08:37
U12 - MLADŠÍ ŽÁCI / ročník 2010
Autor: Martin Zbranek

VEZEME RANEC BODŮ Z PŘEROVA

Kdo si myslel, že to bude v Přerově na pohodu, tak musel být od úvodních minut hodně překvapen.

Zubři na nás vletěli bez bázně, jednoznačně si na nás věřili, chtěli slavit premiérové vítězství, a tak v 17. minutě prohráváme 2:0.

Po důrazném upozornění, že jsme nepřijeli na výlet, se naše hra do konce první třetiny zlepšila a otáčíme během 8 minut třemi opravdu krásnými góly průběžný stav v náš prospěch.

Místo toho, abychom odskočili alespoň na dvě branky, děláme z kraje druhého dějství opět hloupou chybu a je srovnáno.

Přerov má výborně technicky zdatného brankáře, který hrál prakticky stopéra a pouštěl se do kombinací až po polovinu hrací plochy. Z toho jsme dnes ale dokázali těžit a po získání míče, jsme dali 2 x gól z velké vzdálenosti do odkryté brány. Ukázalo se, že tyto branky byly nakonec vítězné a my si mohli opět zakřičet s velkou radostí náš pokřik!

Díky kluci za bojovnost a jdeme pokorně dál.

1.FC VIKTORIE PŘEROV – FC VSETÍN 4:5 (2:3, 2:2,0:0)

Branky: Hořelka Filip 3, Mikula Lukáš, Zbranek Michal

Sestava: Krejčí Ondra, Hořelak Filip, Gattermayer Ondra, Metelka Cyril, Surý Vít, Děckuláček Tadeáš, Lukáš Tomáš, Zbranek Michal, Nerodil Jakub, Trochta Marek, Filgas Jakub, Mikula Lukáš, Augusta Jan, Varaja David, Varaja Vojta

11
října
11:07

REMÍZA S HLUČÍNEM

V neděli dopoledne jsme odehráli na zmrzlé Tyršovce další mistrovský zápas, soupeřem nám byl Hlučín.
Již minulý týden, při předešlém mistráku a při rozpravě s trenérem Hranic jsem byl upozorněn, že Hlučín není vůbec špatný mančaft a má své kvality. V jeho řadách je mnoho kluků, kteří prošli Baníkovskou akademií a hrají hodně technický fotbal.
Trenér Kroča měl opravdu pravdu :-)
V zápase jsme po pravdě v technicko-taktických věcech a především v kombinacích a přechodu do útoku, tahali za kratší konec. Vše jsme však nahrazovali Valašskou bojovností a při troše štěstí a větší disciplíně, mohli jsme nakonec urvat i všechny 3 body.
První náš gól padl po nádherné akci, kdy po průnikové přihrávce, následné akci 1 na 1 a tvrdou umístěnou střelou vedeme 1:0. Takto končí i celá třetina.
V druhé třetině se hra přelévá z jedné strany na druhou, hosté také po krásné střele vyrovnávají na 1:1.
Ve třetí třetině sice taháme za kratší konec, ale po individuálním úniku a faul dostáváme šanci zahrávat pokutový kop.
Určený střelec se však k pokutového kopu nedostane, neboť aktér, na kterého byla penalta písknuta si věří, bohužel míří vedle.
Zanedlouho se ale dostáváme přesto lehce do vedení, kdy hostující brankář udělá chybu a nabídne našemu útočníkovi po tvrdé střele skórovat.
Hlučín si prohrát nezaslouží a po obléhání našeho brankového území a sérii rohů, si z jednoho takového srážíme po prudké střele míč za záda našeho brankáře.
Dokonce zápasu už kontrolujeme hru a výsledkem a odměnou je další bod v naší první ligové sezóně mladších žáků.
Věřím, že každý takto náročný zápas nás posouvá dál a dál a v jarní části soutěže, potažmo v příštím roce už budeme zase o minimálně jeden fotbalový krůček vepředu.
Pochvala dnes určitě za nasazení!

FC VSETÍN – HLUČÍN 2:2 (1:0, 0:1, 1:1)

Branky: Zbranek Michal, Varaja David

Sestava: Krejčí Ondra, Výchopeň Honza, Metelka Cyril, Hořelka Filip, Gattermayer Ondra, Trochta Marek, Surý Víťa, Děckuláček Tadeáš, Lukáš Tomáš, Filgas Kuba, Výchopeň Maty, Mikula Lukáš, Varaja David, Varaja Vojta, Zbranek Michal

04
října
13:18

U LÍDRA LIGOVÉ TABULKY JSME NEZANECHALI ŠPATNÝ DOJEM

SK HRANICE - FC VSETÍN 8:2 ( 4:2)
Gattermayer, Metelka

Tým Hranic v kategorii U12 patří momentálně k nejlepším týmům minimálně na moravě.
Jeli jsem tam docela s velkou pokorou, ale po úvodních minutách jsme se obávali docela zbytečně.
Neříkám, že jsme byli na stejné fotbalové úrovni jako soupeř, to vůbec ne, ale při troše štěstí, jsme mohli první část utkání klidně remizovat.

Někteří hráči, se po celou dobu utkání snaží, běhají a 100%, za což jim patří vellká pochvala, ale celkově nám to není moc platné, když zbylá část týmu šlape na půl plynu a stále ještě nehraje týmově.
Na můj vkus u některým mnoho ztracených míčů, mnoho pokažených přihrávek, nevíme o sobě, nejdeme si pro míče.

Bohužel se nemůžeme v tréninkových jednotkách posouvat stále kupředu a sehrát se, neboť pokaždé někdo chybí, což je v kolektivním sportu docela problém. Proto máme zítra narychlo naplánované přátelské utkání v Kateřinicích, abychom trochu nabrali sebevědomí ... snad :-)

Sestava: Krejčí, Výchopeň J, Hořelka, Gattermayer, Metelka, Trochta, Filgas, Mikula, Varaja D, Lukáš, Děckuláček, Zbranek, Výchopeň M

27
záři
12:45

VÝBORNÉ DVĚ TŘETINY PROTI VÍTKOVICÍM

Další zápas na Tyršovce a další zvučný soupeř, tentokrát Vítkovice.
Jdeme opět do zápasu oslabeni o naše tři tahouny zadních řad Ondru, Ondru a Cyrila, ale na to už jsme bohužel zvyklí, že nikdy nehrajeme v nej sestavě.
První třetinu to nejde vůbec znát. Je nás plné hřiště a vedeme 2:0, po krásných akcích. Další šance neproměňujeme. Soupeř z ojedinělého útoku snižuje na 2:1.
V druhé třetině ještě stálé držíme naši hru v dobré kvalitě, uhráváme renízku 1:1. Jde však vidět, že síly už zmačně ubývají. 4 kluci mají v nohách z předešlého dne velmi těžký turnaj z velkou herní minutáží.
Pokud by se hrálo jako v kraji nebo okrese 2x30, připsali bychom si i 3 bodíky, ale to vůbec nevadí. Ve třetí třetině jsme už pouze odkopávali a soupeř nám před koncem zápasu vstřelil zaslouženě 4 branky.

Když pozapomenu na třetí třetinu a naše nešťastné rozehrávky od branky, nebylo to celkově vůbec špatné.
Je potřeba stále pracovat na technice s míčem, ale především nám mnohdy chybí fyzický fond, rychlost a síla. Soupeři nás převážně v těchto dovednostech mnohdy hodně převyšují.

FC VSETÍN - VÍTKOVICE 3:6 (2:1, 1:1, 0:4)
Branky: Zbranek, VarajaV, Surý

Sestava : Výchopeň J, Hořelka, Trochta, Filgas, Mikula, Surý, Děckuláček, Zbranek, Varaja V, Varaja D, Výchopeň M, Lukáš

20
záři
06:57

V KARVINÉ JSME HRÁLI JAK TO ŠLO

Do Karviné jsme po vzoru všech týmů FC Vsetín odcestovali ve velmi oslabené sestavě, navíc jsme půjčovali hráče ještě do kategorie U13.

Nicméně jsme nezanechali zas až tak špatný dojem, i když výsledek tomu nenapovídá.
Tentokrát se všichni nevybičovali k maximálnímu výkonu, pár jedinců však snese přísnější měřítko a také pochvalu.
Opět jsme neproměnili pokutový kop.
Karviná byla zatím společně s Opavou asi nejfotbalovější tým, se kterým jsme se potkali a právem bude na špici soutěže.

My jsem opět získali další cenné zkušenosti a jistě nás tento zápas zase posunul kousek dál.

MŠK KARVINÁ - FC VSETÍN 17:1
branka: Varaja David
sestava: Výchopeň Jan, Trochta Marek, Hořelka Filip, Metelka Cyril, Výchopeň Matyáš, Filgas Jakub, Nerodil Jakub, Varaja David, Varaja Vojtěch, Děckuláček Tadeáš, Lukáš Tomáš, Surý Vít

12
záři
13:16

KLOBOUČEK DOLŮ ZA BOJOVNOST PROTI BANÍKU OSTRAVA

Dnes byl pro naše mladší žáky takovým malým fotbalovým svátkem, protože na Tyršovku přijel k soutěžnímu zápasu Baník Ostrava .
Když jsme dostali ve 3.a 9. minutě dva góly, nikoho by v tu chvíli nenapadlo, že můžeme hrát proti Baníkovcům vyrovnanou partii.
My to však ale dokázali! Vytvořili jsme si dvě tutové brankové příležitost a najednou naše bojovnost, síla v osobních soubojích, odhodlání a sebevědomí stouplo o 100% . Dalších 74 minut bez gólu, ale hlavně, hra byla naprosto vyrovnaná, dokonce jsme neproměnili pokutový kop a další tři 100% šance zazdili.
Baník měl také mnoho příležitostí, ale naši dva brankáři dnes podali famózní výkon! Také všichni hráči v poli šlapali jako jedno soukolí a já mohu dnes jen a jen chválit.
Pokud budeme takhle bojovat a hrát v dalších zápasech, bude to krásná fotbalová pohádka.
Zbylé góly jsme dostali až v posledních pěti minutách, kdy už se síly hledaly těžko.
Jeden velmi kladný poznatek- Baník měl dnes velký problém při rozehrávce od brankáře, kdy jsme si poctivě drželi hráče 1na 1 a okamžitě napadali. Naše obranná fáze začíná mít konečně systém a funguje to, jak jste se sami mohli přesvědčit!
Díky borci za dnešní představení a jedeme stalé trénink od tréninku!

FC VSETÍN - BANÍK OSTRAVA 0:6 (0:2, 0:0, 0:4)

Sestava: Výchopeň Honza, Krejčí Ondra, Hořelka Filip, Gattermayer Ondra, Metelka Cyril, Trochta Marek, Surý Víťa, Mikula Lukáš, Filgas Kuba, Děckuláček Tadeáš, Výchopeň Maty, Varaja Vojta, Varaja David, Zbranek Michal

06
záři
13:23

OPAVA NÁS ROZEBRALA

K dalšímu přetěžkému zápasu, jsme se vypravili do Opavy.

Samozřejmě se nemůžeme vůbec srovnávat herně a také výsledkově s týmy prvoligových nebo druholigových klubů, ale chtěl jsem po svých hráčích, aby alespoň bojovali a nevypustili na hřišti jediný souboj a trochu fotbalově přemýšleli.
Bohužel, u většiny jsem se tohoto přání nedočkal.
(Neříkám, že u všech !!!)

Kromě 15 minut druhého dějství, za které chválím, jsme převážnou část utkání pouze asistovali přeciznímu výkonu domácího týmu, v podobě nádherných propracovaných akcí, přihrávek s přenášením hry z jedné lajny na druhou a mnoha náběhů a průnikových přihrávek.

V nejbližších zápasech nás čekají Baník, Karviná, Vitkovice, Frýdek Místek ...
Nebudeto nic lehkého, vůbec se nedívejme na skóre. Začneme trénink od tréninku a přenesme si to dobré do zápasů. Každý ať se zaměří na svůj výkon a nehledá chyby u jiných. A až příjdou soupeřové "naší herní kategorie", určitě se nám podaří k dobrému výkonu přidat i nějaký pěkný výsledek.
Jak říko jedno přísloví, " Trpělivost růže přináší " :-)

Opava - FC Vsetín 23: 2
Děckuláček, Hořelka

Sestava: Krejčí, Hořelka, Gattermayer,Trochta, Metelka, Zbranek, Surý, Varaja V, Varaja D, Výchopeň M,Nerodil, Děckuláček, Mikula, Filgas

28
srpna
12:30

TŘINEC BYL HODNĚ FOTBALOVÝ

TŘINEC- FC VSETIN 13:1 (7:1)
branka: Děckuláček
Než jsme se stačili rozkoukat, už jsme prohrávali 3:0.
První třetina byla opravdu hodně ospalá. Nedařilo se nám skoro nic. Třinec uz hrál oproti nám dospělácký fotbal, plný přihrávek a narážeček.
Do druhé třetiny jsme ale vnesli alespoň prvních 15 min velkou altivitu, především bojovnost. Tady bych dneska mohl trochu chváit.
V poslední časti jsem také někteří chtěli, ale už to nešlo.
Proti Top týmům severní Moravy hrajeme momentálně na co máme.

Sestava: Výchopeň J, Krejčí, Trochta, Hořelka, Metelka, Gattermayer, Filgas, Varaja V, Varaja D, Surý, Lukáš, Děckuláček, Zbranek, Výchopeň M

22
srpna
13:13

A JE TO TADY, PRVNÍ LIGOVÉ VÍTĚZSTVÍ !

Dnes jsme okusuli na domácí Tyršovce první ligové vítězství a věřte, že bylo zasloužené a také velmi radostné!
Konečně jsme také byli prakticky poprvé v plné sestavě!

Nebylo to ale úplně jednoduché.
Prvních pár minut nás Bílovec uvěznil v našem obranném území a museli jsme se hodně bránit. Ale hned první útočná akce skončila brankou.
Od tohoto okamžiku jsem měli více ze hry a vytvářeli jsme si po pěkných akcích mnoho gólových momentů. Některé skončily na tyčce, některé na břevnu a některé chytil hostující brankář, ale mnoho jsme dokázali nezjištně dopravit až do sítě.
Celkový dojem ze zápasu mám velmi dobrý. U většiny konečně důraz, bojovnost, mnoho hezkých technických momentů lahodících oku diváka.
Ale take ještě mnoho a mnoho špatně řešených situací a chybiček, máme tedy ještě hóóódně fotbalové práce před sebou.
Ale my to doženeme na tréninkových jednotkách, kde budeme docházet v plném počtu, jen tak se můžeme posouvat a zažívat dalši podobné radostné chvíle, jako dnes.

FC VSETÍN - ŠSK BÍLOVEC 11:4 (6:3)

branky : Zbranek Michal 4, Děckuláček Tadeáš 2, Hořelka Filip, Surý Vít, Varaja David, Varaja Vojta, Lukáš Tomáš

sestava: Výchopeň Honza, Krejčí Ondra
Gattermayer Ondra, Hořelka Filip, Trochta Marek, Metelka Cyril, Augusta Honza, Výchopeň Maty, Filgas Kuba, Surý Víťa, Lukáš Tomáš, Děckuláček Tadeáš, Nerodil Jakub, Varaja David, Varaja Vojta, Zbranek Michal

16
srpna
06:41

PREMIÉRA V LIGOVÉ SOUTĚŽI BYLA DOSTI NÁROČNÁ

V neděli jsem odehráli první ostrý ligový zápas. Zajížděli jsme na HFK Olomouc.
Bohužel se nepotkáváme ještě v plné sestavě ( dovolená, nemoc ) a po prvním střídání máme hned dva zraněné, ale na to se vymlouvat nemůžeme.

I když jsme začali velmi dobře a ujímáme se po naší nejkrásnější akci vedení 1:0, poté začínají pomalu úřadovat ve všech dovednostech domácí hráči. Především důraz v osobních soubojích pro ně vyzněl v jasné převaze.
Také nám postupem času ubývají hodně síly, ale i tak jsme měli za zápas ještě minimálně 6 gólových momentů, ale brankář domácích chytal opravdu exelentně, proto rozdíl ve skóre zase až tak neodpovídá výkonu, mezi oběma týmy.
No nic, hodíme tento zápas za hlavu, začneme už konečně snad docházet na tréninky v kompletní sestavě a budeme se těšit na další zápasy.

HFK OLOMOUC - FC VSETÍN 16:2 (7:1)

Sestava: Krejčí, Hořelka, Trochta, Metelka, Filgas, Surý, Zbranek, Mikula, Nerodil, Augusta, Děckuláček, Varaja V, Varaja D, Výchopeň M,

23
června
06:21

PROTI VALAŠSKÉ BYSTŘICI DALŠÍ Z TOP VÝKONŮ

K dalšímu zápasu " přátelské ligy " mladších žáků, jsme v odvedě přivítali Valašskou Bystřici.
Oproti minulému vzájemnému zápasu, to bylo na Tyršovce úplně o něčem jiném.
Všichni hráči do jednoho předvedli nadstandardní výkony, které snesly hlavně v první půlce velké měřítko žákovského fotbalu.
Technicky jsme na tom už převážně velmi dobře, ale o to větší překvapení, jak jste včera bravurně a naprosto bez obav zvládali osobní souboje proti hráčům ročníku 2008,2009. Snad jsme ani v jednom nepropadli.
Kdybych měl včera klobouk, tak před vámi smeknu :-)