FC VsetínFotbalová asociace ČRMěstské lázně VsetínMěsto VsetínFC BarcelonaReal MadridChelsea FC

U13 - MLADŠÍ ŽÁCI / ročník 2010
Autor: Martin Zbranek

PROTI VALMEZU JSME HRÁLI, NA CO MOMENTÁLNĚ MÁME

Valaššké derby mnoho napětí nepřineslo.
Po 10 minutách, kdy jsme hráli ještě celkem vyrovnaně Valmez převzal iniciativu a už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo.
Pár světlých momentů z naší strany sice bylo, ale to je málo.

FC VSETÍN - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:13 (1:6)

branky: Zbranek Michal, Výchopeň Maty, Gattermayer Ondra

sestava: Krejčí Ondra, Filgas Kuba, Hořelka Filip, Metelka Cyril, Gattermayer Ondra, Lukáš Tomáš, Varaja David, Zbranek Michal, Trochta Marek, Výchopeň Maty, Augusta Honza, Malík Matěj

29
záři
07:16

DALŠÍ DLOUHÝ VÝJEZD DO UNIČOVA

Po nedělním zájezdě do Šumperku, jsme se tentokrát vydali do Uničova. Z důvodu uzávěr před Uničovem, trvala cesta bezmála dvě hodiny.
Přijeli jsme prakticky na čas, převlékli se, krátká rozcvička a šlo se na to.

V zápase hrajeme na co máme. Snažíme se, ale soupeř je lepší předevsím v kvalitě na míči a rychlosti.
Obrana nestíhá, střed pole jako by nebyl a v útoku není nikoho, kdy by rychlostně předčil domácí zadáky.
Na tréninku si říkáme a ukazujeme, v jakých prostorách bychom se měli pohybovat, ale do zápasu to zatím nejsme schopni dát.
V neděli nás čeká na umělce Valmez, tak snad se nám bude dařit lépe.

UNIČOV - FC VSETÍN 10:2 (3:1)

branky : Filgas Kuba, Zbranek Michal

sestava: Krejčí Ondra, Gattermayer Ondra, Hořelka Filip, Metelka Cyril, Filgas Kuba, Varaja David, Malík Mates, Zbranek Michal, Trochta Marek, Nerodil Kuba, Augusta Honza, Výchopeň Mates, Kopecký Tomáš

19
záři
07:50

FC VSETÍN - SK HRANICE 2:8 ( 1:5)

Hranické 2010 patří dlouhodobě k nejlepším a nejkvalitnějším týmům široko daleko, a tak jsme byli zvědavi, jak se s tím popereme.

Zápas pro nás začal dobře, ujali jsme se vedení. Poté však začali úřadovat kluci od řeky Moravy a naše síť se začala vlnit.Po individuálních akcích a dalekonosných střelách začalo skóre narůstat.
Po zbytek poločasu jsme hráli druhé housle.

O přestávce bylo v kabině trochu horko, ale přineslo to ovoce v podobě zlepšených výkonů.
Najednou jsme ožili a hra se vyrovnala. Dali jsme po krásné akci Matym Výchopněm i druhý gól. Škoda že Maty dal gól i do vlastní sítě a jeden jsme dostali až v posledních sekundách zápasu, mohli jsme alespoň v druhém poločae uhájit remízu 1:1.
Za druhých 40 minut však chválím všechny, obzvlášť pak Kubu Filgase a Ondru Krejčího.

Branky : Kuba, Maty

12
záři
09:48

VÍTKOVICE - FC VSETÍN 6:0 ( 4:0 )

V Ostravě jsme se utkali proti Vítkovicím na převelké umělce v tréninkovém areálu Baníku.
Bohužel, do Ostravy přijíždí někteří hráči se sebezapřením, kvůli nemocím a hrají, jak jim zdraví dovolí. I tak jsem za to velmi rád. Museli jsme dokonce vytáhnou do hry za náš tým U13 Tomáše K. ročník 2012, který se vůbec neztratil a pochvala je na místě !

Pokud budu hodnotit náš výkon, jsem velmi potěšen bojovností a nasazením. Velka pochval Všem! Škoda jen, že jsme nedali nějaký ten gól,šance na to jistě byly.

Vítkovičtí oproti jaru posílili kádr z bratrského Baníku a na jejíich hře to bylo znát. Pokud bychom ale měli v sobotu k dispozici Víťu, Sama a Davida, dovedu si představit naprosto vyrovnaný zápas.
Ohledně skóre, velká škoda začátku a konce utkání. Vždy jsme dostali docela zbytečně po dvou gólech. Pokud bychom se lépe soustředili, výsledkově by to bylo jistě daleko lepší.
Branky v naší síti : 3,9,14,27,76,78

Sestava: Krejčí O, Hořelka F, Gattermayer O, Metelka C, Filgas J, Malík M, Varaja V, Varaja D, Lukáš T, Kopecký T, Zbranek M, Trochta M, Výchopeň M

09
záři
08:14

PŘÍPRAVNY ZÁPAS V KAROLINCE SE MUSEL LÍBIT VŠEM DIVÁKŮM

Ve čtvrtek jsme si domluvili přípravné utkání s účastníkem krajské soutěže mladších žáků, spojeným týmem Velkých Karlovic a Karolinky – VKK.
Hrálo se na pěkném pažitu v Karolince, celková hrací doba 80 minut (30 + 50).
Prvním poločas byl z naší strany výborný, všichni plnili úkoly, tak jak jsme si řekli. Roztahovali jsme hru a hlavně jsme dobře a rychle kombinovali a dávali krásné branky.
V druhém dějství to však vzali do rukou domácí borci v čele s Víťou Surým a my se nemohli přes dobře organizovanou obranu a vynikajícího brankáře střelecky prosadit. Když řeknu, že jsme tak 20 x vystřelili po bráně, tak to jistě nepřeženu.
Hra začala bavit oba týmy a proto při otázce, zda ukončit utkání po druhé půlhodince, ani jeden z hráčů obou týmů nesouhlasil a domluvilo se nastavení v podobě 20 minut.
V tomto čase jsme opět navázali na dobrý výkon z první půle a hrálo se pouze na jednu branku.
Zápas jistě splnil, co jsme od něj očekávali a jistě si s tímto dobře hrajícím soupeřem, kterého chci také velmi pochválit, zopakujeme odvetu na Vsetíně.

VKK – FC Vsetín 3:10 ( 1:5)

Branky : Zbranek Michal 4, Varaja David 2, Varaja Vojta 2, Hořekla Filip, Trochta Marek

Sestava: Krejčí Ondra, Filgas Kuba, Hořelka Filip, Metelka Cyril, Výchopeň Maty, Trochta Marek, Zbranek Michal, Malík Matěj, Varaja David, Varaja Vojta, Augusta Honza, Nerodil Kuba

02
záři
10:28

LOŇSKÝ VÍTĚZ ŽÁKOVSKÉ LIGY SPSM SEVER, SE PŘEDSTAVIL NA TYRŠOVCE

Ve čtvrtek jsme předehrávali víkendové kolo žákovské ligy, proti loňskému vítězi MFK KARVINÁ.
Oproti minulé sezóně, kdy jsme dostávali velký příděl gólu o tohoto soupeře a hrávalo se prakticky jen u naší brány, jsme se tentokrát proti silnému soupeři docela drželi. I když jsme měli balón na kopačkám o mnoho méně a Karviňáci neproměnili několik vyložených tutovek, hodnotíme zápas docela kladně.
Budeme však muset začít opět ( po prázdninách ) všichni poctivě trénovat a trénovat.

FC VSETÍN - MFK KARVINÁ 2:9 (1:4)

branky : Vojta, Marek

29
srpna
10:21

FRÝDEK MÍSTEK - FC VSETÍN 11:3 (7:2)

Se soupeřem jsme se domluvili, že budeme hrát oba zápasy mladších žáků v jeden čas na dvou hřištích.

Měli jsme na střídání pouze 3 hráče a to ještě Ondra a Tomáš bez jediného tréninku za posledních 14 dnů.

I tak jsem vletěli do utkání nebojácně a diktovali jsme tempo hry. Prvních 20 minut utkaní bylo snových. Dokázali jsme soupeře přehrávat a vstřelili jsme i Michalem dva nádherné góly. Další dvě šance jsme nevyužili. Věřili jsme si a já byl přesvědčen, že odehrajeme velmi povedený zápasa a možná i nějaký ten bodík odvezeme.
Bohužel, zbylých 20 minut první půle naprostý propadák. od 24 - 37 minuty jsme dostali 7 branek !

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním, že se pokusíme navázat na prvních 20 minut.
To se nám částečně dařilo a hráli jsme opticky vyrovnanou partii. Nebyl to zápas, kde by jsme se jen bránili, jako tomu bývalo z kraje loňské sezóny, kdy nám například tento soupeř nasypal 24 branek. Bohužel,naše tutovky zůstaly nevyužity, krom jedné nádherné střely od Claudia, na druhé straně soupeř měl velmi vysokou potenci při zakončení. Brankář domácích byl u všech rozvíjejících se akcí, hrál prakticky falešného stopéra až po polovinu hřiště a tím pádem jsme byli neustále přečíslováni. Nedokázali jsme ani včas přistupovat k hráčům, ti pak měli dosti času k přihrávkám, nebo zakončení.

Dnes na tréninku probereme podrobněji a pomalu se nachystáme na čtvtek, kdy přivítáme na Tyršovce v dalším soutěžním utkání Karvinou.

Sestava: Krejčí, Výchopeň J, Hořelka, Gattermayer, Lukáš, Varaja D, Sam Č, Davča F, Filgas, Dal Buono, Trochta, Výchopeň M, Zbranek

Góly: Zbranek 2, Dal Buono

25
srpna
06:42

BÍLOVEC JSME NEPŘEHRÁLI

Na velké Tyršovce, jsme odehráli druhý mistrovský zápas proti klukům z Bílovce.
V prvních 15 minutrách se zdálo, že to bude naprosto vyrovnané utkání. Dali jsme i první gól po pěkné akci, kdy zakončoval Marek.
Poté jsme však soupeři umožnili naprosto lehce otočit skóre po našich chybách a jedné zbytečné penaltě až na 1:3.
Nevzdávali jsme se a po zbytek poločasu hráli otevřenou a vyrovnanou partii. To se nám také zúročilo, kdy po nádherné individuální akci snížil Maty na rozdíl jediné branky, po dalekonosné dělovce.

V druhém poločase jsme však nenavázali na výkon z prvního.Bohužel jsme nebyli tak efektivní v zakončení, ujala se pouze jedna střela Marka a to je málo na to, abychom mohli pomýšlet i na dobrý výsledek.

FC VSETÍN - BÍLOVEC 3:7 (2:3)

Výchopeň J, Krejčí, Hořelka, Metelka, Trochta, Filgas, Varaja V, Varaja D, Zbranek, Výchopeň M, Del Buono, Malík

22
srpna
08:32

HLUČÍNU JSME BYLI ZDATNÝM SOUPEŘEM

V neděli jsme odehráli na umělce Pod Pecníkem proti Hlučínu, premiérové mistrovské utkání sezóny 2022/2023.
V tomto ročníku, hrajeme ligová utkání mladších žáku U13, podle nových pravidel 8+1 a na velké brány, které jsou umístěny mezi dvěma „šestnáctkami“, hrací doba 2x40 minut.
Neděláme si z toho velkou hlavu a jdeme na to. Bohužel jsou ještě prázdniny a proto opět jako každý rok, začínáme soutěž v oslabení, z důvodu nepřítomnosti několika hráčů.
V první půli jsme trochu nervózní, ale i tak si dokážeme vypracovat několik tutových šancí, které kupodivu neproměňujeme. Soupeř je na míči šikovnější, hbitější, což se nelze divit, neboť mnoho hráčů prošlo i akademií Baníku.
My se pomalu zahříváme a do druhého poločasu jdeme s odhodláním zlepšit hlavně zakončení.
To se nám také daří a mezi 40 – 70 minutou jsme to my, kdo je více na míči. Velmi zdařilou půlhodinku jsme okořenili i několika nádhernými góly! Snižujeme na rozdíl jediné branky a v tyto okamžiky je radost se na vás dívat. Vyrovnání visí na vlásku. Bohužel, opět lacině inkasujeme, poté už nemáme síly na zvrat. V poslední desetiminutovce lovíme balón ještě 4 x ze sítě.
I tak mám ze zápasu velmi dobrý pocit, většina hráčů makala naplno a odvedla kus fotbalové „práce“. Především výkonnostně převyšovali ti, kteří měli během letní přípravy nejvíce tréninkových jednotek, posun je tam naprosto viditelný a zřejmý.
Celkově velká pochvala pro všechny a zejména obranná trojice šla příkladem. Kuba zastal pozici stopera na velkou jedničku!

FC VSETÍN – HLUČÍN 5:10 ( 1:4)
Branky: Hořelka 2, Dal Buono, Zbranek, Lukáš

Krejčí, Výchopeň J, Hořelka, Filgas, Metelka, Lukáš, Zbranek, Malík, Trochta, Výchopeň M, Varaja V, Varaja D, Nerodil, Dal Buono

12
června
13:12
Autor: Martin Nikolén

Vítězné loučení s kategorií mladších žáků

TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 2:5

V posledním utkání sezóny jsme dnes dokázali zvítězit na půdě posledního Valašského Meziříčí. I když bylo poměrně vedro, kluci se s tím poprali dobře a po brankách Domina, Chipse, 2x Jirky a Máry jsme si dnes mohli po utkání vítězně zakřičet.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Kristian Nosek (Kikoš), Tom Brambor (Chips), Mira Řezáč, Jirka Meitner, Dominik Ludva (Domino), Mára Trochta.