U13 - MLADŠÍ ŽÁCI / ročník 2009
Autor: Martin Nikolén

Ale třetí třetinu jsme vyhráli...

1.FC Viktorie Přerov - FC Vsetín 8:5

Sice jsme v tomto utkání dali pět branek, ale vždy jsme jen dotahovali postupně se zvyšující náskok Přerova. Nemůžu hráčům vytknout snahu, ale v některých případech jen snaha nestačí. Opět si vše vyříkáme na tréninku. Jedeme dál, věřím, že se jednou i my dočkáme vítězného pokřiku. Naše branky dali postupně 2x Čips, Domino, Jirka a Miky.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Kristian Nosek (Kikoš), Štěpa Evják.

Příští zápas hrajeme doma v neděli 24.10.2021 proti Uničovu. Začátek utkání je v 10:00.

11
října
10:11

Dvě třetiny jsme s Hlučínem drželi krok

FC Vsetín - FC Hlučín 2:7

První dvě třetiny jsme Hlučín pěkně potrápili. Sice jsme již prohrávali 0:2, ale brankami Čipse a Jirky jsme se dostali zpět do hry a vyrovnali na 2:2. Radost byla obrovská. Do třetí třetiny jsme šli plni odhodlání, že dnes to konečně vyjde a dosáhneme na první body. Bohužel se tak nestalo a inkasovali jsme pět gólů. Opět nás může mrzet, že jsme neproměnili naše další šance.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Tom Gurný, Adam Tkadlec, Štěpa Evják, Kristian Nosek (Kikoš).

Příští zápas hrajeme v neděli 17.10.2021 v Přerově. Začátek utkání je v 10:00.

03
října
17:06

V Hranicích jsme vyhráli pouze na tyčky

SK Hranice - FC Vsetín 6:1

Od dnešního utkání jsem trošku očekával, že budeme až do konce bojovat o lepší výsledek. Bohužel se tak nestalo. Domácí nás svým důrazem předčili, jen z vypětím všech sil jsme mnohdy zabránili dalším inkasovaným brankám. Naše občasné útoky ovšem nebyly špatné, škoda asi šesti nastřelených tyčí. Hned by se nám hrálo lépe, kdybychom aspoň polovinu z těchto šancí proměnili v gól. Za nás dal alespoň jednu branku Čips.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Tom Gurný, Adam Tkadlec, Claudio Dal Buono, Kristian Nosek (Kikoš).

Příští zápas hrajeme doma v neděli 10.10.2021 proti Hlučínu. Začátek utkání je v 10:00.

27
záři
10:09

Zasloužená výhra Vítkovic

FC Vsetín - MFK Vítkovice 2:12

Tentokrát nám nevyšla ani první třetina, kterou nemíváme špatnou. Hosté z Vítkovic nám toho moc nedovolili a postupně navyšovali své skóre. Před branku soupeře jsme se dostávali jen málokdy, ovšem po dvou pěkných akcích se dvakrát trefil Čips.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Tom Gurný, Adam Tkadlec, Claudio Dal Buono, Štěpa Evják.

Příští zápas hrajeme v neděli 3.10.2021 v Hranicích. Začátek utkání je v 10:00.

19
záři
16:17

Do Karviné jsme přijeli pouze se sedmi hráči

MFK Karviná - FC Vsetín 9:1

Chtěl bych poděkovat Ondrovi a Lukášovi z U12, že nám vypomohli v tomto zápase. Hlavně Ondra v bráně zachytal famózně.
Kdo ví jak by zápas dopadl, kdybychom nebyli tolik oslabení. Soupeř byl určitě z kategorie hratelných.
Domácí byli po celé utkání lepším týmem. První třetina ale skončila pouze 1:0 pro domácí, stále jsme byli ve hře. Ve druhé a třetí třetině však domácí začali proměňovat své další šance a v poklidu si došli pro vítězství. Za nás dal alespoň jeden gól Čips.

Sestava: Ondra Krejčí - Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa, Štěpa Evják, Tom Gurný, Lukáš Šafařík.

Příští zápas hrajeme v neděli 26.9.2021 doma proti Vítkovicím. Začátek utkání je v 10:00.

13
záři
15:52

Baník to u nás neměl lehké

FC Vsetín - Akademie FC Baník Ostrava 2:11

Náš výkon v první třetině mě příjemně překvapil. Nejenže jsme drželi nerozhodný stav 1:1, ale pěknými akcemi jsme se dostali do dalších šancí, které jsme bohužel neproměnili. Hostům jsme nic nedarovali, bojovali jsme jako lvi.
V dalších dvou třetinách nám již postupně docházel dech, ve třetí třetině to bylo již hodně znát. Branky za nás dali Domino a Miky.
Zde bychom si z toho měli vzít ponaučení, že pokud nebudeme na tréninku makat na 100%, v zápase to taky neodmakáme celých 90.minut na plno. Chtěl bych pochválit Čipse, Toma a Ondru, kteří svým výkonem patřili k nejlepším našim hráčům.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Kristian Nosek (Kikoš), Tom Gurný.

Příští zápas hrajeme v sobotu 18.9.2021 v Karviné. Začátek utkání je v 10:00.

05
záři
17:36

Opava nad naše síly

Slezský FC Opava - FC Vsetín 19:3

V tomto zápase jsme prostě na domácí nestačili. Góly za nás dal pouze Čips. Nejlepším naším hráčem byl brankář Ondra a to i přesto, že dostal ranec gólů.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Adam Tkadlec, Claudio Dal Buono, Kristian Nosek (Kikoš), Štěpa Evják.

Příští zápas hrajeme v neděli 12.9.2021 doma proti Baníku Ostrava. Začátek utkání je v 10:00.

28
srpna
14:33

Kolaps ve třetí třetině

Fotbal Třinec - FC Vsetín 9:3

V dnešním zápase si kluci za první dvě třetiny zaslouží pochvalu. Nejenom, že byl stav vyrovnaný 3:3, ale s předvedenou hrou jsme možná domácí i trochu přehrávali. Do této doby jsme dokonce nedokázali proměnit snad šest velkých šancí. Naše branky vsítili Kuba a 2x Čips. Ve třetí třetině jsme však dostali dva rychlé góly a totálně jsme se rozsypali. Domácí branku jsme již pořádně neohrozili. Je to škoda, ale zároveň i ponaučení do dalších zápasů. Musíme hrát celých 90 minut.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Adam Tkadlec, Claudio Dal Buono, Kristian Nosek (Kikoš), Tom Gurný.

Příští zápas hrajeme v sobotu 4.9.2021 v Opavě. Začátek utkání je v 10:00.

22
srpna
17:59

Naše radost trvala jen pár minut

FC Vsetín - ŠSK Bílovec 2:8

Utkání pro nás začalo velice dobře, když jsme se již ve 2.minutě dostali zásluhou Čipse do vedení. Bílovec však brzy vyrovnal a záhy přidával další branky. Velké problémy nám dělali dlouhé míče za naši obranu, kdy jsme několikrát čelili přečíslení hostujících hráčů. Další naši branku vstřelil Jirka. Bohužel víc branek se nám dát nepodařilo. Jako plus bych viděl, že jsme si konečně vytvořili šance ke vstřelení gólu, chyběla nám však přesnost v zakončení.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Adam Tkadlec.

Příští zápas hrajeme v sobotu 28.8.2021 v Třinci. Začátek utkání je v 10:00.

19
srpna
10:13

Utkání v Šumperku se nám nevyvedlo

FK Šumperk - FC Vsetín 14:1

Domácí hráči z prvních třech střel dali tři branky. Poté se pěknou individuální akcí prosadil Čips. Další branky už padaly jen do naší sítě. Domácí hráči nám nedali ani kousek prostoru, dostat se před branku soupeře bylo nad naše síly.
I když předvedená hra měla do ideálu daleko, trpělivě jdeme dál. Nevěšte hlavu kluci.

Sestava: Ondra Lalošák - Kristián Nosek (Kikoš), Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Gurný, Tom Brambor (Čips), Kuba Zádrapa.

Příští zápas hrajeme v neděli 22.8.2021 doma proti Bílovci. Začátek utkání je v 10:00.

15
srpna
17:25

V Olomouci jsme neodehráli špatné utkání

HFK Olomouc - FC Vsetín 8:2

Převaha domácích hráčů se s přibývajícími minutami stupňovala, ale hráče musím pochválit za velmi bojovný výkon. V utkání jsme sice vedli po brance Mikyho, ale soupeř postupně svou převahu vyjádřil i gólově. Další naši branku vstřelil s přehledem z penalty Domino, když byl odpískán faul na Adama. Trošku mě mrzelo, že jsme tři góly soupeři doslova darovali, ale to si rozebereme na úterním tréninku. Pokud s takovým přístupem půjdeme do dalších zápasů, odměna v podobě dalších gólů a třeba i bodů se brzy jistě dostaví.

Sestava: Ondra Lalošák - Kristián Nosek (Kikoš), Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Dominik Ludva (Domino), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Tom Gurný, Adam Tkadlec.

Příští zápas hrajeme ve středu 18.8.2021 v Šumperku. Začátek utkání je v 17:00.

20
července
18:08

Dnes U13 proti U12

Po domluvě s trenérem Martinem Zbrankem jsme si dnes zahráli zápas s týmem U12.
Mladší hráče musím pochválit, nedali nám nic zadarmo. K vidění bylo spoustu pěkných akcí na obou stranách, ani nevím, kolik to skončilo. Ale jak víme, to není podstatné. Důležité je, že jsme byli ve hře. Již nyní se těším, že si časem dáme odvetu.

Sestava: Vojta Mikulenčák (Miky) - Štěpa Evják, Dominik Ludva (Domino), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Tom Brambor (Čips), Mira Řezáč, Kuba Zádrapa, Dominik Jašek (Jašino), Robert Šalák (Rob), Jindra Hruška.

Martin Zbranek...
Já přidávám také krátké, ale pochvalné hodnocení.
Z naší strany se mi utkání, hlavně herní provedení začalo líbit po poločase.
Některým chybí stále ještě orientace na hřišti 7+1 a pohyb bez míče, ale snad to brzy doženeme. Jinak tam bylo opravdu hóóódně fotbalých věcí.
Až budeme v plné síle (omluvenky - prázdniny), myslím, že se máme na co těšit.

Pochvalu posílám také k U13, chvilku jsem vás neviděl, ale včera to byl u některých velký fotbalový posun dopředu. Jen tak dále !

Sestava U12: Výchopeň Honza, Krejčí Ondra, Hořelka Filip, Gattermayer Ondřej, Výchopeň Maty, Mikula Lukáš, Zbranek Michal, Surý Víťa, Varaja David, Varaja Vojta, Vlček Petr, Nerodil Kuba

18
července
12:57

Utkání ve Valašské Bystřici

Za ideálního fotbalového počasí jsme se dnes utkali s týmem Valašské Bystřice. Naše převaha byla s přibývajícími minutami čím dál větší což se projevilo i brankově. Na vítězství se podíleli 4.góly Čips, 3.góly Miky a 3.góly Domino. Další 3 branky po střelách Domina, Mikyho a Kuby padly vlastní. Domácí se trefili dvakrát.

Sestava: Kristián Nosek (Kikoš) - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Dominik Ludva (Domino), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Tom Brambor (Čips), Mira Řezáč, Kuba Zádrapa, Filip Hořelka.

19
června
15:05

Slavičín nás pěkně potrápil

Za úmorného vedra jsme dnes sehráli přátelské utkání ve Slavičíně.

V utkání padly hezké góly na obou stranách, bylo k vidění hodně tvrdých soubojů, gólmani předvedli mnoho excelentních zákroků. Kluky musím pochválit, že v takovém počasí bojovali a snažili se ze všech sil. Prostě nic nevypustili.
Utkání skončilo podle kluků 6:4 pro nás, když se o branky postarali 2x Čips, 2x Kuba, Jirka a Domino.

Sestava: Ondra Lalošák - Claudio Del Bueno, Vojta Mikulenčák (Miky), Štěpa Evják, Dominik Ludva (Domino), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Tom Gurný, Tom Brambor (Čips), Mira Řezáč, Kuba Zádrapa, Kristián Nosek (Kikoš).

03
června
19:11

Pěkný fotbal v Ratiboři

Za slunečného počasí a na pěkně připraveném hřišti jsme dnes sehráli další přípravné utkání.

Utkání skončilo možná 5:5, možná 6:5 pro Ratiboř, ale na tom vůbec nesejde. Šance byly na obou stranách, z našeho pohledu škoda, že jsme je nevyužili. Na obou stranách byly k vidění pěkné akce.
Na brankách se podíleli Mira, Miky 2x, Čips a Jirka.

Sestava: Tom Brambor (Čips) - Claudio Del Bueno, Vojta Mikulenčák (Miky), Štěpa Evják, Dominik Ludva (Domino), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Tom Gurný, Ondra Lalošák, Mira Řezáč, Kuba Zádrapa, Robert Šalák (Rob).

22
května
12:43
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání ve Starém Městě

Jiskra Staré Město - FC Vsetín

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Kročil, Palát, Sedlák, Zbranek M., Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Tom, 1 × Mates, 1 × Maxa.

K dnešnímu 1. poločasu utkání přistupujeme se všemi aspekty, které jsme si řekli. Nasazení, úsilí a důraz, protože hrajeme proti starším žákům (ročník 2006). Hra je víceméně vyrovnaná a přelívá se z jedné strany na druhou. Odskakujeme soupeři na 1:3. Stále držíme krok, ale postupně soupeř přebírá otěže tohoto utkání. Neustálý déšť skrápí kvalitní hřiště. Poločas končí 5:4. V druhém poločase prostřídáme sestavu, aby si zahráli všichni. Nezachytáváme několik náběhů za obranu a soupeř definitivně odskakuje na pohodlý náskok. Byť nepropadáme panice a trudomyslnosti, nedaří se nám navázat v upravené sestavě na hru z 1. poločasu. Závěrečné skóre 9:4 je pro nás až moc kruté, ale odpovídá momentální situaci v našem týmu.

Foto archiv.

22
května
00:00
Autor: Radim Dobeš/Martin Nikolén

Konečně hrajeme

Deštivé sobotní dopoledne i ročník 2009 tráví ve Starém Městě a po dlouhé zápasové odmlce se dnes poměří proti stejně starým klukům ze Slovácka... Dle debaty s trenérem (Martinem) po cestě domů, mělo utkání vše co mělo mít: náboj, soutěživost, bojovnost, chuť do hry - takže cíl splněn... Navíc dnes "devítkám" pomáhají tři "desítky", takže i z tohoto pohledu panuje převážně spokojenost... Střelce branek si přesně "nepamatujeme", ale oni to kluci jistě ví a určitě se na 11 gólech v soupeřově síti podílela minimálně půlka plejerů... ;-)

Staré Město - Vsetín 7:11