Dnes jsme ráno přivítali v dalším přátelském utkání na naší umělce soupeře z nedaleké Valašské Polanky. Soupeř má ve svých řadách nejednoho šikulu , a tak jsme byli na tuto konfrontaci zvědavý.
První dvě třetiny nám nevycházelo vše jak jsme si představovali. Na našich kopačkách bylo spoustu nepřesnotí, a dnes nám nefungovala středová osa týmu, v čemž byl dnes největší problém. V obranné fázi jsme byli málo důrazní, a i proto měl soupeř v prvních 60 minutách několik šancí, které svým bravurním výkonem vychytal Sam v naší bráně. Co se týká golmanů, tak na ty se můžeme 100% spolehnout. Až závěrečná část měla z naší strany lepší momenty, kdy jsme se dostávali do spousty šancí a gólových příležitostí. Spoustu věcí řešíme zbrkle mnohdy až sobecky. Chybí nám pohyb a chuť se rvát o každý míč. Bohužel se stále dostáváme z virózy, která náš tým pohltila, a stále se pereme s tréninkovým výpadkem, ale vymlouvat se na to nemůžeme. Podrobněji si to kluci probereme zítra před tréninkem. Musím pochválit přístup soupeře, který nám dnes skvěle sekundoval a hlavně v druhé části nám hodně zatápěl.

FC VS - Valašská Polanka 7:2
Branky: 4x Gřeša, 2x Zajko, Hořa

Mičian - Daňa, Dobeš, Janota, Králík, Macháček, Paška, Hořanský, Ludva, Balcar, Gřešák, Tkadlec, Řezáč


16
února
16:36
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Pod Pecníkem proti Fastavu

FC Vsetín - žáci
Po 14 denní odmlce jdeme do dalšího přáteláku, kdy na domácí umělce za krásného počasí vítáme kluky ze Zlínksého Fastavu.
V tomto utkání jsme po celou dobu tahali za kratší konec. S úkoly, se kterými jsme šli do zápasu, jich moc splněno nebylo. Tyto věci si kluci probereme v kabině. Soupeř byl pohyblivější, chuťovější, silnější na míči a v zakončení nekompromisní. Na naší straně byly vidět pouze náznaky akcí, které mnohdy končili prvním dotykem míče. Soupeř dnes vlnil naši síť hodněkrát, a to Davča v bráně doslova čaroval. My jen korigovali po krásné akci, kdy Domča narážel a Zajko vlnil síť.
Kluci víme na čem je třeba pracovat a hned od zítřka se do toho pustíme. Tak hlavy nahoru - A JEDEME DÁL!!!

FC VS - FC Fastav 1:14 (Zajko)

Sestava:
Dobeš - Gurný, Paška, Řezáč, Gřešák, Brambor, Macháček, Králík, Balcar, Ráček, Janota, Mikulenčák, Ludva a Kurtin

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - žáci

02
února
16:01
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Brumov - den závěrečný

FC Vsetín - žáci
A máme tu posledních pár hodin našeho Brumovského soustředění. Bohužel již při budíčku zjišťujeme, že k nemocným se přidává nedobrovolně Dobi a Mira. Ještě před snídaní alarmujeme rodiče, aby jsme je netrápili, aby si pro kluky přijeli. Děkuji za rychlou reakci. A klukům přejeme brzké uzdravení.
Zbytek týmu jdeme na snídani a chystáme se na závěrečné přátelské utkání proti SK HS Kroměříž, jež hraje jižní skupinu SpSM ligy.
Do utkání jdeme za krásného slunečného počasí. Jelikož nám padli všichni tři gólmani, tak mezi tyče šel dobrovolně Gřeša. Soupeř na nás zkusil vyrukovat s aktivní taktikou, kterou jsme přežili s jedním imkasovaným gólem. Najednou jsme rozběhali únavu a na hřišti začali předvádět krásný fotbalový výkon, který lahodil oku všem přítomným divákům. Kluci do puntíku plnili nastavené úkoly a hra měla spád. Gřeša se své nové role v bráně zhostil na jedničku (je vidět že v U12 nemáme nouzi o gólmany :-)). A to ještě lapil penaltu Hanáckému brankáři. Do defenzivy nám to soukolí klape skvěle a ve hře do útočné fáze to bylo také perfektní. Kluci jsou v pohybu, běhají ve správném prostoru, jsou aktivní v nabídce, silní v soubojích a odměnou jim jsou krásné kombinační akce, které končí brankami. Soupeř se ve třetí části dostává na dosah, ale valašští bojovníci jedou na krev až do závěrečného hvizdu. Opravdu musím kluky za dnešní výkon pochválit. Byl to jeden z těch top výkonů, které jsem kluky viděl sehrát (a to nám chybělo spousta kluků, díky kterým by náš výkon šel ještě nahoru a snesl vyšší měřítko). Velká pochvala chlapáci!!!! Na každém výkonu, ikdyž se zdá být perfektní se najdou mezírky, ale na těch zapracujeme a vše si řekneme v kabině.
Děkujeme týmu Kroměříže, že za námi přicestovali a mohli jsme se fotbalově porovnat.

FC VS - HS Kroměříž 4:3
Branky: 2x Chips, 2x Zajko
Sestava: Gřeša - Tom G., Robin, Tony, Zajko, Peťa, Adam R., Chips, Rosťa, Vojta, Adam T., Ondra

Poté následuje oběd a závěrečná cesta vlakem domů.

Tímto bychom chtěli za celou kategorii FC VS U12 poděkovat firmě Nertech, díky níž jsme s kluky mohli strávit tyto čtyři dny v areálu v Brumově. Rodičům za spolupráci i nápomoc při řešení virového onemocnění a i těm, kteří nám dnes byli fandit. Velké dík patří místním kuchařkám, kde nám servírovali výtečná jídla.
Kluci za nás trenéry patří dík i Vám. Účel soustředění byl splněn, stejně tak i plán. Dobře zregenerujte, polečte bolístka, marodi se rychle uzdravte a již se na Vás zase budeme těšit.

Za trenéry Zdeňa a Aleš


02
února
15:44
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Brumov - den třetí

FC Vsetín - žáci
Sobotní den startujeme jako vždy budíčkem, hygienou a snídaní. Po snídani máme s kluky debatu směrem k přátelskému utkání, které hrajeme dopoledne v ramci tréninku proti domácímu Brumovu. V tomto utkání nám již chybí Hořa (nemoc) a Mára (zranění) a Aďa R. odpočívá.
Do utkání dostávají kluci dva úkoly, které plní jak mají. V tomto utkání jsme tím fotbalovějším týmem, kdy bylo k vidění spousta pěkných akcí a krásných gólů.

FC VS - Brumov 9:3
Branky: 3x Chips, 3x Zajko, Peťa, Vojta a Adam T.
Sestava: Sam, Martin - Mira, Robin, Dobi, Zajko, Tony, Domča, Kurťa, Chips, Tom G., Ondra, Rosťa, Manina, Peťa, Gřeša, Vojta a Adam T.

Následuje oběd a čas na regeneraci na pokojích. Po tomto čase, který kluci plně využili ke všemu jen ne k odpočinku máme před sebou trénink, kdy pro uvolnění kluků z plné zátěže soutěžíme v práci s míčem ve slalomech. Druhou půlku tréninku si kluci zahráli fotbal.
Po večeři jdeme na krátkou procházku, kde kluci využili možnost doplnění zásob v místním obchodě.
Na večer začínají potíže, jelikož ani nám se nevyhnuly bacily (snad nejsou čínské). Postupně izolujeme Martina, Domču, Maninu a Sama. Modlíme se, aby to nezastihlo další. Kluci dostal poté prostor, aby své zážitky sdělili rodičům atd. Večerku mají protáhlou, ale únava dělá své a kluci ještě před jejím vypršením usínají.


01
února
19:51
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Brumov - den druhý

FC Vsetín - žáci
Páteční brzzký budíček klukům moc radosti nedělá. Startujeme snídaní a prvním tréninkem, který byl ještě zaměřen na kondici. Po náročném tréninku kluci doplňjí vitamíny a kvalitně stravují oběd. Krátká procházka po Brumově s návštěvou obchůdku. Následuje odpočinek, po kterém míříme opět na umělku k dalšímu tréninku. Tentokrát se již zaměřujeme na přihrávky, práci s míčem a následnými souboji 1:1 a 2:2 se zakončením. Kluci makají na jedníčku.
Opět vitamíny a večeře. A pokračujeme lekcemi o stravování našich mladíků.
Chvilka mobilmanie a po druhé večeři a hygieně kluci usínají jako miminka.


01
února
19:40
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Soustředění U12 v Brumově - den první

FC Vsetín - žáci
Ve čtvrtek dopoledne si kluci ve školách vyzvedli svá pololetní vysvědčení a následně jsme se sešli ke společnému odjezdu vlakem na zimní soustředění do Brumova. Na základě prospěchu dostali všichni svolení k odjezdu :-).
Cesta vlakem proběhla bez problémů, a tak jsem se ubytovali v městské ubytovně jen pár kroků od fotbalového areálu. Kluci se rozmístili na pokoje a začali se vybalovat. Poté, co jsme dobře povečeřeli, tak jsme kluky seznámili s programem soustředění. Kluky jsme pomocí istruktážních videí začali seznamovat se správným stravováním mladých sportovců. Následovala druhá večeře a hyjéé do pelechů.


26
ledna
14:22
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Přátelák proti Dubnici

Nedělní poledne opět vyplnili kluci fotbalem, kdy jsme Pod Pecníkem sehráli přátelák proti souputníkům z Dubnice.
Před utkáním se omluvil Gřeša, Zajko šel vypomoci početně strádajícím U13 a Mára ještě není zdravotni fit.
Do utkání jdeme s dvěma gólmany a 11 hráči. Začátek utkání jako z hororu, kdy se na nás valí Dubnická lavina, a téměř vše končí v brance. Po následném oklepání a rozběhání včerejší únavy se hraje cca 35 minut vcelku vyrovnaná hra. My své šance nedáváme a soupeři stačí po delší odmlce jeden gól a zase je vše jako na začátku. Škda jak rychle sklápíme hlavy. Třetí část je ze strany Valachů již na hraně možností, ale utkání dohráváme s posledními zbytky sil.
Za celý víkend kluci máte u mě velkou poklonu, protože to nebylo jednoduché a hlavně fyzicky náročné.
Po celodenním turnaji nás dnes prověřil silný celek, který hrál líbivý fotbal založení na kombinační rychlé hře. Vcelku logicky nám docházeli síly rychleji, ale nikdo jste se nevzdal a chtěl bojovat až do konce.
Hošani, dejte si pořádnou vyváženou stravu a dopřejte tělu klid a odpočinek, což je důležité pro celkovou regeneraci.
Sestava:
Dobeš, Mičian - Gurny, Daňa, Paška, Ráček, Macháček, Ludva, Brambor, Kurtin, Balcar, Hořanský a Janota


26
ledna
14:07
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Halový turnaj v Přerově

Tento víkend byl pro kluky ve znamení fotbalu. Sobotní den jsme strávili ve sportovní hale v Přerově. Pro tento turnaj jsme přihlásili dva týmy, abychom mohli využít všechny hráče. Ze zdravotních důvodů nám chyběl pouze Mára a Robin. A hlavně jsme to brali jako teambuildingovou akci, aby jsme s kluky strávili celý den a stmelovali kolektiv.
Oba týmy sehráli ve skupinách 4 kvalitní utkání + čtvfrtfinále. Kluky musím pochválit za přístup k utkáním i za chování mimo hrací plochu. Utkání byla ruzných charakterů, podle soupeřů, jelikož někteří byli fotbaloví a jiní hráli spíše silový fotbal. Ale kluci se s tím rvali jak mohli a bylo tam vše co k tomu patří (radost, zklamání, slzy, utržené šrámy, pokřiky atd.).
Kluci musím Vás pochválit, jak za přístup, tak to jak jste se navzájem povzbuzovali a prožívali jste vše jako jeden tým. Mnohdy to znělo, jako by Vám v zádech stála celá aréna :-).
Tým 1 se postupně utkal s celky: Přerov B, MFK Vyškov, Tovačov, Újezdec a KMK Přerov.
Tým 2 s celky Přerov A, Valašské Meziříčí, KMK Přerov, Nový Jičín a Tovačov.

FC VS 1:
Ptáček, Mičian - Macháček, Daňa, Hořanský, Janota, Ráček, Kurtin

FC VS 2:
Dobeš - Gřešák, Gurný, Řezáč, Králík, Brambor, Ludva, Balcar

Mezi střelce se zapsali:
Chips 6x, Peťa 5x, Gřeša 5x, Zajko 4x, Tony 3x, Domča 3x, Adam R., Ondra a Hořa.
Následující úkol byl jasný. Aby kluci dobře zregenerovali a v neděli jsme se sešli před obědem k sehrání PU proti Dubnici n. V.


19
ledna
17:09
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Traingl na HFK Olomouc

Dnes jsme s kluky sehráli na perfektně přichystané umělce v Olomouci dvě velmi kvalitní utkání s domácím HFK a Hranicemi. Hráli jsme s každým soupeřem 45 minut.
Poté co hřiště opustili stroje na úklid sněhu (zde můžeme jen závidět), tak nastupujeme k prvnímu zápasu proti HFK. Toto utkání bylo z obou stran velmi kvalitní. My jsme na tom byli dobře pohybově a i na míči jsme byli silní. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a bylo vidět, že obě družstva chtějí hrát fotbal, což na kvalitě určitě přidalo. V tomto utkání jsme vydrželi po celou dobu v koncentraci ikdyž to bylo fyzicky náročné. Zde velká pochvala.
Ihned poté jdeme do boje s Hranicemi. Do utkání vstupujeme(koncentrovaně a s chutí) a dobrý vstup korunujeme brankou po nacvičeném signálu. Následně zcela ustupujeme od své hry a je to vidět. V této fázi měl soupeř lepší přechodovou fázi, byl chuťovější a silnější a nám to již s úbytkem sil dělalo problémy. Do hry jsme se srdnatě vrátili v závěrečné desetiminutovce utkání, kdy kluci našli ještě zbytky sil, přidali na důrazu, zkvalitnili pohyb, zvýšili presink a výsledkem toho byly 3 branky v síti soupeře čímž dorovnali konečné skóre.


HFK - FC VS. 2:3 (3x Mára)
Hranice - FC VS 4:4 (2x Mára, Gřeša, Zajko)

Sestava:
Mičian - Paška, Ráček, Dančák, Králík, Janota, Štuler, Balcar, Macháček, Gřešák, Ludva, Hořanský, Brambor


30
listopadu
19:32
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Přátelské utkání s Akademií MFK Vítkovice

Na dnešní dopoledne jsme přijali pozvánku k sehrání přátelského utkání na půdě Vítkovické akademie.
K tomuto utkání jsme odjeli s namíchaným týmem kluky r. 09 a r. 08. Soupeř to měl poskládané podobně, a tak jsme sehráli celkem 105 minut kvalitního fotbalu.
Celé utkání se neslo v kvalitní hře z obou stran. K vidění bylo vidět spoustu dovedností, kvalitních a rychlých kombinací a velká snaha a chuť všech hráčů na hřišti. Naši kluci byli ve většině tohoto utkání tím lepším a fotbalovějším celkem. Spolupráce kluků byla výborná a dokázali i v chladném počasí hrát tak, jak se učí, i přes menší výpadek ve druhé části.
Je super, ze takto pracují i v místní akademii, která funguje zatím krátce, ale určitě mají na čem stavě. Velká pochvala pro soupeře. Mladíci z Vítek chtěli hrát fotbal, a ikdyž nebylo z jejich pohledu skóre až tak příjemné, tak se nenechali unést k nakopávání, ale i přes možnost ztráty se snažili hrát kvalitně na míči a pokoušet se o přechod 1:1 jako my!!A to se jim taky dařilo a bylinodměněni i nějakou tou brankou..
Již nyní jsme se domluvili, že si to vše zopakujeme v zimním přípravném období.
Pro nás a určitě i pro soupeře to byl kvalitní závěr podzimní části.
Děkujeme za pozvání a již se těšíme na další měření sil.

FC VS:
Dobeš - Mikulenčák, Nosek, Ludva, Brambor, Orda, Kurtin, Macháček, Filgas, Králík, Hořanský, Tkadlec, Likavčan


30
listopadu
18:24
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Podzim v podání U12

FC Vsetín - žáci
Do nové sezóny vstupují kluci r. 2008 už jako mladší žáci. Velký boj jsme před zahájením sezóny sehráli na poli přestupovém, kdy se nám podařilo do této kategorie přivést 7 kvalitních hráčů z okolí, kteří byli ještě v září doplněni o další dva šikuly. Přípravu jsme začali již na začátku července. Kromě omluvenky na dovolenou byla účast na tréninkových jednotkách perfektní. V přípravě jsme sehráli několik přátelských utkání, a už ta nám ukázala, že s těmito kluky se dá parádně pracovat a všichni v sobě mají nějaký fotbalový potenciál.
Do ligových bojů jdeme s hlavou nahoře, velkým odhodláním, očekáváním a snahou nedat žádnému soupeři nic zadarmo. Ikdyž se kluci znají jen chvilku, tak ten adaptivní a seznamovací proces probíhá souběžně rychle jako úvodní kola soutěže, proto ten herní progres v podzimní části byl výtečný a viditelný vcelku brzy. Individuální výkony hráčů šli nahoru, a tím stoupal i herní projev celého týmu. Kromě snad 3 utkání, která nám nevyšla herně jak jsme si asi představovali, tak v ostatních kláních jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, a to je pro nás vzhledem k nabité soutěži zvučnými jmény velkým hnacím motorem kupředu a k další práci.
Hráče musím za celou část sezóny pochválit (jak za přístup v tréninku, tak přístup k zápasům). Celkově jsme sehráli 15 mistrovských utkání, kdy po sedmi z nich si kluci mohli dát vítězný pokřik. Proto to ti kluci hrají, aby z fotbalu měli radost. A když pak trenéři vidí v šatně ty rozjuchané malé fotbalisty, tak to je pro nás ta největší odměna. Podzim ukončíme tréninkem 17.12., a do nového roku vstoupíme na začátku ledna, abychom byli ještě více konkurenceschopní v této náročné ligové soutěži.
Velké díky patří mému trenérskému kolegovi, bez jeho velké pomoci by se tahle více než dvacetičlenná squadra nedala ukočírovat a ten posun by neměl ty správné parametry.
Dále děkujeme všem rodičům, kteří naše hochy doprovázeli ke každému utkání v hojném počtu a dělali jim skvělou kulisu.
Nyní nám za celou kategorii U12 nezbývá nic jiného, než Vám všem rodičům, fanouškům, rodinným příslušníkům, činovníkům klubu a všem ostatním popřát krásné a ničím nerušené prožití svátků vánočních a do r. 2020 jen to vše nej nej nej .... a hlavně hodně zdravíčka. A stejně jako letos tak i v tom roce následujícím se těšíme na Vaši podporu.


10
listopadu
11:30
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Na závěr jsme loupili v Hranicích

V sobotu odpoledne jsme zajížděli k posledníku utkání podzimní části do Hranic.
Do utkání jsme vstoupili aktivně, a již ve 2 minutě otevíráme skóre zápasu. Od začátku utkání jsme ve hře do ofenzivní hry aktivnější, na míči jsme šikovnější, ale bohužel až tak moc jsme nebyli v zakončení, jak by si hra zasloužila. První třetina nám vázla ve hře dozadu!!!
Po této třetině jsme si vyříkali nedostatky, a jako by od této části hry nastoupili zcela jiní Valaši. Ve hře jsme byli daleko aktivnější, důraznější, chuťovější. Když bylo potřeba, tak jsme si pomohli dovednostně, někdy jsme si soupeře krásně vykombinovali. Spousta rychlých přechodu do útoku a vše završeno brankami v síti soupeře. Bohužel, domácí toto neustávali, a my jsme byli jako už po několikáté v této sezóně trestání hrubými až likvidačními skluzy zezadu na naše hráče. Je až zarážející, když musíme s kolegou zvažovat, které hráče a jestli poslat či neposlat na hřiště, aby nedošlo k jejich zranění .........!!!!!! Probůh, jsou to kluci co mají rádi fotbal, a ti se jím mají bavit. Ne být terčem zákroků, které nepatří do dospělého natož pak do mládežnického fotbalu!!!
Kluci za tento zápas máte velkou pochvalu. Hra měla svou kvalitu, tempo, a odehráli jste jej s velkým nasazením a chutí. Škoda poslední minuty, kdy Dobi přišel o čisté konto.
Závěr podzimní části měla naše hra stoupající tendenci, kdy jsme se mohli opřít o skvělé gólmany, perfektně pracující defenzivu, makjící záložní řadou a rozstříleným univerzálem Márou na hrotu se 45 brankami na kontě. Všichni do jednoho zasluhujete absolutorium!!
Za těch pár měsíců, co jste kluci spolu jste ušli velký kus cesty, na všech je vidět obrovský fotbalový a lidský posun!! SUPER..

SK Hranice - FC VS 1:6
Branky: 5x Mára, Chips

Sestava:
Dobeš - Paška, Gurný, Králík, Janota, Filgas, Balcar, Macháček, Brambor, Dančák, Ludva, Štuler a Hořanský


03
listopadu
14:37
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Prokletí Tyršovky prolomeno proti Uničovu

FC Vsetín - žáci
Dnes jsme na domácí Tyršovce sehráli předposlední utkání podzimní části ligy ml. žáků proti Uničovu.
Do utkání jdeme s odhodláním navázat na předešlé herní výkony, ve kterých byl viděn zlepšený herní projev. Soupeř dnes přijel s jedním hráčem na střídání a veškerá jejich hra byla založena na hustém obranném bloku před vlastní bránou a nakopáváním míče do rychlých brejků.
První třetina byla z naší předvedené hry seznamovací s tím, jak se proti takhle zhuštěné obraně prosadit. Jednou se nám to povedlo, ale místo toho, abychom proměnili i další tutovky a zahráli si fotbal, tak soupeř dvěmi střelami po našich nepřesnostech a nedůrazu převažuje misky vah na svou stranu.
Druhá třetina byla o malinko lepší, ale hráči soupeře hrají (brání) velmi obětavě, a ne a ne nás pustit do zakončení. A když se nám podaří zakončit, tak nám to lapí gólman nebo to jde pánu bohu do oken.
Třetí třetina dnes byla ta nejpovedenější, když jsme s tím Uničovským betonem dokázali pohnout a prolomili ten obranný val a své akce a šance jsme dotáhli do gólových.
Kluci, dnes to bylo proti houževnatému soupeři náročné, ale vypořádali jste se s tím celkem slušně, ikdyž je třeba říct, že některé věci jde řešit jinak a lépe (probereme si to na tréninku). Ale i tak palec nahoru!
Příští sobotu zajíždíme k poslednímu utkání na půdu cementářů z Hranic.

FC VS - Uničov 7:2
Branky: 4x Štuler, Králík, Dančák, Hořanský

Sestava:
Mičian - Paška, Brambor, Králík, Janota, Balcar, Dobeš, Dančák, Hořanský, Filgas, Macháček, Gřešák a Štuler


26
října
19:08
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

V Hlučíně jsme dominovali

Dnes jsme zajížděli k dalšímu utkání na půdu Hlučína, kde nás čekalo příjemné fotbalové počasí a krásné hřiště. Od včerejška se nám sypaly omluvenky z důvodu nemoci, a tak odjíždíme k utkání s 10 hráči do pole.
K utkání jsme si dali úkoly, kterými se chceme rezentovat. A musím uznat, že kluci od první do poslední minuty na hřišti plnili vše do puntíku a předváděli nejkompaktnější výkon této sezóny. Ve hře na míči jsme jasně lepší, přechod 1:1 výborný, dostupování hráčů a kombinace na jedničku, a to je vše okořeněno vlnící se sítí soupeře. Bohužel, jako už po několikáté v sezóně nás soupeř trestá za naši fotbalovost fauly, které zde nepatří, což má za důsledek, že nás opouští po 15 minutách hry Gřeša, který dostal naloženo a zápas nedohrál! Kluky to semknulo a na soupeře valí jednu lavinu za druhou. Dnes od fantastického gólmana, téměř bezchybných zadáků, přes skvělou hru záložní řady až po smrtícího střelce předvádíme výkon, který se dá hodnotit jako = fantastický týmový kamarádský výkon!!! Do ofenzivní, tak i do defenzivní práce jste makali na 110%. Velký palec nahoru. Tři branky jsme dostali po snaze o konstruktivní a dovednostní hru, takže zde nekárám, jen si řekneme, jak je to možné vyřešit lépe i v těchto momentech. A jednu branku - výstavní po standartní situaci,to by nechytil ani Čech :-). Kluci, dnes na Vás bylo vidět, že jste tam nechali maximu. 75 minut hrajem v devíti, ale vy jste jeli nadoraz až do konce, bylo vidět jak Vás to baví a to dělá radost nám!! Za dnešek jedno velké absolutorium!!
Kluci, nadále budeme poctivě trénovat, čekat na marody, kteří se k nám snad co nejdříve připojí, abychom i v následujících dvou utkáních, snad v plném počtu dokázali navázat na dnešní herní výkon.

Hlučín - FC VS 4:12 (1:3, 2:4,1:5)
Branky: 9x Štuler, 2x Janota, Dančák

Mičian - Paška, Králík, Brambor, Janota, Dančák, Balcar, Filgas, Gřešák, Štuler, Macháček


21
října
18:16
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Na Vítky jsme nestačili

Za ideálního fotbalového počasí jsme přivítali v dalším kole na domácí Tyršovce kluky z Vítkovic.
V tomto utkání jsme chtěli navázat na vzrůstající herní kvalitní projev, který se nám dařilo prezentovat v předešlích utkáních.
Začátek první třetiny se to dařilo, soupeře jsme skvěle dostupovali a byly zde i náznaky dobrého přechodu do útočné fáze. Ale následně soupeři darujeme 3 branky (po našich chybách, nedůrazu apod.), a těžko se z toho zvedáme. Druhá třetina byla zcela v režii soupeře. Zde jsme se nezmohli na žádný zvrat a herní projev nebyl ideální. Třetí třetina byla z naší strany v tomto utkání tou nejkvalitnější. Hra se zvedla, ale ani dílčí krůček v podobě vyhrané třetiny se nám nezdařil (škoda - v této fázi zápasu to nebylo daleko). Podrobněji si vše rozebereme na tréninku. Z každé takovéto porážky se musíme poučit.
Kluci deme dál. Ještě nás čekají v podzimní části 3 mistráky. Takže poctivě potrénujeme a fotbalem se budeme bavit.

FC VS - FC Vítkovice 2:12
branky: 2x Gřešák

Dobeš - Ráček, Brambor, Paška, Králík, Macháček, Janota, Dančák, Gřešák, Hořanský, Filgas, Balcar


06
října
18:34
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Proti Karviné to bylo velmi kvalitní utkání

Do dnešního utkání proti Karviné jdeme s odhodláním a snahou o zlepšení fotbalové kvality v naší hře. Proti nám stojí soupeř, který má ve svých řadách na svůj věk několik nadstandartně vysokých kluků. Takže očekáváme nelítostný boj na všech frontách.
Začátek utkání jako by nás nakopnul. V první minutě inkasujeme branku a ve 2. minutě přicházíme o Gřešu, který odstupuje se zraněním kolene. V tento moment se kluci semknuli a po celých 90 minut byli jasně lepším a to hlavně fotbalovějším celkem na hřišti. Ve všech aspektech hry jsme jasně soupeře převyšovali. Chuť, zápal, nasazení, dovednosti, kombinace, to vše nám vycházelo a kluci hráli na hranici svých možností, a bylo na nich vidět, jak si to užívají. Do hry byli plně vtaženi, nic nevypustili, odvahou si dovolili 1:1, když bylo potřeba tak hru zrychlili krásnými kombinacemi, kdy po některých z nich jsme stříleli krásné branky. Jak do útočné, tak i do obranné fáze se zapojovali všichni. Soupeř se dnes zmohl jen na jediné, a to na nakopávání dlouhých balónů na čahouny vředu. A když kluci začali sbírat i tyto nakoplé míče, tak soupeř byl naprosto bezmocný. Karvínští hrozili v momentech standartních situací, kde chtěli využít výškové převahy, ale naši tam bojovali jako lvi a se ctí vzdorovali i těmto situacím. Největší kvalitu měli na hřišti s hráčem číslo 6 na dresu. Ale jeden hráč sám nic nezmůže. Za dnešek po delší odmlce opět paleček nahoru kluci.
Gřeša zbytek utkání sledoval zpoza okna v naší šatně, kdy sledoval, jak se kluci rvou i za něj, a tak si mohl i přes bolest s kluky vychutnat vítězný pokřik. Když odcházel domů, tak kulhal na druhou nohu :-) :-), tak snad jej brzy uvidíme zase mezi námi :-) :-) ...

FC Vsetín - MFK Karviná 9:4
Branky: 5x Mára, 2x Aďa R., Peťa a Chips

Sestava:
Mičian, Ptáček - Gurný, Králík, Paška, Ráček, Gřešák, Balcar, Dobeš, Dančák, Štuler, Brambor, Janota, Hořanský


29
záři
18:49
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Utkání v Třinci s mnoha otazníky!!!!!!!

V sobotu dopoledne jsme za ideálního fotbalového počasí poměřili své umění s mladíky z Třince.
První třetina byla z našeho pohledu celkem zajímavá. Soupeři jsme se v určitých ohledech dokázali dorovnat, ikdyž je třeba říct, že Oceláři byli od prvních minut na hřišti kvalitnější, živější a v osobních soubojích dříve a důraznější. Ale první branku utkání soupeři darujeme sami. Následně z dvou brejkových situací, které byly vyřešeny skvěle převažujeme skóre na naši stranu. A na místo toho, abychom byli na míči jistější a snažili se hrát fotbal se nepochopitelně odvracíme k nakopávání a hurá fotbalu, který soupeř do konce třetiny trestá. Škoda této závěrečné pasáže 1. třetiny. Zde nastal celkový zvrat v utkání.
Druhá a třetí třetina byla z naší strany již křečovitá, nefungovalo nám téměř nic a domácí nám svým důrazem a presinkem vše otrávili. Následující 2 branky soupeři opět nachystáme svou zbrklostí a nechutí hrát. Od té doby to bylo až do konce hra jednoho týmu, který si na hřišti dělal co chce!!!!!! A otázka byla kolikrát Třinečáci rozvlní naši síť. My jsme se zcela odevzdali a až na nějakou tu vyjímku jsme byli neustále pod tlakem domácích, s čímž jsme se nedokázali vyrovnat. Chyběla nám hlavně odvaha v osobních soubojích, snaha něco vymyslet a hlavní problém jsme měli v dostupování soupeře a v důrazu 1:1.

FK Třinec - FC VS 10:2
Branky: 2x Hořanský

Sestava:
Dobeš, Ptáček - Ráček, Paška, Gřešák, Králík, Balcar, Janota, Filgas, Brambor, Dančák, Štuler, Ludva, Hořanský, Macháček


23
záři
14:22
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

S Bílovcem jako na houpačce

Doma jsme nyní přivítali celek z Bílovce.
Do utkání vstoupili lépe hosté a my jsme nevěděli, co a jak v prvních minutách hrát. Kolem 10 minuty se to otočilo, a byli jsme to my, kdo soupeře zatlačil na vlastní půlku, což jsme korunovali vedoucím gólem. Následně jsme do soupeře bušili, šance střídala šanci, ale najednou došlo k nákopu a samostatnému úniku supeře, který lehce srovnává krok. V této chvíli jdou hlavy dolů a soupeř do konce první třetiny se prosazuje ještě dvakrát. Druhá třetina byla jako přes kopírák. Chvíli jsme v útlumu, pak soupeře sevřeme před jeho bránou, ale Bílovečtí tam postavili asi velkou čínskou zeď. Do závěrečné části jsme to trošku změnili, a zde jsme byli my tím lepším celkem. Vytváříme se tlak,ale ne a ne to do kasy protlačit. Utkání korigujeme už jen brankou z pokutového kopu. Kluci o utkání se pobavíme na tréninku. Toto utkání nám ukázalo, na čem je třeba přidat.

FC VS - Bílovec 2:4
Střelci: Chips, Marek

Sestava:
Dobeš, Ptáček - Paška, Gřešák, Ráček, Gurný, Brambor, Králík, Macháček, Filgas, Janota, Balcar, Štuler, Hořanský, Mičian, Ludva


14
záři
17:26
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

MFK Frýdek Místek - FC Vsetín

Dnes jsme s kluky zajížděli k dalšímu utkání, tentokrát na půdu Frýdku Místku.
V tomto utkání borci navázali na velmi kvalitní výkon z minulého týdne a od prvních minut to bylo na hřišti znát. Začátek kluci chytili, ale branka byla pro nás chvíli zakletá. Jakmile jsme to protrhli, tak se kluci uklidnili a začali hrát dobrý fotbal. Vytvářeli si spoustu brankových příležitostí, a to zejména po krásných akcích. A k vidění byla i branka našeho Sama (gólman), který dal gól z vlastní poloviny hřiště. V bráně jsme měli opět spolehlivé duo, kdy oba gólmani pochytali co měli, a tak si šli kluci pro další přesvědčivé vítězství a následně si po 90 minutách užili vítězný pokřik (nevím jak to děláte, že si ty pokřiky, které snad nejsou ani v češtině pamatujete :-)). Super hošani. Jde na Vás vidět, že se sehráváte čím dál víc a i na hřišti je vidět skvělá parta kluků, kteří se fotbalem baví!!!! Palec nahoru.

FC FM - FC VS 2:11
3x Mára, 2x Domča, 2x Zajko, Chips, Dobi, Sam, Rosťa

Sestava:
Ptáček, Mičian - Ráček, Paška, Gurný, Dančák, Králík, Gřešák, Macháček, Brambor, Janota, Štuler, Ludva, Dobeš, Balcar


08
záři
19:24
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Valašské derby jsme ovládli

Dnes jsme za sychravého počasí na naší umělce přivítali ve valašském derby sousední kluky z Valašského Meziříčí.
Po celých 90 minut naši kluci diktovali tempo hry. Ve hře byl vidět od všech kluků super individuální výkon, který vyústil v super výkon týmový. Dnes si pochvalu zaslouží všichni do jednoho. Od zadních hráčů až po útočníky snesla naše hra vysokovou kvalitu a odměnou byla klukům velká porce branek v síti soupeře. Branky si kluci vytvořili individuálními schopnostmi, a nebo krásnými kombinacemi a důrazem před brankou soupeře. Šesti brankami se blýskl Mára, který bojuje o čelo střelců. I soupeř měl ve svém poli několik šikovných klučinů, kteří když sedostali do zakončení, tak tam jsme dnes měli dva gólmany, kteří si šli pro tzv. shutout. Pochválit musíme také gólmana soupeře, který předvedl velmi kvalitní výkon a pochytal spoustu šancí. Dnes jsme byli plní elánu, chuti a radosti ze hry. Pokud se kluci fotbalem baví a mají z něj radost, tak to je pro nás ta největší odměna!!!
Kluci dnes bylo super se na Vás dívat jak si fotbal užíváte!!! Za dnešní výkon si kluci odnesli velký potlesk přítomných diváků, kteří se dnes sešli i za deštivého počasí ve velkém počtu. I Vám patří velký dík.
A ten dlouhatánský pokřik v šatně mluví za vše!! Bravo!!!

FC VS - Valašské Meziřící 16:0
Střelci: 6x Mára, 3x Rosťa, 3x Chips, 2x Zajko, Sam, Peťa

Sestava:
Dobi, Pták, Robča, Tom G., Manina, Aďa, Rosťa, Zajko, Peťa, Sam, Tony, Chips, Mára, Filgi, Domča a Mira


03
záři
20:17
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Z Baníku bohužel se smutným výrazem

Dnes jsme utkáním na Baníku uzavřely náročné dva anglické herní týdny, kdy jsme v 9 dnech odehráli 4 těžká utkání.
Proti nám stojí sice kluci r. 09, ale 1/2 z nich je skoro vyšší něž náš Mára. Mají to krásně navybírané, ale to není pro nás žádná omluva!!
Před utkáním na Baníku jste dnes v kabině vypadali velmi odhodlaně, ale první třetina nebyla z naší strany dobrá. Naopak, takhle bez chutě, až na pár vyjímek jsem Vás ještě neviděl hrát. Soupeři jsme nabízeli góly zcela sami, v soubojích jsme byli bojácní, neochotni se pokusit něco sami vymyslet a podstoupit něco navíc!!!
Po první třetině jdeme do kabiny a po důraznější domluvě jdeme do třetiny druhé. Složení řad jsme přeskupili, a vida, ono to jde. Tuto třetinu jsme dominanntní, v soubojích jsme důrazní, vytváříme tlak na soupeře a konečně se radujeme i z gólů. V těchto chvílích má naše hra vysokou kvalitu a hra nás baví, a je vidět, že do toho dáváte i emoce!!!
Třetí třetina? Škoda, že jste se vrátili zpět do té první. Aktivitou už hýří jen pár jedinců, ale jak jsem psal po Opavě, musíte chtít všichni. Ale to pozitivní se zde nějak vypařilo. Po našich nesmyslných chybách a nedůrazu soupeř střílí další 4 branky. Sice nic vypracovaného, ale na druhou stranu se na to nemusel moc nadřít !!!! Velká škoda kluci. Dnes to byl hratelný soupeř, ale bez jmenovaných aspektů to budete mít těžké !!!!
A to jsem nezmínil dovednosti!!!! Stále klademe důraz na dovednostní přechod 1:1. Ten dnes předváděli bohužel jen jeden hráč z obrany, ale téměř v 99% úspěšně. Druhý z ofenzivní řady si zkoušel přechod čistě 1:1 s menším počtem dovedností, ale aspoň to dělal, a měl snahu se prosaditl! A ve finále z toho vstřeli hatrick. Snad nás v tomhle posunou lekce pana Trávníka!!!
Bohužel spoustu situací řešíme nekvalitně a míč soupeři buď odevzdáme laxní přihrávkou nebo nás soupeř svým důrazem o míč přiraví!!! Dnes musím pochválit i naše dva hroťáky r. 09, kteří do toho dnes dali vše a když jim to občas nešlo fotbalově, tak aspoň dřeli a i jednu branku si spolu krásně vypracovali po vzájemné spolupráci.
Alespoň víme na čem musíme pracovat a kde se zlepšovat. Ale především všichni musíte mít chuť a odhodlání se posouvat dál poctivou prací a tréninkem!!

FC Baník Ostrava - FC VS 8:4 (3:0, 1:4, 4:0)
Branky: 3x Štuler, Ludva

Sestava:
Ptáček, Mičian - Králík, Ráček, Gurný, Paška, Macháček, Dobeš, Filgas, Štuler, Balcar, Brambor, Řezáč, Ludva, Janota,


01
záři
17:52
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Opava byla nad naše síly

Dnes jsme zajížděli k dalšímu zápasu na doslova horkou půdu do Opavy, kde jsme své utkání sehráli na rozpálené umělce!!!!!
Utkání bylo od první minuty velmi bojovné, plné osobních soubojů. Bohužel dnes mi v utkání chybělo několik prvků. A tím hlavním je pohyb. 6-7 hráčů nemůže zvládnout oběhat vše s tím, že ostatní nevyvinou nějakou snahu o pohyb, chuť porvat se o míč, přidat trošku síly v osobním souboji a snahu o přechod 1:1 (zde se o to pokoušeli pouze 3 hráči)!!!. Nemůžeme každý míč směřovat k těm co si toto vše dovolí a zbavovat se zodpovědnosti a snahy se o zlepšování. Kluci, fotbal je kolektivní sport. Tyto zápasy jsou pro nás výzvy a šance se učit novým věcem a posouvat své fotbalové krůčky dopředu. Ale bez výše jmenovaného to prostě nepůjde. První branky inkasujeme po standartních situacích v první části. Ve druhé díky popsaným aspektům soupeři nabízíme další šance, které jsou potrestány. Zde snižujeme brankou Zajka. Třetí část byla po pohovoru s Vámi již lepší. Ale pořád jsem tam neviděl tu chuť, nasazení a bojovnost jako v utkání středečním. My víme, že to ve Vás je, ale musíte chtít se rvát a soupeři nic nedat zadarmo. A dnes si občas soupeř mohl připadat jako ve výprodeji, kde mu dáme vše s velkou slevou! Zaplať pánbůh, že zde máme kromě dovolenkujícího Ptáka ještě Dobiho a Sama, kteří předvádí v brance stabilní výkony. Program máme nyní náročný, ale musíte pracovat jako tým a ne spoléhat pouze na spoluhráče, že to uhrají sami. Musíte na hřišti nechat vše co ve Vás dřímá všichni do jednoho. Jak se říká " Jeden za všechny, všichni za jednoho"!! Nyní vzhůru na Ostravský Baník, kam zajíždíme v úterý.

SFC Opava - FC VS 7:1
Branka: Králík

Sestava:
Dobeš, Mičian, Králík, Paška, Ráček, Gurný, Štuler, Macháček, Filgas, Balcar, Brambor, Janota, Ludva, Kurtin, Evjak


28
srpna
19:20
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Kluci ,, TOHLE BYLA JÍZDA".

FC Vsetín - žáci
Dnes jsme v dalším domácím utkání za velmi horkého počasí přivítali kluky z dalekého Šumperka.
Dnešní zápas snesl z obou stran nadprůměrné měřítko. Fotbal to byl nahoru dolů. My jsme byly prvních 60 minut hry tím lepším týmem, ale bohužel v zakončení nám chybělo buď více klidu nebo toho pomyslného štěstíčka a vzávěru utkání i síly. Spousta šancí neproměněných a soupeř, který tuto pasáž hrál pouze na brejky tak jeden z nich proměňuje. Kvalita hry jde nahoru, nasazení stoupá, emoce soupají, ale my ne a ne tu síť rozvlnit, a to jsme na to měly spoustu 1000% šancí.
Do třetí části jdeme s úsilím se porvat až do konce. Ale opět z brejků soupeř uniká. My to nebalíme a výkony našich hráčů jdou až za hranice jejich možností. Dotahujeme jak nám síly stačí, ale soupeř dnes v zakončení neselhával. My jsme už dohrávali ve stavu vyčerpanosti, ale odmakáno bylo celých 90 minut.
Kluci hlavu nahoru, ikdyž jste si ten zasloužený vítězný pokřik nedaly!!! Dnes by jste si to opravdu zasloužili. ŠKODA!
Za dnešek VELKÁ POCHVALA A PALEC NAHORU!! Dnes snad kromě zakončení nemám co vytknout. Kéž by takto vypadala všechna utkání se soupeři, na které narazíme. S ligáčema se rovnat logicky nemůžeme, ale s ostatními určitě ano. A pokud budete hrát jako dnes, tak se nemáte čeho bát a budete se jen a jen posouvat.
Program máme nabitý a nyní nás čekají dva těžké výjezdu do Opavy a na Baník.
Tak regenerujte, správně doplňujte živiny, aby jste byly schopni předvést další takovéto nadstandartní výkony.

FC VS - FK Šumperk 3:6 (0:0, 0:1, 3:5)
(2x Ludva, Štuler)

Sestava:
Mičian - Balcar, Ráček, Králík, Dobeš, Štuler, Macháček, Brambor, Janota, Filgas, Kurtin, Ludva


25
srpna
15:07
U12 - ŽÁCI / ročník 2008
Autor: Aleš Králík

Zvykáme si na ligovou kvalitu

FC Vsetín - žáci
V první domácím utkání jsme přivítali na naší Tyršovce kluky ze Sigmy Olomouc. Utkání s těmito soupeři jsou vždy pro nás výzvou a velkou motivací.
První třetina byla nadmíru slušná. Hanáci byli pohyblivější, ale pokud nám síly stačily, tak jsme se s tím rvali srdnatě. Sigma vlní naši síťpoprvé po dorážce přímého kopu a další tři branky přidává po střelách z větší vzdálenosti. Nutno podotknout, že branky to byly krásné. My jsme reagovali jen jednou, a to po krásné akci, kdy jsme se dostaly k centru a následně do zakončení.
Ve druhé části jsme tahaly za kratší konec. Hráči Sigmy byli ve všech aspektech lepší, chuťovější, duraznější a my jsme pole trošku vyklidily. Zde jsme se neprosadily, a soupeř opět pálil z dálky. Asi to mají naučené, protože jim to tam padalo s milimetrovou přesností.
Poslední třetina byla z naší strany již na moral!!! Bylo vidět, že se naši borci vydali ze všech sil a na hřišti dnes položili duši. V této části jsme se vyrovnali snahou a bojovností té první. Jen bych tam ještě rád viděl více dovednostního přechodu 1:1, ikdyž to bylo dnes asi to jediné, v čem jsme hanáky předčili.
Kluci, vím že taková prohra Vás mrzí, ale musíme se naučit i prohrávat a brát to vše s pokorou. Z každého takového utkání je třeba si vzít to, čím se můžeme zase posunout dále. Proto hrajeme tuhle vysoce kvalitní soutěž, aby VY jste si zahráli s kvalitními soupeři, protože těmito zápasy se budete zlepšovat a zkvalitňovat své fotbalové dovednosti a umění. Již jste opustili okresní soutěže a máte před sebou ligové výzvy! Zde je vše rychlejší, důraznější, nikdo Vám nedá nic zadarmo a tímto výčtem bych mohl pokračovat.
Musím Vás pochválit, že jste to nezabalily, a rvali se do konce utkání. Byly tam vidět i známky emocí, vyčerpání, bolesti. Ale to je pro nás známka toho, že Vám to není jedno, a nechaly jste tam vše. Za to Vám patří dík.
Zítra si pořádně odpočiňte. V úterý potrénujeme a hned ve středu doma přivítáme hosty ze Šumperka.

FC Vsetín - SK Sigma Olomouc 2:16 (Ludva, Štuler)

Sestava:
Dobeš - Paška, Ráček, Mičian, Gurný, Králík, Macháček, Janota, Štuler, Filgas, Ludva, Brambor a Kurtin

FC Vsetín - žáci
Počet přístupů
od prosince 2012

1399753

Počítadlo