otevřít plakát

FC Vsetín - žáci

FC VSETÍN


webové stránky mládeže

FC Vsetín - Žáci
Dnes je Neděle 09. května 2021      Svátek slaví Ctibor     

NÁSTĚNKA

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

Vloženo: 08.05 2021
Plán PLOCH - 20.týden (17. - 23.5.2021)

Vloženo: 08.05 2021
Plán PLOCH - 19.týden (10. - 16.5.2021)

Vloženo: 07.05 2021
Plán PLOCH - 18.týden (3.-9.5.2021)

Vloženo: 05.05 2021
Plán PU "léto" 2021

Vloženo: 19.04 2020
FANSHOP FC VSETÍN

PARTNEŘI KLUBUSPONZOŘI MLÁDEŽE


CERTIFIKACE

FC Vsetín - žáci

FC Vsetín - žáci

NAŠI BENJAMÍNCI

NÁBOR HRÁČŮ

FC Vsetín žáci - Nábor hráčů

HYMNA FC VSETÍN

YOUTUBE KANÁL

FC Vsetín - žáci

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

ŠPANĚLSKO 2016

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - Sponozoři

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

ŠPANĚLSKO 2014

SPAIN 2014

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

FOTO ARCHÍV

POSLEDNÍ PŘIDANÁ GALERIE

O POHÁR HEJTMANA ZLÍNSKÉHO KRAJE 2019
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -

POČASÍ

PŘÍSPĚVKY

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

Transparentní účet mládež:
KLIKNUTÍ NA TRANSPARENTÍ ÚČET

Variabilní symbol:
Kód trenéra (my máme 02)
Konstantní symbol:
Ročník fotbalisty (např 2003)
Specifický symbol:
Měsíc a rok (např: 09/2014)
Zpráva pro příjemce:
Jméno fotbalisty (např. Prokop Lopata)

ODKAZY

FC VsetínZlínský krajský fotbalový svazFotbalová asociace ČRFotbalová škola Petra ČechaMěstské lázně VsetínHC VsetínMěsto VsetínHotel BritanniaZoo LešnáZoo LešnáZoo LešnáFC BarcelonaReal MadridChelsea FC

WWW PROHLÍŽEČE

Stránky jsou optimalizované pro:


Chrome

Firefox

Opera

 

    AKTUALITY


12
prosince
19:20
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Jako hladoví vlci

FC Vsetín - žáci

FC Vsetín - TJ Sokol Ratiboř

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kalabus A., Koňařík, Kročil, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek, Zezula.

Góly: 3 × Drábek, 2 × Filák, 2 × Koňařík, 1 × Erban, 1 × Kročil, 1 × Zbranek, 1 × Kalabus M.

Jako za "starých časů" jsem si připadal po celých 90 minut tohoto přátelsky hraného utkání. Tak jak jsme končili tuto podzimní část fotbalové sezóny 2020/2021, tak ji znovu zahajujeme. Je jasné, že je to i díky soupeři, který byl zvolen velmi optimálně na první utkání po tak dlouhé pauze. Opravdu jako hladoví vlci jste se kluci dnes prezentovali po celých 90 minut. Doufám, že si dnes každý zahrál dle svých momentálních schopností a možností. To, jak jste se udržovali v kondici v době vynucené přestávky, bylo na Vás vidět. Rozdíly byly patrné, ale ne propastné. Já pevně věřím v to, že se všichni srovnáme jak po stránce kondiční, tak ale hlavně po stránce technické. Pochopitelně, že myslím srovnání směrem nahoru. Dále byla na Vás vidět obrovská snaha o kombinační hru a individuální dovednosti. Ovšem přírodu neobelžeme. Ta pauza byla vidět na všech! Kvalita a přesnost přihrávek a prvního doteku hodně pokulhávala. U některých mě trochu zarážela rozvážnost s jakou jste vstoupili na hřiště. Tak jak by řekl klasik - Víme na co se máme v TJ zaměřit a na čem zapracovat.

Po dohodě s trenérem Ratiboře, Petrem Nogolem, zveřejňuji jeho hodnocení výkonu kluků z Ratiboře:
Kluci tak teď jsem se utvrdil v tom jak mám trénování rád a vás o to víc chválím za dnešní výkon. Beru vás za fotbalisty a až dnes teď jsem se díval na ročníky. Takže dnes hráli 3 z ročníku 2009, 3 z ročníku 2008 a 4 z ročníku 2007, když to sečtu je to 10 hráčů odečtu od gólů a v podstatě jste vyhráli minimálně snahou. Musím ale pochválit kluky i ze Vsetína. Tak dobře jsem je ještě neviděl hrát, skvělá práce.

Tak jsem zvědav jak se popasujeme s dvěma přátelsky hranými utkáními v příštím týdnu, kdy ve středu hrajeme proti Jarcové a v neděli proti FASTAVu Zlín.


11
října
18:43
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Podrtženo, sečteno.

FC Vsetín - FC Hlučín 7:1 (4:1)

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Koňařík, Kročil, Palát, Sedlák, Zbranek, Zezula.

Góly: 3 × Filák, 2 × Koňařík, 1 × Erban, 1 × Kročil.

Musím pouze s radostí konstatovat, že jste dnes všichni do jednoho potvrdili Váš fotbalový vzestup! Na druhou stranu je mi smutno z toho, co nás teď čeká, resp. nečeká.

Ale jak si říkáme v kabině: "JE TO SPORT!!!"

Dnešní hodnocení utkání vystihují slova: "KRÁSA STŘÍDÁ NÁDHERU". Já k tomu nemám co dodat!!!


04
října
17:32
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

A je to tady!

FC Vsetín - SK Uničov 3:1 (1:0)

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Koňařík, Kročil, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Drábek, 1 × Filák.

Trvalo nám skoro měsíc, než jsme se opět mohli všichni radovat z vítězství!!! Co mě těší ještě více než výsledek, je způsob jakým jsme k tomuto dlouho vyhlíženému okamžiku dokráčeli...

V celém utkání jsme byli lepší. Někdy však dovednosti našich hráčů nebyly prováděny dostatečně rychle, kvalitně a s rozvahou. Se sestavou jsem dnes po stránce obsazení nijak neexperimentoval, protože si myslím, že se základní sestava konečně začíná stabilizovat, ovšem s rozestavením jsem opět zahýbal. Vyzkoušeli jsme si něco nového a jiného. Nemyslím, že bychom toto rozestavení zvládli, ale rozhodně jsme v něm nepropadli. Kluci se vzájemně doplňovali a zajišťovali. Dlouhodobě mi v našich utkáních chybí klid, až "NÁMOŘNICKÁ ROZVAHA" před šestnáctkou, nebo v moderním žargonu předfinální, resp. finální fázi... No prostě střílíme z nemožných až scifi pozic a míst. Všem dnes děkuji za týmový výkon i přesto, že někteří kluci naskakovali pouze do druhé půle. Ale postavili jste se k tomu čelem!!!

Snad se nám podaří v příštím týdnu vše zopakovat proti Hlučínu.


27
záři
19:56
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Závěr utkání jsme nezvládli

SK Hranice - FC Vsetín 4:4 (1:3)

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Koňařík, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Erban, 1 × Filák, 1 × Koňařík.

I dnes jsem zkoušel hráče na jiných postech, než jsou zvyklí. Znamenalo to pro ně nové zkušenosti. Je velmi důležité, aby i kluci v této kategorii byli schopni zvládat hru na více pozicích.
1. poločas i přes chladný začátek vyzněl jednoznačně pro naše barvy. Byli jsme schopni uplatňovat tréninkové věci, což mě jako trenéra, velmi potěšilo. Proto vítězíme s přehledem 3:1.
2. poločas opět začínáme chladněji, ovšem naší reakcí je opět odskok o dva góly na 4:2. Vše se daří, ale pomalu se začíná projevovat náš dlouhodobý handicap! Že nevíte co? Místo toho, abychom soupeře sportovně dorazili a zlomili jeho houževnatý odpor, tak naše vyložené šance končí mimo kasu. Tady musím soupeři a trenérům smeknout klobouk. Hráči Hranic to nevzdali ani za tohoto stavu. Odměnou jim byl snižující gól a v 80 minutě penalta... Zdali byla, či nebyla je úplně jedno, protože my jsme měli mít už dávno tři body v kapse. Dnes jsme si podle mě zasloužili zvítězit, ale "JE TO SPORT".

Další poklonu skládám našim neúnavným fanouškům, kteří byli skvělí!!!

Jen opakuji závěrečné věty minulého článku. Kopaná je o gólech a ty bohužel nedáváme tak, jako z kraje soutěže. Hlavy na horu a doma proti Uničovu znovu a lépe!!!


19
záři
13:47
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Herní zlepšení nepřineslo VÝSLEDEK

FK FOTBAL Třinec - FC Vsetín 6:1 (2:0)

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Koňařík, Palát, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Koňařík.

Ti, kdo mě znáte, jistě víte, že "VÝSLEDEK" v názvu článku a v dnešním utkání z mého pohledu rozhodně není prioritou a ani do budoucna nikdy nebude! Pro mě vždy bylo, je a bude hlavní prioritou způsob jakým toho výsledku dosahujeme a budeme dosahovat!

V úvodních dvaceti minutách se hledáme a střed hřiště patří jednoznačně soupeři. Příčinou jsou další nemoci v základní sestavě a s tím spojené zkoušení některých hráčů na jiných postech než jsou zvyklí. Radka (brankář) zkoušíme na hrotu, protože svého času patřil mezi obávané "ŠUTERY". Než jsme se trochu dostali do hry, prohrávali jsme 1:0. Jdeme dál a těžiště hry se přesouvá před bránu hráčů z Třince. Máme více ze hry a tady jsem viděl ono herní zlepšení. Ovšem přichází čtyřicátá minuta a prohraný osobní souboj tělo na tělo a je to 2:0. V úvodu druhého poločasu kopeme rohový kop a Kony podél brankáře snižuje na 2:1. Herně se nám daří v celém utkání zakládat hru postupnou stavbou od beků, přes záložníky dopředu. I přesto, že soupeř je na to připraven, stále se nám daří svými dovednostmi dostávat našeho soupeře do pole poražených. teda aspoň 1v1... No a přichází osudový okamžik, kdy 1v1 nevyšla a nepovedená Zidanovka v naší šestnáctce končí v bráně. Snahu nám rozhodně upřít nejde, ale i výměny na postech útočníků nemění obraz hry, kterou zvládáme až po soupeřovu šestnáctku. Ale to je z naší strany vše! Zakončení skoro nulové, střela pražádná, brejk taky nula...

Prohra touto předvedenou hrou mezi šestnáctkami svým způsobem není prohra, za kterou by jste se měli kluci stydět, ale kopaná je o gólech a ty bohužel nedáváme tak, jako z kraje soutěže. Hlavy na horu a v Hranicích znovu a lépe!!!


14
záři
06:37
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Propadák a krok zpět

FC Vsetín - FK Šumperk 2:9 (1:4)

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Koňařík, Kročil, Palát, Šíma, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Kročil, 1 × Zicha.

Po dvouměsíční pauze se do utkání zapojil Kony a očekávali jsme jakým způsobem pomůže záloze právě proti Šumperku. Ovšem oba naši beci, kteří patří k základním kamenům našeho týmu, neabsolvovali ani jeden trénink a tudíž nenastupují do tohoto prestižního utkání (nemoc/nachlazení). Proto dochází v naší sestavě k zásadním změnám a přesunům na jednotlivých postech, a kýžený efekt v podobě příchodu Konyho se bohužel nekoná. Hned v úvodu propadáme v osobních soubojích, resp. osobní zodpovědnosti na daném postu, a herní vlna, jenž jsem si myslel, že bude stoupající, naopak dnes klesla hodně hluboko. Nebudu skrývat své obrovské zklamání z přístupu hráčů k tomuto utkání. Ale zde jsou slova zcela zbytečná, neb to omílám na každé TJ pořád dokola a dokola a přenos do utkání se rovná stejně stále nule... Tak to dnes na TJ zkusíme nakopnout ještě znovu, protože "Když nemůžeš, tak přidej víc..., že slovo nejde, neexistuje...".

V dnešním utkání musím pochválit dva hráče a jsou to Honza a Mateo. Tito dva kluci z mého pohledu vyčnívali na svých postech. Ovšem proti Šumperku jsou dva hráči málo.


05
záři
16:20
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Vyrovnaná partie v Bílovci

FC Vsetín - žáci
ŠSK Bílovec - FC Vsetín 2:2 (1:2)

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kročil, Palát, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Jašek, 1 × Filák.

Objektivně musím přiznat, že nás soupeř v prvních 20 minutách dokonale zaskočil. Předvedenou hrou ne, ale soubojovými schopnostmi všech hráčů. Postavou drobní hoši, snad kromě jednoho, jsou neskutečně silní v souboji 1v1 a nemyslím tím dovednosti. Všechny přetlačované míče zůstávají na nohách kluků z Bílovce. Že by magnet v kopačkách a míči? Tak proto ten míč byl podhuštěný... ;-) A teď vážně. Lepší postavení v souboji o míč dnes rozhodovalo o obrazu celého utkání ve středu hřiště, kde nás soupeř dostával do ouzkých, resp. sami jsme se dostávali do ouzkých. Mnoho nevynucených ztrát ve středu hřiště na naší straně a z nich po té pramenící přetěžování obrany a pochopitelně následné desítky rohových kopů kluků z Bílovce. Tak v těchto situacích se ve druhém poločase lámalo utkání. To by v tom byl čert, aby tam něco nespadlo. Domácí hnaní skvělým publikem, kterému zdatně konkuroval náš sektor zdravého kotle, si přeci jen kýženou remízu po jednom z rohových kopů zajišťují. My jsme samozřejmě nesložili zbraně a hrozili z brejků, které končily na tyči, břevnu, těsně vedle, nebo brankáři. Za předvedený výkon se kluci opravdu a rozhodně nemusíte stydět a to myslím doopravdy vážně. Poctivá hra od brankáře, k tomu se ještě vrátím, rozehrávené míče přes obránce a zálohu tak, jak to pilujeme a trénujeme. Jen ten první dotek a kontrola prostoru. I přes důraz soupeře a pár ztracených míčů nemám problém s Vaší odvahou ve smyslu dovedností 1v1. Stále pokulháváme v komunikaci, ale zlepšujete se utkání co utkání. Pokud se někomu zdálo, že jsem dnes kluky až moc koučoval, tak věřte, že nerad. Nemohl jsem je nechat poslouchat hrdelní hlas soupeřova trenéra ;-), který hnal domácí dopředu. My jsme po celé utkání byli schopni intenzivně běhat, kombinovat a i v 70 minutě běžet několik 40 až 50 m sprintů k soupeřově bráně, ale pověstné štěstíčko jsme neměli... Bohužel... Samozřejmě, že je kopaná kolektivní hra, ale dnes bych rád vyzdvihl především FIFA. Ať co by hráč, nebál se již v druhém utkání postavit mezi tři tyče jako brankář!!! A opět na výbornou. Kolik toho pochytal a kolik míčů posbíral za naší obranou po nakopnutých míčích soupeře, tak to stojí opravdu za zmínku. Kam se hrabe Ondra Kolář :-))) FIFOvo pojetí hry brankáře je moderní a praktické. Dnes dokonce náš soupeř nečekal jeho rozehrávku z autu a nevěřícně přestal hrát a jen koukal co se to vlastně stalo... Ano brankář si dovolil hodit za stavu 2:2 aut, aby rychle rozehrál... Subjektivním pohledem mého oka amatérského trenéra jste pro mě vítězové VY!!!

Poznámka k fotce:
Náměstí malé, ale krásné!


30
srpna
19:11
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Pohledná kopaná pohladila srdce našich fanoušků

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - 1. FC Viktorie Přerov 10:1 (2:0)

Sestava: Dančák, Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Králík, Kročil, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 5 × Filák, 2 × Kročil, 1 × Erban, 1 × Palát, 1 × Zicha.

V dnešním utkání jsme se po debaklu ve Vítkovicích vrátili do normálu. Soupeře jsme přehrávali, ale produktivita 1. poločasu zaostala za 2. poločasem. Vítězství bylo zasloužené a předvedená hra dle našich/Vašich momentálních možností, viz poznámka níže. Není možné aby v pondělí přišlo 9, v úterý 8 a ve čtvrtek 7 hráčů... V neděli na utkání mám k dispozici 14 kmenových hráčů U14 a musím si půjčit dva hráče U13, kteří si za své výkony v U13 zaslouží benefit v podobě utkání s námi. Musíme klukům z U13 poděkovat za to, že nás nenechali ve štychu a byli schopni hrát vyrovnanou partii se starším soupeřem.

Poznámka:
Ta připomínka o předvedené hře s ohledem na naše/Vaše momentální možnosti je směřována k tomu, co se děje v posledních 14 dnech. Pro mě trenéra je to nepochopitelné až neuvěřitelné, jak se v naší druhé nejvyšší soutěži žáků mohu setkat s tím, že si hráč odjede v rozehrané sezóně na dovolenou. Každý rok začínáme hrát mistrovská utkání v polovině srpna. Hráči se pod mým vedením postupně připravují od května na to, aby v půli srpna nastoupili v plné síle a předvedli získané dovednosti. Opak je pravdou. Docházka některých hráčů je tristní. Pak se dostanou do utkání a nejsou schopni hrát na této úrovni. Zamysleme se všichni zdali je to ta správná cesta? Liga či divize žáků už není zájmový kroužek!


22
srpna
17:02
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Prázdninové utkání a ostudný výkon

AKADEMIE MFK Vítkovice - FC Vsetín 15:0 (8:0)

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Hajda, Jašek, Juřínek, Kročil, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek, Zezula.

To, že nás trápí zranění víme. To, že jsou prázdniny taky víme. To, že hrajeme s ligovým mládežnickým klubem, teda aspoň ti, jenž se o to zajímají trochu více, vime taky. Tak proto asi vyrážíme na utkání v 11 hráčích, přičemž dva jsou pod hrozbou svalového zranění, neboť doléčují poraněná třísla a mají tréninkový výpadek. Naštěstí nás v Ostravě čeká ješte jeden hráč, který má tréninkový výpadek také, ale máme jednoho na stříhání. Ve 20 minutě střídáme poprvé a ve 30 minutě podruhé. Počty jsou jasně dány. Ovšem utkání nám už stejně uteklo. Tady jsou opravdu slova, či nedej bože nějaké mé literární dílo, které by zhodnotilo naše trapné vystoupení, úplně, ale úplně zbytečné! Dva naši hráči opouštějí hřiště po závěrečné zdravici potupeni a v slzách. "Takhle chutná prohra", ve které se dva až tři hráči snaží, vymýšlí a bojují a zbytek na to ... Nečekal jsem zázraky, ale tak odfláknuté utkání, resp. přístup, tak na to, že jsem s tímto týmem 2 roky, tak to je pro mne zklamání a velké poučení zaroveň. Ač hledám něco pozitivního, tak nic, asi tak jako Váš výkon!?!?


16
srpna
18:36
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Osm měsíců čekání bylo nekonečných

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 9:3 (2:3)

Sestava: Dančák, Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Králík, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek M., Zezula, Zicha.

Góly: 4 × Filák, 2 × Dančák, 1 × Erban, 1 × Zezula, 1 × Králík.

Ano, tak dlouhé bylo čekání na mistrovské utkání našeho týmu ročníku 2007. Místo toho abychom si užívali na jaře poslední rok sedmičkové kopané, tak skáčeme po hlavě do velkého fotbalu. Všichni víme proč...

No a hned první utkání v novém ročníku na velké hřiště na Tyršovce proti regionálnímu rivalovi z Valašského Meziříčí! Počasí více než nádherné! Co víc si přát! Snový začátek, který vypadá jak z pohádky. V 8 minutě vedeme 2:0. Soupeř se, ale nevzdal. Po nucené přestávce pana rozhodčího na dodržení pitného režimu kolem 25 minuty, se snový začátek mění v děsivý sen trenéra. Kluci se napili zřejmě zkažené vody a upustili od pokynů, jenž znamenaly naše vedení. Tři "průnikové přihrávky" za obranu po našich individuálních chybách znamená obrat ve skóre ve prospěch soupeře. Do kabin jdeme za stavu 2:3, což vůbec neodpovídá předváděné hře. V kabině se mě kluci zeptali, zdali mají nechat otevřeno, nebo zavřít dveře. Má odpověď byla "vyberte si sami". Aniž tušili, vybrali si zavření. Následovala smršť, kterou si za klobouk nedali! Změny v sestavě, nové úkoly, motivace... Obraz hry se ve druhém poločase změnil a my se vrátili ke hře předváděné do pitné přestávky v prvním poločase. "Krása střídá nádheru". Tady zaslouží obrovské poděkování kluci z ročníku 2008 Tomášové Dančák a Králík. Do našeho týmu zapadli nevídaně. Odměnou jim byly nádherné individuální akce zakončené brankami soupeře z VM. Soupeře jsme ve druhé půli dokonale přejeli. Také výkon našeho kapitána Toma Filáka vyčnívá. Nicméně stále platí, že kopaná je "týmová" branková hra!!! Tady se opět projevilo, že když tým začne tahat za jeden provaz, tak to jde a vypadá to nádherně. Chvilkami jsem se vrátil na soustředění v Bratřejově, kde jste se chovali všichni jako jeden dokonalý správně vyladěný tým a jsem rád, že jste/jsme se ve druhé půli k tomuto vrátili!!!

Proto ta fotka ze soustředění, která není s dnešní fotbalovou tématikou ;-)


01
srpna
13:25
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Roman Dobeš

VÝHRA POUZE DÍKY ROKU +

NETUŠÍM KOLIK TAHOUNŮ DNES Z NAŠÍ U14-ky CHYBĚLO, ALE ZA PŘEDVEDENÝ VÝKON MOHU POCHVÁLIT JEN JUŘÍNKA, FILÁKA A ŠÍMU.
ZBYTEK TÝMU "ZDOBIL" PŘEVÁŽNĚ ALIBISMUS A DĚSIVÁ NEOCHOTA K POHYBU.
VŠEM NAŠIM GOLŮM PŘEDCHÁZELA VÍTĚZNÁ PŘETLAČOVANÁ, KDYŽ SLÁVISTICKÉ 2008 BYLY V TÉTO ČINNOSTI VE ZNAČNÉ NEVÝHODĚ. I TAK, ALE HOSTÉ PŘEDVÁDĚLI KRÁSNOU HRU A JEN DÍKY ŠÍMOVI V BRANCE VSETÍNA JASNĚ NEVYHRÁLI.
KLUCI, KDYŽ KOUKÁM NA VAŠE TRÉNINKY, VIDÍM TAM VŽDY MNOHO AKTIVNÍCH A ODVÁŽNÝCH HRÁČŮ, DNES SE TYTO OSOBNOSTI VE VEDRU, ZDÁ SE VYPAŘILI...

FC VSETÍN - SLAVIA KROMĚŘÍŽ 4-3 ( 2-1)

BRANKY : 2x MEZIHORÁK, FILÁK, JUŘÍNEK.


11
července
14:45
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Do třetice slovenský klub

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - MŠK Kysucké Nové Mesto

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Hajda, Juřínek, Kročil, Palát, Šíma, Zbranek J., Zbranek M., Zezula; Adamec, Helis, Mezihorák, Trochta.

Góly: 1 × Fifo, 1 × Kafu, 1 × Tom, 1 × Jan.

Jak se říká, do třetice všeho dobrého... Dnes jsme v ideálním fotbalovém počasí odehráli třetí utkání proti slovenskému týmu za sebou. Na jaře jsme v Kysucách hráli ještě systém 8 + 1 a dnes 10 + 1. Při rozcvičce jsem si všiml u soupeře třech nadstandardně somaticky narostlých kluků, které bych směle zařadil do dorostu. Tak jsem byl zvědav jak bude vypadat jejich projev a způsob hry proti některým našim hráčům "FUTURE TÝMu" ;-) Hra v prvním poločase neměla to tempo, jaké jsem si představoval, což je hodně dáno tím, že jsou prázdniny a kluci, resp. rodiče, mají jinou představu o trávení volného času. Na tréninku je to opravdu něco jiného a dnes se nám to moc nepodařilo přenést - nasazení a úsilí. V druhém poločase jsem prohodil pár hráčů na pozicích obrana/útok, a některé jsem nechal záměrně odpočinout a zároveň sledovat úroveň hry ze střídačky. Na jednom se dnes shodneme snad všichni. Úspěšnost 1:50, tak to je tak optimální poměr proměněných šancí vůči neproměněným šancím... Tato cifra není můj odhad, ale odhad samotných hráčů. No a fotbalově moc spokojen také nejsem. Soubojová odvaha, 1v1, důraz, narážečky, české uličky a hlavně kvalita jejich provedení, tak to je práce, jenž musíme před hlavní sezónou zlepšit.


05
července
14:39
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání s Dubnicí

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - FK Dubnica nad Váhom

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Hajda, Jašek, Juřínek, Šíma, Zbranek M., Zicha; Vráblík, Trochta, Mezihorák, Helis.

Góly: 1 × Mateo, 1 × Tom, 1 × Jašíno.


V tropickém počasí jsme dnes odehráli parádních 80 minut kopané. Opět jsem viděl mnoho věcí z tréninku, jenž přenášíte do hry. Je také pravdou, že kvalita provedení dovedností ještě pokulhává, ale to je pro nás výzva alias challange, ne borci? Jen škoda, že jsme dnes tahali za kratší konec, neboť jsme stále jen dorovnávali skóre. Tady musím připomenout, že kopané je kontaktní sport a jeden prohraný souboj ve středu pole znamená většinou ztrátu a v našem případě i gól. Soupeř byl opět pro nás, v této okleštěné sestavě, optimální. Chtěl bych touto cestou poděkovat Kubovi, Tomovi, Adamovi a Markovi za to, že nás nenechali na holičkách a pomohli nám. Závěrem však jednoznačně patří dík všem hráčům, kteří odehráli plnou porci 80 minut což bylo 90% týmu. Tímto jste si řekli o zrušení zítřejší TJ ;-). Zregenerujte, projeďte se na kole, zaplavejte si a nebo se jen projděte na hřiby... Prej rostou... V úterý víte všichni co Vás čeká a nemine.

SPORTU ZDAR A KOPANÉ ZVLÁŠŤ!!!


26
června
06:01
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Série přáteláků se slovenskými týmy zahájena

FC Vsetín - žáci
MŠK Púchov - FC Vsetín

Sestava: Drábek, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Koňařík, Palát, Šíma, Zbranek J., Zbranek M., Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Mates, 1 × Hajdič.


Na skvěle připravené hrací ploše jsme v Púchově zahájili sérii přátelsky hraných utkání se slovenskými týmy. Púchov je pro nás velmi známý a optimální tým s ohledem na výkonnost. Proto jsem také čekal vyrovnané utkání. Tak se i stalo. Naším hlavním úkolem byly dnes dovednosti - přihrávka a první dotek. Přidali jsme nasazení a úsilí, což ve mě zanechalo velmi dobrý dojem a konečně mohu konstatovat, že jsme přenesli věci tréninkové do utkání. Počet neproměněných šancí po samostatných akcích - česká ulička alias průniková přihrávka, "bolo neúrekom". Na počet jsme jednoznačně vyhráli. Ovšem produktivita tak maximálně 5%? To ovšem neznamená, že celkový dojem není dobrý. Ba naopak. Ovšem v naší hře jsou stále k vidění prvky nezkušenosti a fotbalové nevyzrálosti ve velké kopané, což je logické. Vždyť je to teprve třetí utkání, kdy hrajeme systémem 10 + 1. Stále hledáme optimální rozestavení a učíte se nové prvky ve hře na tak velkém prostoru.

S konstatováním, že byť jsme dnes měli pouze jednoho hráče na střídaní a v sestavě uvedené výše, mohu s klidem v duši přiznat, že jste mě velmi potěšili. Takovou porci odehraných minut s optimálním soupeřem a herní praxi Vám trénink jednoduše neumožní. Makali jste celých 80 minut, za což Vám patří moje poděkování.


17
června
19:54
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Fotka mluví za vše

FC Vsetín - žáci
FC Baník Ostrava - FC Vsetín

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Koňařík, Kročil, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek M., Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Zbyšek.

Skleslé hlavy o poločasové přestávce nevěstí nikdy nic příjemného. Ne jinak tomu bylo i dnes. Dnes jsme měli možnost společně s rodiči vidět rozdíl v "přístupu" ke kopané v utkání, které jsme odehráli na skvěle připraveném "přírodním pažitu" na Baníku, jenž byl čerstvě pokropen "přírodním deštěm". Naprosto ideální podmínky pro hru. Už při rozcvičce jsem si všiml obrovského rozdílu v "přístupu". Na straně domácích vše prováděno s maximálním nasazením a úsilím, na naší tak na půl plynu, aby se neřeklo... To, že v každém poločase hrajeme maximálně 5 minut vyrovnanou partii beru jako fakt, jenž je dám mnoha faktory. Ale to, že někteří jedou do Ostravy jen na výlet, tak s tímto faktem se smířit nemohu. V autobuse většina hráčů oplývá neskutečným hlasovým projevem, ale v utkání je není slyšet, ba co, ani vidět. Ano úroveň naší hry je dána dnes tím, co nám soupeř dovolí. Na naší straně je vidět pár pěkných kombinací. Ovšem to nám na 80 minut kopané proti Baníku nestačí. Opět si testuji hráče na různých postech a hledám ideální jedenáctku. Kluci čeká nás do zahájení nové fotbalové sezóny ještě mnoho práce a doufám, že společné. Aspoň, že jsme dali čestný gól ze standardky. Na druhou stranu, ať to někdo nepochopí špatně, nám soupeř a hlavně naše nedostatky, na kterých samozřejmě zapracuje, protože jsme si o nich v poločase řekli (viz přiložené foto), že kluci, nedovolil tolik, jako v předchozích přípravných utkáních. To je dnes celé.


14
června
16:53
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přípravné utkání v Jarcové

FC Vsetín - žáci
sd Tj Sokol Jarcová/FK Jablůnka - FC Vsetín

Sestava: Drábek, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Koňařík, Kročil, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek M., Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Jašíno, 1 × Zbyšek, 1 × Mates, 4 × Kony, 3 × Max, 3 × Tom, 1 × Honza.

V dnešním utkání jsme si s kluky dali dva úkoly. Mohu konstatovat, že byly splněny. Toto utkání bylo z naší strany více, méně odehráno na 100%. Otázkou zůstává, jak obstojí naši hráči ve středu v konfrontaci se stejně starými kluky z Baníku, ale nebudu předbíhat. Hráče jsem v 10 minutových intervalech střídal na různých postech tak, abychom si začali tvořit jasnou kostru týmu do nové sezóny. Neúčast dvou hráčů mi jistým způsobem zkomplikovala zmíněný cíl tohoto utkání. Nutno ovšem konstatovat, že dnes nám soupeř dovolil hrát a zkoušet skoro vše. Bylo to dáno i faktem, že vzniká nový sdružený tým pro krajskou soutěž Jarcová/Jabůnka. Takže kluci z tohoto týmu nebyli ještě tak sehraní, jako my. Nevím jak bude vypadat odveta, třeba za 2 měsíce? Sám jsem na to zvědav.

Borci,
fotbalu zdar, zítra na Tyršovce a ve středu na Šoupalce, kam jedeme autobusem. Ve středu drobné svačinky doporučeny i vzhledem k "vzorkům pro trenéra" ;-) :-) :-) :-)


07
června
14:46
U14 - ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

"Valašské derby"

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Koňařík, Kročil, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek M., Zicha.

Góly: 8 × Max, 3 × Kony, 1 × Tom H., 1 × Áďa F., 1 × Áďa K., 1 × Kafú.

Dnešní přátelsky hrané utkání mělo nám trenérům ukázat, jakým způsobem se hráči ročníku 2007 vyrovnají s přechodem do kategorie starších žáků. Rozdílů mezi kategorií mladších a starších žáků je několik. Velikost hřiště, velikost míče, počet hráčů, jiná minutáž, ofsajdy od půlky, a mnoho dalšího. Ač to bylo valašské derby, hra nesla prvky tréninkového a herního výpadku způsobeného nechtěnou přestávkou. Utkání jsme celých 80 minut hráli Pod Pecníkem v rozestavení 4-3-3 a kluci se v jednotlivých řadách střídali průběžně. v 1. poločase byla na naší straně cítit větší chuť po fotbale. Naši borci se s tím prostě vypořádali lépe než soupeř, přičemž nemám namysli jen skóre. Úvod 2. poločasu patřil soupeři z VM, kteří se rozhodně nevzdali bez boje, za což jim patří mé poděkování. Prostě si naši kluci vybrali slabou chvilku. O to víc mě těšilo to, že po 10 minutách jsme přebrali otěže utkání opět do svých rukou. Úplně ideální to dnes nebylo, ale rozhodně jste mě nezklamali, ba naopak Vás všechny musím ještě jednou pochválit. Jedinou věcí, jenž mi vysloveně drásala nervy celých 80 minut, byla hrací plocha Pod Pecníkem, která byla rozžhavena už v 10:00 na 30 °C. Veškeré předpovědi počasí a "nejdražší počítač na světě" prostě selhaly!!! Nicméně jsme se s tímto hendikepem vyrovnali!

Dnes musím pochválit i rodiče, jenž přišli hlasitě podpořit naše svěřence a nebylo Vás málo.

Prostě parádní fotbalová neděle po dlouho trvající pauze.

Počet přístupů
od prosince 2012

1490895

Počítadlo