otevřít plakát

FC Vsetín - žáci

FC VSETÍN


webové stránky mládeže

FC Vsetín - Žáci
Dnes je Pondělí 20. ledna 2020      Svátek slaví Ilona     

PARTNEŘI KLUBUSPONZOŘI MLÁDEŽE


CERTIFIKACE

FC Vsetín - žáci

FC Vsetín - žáci

NÁSTĚNKA

NAŠI BENJAMÍNCI

NÁBOR HRÁČŮ

FC Vsetín žáci - Nábor hráčů

HYMNA FC VSETÍN

YOUTUBE KANÁL

FC Vsetín - žáci

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

ŠPANĚLSKO 2016

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - Sponozoři

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

ŠPANĚLSKO 2014

SPAIN 2014

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

FOTO ARCHÍV

POSLEDNÍ PŘIDANÁ GALERIE

O POHÁR HEJTMANA ZLÍNSKÉHO KRAJE 2019
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -

POČASÍ

PŘÍSPĚVKY

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

Transparentní účet mládež:
KLIKNUTÍ NA TRANSPARENTÍ ÚČET

Variabilní symbol:
Kód trenéra (my máme 02)
Konstantní symbol:
Ročník fotbalisty (např 2003)
Specifický symbol:
Měsíc a rok (např: 09/2014)
Zpráva pro příjemce:
Jméno fotbalisty (např. Prokop Lopata)

ODKAZY

FC VsetínZlínský krajský fotbalový svazFotbalová asociace ČRFotbalová škola Petra ČechaMěstské lázně VsetínHC VsetínMěsto VsetínHotel BritanniaZoo LešnáZoo LešnáZoo LešnáFC BarcelonaReal MadridChelsea FC

WWW PROHLÍŽEČE

Stránky jsou optimalizované pro:


Chrome

Firefox

Opera

 

    AKTUALITY


19
prosince
09:35
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

PF 2020

FC Vsetín - žáci


08
prosince
12:52
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Halový turnaj v Hustopečích

FC Vsetín - žáci
V sobotu 7. prosince jsme odehráli halový turnaj pořádaný SK Hranice. Tento turnaj byl odehrán ve zbrusu nové hale v Hustopečích nad Bečvou. Za soupeře nám byli postupně týmy Hranic U13 "A" + "B", Hranic U12, Valmezu, Nového Jičína, Zašové a Přerovu. Slovy trenéra Richarda Zichy, který mě tam zastoupil, byl výkon našich hráčů oceněn chvalitebně.

Sestava: Filák, Hajda, Jašek, Kalabus A., Kopřiva, Palát, Šíma, Zezula, Zicha.

Góly: 4 × Filák, 3 × Kopřiva, 1 × Palát, 1 × Kalabus, 1 × Hajda.


05
prosince
06:35
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Mikulášský bowling

FC Vsetín - žáci
Vzhledem k náročnému podzimnímu programu jsme zařadili relaxační tréninkovou jednotku. Spojili jsme tři věci do jedné = tréninková jednotka + zakončenou sezóny + Mikuláše. Atmosféra byla více než výborná. Děti hráli na třech drahách bowling a o striky nebyla nouze, rodiče plánovali soustředění a já trenér jsem byl tak trochu všude... ;-) Mikuláš s čertem sice nepřišel osobně, ale nadělil všem velmi dobrou pizzu!!! No prostě PŘEDVÁNOČNÍ IDYLKA.

I přesto, že v sobotu jedeme na turnaj a příští týden ještě dále trénujeme, chtěl bych již teď v tomto adventním čase a touto cestou popřát všem příjemné prožití svátků vánočních, hodně zdraví a mnoho úspěchů v novém roce 2020. Připojuji také poděkování za Vaši důvěru a skvělou spolupráci.

Tomáš

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - žáci

30
listopadu
17:03
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Hodnocení U13 v žákovské lize

FC Vsetín - žáci
S odstupem času a zklidněním situace kolem hektické podzimní sezóny 2019/2020 můžu konečně přistoupit k její rekapitulaci. Za cíl jsem si před touto sezónou kladl umístění ve středu tabulky. To si myslím, že se podařilo a proto bych považoval tento podzim za úspěšný.
Shrňme si to vše postupně, ale hlavně tak, jak to vnímám já. Hned na úvod musím konstatovat, že pro letošní podzim se mi nepodařilo sehnat asistenta a tak jsem zůstal na vše sám. Letní přípravu na již druhou sezónu v Moravskoslezské žákovské lize jsme zahájili 21. července přátelským utkáním proti stejně starým klukům z 1. FC Slovácko, kteří byli touto dobou na soustředění v našem Valašském regionu. Kromě dvou hráčů, se ho zúčastnilo 15 hráčů. Tím chci naznačit, že jsme vstoupili do letní přípravy v počtu 17 hráčů, jenž se nezměnilo po celou dobu až do teď. Docházka byla nadprůměrná. Kromě soutěžních ligových utkání se naši hráči účastnili také okresního přeboru Vsetín v kategorii mladších žáků. K tomu musíme připočítat občasnou výpomoc kategorii U14 a reprezentaci klubu FC Vsetín na krajských výběrových soutěžích a kempech ligových klubů. Suma sumárum to dělá skoro 1500 minut, což je 25 hodin čistého času stráveného na hřišti v utkání s kvalitními soupeři. Když k tomu připočítáme téměř 70 tréninkových jednotek po 90 minutách, a to odpovídá 6300 minut, resp. 105 hodinám, vychází nám suma 130 hodin, která je již opravdu zajímavá z pohledu tréninkové zátěže naší kategorie a v našich podmínkách.
Tato podzimní část byla především zaměřena na zdokonalování útočných herních činností - výběr místa, přihrávka a zpracování míče. Jestli se nám to podařilo? Vzhledem k tomu, že trénujeme 3 × týdně, tak má spokojenost ani zdaleka nedosahuje 100%. Nedaří se nám stále přenášet do utkání tréninkové návyky, na kterých poctivě pracujeme. Je to dáno nejen věkovou kategorií a našimi možnostmi, ale i samotným přístupem některých hráčů. Taková je realita doby, v níž žijeme. Začátkem září jsme s kluky, kteří projevili zájem, spustili pokračování Akademie technických dovedností Ládi Trávníka (dále jen „ALT“), jenž se skládala z deseti lekcí. Pro 12 kluků to znamenalo čtvrtý trénink v týdnu. Tyto lekce byly zaměřeny na výše zmíněné herní činnosti a byly rozšířeny o dovednost obcházení soupeře. A tak jak jsem se již jednou v tomto článku zmínil o přenosu rozvíjených dovedností v tréninku do utkání, tak podobně je to s obcházením soupeře. Pevně věřím v to, že si všechny naučené dovednosti přes zimu sednou a následně se projeví v jarní části sezóny 2019/2020!!!
V rámci tréninkových jednotek jsme převážně využívali umělého povrchu hřiště Pod Pecníkem a v menší míře hřiště na Tyršově ulici. V rámci ALT se jevilo jako výhodné hřiště s umělým povrchem na Sychrově, které nám absolutně vyhovovalo.
V utkáních proti silnějším soupeřům jsme snad neobstáli pouze proti Baníku a Uničovu. Každé utkání bylo jiné a příčiny nezdarů rozdílné. V tom prvním jsme nebyli kompletní a v tom druhém jsme nebyli schopni dodržet stále omílané pokyny, což si myslím, že se stávalo v průběhu celého podzimu, ovšem ne v takové míře jako proti Uničovu. Ostatní utkání se soupeři z horní poloviny tabulky byly víceméně pro nás optimální výzvou, ve které jsme obstáli. Kluky již druhým rokem vedu k tomu, aby se především kopanou bavili a ne stresovali. Proto na ně v tomto věku netlačím s hrou orientovanou jen na výsledek. Ano, výsledek je samozřejmě důležitý, ale pro mě jako trenéra s dvojím cílem je daleko důležitější jak toho dosáhnout rozvíjejícím způsobem a také jaké lidi, resp. sportovce z nich vychovám. Také zde musím zmínit zásadní skutečnost, resp. můj subjektivní pohled, a tou je rozdíl mezi našimi podmínkami a podmínkami většiny klubů SpSM (Sportovní Středisko Mládeže) a fotbalových akademií ligových klubů. Ten spatřuji v tom, že mohou věnovat odpolední tréninkové jednotky pouze a jen kopané. My musíme často zařazovat do těchto odpoledních tréninků také atletiku, gymnastiku a úpolové sporty. Proto si nesmírně vážím přístupu našich kluků, protože dohánějí to, s čím by měli přicházet vybaveni ze základních škol v rámci předmětu Tělesná výchova… Ale to je jiná kapitola a jiná písnička.
Závěrem bych chtěl poděkovat vedení klubu za maximálně možnou podporu, rodičům za skvělý přístup a dodržování zásad, jenž jsme si v průběhu podzimu dali, ale hlavní mé poděkování patří našim hráčům za výbornou reprezentaci našeho klubu FC Vsetín a města Vsetína v této republice jako takového.


10
listopadu
11:43
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Zasloužené vítězství v Hranicích

FC Vsetín - žáci
SK Hranice - FC Vsetín 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Sestava: Drábek, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Koňařík, Kopřiva, Kročil, Mičian, Palát, Šíma, Zbranek M., Zezula.

Utkání odehrané v Hranicích za sychravého až nevlídného fotbalového počasí, na umělém povrchu a v podstatné části za umělého osvětlení neslo prvky posledního utkání v této sezóně. Z naší strany jsme všechny třetiny odehráli v naší režii. Soupeř občas kousal a zahrozil z ojedinělých brejků. Nicméně v zásadě našeho brankáře Sama, kterému tímto děkuji za vynikající předvedený výkon v bráně, ale také v poli, neohrozil natolik, že by to stálo vůbec za zmínku.

V celém utkání jsme hráli pohledný kombinační fotbal, který jsme měli doplnit ještě kvalitnějším zakončením a větší rozhodností před soupeřovou bránou. Ano, soupeřova síť se mohla vlnit vícekrát. Ovšem naši kluci mají rádi v žilách adrenalin (kvalitní matroš), a proto soupeři nabídli možnost vrácení se do utkání svým občasným lehkovážným přístupem. V závěrečné třetině se k tomu postavil čelem naturalizovaný brankář, ale jinak kvalitní hroťák, a "nekompromisně v 88' ;-)" rozhodl utkání!!! Nevím, nevím zdali do jara nebudeme muset hledat v okolí nového brankáře? :-)POZNÁMKA:
Ač jsem se "celou sezonu" snažil zdržovat hodnocení soupeře, dnes tak učiním. Potom co jsem v kabině rozhodčích strávil asi 20 minut nahlašováním našich zranění, musím konstatovat, že taktika "pana trenéra" Hranic byla jasná a nekompromisní. Nakopávat míče nahoru, zlikvidovat naše nejšikovnější hráče a nahnat celému týmu strach... Ve zpomalených záběrech na přiloženém videu jsou některé zákroky více než patrny. A to už nemluvím o nevhodném chování některých fandících rodičů např. "JEDNOHO TATÍNKA DOMÁCÍCH", který notnou dobu dávkoval našeho Sama z bezprostřední blízkosti samými "POVZBUDIVÝMI SLOVY" - "Nevěříš si", "Vletím na Tebe", "To pustíš"... Měl by si přečíst desatero pro rodiče a fanoušky. Zřejmě jsou zvyklí na takový styl hry okořeněný nepříjemnými skluzy "na/za HRANICI" faulu. Navíc sychravé počasí také nahrávalo k požití povzbuzujících zahřívacích nápojů, a u některých jedinců na tribunách z řad domácích se při jejich požití, začala projevovat ztráta sebekontroly chování, jenž rozhodně na mládežnický sport obecně nepatří. Jen škoda, že mám u kamery vypnutý zvuk.


03
listopadu
17:48
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Uničov si zaslouženě odváží vítězství

FC Vsetín - SK Uničov 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Sestava: Drábek, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A. + M., Koňařík, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zezula.

Hodnocení si dnes netroufám psát. Možná až si to celé sedne... Podívejte se raději sami a hodnocení, resp. obrázek o úrovni, nasazení a Vsetínském srdci jednotlivých hráčů nechávám na Vaší fantazii.


01
listopadu
14:16
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

VÝBĚR KFS ZLÍN S NAŠIMI HRÁČI U13

FC Vsetín - žáci
Naši hráči zleva Jakub Zbranek, Jan Drábek a Jiří Koňařík byli nominováni do Mezikrajské žákovské soutěže 2019/2020. Během měsíce září a říjnu se zúčastnili třech výběrových utkání, ve kterých postupně změřili síly s výběry krajů Moravskoslezského, Králevohradeckého a Západoslovenského. Podle informací trenérů GTM OFS Zlínského kraje určitě zanechali za sebou velmi dobrý dojem, a to hlavně v posledním měření sil s Králevohradeckým krajem. V nominaci se objevovali po boku hráčů z českých ligových klubů našeho regionu, jakými jsou FC FASTAV Zlín, 1. FC Slovácko a HS Kroměříž. Pozitivní informací je, že se tam naši hráči určitě neztratili, ba naopak byli rovnocennými spoluhráči svých ligových vrstevníků, což je skvělá vizitka pro FC Vsetín.

Foto: © Radovan Budín, 2019


26
října
18:47
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Dva sedmiminutové výpadky...

FC Vsetín - žáci
FC Hlučín - FC Vsetín 5:5 (3:2, 2:2, 0:1)

Sestava: Drábek, Filák, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Koňařík, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek J., Zezula.

Góly: 2 × Zbranek J., 1 × Kalabus, 1 × Kročil, 1 × Filák.

Jak už název článku napovídá, stalo se to, co jsem opravdu nečekal. Oba úvody 1. a 2. třetiny nám utekly jako přes kopírák. Dva sedmiminutové výpadky, tzv. "DOBA TOTÁLNÍ TMY" nás připravila jen o vítězství... Jak jsem se v tomto týdnu dočetl v jednom článku, tak hra na vítězství, tzn. na výsledek, je naprosto v pořádku, ale záleží jakými prostředky toho dosáhnete a jaký přínos to má pro začínající hráče. A tady musím jasně konstatovat, že náš tým měl na vítězství předváděnou kombinační hrou a kvalitními individuálními dovednostmi, ale náš soupeř se zmohl pouze a jen na nakopávané míče, které v dětském fotbale vedou často k vítězství, ale za jakou cenu? To už nechám na Vás, resp. trenérech. Proto dnešní utkání beru jako prezentaci dvou stylů jak dosáhnout vítězství...

V 1. třetině bych prvních sedm minut raději vrátil zpět, ale to kluci bohužel nejde. Po kvalitních výkonech v proběhlém měsíci proti týmům z horní poloviny tabulky jste udělali obrovský krok směrem ke kopané. Ovšem zapomněli jste na to, že i v lize jsou týmy, které se specializují na nakopávané míče dopředu. A to se ukázalo pro nás jako velký problém. Jakoby jste zapomněli vše to, co Vás zdobilo, např. v minulém utkání proti Vítkovicím. Nicméně po 23' je srovnáno 2:2. A opět se opakovalo to samé...

Ve 2. třetině jako přes kopírák "DOMA TOTÁLNÍ TMY". Ovšem opět zvedáme hlavy a srovnáváme skóre. To jak dosáhl soupeř gólů je jedna věc, ale jen si v hlavách přehrajte naše neproměněné šance.

Ve 3. třetině existuje na hřišti pouze jeden tým. A to jsme my. Už ani soupeřovy nakopávané míče nevedou k ničemu. Bušíme do soupeře seč nám stačí síly. Natrénováno na to máme, ale dnes nás štěstíčko mírně řečeno opustilo. "Šli jsme mu, tzv. málo naproti". Tuto třetinu vítězíme a znamená to dělbu bodů.

Výkonem, jenž jste se celé utkání prezentovali, zaslouží velký obdiv, vždyť nás "DOBA TMY" srazila dvakrát do kolen, ale vy jste tak vnitřně silní, že jste vždy vstali a šli do toho znovu a znovu. No prostě paráda...

Sečteno, podtrženo. Z mého pohledu je to ztráta bodů, která by nás držela v kontaktu s horní polovinou tabulky. Máme ještě dva pokusy s tím něco udělat. Postupně Uničov a Hranice.


20
října
19:07
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Vítkovice odjíždějí poraženy

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - FC Vítkovice 1919 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Sestava: Drábek, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A. + M., Koňařík, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma.

Góly: 2 × Filák, 2 × Jašek, 1 × Kopřiva, 1 × Palát.

K dnešnímu utkání se nebudu mnoho rozepisovat jako vždy... Shrnu to vše do jedné věty:

"Dnes kluci hráli na výbornou a divácká atmosféra byla fantastická."

Zítra odměna v podobě návštěvy bazénu!!! Plavky s sebou ;-)


12
října
16:14
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Zelenáči vezou tři body z HFKáčka

FC Vsetín - žáci
HFK Olomouc - FC Vsetín 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

Sestava: Drábek, Filák, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Koňařík, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek J.

Góly: 1 × Filák, 1 × Hajda, 1 × Koňařík, 1 × Kopřiva, 1 × Palát.

Jak bych začal? Olomouc nás přivítala nádherným fotbalovým prostředím s typickým počasím, kterému se říká babí léto. Teplo tak akorát na polední hodinu, kdy jsme zahájili 1. třetinu.

V 1. třetině jsme hráli nádhernou kopanou, jenž jsme dnes konečně dokázali vyjádřit i střelecky. Už v 5' jsme mohli vést klasicky 2:0, resp. 3:0, ale kluci se ještě tak trochu zastřelovali. Ještě, že to netrvalo dlouho... Sérií tří krásných gólů jdeme od 20' do rozhodujícího trháku, který se nám podařilo dotáhnou vyrovnaným výkonem ve všech třetinách do vítězného konce.

2. třetinou jsme propluli na výbornou také. Kvalitně seřízené kopačky měl v této třetině Jirka, zvaný Růža, který nedal domácímu brankáři žádnou šanci a nádhernou střelou navýšil naše vedení na 4:0. Konečně zúročil poctivou práci na tréninkových jednotkách.

3. třetina vyznívala do své poloviny jednoznačně pro nás. Kluci z HFK občas kousali, ale bez větších šancí. Když Tom, zvaný Hajdič, vymetl levý horní roh branky, tak jsem musel před kluky pouze smeknout. To, že podvědomě vypustili posledních 15', už pouze znamenalo kosmetickou úpravu výsledku. Na druhou stranu si čestný gól kluci z Olomouce zasloužili...

Kluci mají můj velký obdiv a patří jim zasloužená pochvala v podobě tří bodů. Slova chvály Vám kluci musí pomoci k další tvrdé práci, vždyť v příštím týdnu změříme síly s Vítkovicemi.

I když jsem v tomto článku vyjmenoval pouze některé, neznamená to, že by si to ostatní nezasloužili. A proto bez kvalitní hry od Radka, přes Honzu, Davida Jašína, Maxe na Jirku Konyho, Kubu, Davida Króču, Toma, Jonyho až k Domčovi by výše jmenovaní své góly nedali!!! Bez kvalitních individuálních výkonů by nebylo super týmového výkonu. Tak si to kluci mooc dobře zapamatujte.


06
října
20:29
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Neproměněné tutovky, ale výborný týmový výkon (2. třetina na 120%)

FC Vsetín - MFK Karviná 5:6 (0:2, 3:1, 2:3)

Sestava:
Drábek, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Koňařík, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek Matěj, Zezula.

Góly:
2 × Kopřiva, 1 × Juřínek, 1 × Kalabus, 1 × Kročil.

V chladném a sychravém podzimním, ale fotbalovém počasí, jsme nastoupili proti stejně starým klukům z fotbalové akademie ligového MFK Karviná. Opět se budu asi opakovat, nicméně i v tomto utkání šlo především o optimální výzvu pro náš tým. I přesto, že jsme na jaře v Karviné ostudně prohráli, čekal jsem dnes z naší strany velmi kvalitní výkon. Proč? No, protože kluci na sobě za půl roku neskutečně zamakali. Sleduji tento vzestup celý podzim a mám z nich obrovskou radost. Náš tým se začíná profilovat na základě výborných individuálních výkonů jednotlivců, které dělají onen výborný týmový výkon. U nás na Vsetíně nesmíme stále zapomínat na to, že nemáme statut ani fotbalové akademie a ani SpSM (Sportovní středisko mládeže). S tím totiž souvisí náročnější tréninkový proces a to hlavně v rámci výuky na základních školách - rozšířený počet hodin tělesné výchovy, jenž musíme v rámci tréninku suplovat.

Ve všech třetinách jsme hráli velmi kvalitní a moderní kopanou. Dokonce i naše slabina, a tou je 2. třetina, vyzněla v náš prospěch. Ovšem neustále nejsme schopni proměňovat vyložené šance, resp. volíme nevhodné řešení, např. místo střely, nahrávka do ofsajdu. Utkání od utkání pozoruji mírné zlepšování v těchto dovednostech - reakce a rychlé rozhodování. Tyto dovednosti jsou právě zdokonalovány v "pravidelném" tréninkovém procesu a optimálními soupeři, mezi které Karviná rozhodně patřila. Vždyť moc nechybělo a misky vah se mohly klidně překlopit na naši stranu. Jsou to drobnosti, jenž musíme v tréninkových jednotkách nacvičovat, zdokonalovat a právě v takových utkáních zkoušet. Tady nám možná chybí u některých více odvahy, jenž získáme jen a pouze 100% přístupem k tréninku samotnému.

Závěrem bych chtěl pochválit všechny naše hráče jak se poprali s tímto nelehkým utkáním, ale také oceňuji krásnou diváckou kulisu, kterou nám vytvořili rodiče.


28
záři
20:22
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Nesoustředěnost nás připravila o lepší výsledek

FC Vsetín - žáci
FK FOTBAL Třinec - FC Vsetín 6:4 (2:1, 3:0, 1:3)

Sestava:
Drábek, Filák, Jašek, Juřínek, Koňařík, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek Jakub, Zezula.

Góly:
2 × Kopřiva, 1 × Koňařík, 1 × Zbranek.

Za krásného sportovního počasí jsme odehráli na stadionu Borek v Třinci 7. kolo žákovské ligy U13 SEVER.

V 1. třetině jsme hráli více než vyrovnanou partii. Bohužel se stalo v poslední době zvykem, že nejsme schopni využít našich vyložených gólových šancí v náš prospěch, ba naopak soupeři umožníme z našich výhod naše nevýhody. Příkladem je situace 1' do konce 1. třetiny, kdy dostáváme po námi rozehraném rohovém kopu gól do šatny na 2:1.

2. třetina se nese v duchu poslední minuty té první. Byť si vše důrazně vyjasňujeme před začátkem této třetiny, tak nám hráči Třince dávájí během třech minut 3 góly. Co dodat? Asi nepochopení instrukcí, že? Nebo nesoustředěnost? Nebo nosánky nahoru?

Než vstupujeme do 3. třetiny tak všem hráčům důrazně připomínám, proč jsme vlastně přijeli do Třince! Ano, po dlouhé době jsem to neustál a doslova jsem kluky seřval. Jen doufám, že to nebylo slyšet na druhou stranu k tribunám. Třetinu zahajujeme jako vyměnění v ofenzivním rozestavení. Dostáváme gól jako přes kopírák z 2. třetiny - nedůraz, nekvalita, ... Ovšem to naše kluky ještě více nakoplo! Do konce třetiny nedávají domácím šanci a třemi góly vyhráváme poslední třetinu.

Suma, sumárum jsem nabyl dojmu, že kluci mají na to hrát proti fotbalovým akademiím ligových klubů, resp. SpSM, ale jejich koncentrace do utkání je někdy zoufalá = hrát v poli s pěti hráči proti sedmi se opravdu na této úrovni nedá... Ruku v ruce jde u některých hráčů o odvahu zkoušet nově naučené dovednosti z tréninkového procesu a přes úvodní neúspěch to zkoušet znovu, znovu a znovu. BORCI, CHCE TO ODVAHU!!!

Ovšem na druhé straně patří klukům velká pochvala za předvedený výkon jak v 1., tak ve 3. třetině. Opravdu je na čem stavět.


22
záři
19:22
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Vítězství a sympatický herní projev

FC Vsetín - ŠSK Bílovec 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Sestava:
Dančák, Drábek, Filák, Filgas, Juřínek, Kalabus Adam, Koňařík, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek Matěj, Zezula.

Góly:
2 × Filák, 1 × Kopřiva, 1 × Koňařík, 1 × Zezula, 1 × Zbranek.

K dnešnímu utkání se vyjádřím pouze velmi krátce. I přesto, že jsme měli mimo hru 5 hráčů (nemoc, zranění, U14), tak jsme v našem širokém kádru našli optimální sestavu pro dnešní utkání s Bílovcem. Půjčili jsme si jednoho hráče z U12 a to Toma Dančáka, kterého musím pochválit za předvedený výkon v jeho premiéře s U13. Doufám, že nám v U12 rostou takoví kluci ve velkém. Celé utkání jsme soupeře nepouštěli do větších šancí. Za to my jsme mohli v 5' vést 3:0. Tak už to chodí. Jak s oblibou říkám, vím na čem máme pracovat... Kluci, všechny Vás musím jen a jen pochválit.

V sobotu nás čeká opět optimální soupeř pro fotbalový růst našich hráčů, tak jsem zvědav, kdo se nám zítra po marodce přijde ukázat na trénink.


14
záři
20:05
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Úkol splněn na pátý pokus

MFK Frýdek-Místek - FC Vsetín 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Sestava:
Drábek, Filák, Jašek, Juřínek, Kalabus Maxim, Koňařík, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek Jakub, Zezula.

Góly:
1 × Drábek, 1 × Juřínek.

Hned na úvod musím s hrdostí sdělit, že se Vám/nám podařilo splnit úkol, který jsme si dali před měsícem. Úkol spočíval v tom, že chceme se silnějšími soupeři vyhrát aspoň jednu třetinu. Proti Sigmě, Šumperku a Opavě nám uteklo mezi prsty, ale remíza s těmito soupeři byla určitě cenná. Takže z mého pohledu obrovská radost a poděkování za předvedou hru.

V tomto utkání Vám kluci nemůžu vytknout nic zásadního. Jsou to jen drobnosti, jenž nám stále nejdou anebo to neumíte správně uchopit. Každým utkáním se silnějším soupeřem, a vycházím ze zkušeností loňské sezóny, se posouváte v herním projevu dál a dál směrem k mé představě. V některých okamžicích Vám/nám chybí už jen drobnost = více klidu, rozvahy a štěstí, aspoň já to tak cítím a vidím:
1. rychlejší reakce a příprava zakončení, mnou stále omílané 1, 2 = střela,
2. větší důraz a zpevnění v soubojích, Vámi stále podceňované posilování ve vlastním zájmu,
3. první dotek do volného prostoru s jeho kontrolou, asi měsíc už na tom makáme...
Já tam vidím ve všem obrovské posuny, které diváci nemohou vidět, neb Vás neznají. Je to tam, ale to úsilí, se kterým k tomu někteří z Vás přistupujete je někdy na pováženou.

Začal jsem optimisticky. Také tak skončím a to pravdivým rčením, které jsem už v článcích několikrát citoval: "BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE". Tak pojďme se ještě více stmelit a v pondělí zahájit přípravu na další utkání proti Bílovci. Počasí by mělo být pěkné, tak nezapomeňte co jsem tady zmínil...


08
záři
19:11
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Čekal jsem více

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)

Název článku nemá nic společného s výsledkem utkání! Snad už mě znáte. Název článku pouze konstatuje náš herní projev a mdlý výkon celého týmu. I když se Jirka blýskl hattrickem.

Nemyslím si, že by můj slovní komentář vystihl lépe to, na co se sami můžete podívat na přiloženém videu.

Sestava:
Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam + Maxim, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek Jakub, Zezula, Zicha.

Góly:
3 × Palát, 2 × Zbranek, 1 × Kalabus Adam, 1 × vlastní.


07
záři
19:27
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

AKADEMIE TECHNICKÝCH DOVEDNOSTÍ LÁDI TRÁVNÍKA


03
záři
18:52
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Bez dvou opor o 50% herně dolů

FC Baník Ostrava U12 - FC Vsetín 11:2 (4:1, 2:1, 5:0)

Krátce a výstižně. Musíme se na Vsetíně smířit s tím, že pokud nám vypadnou dva hráči základu, jsme na 50% našeho herního projevu. Jinak se opakují stále stejné problémy, které zmiňuji v předchozích článcích se Sigmou, Šumperkem a Opavou...

Sestava:
Hajda, Filák, Jašek, Juřínek, Kalabus Maxim, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek Jakub, Zbranek Matěj, Zezula.

Góly:
1 × Kročil, 1 × Zbranek.


01
záři
19:14
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

1. třetina na výbornou

FC Vsetín - žáci
SFC Opava - FC Vsetín 10:3 (2:2, 5:0, 3:1)

V první řadě Vás kluci musím velmi pochválit za 1. třetinu. Dostat pod tlak hráče z Opavy se daří pouze Sigmě, Šumperku a Baníku. Nyní i nám. Už jsem se nadechoval a chtěl konstatovat: "VÝBORNĚ I VÝSLEDKOVĚ". No remíza po kvalitní hře proti Opavě Vás kluci musí "NAKOPNOUT". Už víte jak na to. Nyní udržet nastavený herní projev celých 90 minut.

Naše klasická 2. třetina... Chyba za chybou. Jako bych postavil dalších jiných 12 hráčů...

3. třetina mírné zlepšení, ale navázat se nám na 1. třetinu nepodařilo, resp. začalo se nám dařit posledních 10 minut. Ovšem to už bylo na srovnání pozdě.

Jinak náš interní úkol splněn za 2.

"VYVARUJTE SE CHYB!"

V úterý Baník, tak snad se nám to podaří v Ostravě.

Sestava:
Drábek, Filák, Jašek, Juřínek, Kalabus Maxim, Koňařík, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek Jakub, Zezula.

Góly:
1 × Kopřiva, 1 × Juřínek, 1 × Zbranek.


28
srpna
20:25
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Vítěze ligy mladších žáků 2018/2019 jsme potrápili

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - FK Šumperk 4:8 (1:3, 1:3, 2:2)

K dnešnímu utkání jsem přistupoval s velkou pokorou a bral jsem ho jako příležitost k ověření zlepšeného výkonu týmu proti Sigmě. Podobně zněly i pokyny v naší kabině směrem ke klukům. Když mi po skončeném utkání v rychlosti probíhaly momenty, po kterých padly góly, řekl jsem si, že je v článku nebudu zmiňovat a nechám si je na zítřejší trénink.

Proto Vás chci kluci všechny do jednoho pochválit za Váš herní projev. Konečně jste pochopili motto z minulého utkání: "KOPANÁ JE KOLEKTIVNÍ SPORT". Dnes jste si dali všichni záležet na každém míči, souboji, kličce, nahrávce, sprintu, bojovnosti, výběru místa, ... No na všem. Na střídačce to žilo, komunikovali jsme otevřeně o našem pohledu na hřiště, správně jste střídali, povzbuzovali jsme se, motivovali... Pro náš fotbalový rozvoj byl loňský vítěz ligy mladších žáků optimálním soupeřem. Herně jsme byli na tom výborně. Dostávali jsme velmi šikovné kluky ze Šumperka pod tlak a Ti se občas nestyděli osvobodit pouhým odkopem. Zaslechli jsme i nervozitu z jejich strany na hřišti a za lajnou. Ale pojďme zpět k našemu výkonu. Skutečně z Vás sebevědomí dnes čišelo... I diváci musí dnes uznat, že Váš fotbalový projev byl více než dobrý.

Zítra trénink a v neděli OPAVA!!! Slovy Jarčovského klasika: "V Opavě už dnes visí černé prapory...!" :-) :-) :-)

Sestava:
Drábek, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus Maxim, Koňařík, Kopřiva, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek Jakub, Zezula.

Góly:
2 × Koňařík, 1 × Zbranek Jakub, 1 × Jašek.


25
srpna
15:15
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Herně vyrovnané utkání se Sigmou

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - SK Sigma Olomouc 5:10 (1:1, 0:3, 4:6 - čerpáno ze zápisu pana rozhodčího)

Za krásného počasí jsme dnes nastoupili k utkání proti SIgmě s vědomím, že soupeř přijel v redukované sestavě a s hráči ročníku 2008. První třetina byla výsledkově velmi nadějná. Herně to nebylo také vůbec špatné, ale lehce opatrné a ustrašené. Naši kluci byli plní elánu a síly. Tlačili se dopředu přes houževnaté hráče Sigmy, ale výsledkem z naší strany byl pouze jeden gól. Už v průběhu 1. třetiny se projevovaly individuální chyby našich hráčů, ze kterých nás soupeř ztrestal pouze jednou. Zbylé dvě třetiny se mi i přes veškerou snahu nepodařilo kluky v hlavách nastavit na vyšší bojovnost, nasazení, atd. Začaly se množit individuální chyby, které soupeř nekompromisně trestal, na rozdíl od nás. Obehraná písnička… V našem týmu odehráli 3 hráči skoro plnou porci 90 minut za což Honzovi, Jirkovi a Kubovi patří velký dík. Ostatní musím pochválit také, i když s drobnými výtkami, které si zítra kluci probereme. Tak se všichni připravte a zkuste si pro sebe říci, v čem jsme byli silní a v čem slabí. Dojdou i Ti, kteří dnes utržili nějaké ty rány a můžou být po dnešku případně zranění!!!

“FOTBAL JE KOLEKTIVNÍ SPORT”.

Jednou věcí k zamyšlení pro všechny zainteresované kolem našeho týmu U13 je to, zdali je opravdu nutné v již zahájené sezóně odjet na dovolenou a nechat tým ve “štychu”. Sigma si to může dovolit. My také, že? V dnešním utkání jsme měli z mého pohledu optimálního soupeře, a nebýt chybějících hráčů, hra by byla ještě lepší a kvalitnější. Zkusme se na schůzce s Vámi rodiči o tom otevřeně pobavit. Do roka a do dne se situace může opakovat ;-)

Sestava:
Drábek, Filgas, Hajda, Juřínek, Koňařík, Kopřiva, Palát, Šíma, Zbranek Jakub, Zbranek Matěj, Zezula.

Góly:
2 × Kopřiva, 1 × Hajda, 1 × Filgas, 1 × Koňařík.

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - žáci

17
srpna
12:37
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Povinnost v Přerově splněna

FC Vsetín - žáci
1. FC Viktorie Přerov - FC Vsetín 2:12 (0:3, 0:6, 2:3)

Dnešní utkání mělo být podle nedávné zkušenosti z minulé sezóny jasnou záležitostí. V 1. třetině jsme se 20 minut hledali a nemohli najít. Byli jsme bez zájmu a chuti, jako by nás to moc ani nebavilo. Neříkám, že jste to kluci vypustili, ale větší úsilí by tomu slušelo. Prvním gólem se ovšem vše změnilo. No a výsledek podtrhuje jak individuální výkony jednotlivých hráčů, tak týmový herní výkon. Vše zmíněné nedostatky ovšem patří k prvnímu mistrovskému utkání této sezóny, protože začínáme po dlouhé pauze...

Poděkování dnes patří brankářům U12, protože museli zastoupit našeho dovolenkáře a střídavě se měnili mezi U12 a U13.

Sestava:
Dobeš, Drábek, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kopřiva, Palát, Ptáček, Zbranek, Zezula.

Góly:
4 × Kopřiva, 3 × Hajda, 2 × Filgas, 2 × Palát, 1 × Jašek.


04
srpna
21:33
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Kvalitní MATROŠ, aneb tři mouchy jednou ranou

FC Vsetín - žáci
SDM Domino Bratislava, SK Hanácká Slavia Kroměříž a MŠK Púchov. Tak to jsou soupeři, se kterými jsme odehráli v tomto týdnu přípravná utkání. Každé z těchto utkání bylo naprosto jiné.


*SDM Domino Bratislava*
Ve čtvrtek jsme zajížděli do Brumova, kde kluci odehráli 40 minut kopané v herním systému 7 +1 a 40 minut v herním systému 10 + 1. V prvně zmíněném herním systému dominujeme a góly Zbyška, Adama a Koniho vítězíme i výsledkově. Naopak v druhém zmíněném herním systému, který hráli poprvé v životě prohráváme. Ovšem způsob jakým dali góly kluci z Blavy nestojí za řeč... To, že jsme hráli bez střídání, protože dovolené, výlety a omluvenky zasahují do celé letní přípravy, je pro mě kluci vynikající zpětná vazba! Nevypustili jste ani sekundu a dřeli jako dospěláci. Máme můj velký obdiv a "palec nahoru".

Sestava: Drábek, Filák, Filgas Adam, Jašek, Juřínek, Koňařík, Kročil, Šíma, Zbranek Jakub, Zezula, Zicha.


*SK Hanácká Slavia Kroměříž*
V sobotu jedeme do Kroměříže. Toto utkání bylo pro mě, jako trenéra, to zásadní v tomto týdnu. Porovnání s mládežnickou ligou z druhé skupiny je to, na co jsem se soustředil. Plná herní minutáž, tzn. 90 minut intenzivní hry. Musím už v začátku zmínit, že tento soupeř byl opravdu "OPTIMÁLNÍ VÝZVOU", jak jsme s trenérem HSK shodli. Skóre se překlápí ze strany na stranu a to co předvádějí hráči obou týmů, tak to je nádhera. Tomuto utkání nechybí opravdu nic, ani náš vítězný konec. Prostě *kvalitní MATROŠ*, to je prostě sport... Celkových 24 gólů je vizitkou hry, kterou oba týmy hrály.

Sestava: Drábek, Filák, Jašek, Juřínek, Koňařík, Kopřiva, Kročil, Šíma, Zbranek Jakub, Zezula, Zicha.
Góly: 6 × Dominik, 2 ×Tom, 2 × Jirka, 1 × Zbyšek, 1 × Kroča, 1 × Filip.


*MŠK Púchov*
No a v neděli celý herní maratón zakončujeme v Púchově proti známému soupeři. Toto utkání jsme odehráli kompletně, tzn. 75 minut, v herním systému 10 + 1. Snad jen v první třetině nám soupeř trochu gólově odskočil, nikoliv herně. Na soupeřích z Púchova bylo znát, že velkou část tréninků tráví nakopáváním a podkopáváním... Hold velké brány jsou velké brány. Naši kluci měli za úkol hlavně výběr místa, nahrávky, narážečky roztahování hry. Tento úkol byl za mě splněn na 50%. Pozitivní bylo pro mě to, že se neprojevila únava, která pramení z herního vytížení tohoto týdne

Sestava: Drábek, Filák, Filgas Adam, Jašek, Kalabus Adam a Maxim, Koňařík, Kopřiva, Kročil, Šíma, Zbranek Jakub, Zezula, Zicha.
Góly: 2 × Honza, 1 × Dominik, 1 × Jirka, 1 × Max.


Celkově můžu konstatovat, že tento týden byl pro nás velmi náročný a my jsme ho jako tým, který drží při sobě a táhne za jeden provaz, zvládli s vyznamenáním.


27
července
19:31
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Konfrontace s našimi U12

Dnešní přípravné utkání proti našim kamarádům z kategorie U12 mělo sloužit jako modelové. Naše dominance, hlavně fyzická, byla znát ve všech dovednostech, ale tím v žádném případě netvrdím, že nám to daly U12 zadarmo! Musím za dnešní výkon pochválit jak hráče U13, tak i hráče U12. K vidění byly krásné standardní situace, kvalitní přechody 1:1, střely a kombinace. Prostě to, co k moderní kopané patří. Pevně věřím, že se dnešní utkání líbilo i divákům, resp. rodičům, kterých přišlo nečekaně mnoho. Opravdu se tady rýsuje silná generace, která když vydrží nastavené tréninkové tempo a bude ke všemu přistupovat s pokorou a maximálním nasazením a úsilím, tak se za pár let máme všichni na co těšit.

Velkou pochvalu si dnes zaslouží i rodiče, kteří nás chodí pravidelně povzbuzovat a vidí pokroky svých dětí.

Sestava: Drábek, Filák, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam a Maxim, Koňařík, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek Jakub a Matěj, Zezula.

Góly: 4 × Koňařík, 4 × Filák, 3 × Kalabus Maxim, 3 ×Palát, 1 × Zbranek Matěj, 1 × Jašek, 1 × Zezula, 1 × Kročil.


21
července
20:50
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Příprava na ligu zahájena

FC Vsetín - 1. FC Slovácko

V dnešním prvním přípravném utkání nové sezóny 2019/2010 jsme odehráli poctivých 75 minut (2 × 30 + 1 × 15 minut) proti stejně starým klukům z 1. FC Slovácko. Hráči Slovácka jsou na soustředění ve Velkých Karlovicích a tak jako loni, jsme se i letos dohodli na přátelském utkání. Do prvních dvou třetin jsem sestavil dvě sedmičky podle vlastního uvážení. Třetí třetinu měli kluci možnost si vytvořit vlastní sedmičky. Po pětitýdenní "domácí teoretické přípravě", odstartovalo toto utkání tréninkový proces, který bude trvat další čtyři týdny. Od zítřka jedem kluci už na tvrdo!!! Nezapomeňte si vzít s sebou dostatečné pitné zásoby a nezbytnou dávku rychlých cukrů po tréninku... ;-)

Sestava: Drábek, Filák, Filgas Adam, Hajda, Juřínek, Kalabus Adam a Maxim, Koňařík, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek Jakub a Matěj, Zezula, Zicha.

Góly: Koňařík, Filák, ??? (... kdo mi pomůže ...).


28
června
11:25
U13- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Marian Zbranek

Start nové sezony

Přátelské utkání U12+U13
Soupeř : 1.FC Slovácko
Neděle 21.7.2019
Začátek: 10:00
Hřiště bude upřesněno v sekci U12, U13
Trenér: Králík Aleš

Počet přístupů
od prosince 2012

1360226

Počítadlo