otevřít plakát

FC Vsetín - žáci

FC VSETÍN


SpSM – sportovní středisko mládeže

FC Vsetín - Žáci
Dnes je Úterý 18. ledna 2022      Svátek slaví Vladislav     

NÁSTĚNKA

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

Vloženo: 13.01 2022
NÁBOR 1

Vloženo: 03.01 2022
Plán PLOCH - 2.týden (10. - 16.1.2022)

Vloženo: 02.01 2022
Plán PLOCH - 3.týden (17. - 23.1.2022)

Vloženo: 01.01 2022
Plán PLOCH - 4.týden (24. - 30.1.2022)

Vloženo: 21.09 2021
Plán PU "ZIMA" 2021/22

Vloženo: 19.04 2020
FANSHOP FC VSETÍN

Vloženo: 01.01 2020
Pojistná událost

PARTNEŘI KLUBUSPONZOŘI MLÁDEŽE


CERTIFIKACE

FC Vsetín - žáci

FC Vsetín - žáci

NAŠI BENJAMÍNCI

NÁBOR HRÁČŮ

FC Vsetín žáci - Nábor hráčů

HYMNA FC VSETÍN

YOUTUBE KANÁL

FC Vsetín - žáci

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

ŠPANĚLSKO 2016

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - Sponozoři

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

ŠPANĚLSKO 2014

SPAIN 2014

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

FOTO ARCHÍV

POSLEDNÍ PŘIDANÁ GALERIE

O POHÁR HEJTMANA ZLÍNSKÉHO KRAJE 2019
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -

POČASÍ

PŘÍSPĚVKY

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

Transparentní účet mládež:
KLIKNUTÍ NA TRANSPARENTÍ ÚČET

Variabilní symbol:
Kód trenéra (my máme 02)
Konstantní symbol:
Ročník fotbalisty (např 2003)
Specifický symbol:
Měsíc a rok (např: 09/2014)
Zpráva pro příjemce:
Jméno fotbalisty (např. Prokop Lopata)

ODKAZY

FC VsetínZlínský krajský fotbalový svazFotbalová asociace ČRFotbalová škola Petra ČechaMěstské lázně VsetínHC VsetínMěsto VsetínHotel BritanniaZoo LešnáZoo LešnáZoo LešnáFC BarcelonaReal MadridChelsea FC

WWW PROHLÍŽEČE

Stránky jsou optimalizované pro:


Chrome

Firefox

Opera

 

    AKTUALITY


15
ledna
14:18
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

MFK Frýdek-Místek - FC Vsetín 7:3 (4:0)

FC Vsetín - žáci

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Hrabovský, Jašek, Juřínek, Kročil, Palát, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Filák, 1 × Zezula, 1 × Erban.


S odstupem času hodnotím dnešní utkání na velmi dobrou. To, že jsme v 1. poločase během 10 minut dostali čtyři laciné góly, jsem už skoro zapomněl. "Skoro zapomněl"... Jsou to velmi podobné góly s góly v minulém utkání s Brnem, kdy svým nedůrazem a liknavostí před vlastní šestnáctkou soupeři darujeme šance, jenž využívá na 100%, na rozdíl od nás na opačné straně. 2. poločas patří ve hře nám, byť se nám tam neustále vkrádá pořád stejná, již zmíněná, neschopnost včas a správně reagovat pře vlastním pokutovým územím. Dnes jsme na střídání měli pouze jednoho hráče, neboť drobná zranění a jiné priority nám neumožnily jich mít více. Aspoň jsme si vyzkoušeli u některých hráčů jiné posty. Při délce utkání 2 × 50 minut to byl pro kluky parádní herně-kondiční trénink. Děkuji brankáři Matějovi za to, že nám ve svém volném čase pomáhá v naší bráně.

V dalším týdnu přivítáme doma Valašské Meziříčí.


08
ledna
18:32
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

SK Líšeň - FC Vsetín 4:3

FC Vsetín - žáci

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula.

Góly: 2 × Filák, 1 × Zezula.


Dnes zajíždíme na své první přátelské utkání tohoto roku 2022 do 125 km vzdálené Líšně. Soupeř hraje stejnou soutěž jako my, ale na jižní Moravě, kde je po podzimu na druhém místě. Hraje se v 10:00 hodin, takže jsem byl zvědav, jak se kluci poperou s teplotou kolem -3 °C, novým a neznámým prostředím a dlouhou cestou s brzkým vstáváním. Podmínky a prostředí jsou jako v ligovém klubu. Krásné a "teplé" šatny, nádherná umělka o rozměrech 90 m × 69 m. Všichni hráči na hřišti jsou již nažhaveni na první hvizd rozhodčího. Po dohodě s mým trenérským kolegou z SK Líšeň hrajeme 2 × 50 minut. První poločas byl fotbalově vyrovnaný. Z mého pohledu utkání odpovídalo delší pauze. Míč nám na lehce namrzlé umělce odskakuje a neposlouchá. Tomu i odpovídá vývoj prvního poločasu. Soupeři jsme nabídli několik šancí, které nekompromisně využívá. Na druhé straně do soupeře bušíme a minimálně deset gólových šancí neproměňujeme. Že by nervozita, prokřehlost nohou, zmrzlý balón, přemíra snahy, nebo výborný brankář? Tak trochu kombinace všeho. Podmínky máme na hřišti ovšem všichni stejné! Poločas končí tragicky 4:0. Ve druhém poločase proti nám nastupuje druhá a čerstvá jedenáctka. Ovšem pro krátké, ale intenzivní poradě v kabině, otáčíme ve druhém poločase jak hru, tak i skóre. Šance z poslední minuty mohla přinést zaslouženou remízu. Bohužel. Druhý poločas končí 0:3. Jedinou kaňkou tohoto utkání je však, teda pevně doufám, drobné zranění kotníku Maxe. V utkání se projevila delší absence herní praxe. Pevně věřím, že se kluci herně vrátí na podzimní vlnu.

V dalším týdnu zajíždíme do Frýdku-Místku.


14
listopadu
19:21
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Utkání o bronzový podzim a krále střelců

FC Vsetín - žáci
FC Hlučín - FC Vsetín 1:7 [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Palát, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 3 × Kalabus M., 3 × Filák, 1 × Palát.

Jak již napovídá název článku, dnes jsme odjížděli na polední utkání do Hlučína, kde jsme podali skvělý týmový výkon, který pro nás znamená jistotu přezimování na 3. místě ve druhé nejvyšší soutěži kategorie U15.

V 1. poločase jsme se ujali vedení a vše nasvěčovalo tomu, že jsme přijeli soupeři rázně ukázat, kdo chce přezimovat na 3. místě. Ovšem uspokojení s vývojem utkání se projevilo záhy. Srovnání soupeřem na 1:1 a naše následná neuspořádaná hra plná individuálních chyb, ztrát uprostřed hřiště a nepřesvědčivých rozhodnutí. No prostě druhý gól šutera Maxy, přinásí kýžené uklidnění, ale bohužel jen to. Ve středu soupeřového týmu hraje parádně o rok mladší a drobnější hráč Mikuláš Kalvar. Naši střeďáci si neví rady. Nicméně hvizd rozhodčího nás posílá do kabin. Naštěstí nesouhlasím s krátkou přestávkou u střídaček a jdeme si to do těch kabin vyříkat. Zavírám okna a dveře naší kabiny a jdeme na to. Pětiminutový monolog kluci vstřebali velmi rychle, neboť se neznáme první týden. Pět minut to vydýchávají a poté jdeme na to... To co následovalo ve 2. poločase se nedá nazvat jinak než jako přenesení všech instrukcí trenéra do praxe. Tom Filák jako správný kapitán zavelel. 41', 45' a je vše jako v předchozích pěti utkáních. Dominance ve všem a potvrzení vzrůstajícíího výkonu v 51', 57' a 60' znamená jasné vítězství, jenž ovšem nebylo zadarmo...

Kdo se byl dnes na nás podívat a povzbudit, tak viděl PARÁDNÍ TÝMOVÝ VÝKON, který není náhodou. Proč? Tým si prošel na podzim nelehkými situacemi a zocelil se těmito patáliemi počínaje četným zraněním, nešťastným koncovkám, spornými situacemi, atd. Jsem nesmírně rád, že máme v týmu 15 kvalitních hráčů, které doplňují brankáři z U14. A čeho si cením nejvíce je to, že po odchodu dvou našich hráčů do FASTAVU Zlín jsme neztratili na kvalitě!!!

Nyní nastává období nejistoty a očekávání jak to bude se sportem dále. My ovšem pokračujeme dále, protože umístění je nesmírně zavazující.


06
listopadu
19:14
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Pokračujeme na vítězné vlně

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - FK FOTBAL Třince 7:0 [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Filák, 1 × Kročil, 1 × Jašek, 1 × Zezula, 1 × Filgas, 1 × Kalabus M.

Na konci podzimní části této sezóny k nám zavítali na odvetné utkání kluci z Třince. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný. Našim Davidům se povedlo v 15' a 16' vsítit krásné góly, jenž nás uklidnily a po zbytek 1. poločasu jsme soupeře k ničemu nepustili. Ve 2. půli střídáme, zkoušíme prohodit mezi sebou krajní záložníky a následně měníme rozestavení. Obraz hry se částečně mění a vyrovnává. Kluci z Třince se prezentovali způsobem hry, který byl více než sympatický, za což jim patří můj dík, protože dokonale prověřovali naše hráče. Mé poděkování patří i našemu brankářovi z U14 Martinovi s jakým klidem přistupuje ke každé minutě v tomto utkání. Dnes se nám potvrdilo to, že našeho šutera Maxe začínají soupeři hlídat více a více. Ovšem my máme v týmu i jiné střelce :-) !!! A že bylo se na co dívat, tak to všichni diváci musí potvrdit, protože výstavní zakončení všech střelců 2. poločasu byly exklusivní. Takže to u nás není jen o jednom hráči, jak by se mohlo podle posledních utkáních zdát, a to je pro náš tým skvělá zpráva a pro soupeře složitější.

Příští víkend jedem do Hlučína, kde se utkáme s přímým konkurentem o 3. místo.


31
října
16:51
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Krásné nedělní odpoledne v Uničově

SK Uničov - FC Vsetín 1:5 [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kalabus A., Kročil, Palát, Ptáček, Zezula, Zicha.

Góly: 5 × Kalabus M.

Za nádherného fotbalového počasí zajíždíme do Uničova k odvetnému utkání divizní soutěře U15. V utkání se střídají pasáže naší herní dominance, ale také hluché místa, která nás mohou s jinými soupeři stát hodně sil při nápravě. Vracejí se nám i kluci z karantén, po nemoci nebo viróze a tak proto vidím tento týdenní tréninkový vápadek, jako hlavní aspekt našeho nevyrovnaného výkonu (TJ v týdnu v sedmi hráčích). Nicméně se kluci po zmíněných hluchých místech dostávají do svého standardu, včetně Maxe, který navýšil počet vstřelených gólů.

Příští víkend doma odveta s Třincem.


23
října
13:10
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Magické číslo 3

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - 1. FC Viktorie Přerov 3:1 [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kalabus A., Kročil, Palát, Ptáček, Šíma, Zbranek, Zezula.

Góly: 2 × Kalabus M., 1 × Filák.

3. výhra v řadě, výsledek 3:1, 3. místo v tabulce.

Za dnešní výkon se kluci musíte pochválit! I já Vás chválím. Bylo to velmi náročné utkání, které jsme skvělým týmovým výkonem a kompaktním projevem strhli z nepříznivého stavu 0:1 v náš prospěch. I kluky z Přerova bych tady rád pochválil, protože bez nich by to utkání nemělo parametry optimálního výkonu. Přesto jsme byli o něco fotbalovější a mezihra byla naší silnou stránkou. V důrazu nás soupeř "občas" předčil. Nicméně Tom Filák jako správný kapitán zavelel v obrat, který dorazil Maxa za přispění celého týmu.

Příští víkend jedem do Uničova, tak již teď jsem zvědav, jak to bude za týden vypadat.


10
října
20:26
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Druhé vítězství v řadě

FC Vsetín - SK Uničov 11:2 [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kalabus A., Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 8 × Kalabus M., 2 × Erban, 1 × Filák.

Dnešní utkání nám mělo ukázat, zdali jsou kluci schopni přenést výkon z Třince do domácího utkání. Hráli jsme poprvé v novém prostředí krásného areálu v Liptálu. Mírné obavy jsem z tohoto domácího utkání měl, poněvadž Uničov vždy patřil ke kvalitním soupeřům řadícím se k optimální výzvě. Úvod utkání byl opatrný z obou stran. Postupem času se naši kluci lépe srovnali s mokrou trávou v novém prostředí a minutu po minutě jsme získavali převahu nad soupeřem. V prvním poločase se soupeři podařilo ještě snížit, ale ve druhém už úřadoval nejlepši střelec v soutěži, náš šuter MAXA... 8 gólů za poločas, je opravdu paráda. Zbytek si vychutnejte na našem kanále FC Vsetín U15. Chtěl bych poděkovat Martinu Ptáčkovi za dokonalý zástup v bráně.


02
října
12:37
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Parádní utkání v Třinci

FC Vsetín - žáci
FK FOTBAL Třinec - FC Vsetín 0:7 [2 x 40 minut]
T
Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Gabko, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Kročil, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 5 × Kalabus M., 1 × Palát, 1 × Drábek.

Do slova a do písmene nadpis vystihuje krásný výlet do Třince. Naši hráči nastavili hned od úvodu vysoké tempo a společnými silami dokázali, že to není tak špatné, jak by si někdo mohl myslet po vysoké prohře ve Vítkovicích (Pozn.: Hodnocení utkání v Ostravě je nadbytečné ve světle dnešního výýýýýýýýýýkonu). Odpověděli jsme tím nejlepším možným výkonem podpořeným skvělou produktivitou našeho ŠUTERA Maxe, který pěti góly prakticky rozhodl utkání, byť je kopaná kolektivní sport.

KRÁSA STŘÍDÁ NÁDHERU
I tak by se mohl dnes jmenovat článek. Nicméně zůstáváme nohami na zemi...


19
záři
13:08
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Pohledný fotbal a dělba bodů

FC Vsetín - ŠSK Bílovec 1:1 [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Filák, Filgas, Juřínek, Kalabus A., Kročil, Kovář, Palát, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha, Zubík.

Góly: 1 × Kročil.

Dnešnímu utkání předcházela celotýdenní smršť různých omluvenek. Ano začala škola, ozval se podzim a do toho všeho se nám nedaří uschopnit zraněné hráče. Tréninky v sedmi statečných se pro mě staly samozřejmostí. Nicméně se jako správný trenér a kouč snažím vše řešit pragmaticky. Využil jsem své pozice v mém mateřském klubu a na víkend k nám přestupují na jedno utkání tři hráči, kteří nám mají pomoci.

Utkání bylo oboustranně vyrovnané. Subjektivně si myslím, že jsme byli o něco fotbalovější a v kombinacích lehce kreativnější. Fyzicky jsme utkání opět zvládli, což je u našeho způsobu hry základ. Jak v 1. i 2. poločase jsme měli několik šancí na skórování, ale příroda byla proti. I soupeři se dařilo naši obranu párkrát překonat, ale brankář byl tam, kde měl být. Dělba bodů je spravedlivá. Doufám, že po dnešku nám už nikdo neonemocní a nebudou žádná zranění.

Od zítřka se začínáme připravovat na nejkvalitnějšího soupeře v této soutěži MFK Vítkovice, ke kterému zajíždíme na přeložené utkání 30. září.


12
záři
15:07
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Vyrovnané utkání bez šťastného konce

SK Hranice - FC Vsetín 5:4 [2 x 40 minut]

Sestava:
Dančák, Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Gabko, Juřínek, Kalabus A., Palát, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 3 × Filák, 1 × Dančák.

Utkání by slušela i remíza, ale... Dnes si utkání prohráváme sami svou nedisciplinovaností a nevyrovnaností výkonů posledních 14 dní... Dokola omílané známé a stále přehlížené, podceňované a opakující se nedostatky, ze kterých se neumíme ponaučit...

Cituji:
"Fotbal je sportovní, týmová, branková hra". [Zdroj: Trenér fotbalu "B"..., Jaromír Votík]

Je nutno k tomu něco ještě dodat? Není. Zbytek si vysvětlíme zítra na TJ. Stále se máme kam posouvat, ovšem "Bez práce nejsou koláče". Dnešní utkání se muselo líbit všem přihlížejícím, tak nevěšejte hlavy, protože "My vsetínské srdce máme, my se jen tak nevzdáváme, ...".

Příští týden doma hostíme kluky z Bílovce a myslím si, že se máme opět možnost posunout dál.


05
záři
20:14
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Skvělá produktivita a zasloužené vítězství

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 8:0 [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kalabus A., Kročil, Palát, Sedlák, Šíma, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 4 × Kalabus M., 2 × Sedlák, 1 × Filák, 1 × Šíma.

V dnešním utkání jsme měli k dispozici kompletní tým včetně milého překvapení v podobě brankáře, který se uvolil nám zachytat v derby proti ValMezu, byť se s fotbalem už rozloučil. Radkovi patří naše poděkování, které okořenil gólem z penalty [na videu 59'].

K samotnému utkání bych rád zmínil fakt, že jsme se opravdu sešli v kompletní sestavě a po kvalitní týdenní přípravě jsme soupeři v 1. poločasu toho moc nedovolili. V druhém poločase jsme lehce polevili směrem dopředu, ale vzadu jsme byli nepropustní. Soupeř se několikrát dostal do nadějných šancí. Jak naši obránci, tak brankář byli však proti. Zaslouženou "0" jsme si všichni zasloužili.

Pro všechny zainteresované je možno se podívat na celé utkání na našem kanále FC Vsetín U15.


29
srpna
14:26
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Realita všedního dne

FC Vsetín - FK Šumperk 1:9 (0:2)

Sestava:
Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kalabus A., Kročil, Michálek, Palát, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Kalabus M.

Dnešnímu mistrovskému utkání předcházela týdenní příprava v 8 hráčích. Dnes do základu museli i hráči, kteří nebyli týden na hřišti, ať kvůli zranění, dovolené, či táboru. Všichni jsme měli možnost vidět rozdíl, byť v prvním poločase nebyl až tak propastný. Dnešní rozestavení a v kabině vyřčené rady se nám podařilo splnit +/- na 80%. Ovšem náš nedůraz před vlastní brankou zajišťuje soupeři vedení a následný gól do šatny určuje výsledek prvního poločasu. Pochopitelně, že soupeř ze Šumperku je ve všech dovednostech o "něco" popředu a dále, ale kdyby skončil poločas 0:0 tak za mě OK... Do druhého poločasu Šumperk přihodil na hřiště 7 čerstvých hráčů a my bohužel musíme vystřídat lehce zraněného hráče a ráz hry nuceným přeskupením hráčů na jiné posty způsobí katastrofu pro náš tým v podobě dálnice uprostřed hřiště. Všichni jsme věděli co nás dnes čeká a nemine a určitě mi dáte za pravdu, že to šlo i směrem do předu. Svědčí o tom několik krásných akcí, ze kterých jsme dali gól na 1:3.

Za mě to bylo utkání, které Vám vzalo hodně sil, ale dalo ještě víc! Zkušenost, jenž Vám nikdo nekoupí. Ke konci utkání jste už někteří pochopili co znamená zdravý důraz, podpořený nasazením a bojovností. To by mělo po dnešku už dojít všem hráčům a ...

Příští neděli nás čeká derby s ValMezem. Tak co myslíte, jak dopadne?

POZNÁMKA POD ČAROU:
Při pohledu do kalendáře mě už teď mrazí v zádech, jak to bude s víkendy kolem státních svátků 28. září a října...Tábor, dovolená nebo fotbal???


22
srpna
16:33
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

S nohama na zemi

1. FC Viktorie Přerov - FC Vsetín 2:3 (1:1)

Sestava:
Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Králík, Michálek, Palát, Sedlák, Zbranek, Zezula.

Góly: 2 × Filgas, 1 × Kalabus M.

Jak už to se stalo o těchto prázdninách tradicí, odjíždíme do Přerova přesně v jedenácti. A to nám do branky jde opět David z U14 a na střídačku si půjčujeme Toma Králíka, co kdyby se někdo zranil. Oběma klukům z U14 patří mé poděkování.

Zatím jsme neodehráli ani jedno utkání ve stejné sestavě. Pokaždé musíme kluky přeskupit, vysvětlit jim co kde mají hrát a věřit, že se to vše po prázdninách usadí do správných kolejí. Pokud mohu něco všem rodičům napříč kategoriemi, Valašskem, Moravou, ... připomenout, tak je to jen to, že tréninkové jednotky slouží pro přípravu těla hráčů U15 do plné zátěže 80 minut v divizní soutěži, kterou hrajeme. Pokud si někdo plete letní přípravu do náročného a dlouhého soutěžního ročníku s hitparádou táborů, výletů a dovolených tak to není pro Ty kluky na hřišti vůbec nic příjemného a komfortního...

K utkání mohu říci pouze to, že jsme dnes ustáli mnoho osobních soubojů na hraně, či za hranou faulu a dokázali jsme všem a hlavně sami sobě, že jsme schopni při maximálním nasazení a bez střídání odehrát 80 minut kvalitního utkání se šťastným koncem pro nás. Dnešní utkání jsme tvrdě odpracovali a vítězství jsme si zasloužili.


15
srpna
13:09
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Soupeř nás dnes postavil na nohy

FC Vsetín - FC Hlučín 2:7 (1:2)

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Kročil, Michálek, Palát, Sedlák, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Palát, 1 × Sedlák.

Jak již z článku vyplývá, naši kluci dnes dostali lekci jak se patří. Z obláčku spadli na zem, ale naštěstí jen na nohy a ne na ... I když možná někteří i tam. Hned ve 2' opouští hřiště Honza a tím přicházíme o úderný článek v našem útoku, který bude chybět minimálně 3 týdny. V 7' dostáváme naším nedůrazem po rohovém kopu před naší brankou první laciný gól. Byť jsme krok srovnali ve 26' z kopačky Jirky Paláta, tak to bylo od nás v tomto utkání opravdu vše. Hra ve středu hřiště postrádala chytrost, lehkost, kreativitu a hlavně na tréninku stále opakované dovednosti. Zkrátka to dnes nešlapalo jak mělo. Je to sport... Co bylo do očí bijící, byly nepochopitelné a lehkovážné ztráty míče právě ve středu hřiště, ze kterých nás následně nekompromisně trestal rychlostně dobře vybavený hráč soupeře Max Jakubík, jenž nás čtyřmi góly porazil...

Jak obvykle se můžete podívat na záznam tohoto utkání na odkazu níže .


29
července
07:39
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání s MFK Karviná

MFK Karviná - FC Vsetín 12:1 [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Filák, Hajda, Jašek, Kalabus M., Kročil, Palát, Ptáček A., Sedlák, Zbranek M., Zezula.

Góly: 1 × Max.

Dnes patří hráčům obrovský dík za předvedený výkon, nasazení a odvahu, byť výsledek neodpovídá předváděné hře. Pořád se máme co učit. Posuďte sami...


24
července
16:47
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání s HFK Olomouc

HFK Olomouc - FC Vsetín 2:2 [2 x 40 minut]

Sestava:
Dančák, Drábek, Filák, Hajda, Jašek, Králík, Kročil, Palát, Ptáček A., Šavrda, Sedlák, Zbranek M., Zezula.

Góly: 2 × Honza.Ve středu zajíždíme do Karviné, kde se potkáme se stejně starými kluky.


21
července
21:51
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání s FC Rožnov p./R.

FC Vsetín - FC Rožnov pod Radhoštěm 11:0 [2 x 40 minut]

Sestava:
Dančák, Drábek, Erban, Filák, Hajda, Jašek, Kalabus M., Králík, Kročil, Ptáček M., Zbranek M., Zezula, Zicha.

Góly: 6 × Max, 2 × Zajko, 1 × TomFi, 1 × Manina, 1 × Fifo.

K dnešnímu utkání se slovního hodnocení v tomto veřejném prostoru zdržím, protože níže viditelné video na našem kanále bude mluvit za mě. Zvláště pak 1. poločas byl pro mě velmi výživný a obtížný z pohledu kameramana a ne trenéra, resp. kouče. Za kamerou jsem trpěl doslova a do písmene jako mladý Boháček... :-( Kluci rozebereme si to v klidu a s odstupem času.V sobotu zajíždíme do Olomouce, tak snad se nebudete bát kamery jako dnes a rozbalíme to tam v plné kráse.


18
července
19:24
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání s MFK Vítkovice

FC Vsetín - žáci
MFK Vítkovice - FC Vsetín 7:1 [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Hajda, Jašek, Kalabus A., Kročil, Ptáček A., Zbranek J., Zbranek M., Zicha.

Góly: 1 × Max.

Dříve než budu hodnotit samotné utkání, tak pouze musím konstatovat, že tímto přístupem ke společné odpovědnosti k týmu je pramalá šance posunovat naše hráče, jak lidsky, tak sportovně. Ano jsou prázdniny, ale jasně jsme si stanovili pravidla. To, že se někdo omluví večer před utkáním jsem si už zvykl, protože se o dovolené dozví 24 hodin před odjezdem ;-), ovšem to, že se neomluví vůbec, tak to už je silná káva i na mě, který kávu má rád... Tolik pocity bezmocného trenéra těsně před odjezdem autobusu na utkání.

"Rozdíl viditelný, nikoliv propastný"

Takhle jsem chtěl původně článek nazvat, ale v duchu předchozích názvů článků pokračuji ve standardu.

Hrát proti Vítkovicím bez střídání je opravdu CHALLENGE. Výše uvedení hráči se s tím prali celých 80 minut v dusnu a horku. To, že skoro všichni po utkání popadali na zem vyčerpáním jako hrušky, se nikdo nemůže divit. Pochvala přihlížejících diváků a trenérů bylo pohlazením vyčerpaných hráčů. Společná fotka na závěr podtrhla skvělou a přátelskou atmosféru ve Vítkovicích. No a k průběhu utkání asi tolik, že po úvodních 10 až 15 minutách jsme s přemrštěným respektem a nedodržením dohody o 100% nasazení hned od začátku prohrávali 2:0, byť jsme mohli za stavu 1:0 ještě Maxou srovnat na 1:1, ale břevno bylo proti. Postupem času jsme hru srovnali, ovšem soupeř neustále hrozil krásnými "českými uličkami" za naše obránce. Nám tato dovednost ne a ne a nejde... Na druhou stranu to byl po dlouhém čase silný soupeř, který prověřoval naši dosavadní práci a kondici, kterou ovšem kalí odpovědnost chybějících hráčů k našemu týmu. Vítkovice střídaly "dvě jedenáctky". To se hraje jinak...

Kluci velmi si s Martinem vážíme Vašeho dnešního výkonu!!! Stále máme před sebou ještě dlouhou cestu a spoustu práce, dřiny a odříkání. Věřte mi, že to stojí za to!

Ve středu hrajeme na Tyršovce odvetu s Rožnovem.


19
června
14:29
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání s Novým Jičínem

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - FK Nový Jičín [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Kročil, Michálek, Palát, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Max, 2 × TomFi.

Série přátelsky hraných utkání dnes pokračovala utkáním se staršími žáky z Nového Jičína. Už při prvním pohledu na hráče soupeře bylo vidět, že jsou o rok starší. Výškově měli v průměru na tým okolo 180 cm... ;-) I dnes jsme vyzkoušeli nové rozestavení 3-5-2. Další rošádou bylo prohození obránců s útočníky a naopak. Dopřáli jsme jim vyzkoušet rozdílné posty. V prvním poločase držel soupeř s námi krok a bylo se na co dívat. Ve druhém jsme byli lépe kondičně připraveni a v úmorném vedru jsme i s kouskem štěstí (neproměněná penalta soupeře, resp. Fifův fantastický a bravurní zákrok) dovedli utkání k vítěznému konci. Byť se naše produktivita od minula ještě zhoršila, tak herně jsme se v novém rozestavení chytli velmi dobře. Jen pro Vaši informaci jsme na dosažení 4 gólů dnes potřebovali 29 střeleckých pokusů. Nasazení a důraz byl dnes více než důležitým faktorem, který nám dnes nechyběl a pomohl nám utkání rozhodnout.


12
června
14:39
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání s Hranicemi

FC Vsetín - SK Hranice [3 x 30 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Kročil, Michálek, Palát, Sedlák, Zezula, Zicha.

Góly: 3 × Max, 1 × TomFi, 1 × Jony, 1 × Honza.

Branková přestřelka... Vyhráli jsme na tyčky, břevna a vyložené šance... Dobrá hra soupeře a zakončení blížící se 50% úspěšnosti...

Z pragmatického hlediska splnilo dnešní utkání svůj účel. Je to příprava a zkoušíme si různá rozestavení, snažíme se přenášet dovednosti z TJ, což se nám daří, zvyšujeme kondici a dáváme prostor všem hráčům tak, abychom měli dodrženou +/- minutáž. Již víc jak měsíc si s kolegou Martinem děláme statistiku počtu střel domácí vs hosté a procentuální produktivitu. V dnešním utkání jsme potřebovali na vstřelení 6 gólů 38 střel, kdežto kluci z Hranic na "7 gólů" potřebovali 16 střel. "7 gólů" je v uvozovkách proto, protože jsem se po utkání v kabině dozvěděl o jednom gólu Hranic, jenž z rohu dosáhli rukou, ale VAR z Lyonu mi nevolal, takže platí. I my jsme mohli do "výsledku utkání" napsat o jeden gól navíc, ale jasnou penaltu na Adama Kalabuse jsem nepískal. Proč jsem to neudělal je věc, která je součástí procesu v našem týmu (Trénink na druhou). A posledním faktem k dnešnímu utkání je naše nevyrovnanost v třetinách (2:2, 0:2, 4:3), jenž je dána aktuálním složením týmu na hřišti, které vychází právě z toho, že pořád zkoušíme, ladíme a připravujeme se do nové sezóny!!! Takže všichni hlavy nahoru!!! Máme dva měsíce k dobru a k tomu ještě již tradiční soustředění v podhůří Vizovické vrchoviny ;-)


09
června
20:47
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání s Rožnovem

FC Vsetín - žáci
FC Rožnov pod Radhoštěm - FC Vsetín [3 x 30 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Palát, Sedlák, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Max, 1 × TomFi, 1 × Honza, 1 × TomHa, 1 × Jony

K dnešnímu utkání zajíždíme v parádním horku na žhavou umělku do Rožnova. Nahlášeny jsou pouze dvě omluvenky, což byla pro kluky výzva, neboť jsme se dnes neposilovali ročníkem 2008, včetně brankáře. Dneska jsme do brány od začátku postavili Jašína (stoper), ať si vyzkouší ten pohled golmana na činnost stoperů před ním. Za úkol dostal rozehrávat míče nohou, jako "stoper", a dostávat pod tlak naše stopery ;-) Do 3. třetiny jsme prohodili do brány Zbyška (také stoper), ať ochutná taktéž... Oba obdrželi dohromady 3 góly. Omlouvá je pouze to, že dostali příkazem nestát na základní čáře, což splnili ;-) a "střely" z vetší vzdálenosti se prostě chytat nedaly.

Dnešní výkon byl z naší strany velmi solidní, byť nasazení některých hráčů neodpovídalo mým představám. Zakládání útoku se nám dařilo i pod tlakem s 70% úspěšností. S přibývajícím časem se samozřejmě množily nepřesnosti v podobě nekvalitního zpracování míče a následného odskakujícího míče k soupeři, či do autu, nepřirozeného postavení těla při nahrávce. Kontrola prostoru před přijetím míče také pokulhávala. O klamavých pohybech při obcházení soupeře už ani nemluvím. Zvlášť poslední činnost nám dělala s přibývajícím časem velký problém, ze kterého poté plynuly ztráty ve středu hřiště a následné přečíslení přetěžované obrany. Naši divizní soupeři by nás za tyto chyby jistě tvrdě trestali!

Celkově musím mou spokojenost s úrovní přípravného utkání potvrdit, protože to byl v naší sestavě opravdu optimálně zvolený soupeř. Tímto děkuji dívce a klukům z Rožnova za velmi pěkně odehrané utkání, které si určitě zopakujeme u nás na Tyršovce.

Info k fotce:
Kluci takhle to dnes zvládl jeden "náš nejmenovaný hráč" a 8,54 km je zatím maximum!!! Neprozraďte to kluci, kdo to je, kdo má takovou kondici...


06
června
09:39
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání s Valmezem

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí

3 x 30 minut

Sestava: Dančák, Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Králík, Michálek, Palát, Sedlák, Zbranek M., Zezula.

Góly: 4 × Max, 2 × Adam Filgy, 2 × Manina, 1 × Mateo, 1 × Fifo

Dnešnímu utkání předcházely v průběhu týdne 4 omluvenky a kádr se mi zmenšil natolik, že jsem požádal o výpomoc U14 (ročník 2008). Využil jsem ostřílených borců Tomášů Dančáka a Králíka. V bráně nám s jistotou a s čistým kontem chytal David Michálek. Všem třem hráčům děkuji za jejich nezištnou pomoc. Této výzvy se nebáli a potvrdili vysokou kvalitu proti o rok starším hráčům.

Můj kolega a výborný kamarád z VM Ondra byl na tom s omluvenkami podobně s tím rozdílem, že měl na střídání pouze jednoho hráče. Hned od úvodu utkání bylo na hřišti vidět, kdo má dnes na velké Tyršovce navrch. Za dnešní předvedený výkon máte u mě tzv. "Palec nahoru". Vaše týmové pojetí kopané v moderním stylu, jenž jste doplnili individuálními dovednostmi a podpořili důrazem v osobních soubojích, byť to párkrát zabolelo, bylo jednoznačně rozdílovým faktorem v dnešním domácím utkání. V tom 30°C vedru běhat 90 minut na 100% není žádná sranda! A těch poctivě naběhaných 8 km je už pořádná porce, nemyslíte? Ať si to každý vyzkouší... A Vám se to podařilo, resp. Fifovi. Tady patří i poděkování týmu z VM, neboť se snažili být rovnocenným soupeřem a nezdávali to i za nepříznivého stavu. Z týmu VM mě nejvíce zaujal Aleš, kterému jsem to na hřišti osobně řekl.

Otázka na závěr:
"Víte co hrál FIFO" - pomůckou je fotografie (domácí branka je u kurtů).


30
května
00:00
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání s Baťovem

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - SK Baťov 1930

2 x 40 minut

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Michálek, Palát, Zbranek M., Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Honza, 2 × Max, 1 × Adam Filgy, 1 × Tom.

Dnešnímu utkání předcházela tvrdá příprava v průběhu celého týdne. Je jasné, že za týden nedožene vše, ale naše postřehy ze Starého Města jsme se snažili přenést do tréninkových jednotek. S klidem v duši můžeme konstatovat, že jste mě kluci velmi potěšili!!! Byť v každém poločasu jsme měli 10 minut slabších, ale celkově to bylo velmi dobré. Skvěle jste se vyrovnali s fyzicky vyspělejšími hráči Baťova. Postupně se nám dařilo vše co jsme si v kabině řekli. Od rozestavení, přes osobní souboje a přihrávky až k zakončení.

Minule jsem na to zapomněl, ale dnes už se mi to nestane! Obrovský dík patří našemu novému brankářovi Davidovi, který se postupně zapracovává do naší kategorie U14, resp. U15. Byť máme Davida vypůjčeného z U13, tak dnes svým výkonem rozhodně působil jistěji než minule a drobný věkový rozdíl byl "skoro" smazán.

Jak jsem zmínil již výše, od přístího týdne jsou z nás U15. Tak už sledujte kalendář a aktuality v kategorii U15!


28
května
00:00
U15 - STARŠÍ ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Přátelské utkání ve Starém Městě

FC Vsetín - žáci
Jiskra Staré Město - FC Vsetín

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Kročil, Palát, Sedlák, Zbranek M., Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Tom, 1 × Mates, 1 × Maxa.

K dnešnímu 1. poločasu utkání přistupujeme se všemi aspekty, které jsme si řekli. Nasazení, úsilí a důraz, protože hrajeme proti starším žákům (ročník 2006). Hra je víceméně vyrovnaná a přelívá se z jedné strany na druhou. Odskakujeme soupeři na 1:3. Stále držíme krok, ale postupně soupeř přebírá otěže tohoto utkání. Neustálý déšť skrápí kvalitní hřiště. Poločas končí 5:4. V druhém poločase prostřídáme sestavu, aby si zahráli všichni. Nezachytáváme několik náběhů za obranu a soupeř definitivně odskakuje na pohodlý náskok. Byť nepropadáme panice a trudomyslnosti, nedaří se nám navázat v upravené sestavě na hru z 1. poločasu. Závěrečné skóre 9:4 je pro nás až moc kruté, ale odpovídá momentální situaci v našem týmu.

Foto archiv.

Počet přístupů
od prosince 2012

1936180

Počítadlo