FC Vsetín - FK Nový Jičín [2 x 40 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Kročil, Michálek, Palát, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Max, 2 × TomFi.

Série přátelsky hraných utkání dnes pokračovala utkáním se staršími žáky z Nového Jičína. Už při prvním pohledu na hráče soupeře bylo vidět, že jsou o rok starší. Výškově měli v průměru na tým okolo 180 cm... ;-) I dnes jsme vyzkoušeli nové rozestavení 3-5-2. Další rošádou bylo prohození obránců s útočníky a naopak. Dopřáli jsme jim vyzkoušet rozdílné posty. V prvním poločase držel soupeř s námi krok a bylo se na co dívat. Ve druhém jsme byli lépe kondičně připraveni a v úmorném vedru jsme i s kouskem štěstí (neproměněná penalta soupeře, resp. Fifův fantastický a bravurní zákrok) dovedli utkání k vítěznému konci. Byť se naše produktivita od minula ještě zhoršila, tak herně jsme se v novém rozestavení chytli velmi dobře. Jen pro Vaši informaci jsme na dosažení 4 gólů dnes potřebovali 29 střeleckých pokusů. Nasazení a důraz byl dnes více než důležitým faktorem, který nám dnes nechyběl a pomohl nám utkání rozhodnout.

12
června
14:39

Přátelské utkání s Hranicemi

FC Vsetín - SK Hranice [3 x 30 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Kročil, Michálek, Palát, Sedlák, Zezula, Zicha.

Góly: 3 × Max, 1 × TomFi, 1 × Jony, 1 × Honza.

Branková přestřelka... Vyhráli jsme na tyčky, břevna a vyložené šance... Dobrá hra soupeře a zakončení blížící se 50% úspěšnosti...

Z pragmatického hlediska splnilo dnešní utkání svůj účel. Je to příprava a zkoušíme si různá rozestavení, snažíme se přenášet dovednosti z TJ, což se nám daří, zvyšujeme kondici a dáváme prostor všem hráčům tak, abychom měli dodrženou +/- minutáž. Již víc jak měsíc si s kolegou Martinem děláme statistiku počtu střel domácí vs hosté a procentuální produktivitu. V dnešním utkání jsme potřebovali na vstřelení 6 gólů 38 střel, kdežto kluci z Hranic na "7 gólů" potřebovali 16 střel. "7 gólů" je v uvozovkách proto, protože jsem se po utkání v kabině dozvěděl o jednom gólu Hranic, jenž z rohu dosáhli rukou, ale VAR z Lyonu mi nevolal, takže platí. I my jsme mohli do "výsledku utkání" napsat o jeden gól navíc, ale jasnou penaltu na Adama Kalabuse jsem nepískal. Proč jsem to neudělal je věc, která je součástí procesu v našem týmu (Trénink na druhou). A posledním faktem k dnešnímu utkání je naše nevyrovnanost v třetinách (2:2, 0:2, 4:3), jenž je dána aktuálním složením týmu na hřišti, které vychází právě z toho, že pořád zkoušíme, ladíme a připravujeme se do nové sezóny!!! Takže všichni hlavy nahoru!!! Máme dva měsíce k dobru a k tomu ještě již tradiční soustředění v podhůří Vizovické vrchoviny ;-)

09
června
20:47

Přátelské utkání s Rožnovem

FC Rožnov pod Radhoštěm - FC Vsetín [3 x 30 minut]

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Hajda, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Palát, Sedlák, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Max, 1 × TomFi, 1 × Honza, 1 × TomHa, 1 × Jony

K dnešnímu utkání zajíždíme v parádním horku na žhavou umělku do Rožnova. Nahlášeny jsou pouze dvě omluvenky, což byla pro kluky výzva, neboť jsme se dnes neposilovali ročníkem 2008, včetně brankáře. Dneska jsme do brány od začátku postavili Jašína (stoper), ať si vyzkouší ten pohled golmana na činnost stoperů před ním. Za úkol dostal rozehrávat míče nohou, jako "stoper", a dostávat pod tlak naše stopery ;-) Do 3. třetiny jsme prohodili do brány Zbyška (také stoper), ať ochutná taktéž... Oba obdrželi dohromady 3 góly. Omlouvá je pouze to, že dostali příkazem nestát na základní čáře, což splnili ;-) a "střely" z vetší vzdálenosti se prostě chytat nedaly.

Dnešní výkon byl z naší strany velmi solidní, byť nasazení některých hráčů neodpovídalo mým představám. Zakládání útoku se nám dařilo i pod tlakem s 70% úspěšností. S přibývajícím časem se samozřejmě množily nepřesnosti v podobě nekvalitního zpracování míče a následného odskakujícího míče k soupeři, či do autu, nepřirozeného postavení těla při nahrávce. Kontrola prostoru před přijetím míče také pokulhávala. O klamavých pohybech při obcházení soupeře už ani nemluvím. Zvlášť poslední činnost nám dělala s přibývajícím časem velký problém, ze kterého poté plynuly ztráty ve středu hřiště a následné přečíslení přetěžované obrany. Naši divizní soupeři by nás za tyto chyby jistě tvrdě trestali!

Celkově musím mou spokojenost s úrovní přípravného utkání potvrdit, protože to byl v naší sestavě opravdu optimálně zvolený soupeř. Tímto děkuji dívce a klukům z Rožnova za velmi pěkně odehrané utkání, které si určitě zopakujeme u nás na Tyršovce.

Info k fotce:
Kluci takhle to dnes zvládl jeden "náš nejmenovaný hráč" a 8,54 km je zatím maximum!!! Neprozraďte to kluci, kdo to je, kdo má takovou kondici...

06
června
09:39

Přátelské utkání s Valmezem

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí

3 x 30 minut

Sestava: Dančák, Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Králík, Michálek, Palát, Sedlák, Zbranek M., Zezula.

Góly: 4 × Max, 2 × Adam Filgy, 2 × Manina, 1 × Mateo, 1 × Fifo

Dnešnímu utkání předcházely v průběhu týdne 4 omluvenky a kádr se mi zmenšil natolik, že jsem požádal o výpomoc U14 (ročník 2008). Využil jsem ostřílených borců Tomášů Dančáka a Králíka. V bráně nám s jistotou a s čistým kontem chytal David Michálek. Všem třem hráčům děkuji za jejich nezištnou pomoc. Této výzvy se nebáli a potvrdili vysokou kvalitu proti o rok starším hráčům.

Můj kolega a výborný kamarád z VM Ondra byl na tom s omluvenkami podobně s tím rozdílem, že měl na střídání pouze jednoho hráče. Hned od úvodu utkání bylo na hřišti vidět, kdo má dnes na velké Tyršovce navrch. Za dnešní předvedený výkon máte u mě tzv. "Palec nahoru". Vaše týmové pojetí kopané v moderním stylu, jenž jste doplnili individuálními dovednostmi a podpořili důrazem v osobních soubojích, byť to párkrát zabolelo, bylo jednoznačně rozdílovým faktorem v dnešním domácím utkání. V tom 30°C vedru běhat 90 minut na 100% není žádná sranda! A těch poctivě naběhaných 8 km je už pořádná porce, nemyslíte? Ať si to každý vyzkouší... A Vám se to podařilo, resp. Fifovi. Tady patří i poděkování týmu z VM, neboť se snažili být rovnocenným soupeřem a nezdávali to i za nepříznivého stavu. Z týmu VM mě nejvíce zaujal Aleš, kterému jsem to na hřišti osobně řekl.

Otázka na závěr:
"Víte co hrál FIFO" - pomůckou je fotografie (domácí branka je u kurtů).

30
května
00:00

Přátelské utkání s Baťovem

FC Vsetín - SK Baťov 1930

2 x 40 minut

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Michálek, Palát, Zbranek M., Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Honza, 2 × Max, 1 × Adam Filgy, 1 × Tom.

Dnešnímu utkání předcházela tvrdá příprava v průběhu celého týdne. Je jasné, že za týden nedožene vše, ale naše postřehy ze Starého Města jsme se snažili přenést do tréninkových jednotek. S klidem v duši můžeme konstatovat, že jste mě kluci velmi potěšili!!! Byť v každém poločasu jsme měli 10 minut slabších, ale celkově to bylo velmi dobré. Skvěle jste se vyrovnali s fyzicky vyspělejšími hráči Baťova. Postupně se nám dařilo vše co jsme si v kabině řekli. Od rozestavení, přes osobní souboje a přihrávky až k zakončení.

Minule jsem na to zapomněl, ale dnes už se mi to nestane! Obrovský dík patří našemu novému brankářovi Davidovi, který se postupně zapracovává do naší kategorie U14, resp. U15. Byť máme Davida vypůjčeného z U13, tak dnes svým výkonem rozhodně působil jistěji než minule a drobný věkový rozdíl byl "skoro" smazán.

Jak jsem zmínil již výše, od přístího týdne jsou z nás U15. Tak už sledujte kalendář a aktuality v kategorii U15!

28
května
00:00

Přátelské utkání ve Starém Městě

Jiskra Staré Město - FC Vsetín

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus A., Kalabus M., Kročil, Palát, Sedlák, Zbranek M., Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Tom, 1 × Mates, 1 × Maxa.

K dnešnímu 1. poločasu utkání přistupujeme se všemi aspekty, které jsme si řekli. Nasazení, úsilí a důraz, protože hrajeme proti starším žákům (ročník 2006). Hra je víceméně vyrovnaná a přelívá se z jedné strany na druhou. Odskakujeme soupeři na 1:3. Stále držíme krok, ale postupně soupeř přebírá otěže tohoto utkání. Neustálý déšť skrápí kvalitní hřiště. Poločas končí 5:4. V druhém poločase prostřídáme sestavu, aby si zahráli všichni. Nezachytáváme několik náběhů za obranu a soupeř definitivně odskakuje na pohodlý náskok. Byť nepropadáme panice a trudomyslnosti, nedaří se nám navázat v upravené sestavě na hru z 1. poločasu. Závěrečné skóre 9:4 je pro nás až moc kruté, ale odpovídá momentální situaci v našem týmu.