FC Vsetín - Žáci
Dnes je Pondělí 29. května 2023      Svátek slaví Maxmilián a Maxim     

NÁSTĚNKA

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

Vloženo: 29.05 2023
Plán 24.týden (12.-18.6.2023)

Vloženo: 28.05 2023
Plán 23.týden (5.-11.6.2023)

Vloženo: 14.05 2023
Plán 22.týden (29.5.-4.6.2023)

Vloženo: 01.01 2023
Odjezdu k MU_jaro 2023

Vloženo: 13.02 2022
NÁBOR 1

Vloženo: 19.04 2020
FANSHOP FC VSETÍN

Vloženo: 01.01 2020
Pojistná událost

PARTNEŘI KLUBUSPONZOŘI MLÁDEŽE


PŘÍSPĚVKY

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

TRANSPARENTÍ ÚČET MLÁDEŽ

Variabilní symbol:
Kód trenéra (my máme 07)
Konstantní symbol:
Ročník fotbalisty (např 2016)
Specifický symbol:
Čtvrtletí (např: 4/2022)
Zpráva pro příjemce:
Jméno fotbalisty (např. Prokop Lopata)


Informace o příspěvcích naleznete v přiloženém souboru ke stažení.

CERTIFIKACE

FC Vsetín - žáci

FC Vsetín - žáci

NÁBOR HRÁČŮ

FC Vsetín - žáci

FC Vsetín - žáci

HYMNA FC VSETÍN

YOUTUBE KANÁL

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - žáci

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

FC Vsetín - žáci

ŠPANĚLSKO 2016

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - Sponozoři

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

ŠPANĚLSKO 2014

SPAIN 2014

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

FOTO ARCHÍV

POSLEDNÍ PŘIDANÁ GALERIE

O POHÁR HEJTMANA ZLÍNSKÉHO KRAJE 2019
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -

POČASÍ

ODKAZY

FC VsetínFotbalová asociace ČRMěstské lázně VsetínMěsto VsetínFC BarcelonaReal MadridChelsea FC

 

    AKTUALITY


28
května
14:23
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

1. SK Prostějov - FC Vsetín 10:1 (4:0)

Sestava: Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Ptáček, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Zavadil.

Pro dnešní debakl mám připraveno pouze krátké hodnocení. Postě jsme prohráli, protože soupeř byl lepší o třídu a my jsme mu k tomu pomáhali totálním vypuštěním důležitých pasáží, ve kterých se lámal chléb. V prvním poločase si úplně nesmyslně dáváme dvě vlastní branky, které soupeře posunuly o krok vpřed. Druhý poločas se snažíme a máme v úvodu herní převahu, ale často opakované "když nedáš, dostaneš", nebo "když nedáš gól, nemůžeš vyhrát" dnes platilo do slova a do písmene. Měli bychom na tento den rychle zapomenout a připravit se na další velmi těžké utkání s Vítkovicemi.

Přijďte nás povzbudit, protože to kluci budou potřebovat!


20
května
19:02
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - FK Mohelnice 9:1 (4:1)

Sestava: Cabras, Drábek, Filák, Jašek, Kalabus, Konečný, Kročil, Miklaš, Ptáček, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 x Cabras, 2 x Jašek, 2 x Kročil, 1 x Konečný, 1 x Zbranek, 1 x Zavadil.

Pokud bych měl vystihnout dnešní utkání jednou větou, tak bych použil: "Festival neproměněných šancí". Ovšem možná i toto konstatování je nevýstižné. Prostě to, co jsme schopni zahodit tváří v tvář prázdné brance, tak to by vydalo na silvestrovský sestřih. A nebo také, že některým hráčům dřív vyroste na zahradě trpaslík, než se jim podaří dát gól ;-). Soupeři od desáté minuty zjevně začala docházet síla, neboť 6 hráčů nastoupilo i proti našim U19. A tím byl dán jasný obraz celého utkání. Pro naše kluky bylo dnešní utkání zajímavé tím, že snad poprvé na jaře jsme hráli do totálně ucpané obrany, kde stály, tzv. dva autobusy. Zkoušíme zleva, zprava, prostředkem, nákopem, uličkou, kličkou, narážečkou, střelou atd. Vždy se nám tam něco podařilo protlačit, ale skóre neodpovídá celkovému počtu vyložených gólových příležitostí. Z mého pohledu dnes bylo toto utkání pro kluky velmi těžké hlavně po stránce psychické. A tak kluci museli projevit obrovskou dávku trpělivosti, která jim postupně přinesla ovoce. Za předvedou hru bych chtěl celý tým pochválit a pevně věřím, že si přeneseme tyto zkušenosti do závěrečné části sezóny.

Příští týden to bude v Prostějově úplně jiné utkání a proto hned v pondělí na to vletíme z ostra.


14
května
17:07
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - SFC Opava 2:4 (2:1)

Sestava: Bachara, Drábek, Dronek, Filák, Jašek, Kalabus, Konečný, Kročil, Leckéši, Michálek, Miklaš, Ptáček, Švagera, Zavadil, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Bachara, 1 x Jašek.

Do dnešního utkání vstupujeme aktivně, ale vlastní nekvalitní malou domů darujeme soupeři gólovou šanci, kterou hned ve 3. minutě zužitkoval. Je vidět, že našim klukům ani po této obdržené brance sebevědomí nespadlo dolů. Ano, je to dáno i šnůrou osmi (jaro) + šesti (podzim) utkáními bez prohry, která byla přerušena pouze v 1. jarním mistrovském utkání v Uničově, kdy jsme za nefotbalových podmínek padli. Proto pokračujeme v naši kombinační hře, kterou v 9. a 11. minutě zužitkovali Oleh s Jašínem parádním zakončením po ještě parádnějších akcích. Jdeme do vedení a zbytek poločasu držíme soupeře v dostatečné vzdálenosti od naší brány a sami neproměňujeme další tutové gólové šance, které nás pochopitelně mrzí, ale tak to chodí. Před koncem 1. poločasu se nám opětovně zranil Oleh, kterého skvěle nahradil Švagy. Při vší pokoře k soupeři z čela tabulky hodnotím tento 1. poločas jako nejpovedenější a nejfotbalovější za jarní část sezóny. Ke kvalitě tohoto poločasu přispěl i skvělý soupeř, kterého tipuju na celkového vítěze. Opravdu jsme dnes hráli proti suverénně nejlepšímu týmu naší skupiny a to po všech TE-TA stranách. I přesto, že jsme ve 2. poločase nenavázali na výkon z prvního poločasu a soupeři jsme doslova a do písmene nabídli srovnání, tak si troufnu říci, že jsem na tuto skvělou partů kluků právem hrdý, neboť tahají za jeden provaz. Makali všichni do poslední minuty, ale tady se už projevila kvalita hráčů z Opavy, kteří sahají už v tomto věku po profesionálních smlouvách. Prohráli jsme si to sami jak výsledkově, tak i ve spoustech minisoubojích tělo na tělo, ze kterých padly následně další dvě branky.

To, že při podávání rukou po utkání vidím v našich tvářích, ale také ve tvářích soupeře z Opavy obrovskou únavu a u soupeře i radost z výhry, mluví pro mě, jako trenéra FC Vsetín U17, za vše. Opravdu to dnes bylo vyvrcholením tréninkového procesu tohoto týdne. A i když jsme prohráli, tak pro mě je to výhra. Vypůjčím si opět slova Jaromíra Jágra, které jsem tady již jednou použil a shodou okolností taky proti Opavě, ale na podzim ;-):

"Když ji správně uchopíš, je porážka nejlepším krokem k vítězství."


Příští týden přivítáme na Tyršovce kluky z Mohelnice, tak nás přijďte povzbudit tak, jako dnes! Děkujeme všem a jsme rádi, že jsme jeden velký tým. Přeji i brzké uzdravení a rychlý návrat na hřiště Olehovi.


07
května
16:51
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

SK HS Kroměříž - FC Vsetín 1:1 (0:0)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Jašek, Kalabus, Konečný, Kročil, Miklaš, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Jašek

Utkání jsme odehráli v rámci možností, které dnes jednoznačně vyplynuly z priority podpořit početní nedostatek hráčů našich U19. Proto musím kluky před všemi mými věrnými čtenáři pochválit a poděkovat za předvedený výkon. Ano, 8 minut před koncem jsme vedli, ale hráli jsme, až na dvě výjimky, proti kompletnímu ročníku 2006, což bylo patrno z předváděné hry domácích a to především v osobních soubojích a agresivitě. Na vyrovnávající gól jsme soupeři namazali sami. Ten však v souboji o míč vytasil proti našemu vybíhajícímu golmanovi evidentní šlapák jak z učebnice fotbalu a i přes blokující obránce srovnal skóre. Tady je otázkou, zdali si měl náš Tonda nechat zlomit ruky a nebo dostat gól a zůstat zdravý. Za mě je správná odpověď "B". Kariéru má před sebou a dnes to opravdu nestálo za to, neboť jsme prostě vyhrát nemohli... Máme v této agresivitě co dohánět. A tady zase vyvstává otázka, zdali je to správně nastavené s agresivitou v soubojích? Všichni si v tom udělejte jasno sami. Křivdu určitě necítíme, ale pachuť ano. Kluky z HSK chválím taky, protože dnešní utkání bylo optimální výzvou pro oba týmy. Jen takto mohou růst a zlepšovat se.

Dnes si beru jediného a posledního jarního žolíka, kterého vždy mám schované pro rozhodčí. Arogance, namyšlenost, povýšenost a neomylnost pana rozhodčího, dnes dostala mou trenérskou náturu do vysokých obrátek, kterou začínající pan rozhodčí kompenzoval opačným posuzováním faulů z nepublikovatelným argumentem na mou osobu. Nebylo to nic vulgárního, ale otevřelo mi to oči s jakým člověkem jsme společně trávili 90 minut na hřišti.

Takže se teď už přeneseme myšlenkami na domácí utkání proti Opavě, kdy vyzveme lídra tabulky. Přijďte nás povzbudit v co největším počtu. Budeme Vás potřebovat.


30
dubna
17:15
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - FK Bílovec 5:4 (3:0)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Jašek, Konečný, Kalabus, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zavadil, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Cabras, 1 x Konečný, 1 x Bachara, 1 x Zicha, 1 x Filák, , 1 x Zavadil (vlastní).

Dnešní hodnocení domácího mistrovského utkání bude velmi krátké. V 1. poločase jsme v nově poskládané sestavě obstáli na výbornou. Ano, mohli jsme proměnit více vyložených šancí a měli bychom do 2. poločasu lepší výchozí pozici z pohledu střídání náhradníků, které bylo domluveno již před utkáním. Nicméně jsem chtěl dát ve 2. poločasu prostor i hráčům méně vytěžovaným a tak se také stalo. Úroveň hry se více vyrovnala , ale byli jsme to my, kteří odskočili na 4:0. Ovšem pak se stala drobná chyba a při vypíchnutí míče jsme si dali vlastňáka. Nejlepší odpovědí byla krásná akce zakončená na 5:1. Ovšem naším uspokojením jsme soupeře nechali převzít aktivitu. I já jsem si chtěl několik hráčů vyzkoušet na jiných postech, no a drama bylo na světě. Obrázek hry se změnil a kluci z Bílovce byli všude o něco dřív. Do sestavy Bílovce se dostali rozdíloví kluci, kteří odehráli z části utkání za U19 a zrovna to vyšlo na naše střídající hráče a mé zásahy do sestavy. Soupeř v závěru sahal po vyrovnání, ale překvapení jsme již nedopustili. Je to pro nás všechny zdvižený prst, že takhle teda ne! Musíme se naučit hrát celých devadesát minut ještě lépe a pod tlakem s vědomím, že se nemůžeme z nepříznivého vývoje složit.

Příští týden zajíždíme do Kroměříže a jsem zvědav kolik zraněných a omluvenek se mi zase sejde, tak jako dnes.


23
dubna
17:17
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

SK Hranice - FC Vsetín 2:3 (1:1)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Chromík, Jašek, Konečný, Kalabus, Leckéši, Miklaš, Ptáček, Sedlák, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Leckéši, 1 x Konečný, 1 x Jašek.

Tak jsme se zase dočkali travnaté plochy a opět při venkovním utkání v Hranicích. Tentokrát nám k tomu přálo i počasí, na rozdíl od Karviné. Krásných 18 °C s občas silnějším větrem jen podtrhlo celý výkon našeho týmu. No prostě ideální podmínky pro kopanou. Ano, tráva byla hrbolatá, ale je to přece přírodní tráva a ne tvrdá betonová umělka, tak co je lepší?

Kdo zapátrá v paměti a vybaví si podzimní utkání u nás, tak si vzpomene, že hned v úvodu jsme neproměnili sérii vyložených gólových šancí a jak to vše dopadlo. Proto si v kabině připomínáme toto nešťastné utkání a apeluji na hráče v zadních řadách na 120% koncentraci při nakopávaných soupeřových míčích. Výhodou prvního poločasu bylo, že soupeř hrál proti větru, což se nám šiklo. Úvod utkání připomínal to podzimní. Hned v první minutě trefuje Jašíno hlavou spojnici, Fija pak několikrát běží tváří v tvář brankáři a nic. Kluci jsou trpěliví a jejich herní převaha byla korunována krásným sólem z půlky a nekompromisní ranou do šibenice z poza šestnáctky v podání Leckyho a tím podtrhnul naši dominantní úvodní patnáctiminutovku. Po té přichází zvolnění zapříčiněné teplým počasím a sebeuspokojením. Soupeři nabízíme několika standardkami brankové příležitosti a deset minut před koncem prvního poločasu náš nedůraz ve vlastní šestnáctce tvrdě trestají. Můžeme si v kabině několikrát opakovat základní prvky, ale je to marné, je to marné, je to marné.

Druhý poločas se odvíjí v podobných podmínkách, až na vítr v soupeřových zádech. Přibývá nákopů a výkopů ze soupeřovy strany, ovšem tady musím pochválit celou obranu, že to zvládala. Ano soupeř měl z našeho nedůrazu pár střel, ale to bylo vše. Naopak se konečně po krásné kombinaci Giovaniho a Jašína trefuje i Fija. Je to 2:1. Viditelně hráčům ubývá sil. Tady se projevil charakter našeho týmu, který to zvládl a ještě přidal v útočných výpadech a Jašíno nekompromisně ze strany nedává, jinak výborně chytajícímu brankáři Hranic, žádnou šanci a trefuje míč přesně na kříž za tyč. Chybí patnáct minut do konce a soupeř to tradičně tady v Hranicích nevzdává. Ovšem naši kluci dovolí pouze kosmeticky upravit výsledek utkání a přiznám, že si soupeř za snahu branku zasloužil.

Z horké půdy v Hranicích si odvážíme cenné tři body a sympatický předvedený výkon, jenž se budeme snažit ještě do příštího utkání vylepšit.

Příští týden hostíme doma Bílovec a snad se už počasí konečně umoudří a pokřtíme letos i naši stařičkou, ale krásnou Tyršovku. Přijďte nás proti Bílovci povzbudit. Určitě Vás budeme potřebovat.


16
dubna
17:32
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - MFK Havířov 11:0 (7:0)

FC Vsetín - žáci

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Jašek, Konečný, Kalabus, Leckéši, Miklaš, Ptáček, Sedlák, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 3 x Leckéši, 3 x Konečný, 2 x Miklaš, 2 x Filák, 1 x Zicha.


Dnešní utkání bych zhodnotil konstatováním, že jsme potvrdili roli papírově silnějšího týmu a vyhráli. Pochopitelně s pokorou a úctou k soupeři, neboť bez něho bychom neměli proti komu hrát. A tak je to vždy! Ovšem i přesto, že jsme se ujali vedení v 1. minutě a postupně navyšovali skóre, s hrou samotnou jsem v 1. poločase spokojený nebyl. Nicméně 7:0 je prostě 7:0. Naopak v 2. poločase se obrázek hry změnil k lepšímu, dle mého, ale produktivita šla dolů. Co je v této kategorii mladších dorostenců důležitější? Výsledky, nebo předváděná hra? Nechám na odbornících, kterých je po celé České republice mooooc. Hattricky se blýskli Lecky a Fija. Zastříleli si i Míra s Tomem. No a pochopitelně nesmím zapomenout na našeho nově objeveného střelce Davida, jenž má na beka úžasnou bilanci z posledních dvou utkání = 2 góly = A Star Is Born. ;-)
Příští týden to bude o mnoho těžší. Kluky čeká výzva v Hranicích. Že jim dlužíme něco z podzimu, tak o tom žádná. Tak nás přijďte podpořit jako dnes! Byli jste skvělí.


07
dubna
17:15
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

MFK Karviná - FC Vsetín 1:2 (0:1)

Sestava: Cabras, Drábek, Filák, Chromík, Jašek, Konečný, Kalabus, Kročil, Leckéši, Miklaš, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula.

Góly: 1 x Miklaš, 1 x Konečný.

Za dnešní předvedený výkon si kluci zaslouží velkou pochvalu.

Těžký, ale skvěle připravený terén, nevlídné počasí, dlouhá ranní cesta do Karviné a ročník 2006 pomáhající v těžkém utkání U19. To vše dnes hrálo do karet našemu soupeři. Ovšem kluci se semkli a předvedli parádní výkon. Proti velmi dobře organizovanému týmu jsme se těžko prosazovali, ale byli jsme o ten pověstný jeden gól lepší, neboť kluci si ho tvrdou a poctivou devadesáti minutovou prací zasloužili.

Příští týden hostíme doma Havířov a snad se už počasí konečně umoudří a pokřtíme letos i naši stařičkou, ale krásnou Tyršovku. Přijďte nás proti Havířovu povzbudit. Určitě Vás budeme potřebovat.


02
dubna
13:35
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - FK Nový Jičín 9:1 (7:1)

Sestava: Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Jašek, Konečný, Miklaš, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 3 x Jašek, 2 x Miklaš, 1 x Konečný, 1 x Zezula, 1 x Zicha, 1 x Zavadil.

V aprílovém počasí dnes hrajeme utkání proti klukům z Nového Jičína. I přes nepřízeň počasí máme v zádech dvanáctého hráče v podobě kotle tvrdého jádra rodičů našich hráčů. Hned ve 40 sekundě nedává David Zicha brankáři Jičína žádnou šanci a nekompromisní ranou pod víko ze 30 metrů otevírá dnešní účet utkání. K Davidovi se přidává i stoper Filip Zezula a zvyšuje na 2:0. Soupeři se po té ze standardky podařilo snížit na 2:1, kdy se Tondovi rozestoupila nepochopitelně zeď, ale to bylo ze strany soupeře vše. Pěkným hattrickem se blýskl také David Jašek. Pak došlo k několika sporným momentům, které rozhodčí vyhodnotil z naší strany správně. Ovšem soupeři se to pranic nelíbilo a začala tvrdší, až zákeřnější hra, kterou jsme se nenechali vyprovokovat. A to si myslím, že byl zlomový moment prvního poločasu. Soupeř se soustředil na všechno jiné, než na samotnou hru, čehož jsme využívali na 100%. Pokora a úcta k soupeři nás dneska zdobila. Kombinační hrou jsme se dostávali do krásných gólových akcí a šancí. Občas jsme to i zjednodušili... K mnoha dalším neproměněným šancím jsme se hned po utkání vrátili a vyhodnotili.
V pátek jedeme ke konfrontaci do Karviné, tak pevně věříme v našem Vsetínském týmu, že navážeme na poslední tři utkání a to nejen nejen výsledkově, ale hlavně herně.


25
března
16:12
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FK Stará Bělá - FC Vsetín 0:11 (0:5)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Jašek, Konečný, Kročil, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 4 x Konečný, 2 x Kročil, 1 x Zavadil, 1 x Švagera, 1 x Filák, 1 x Zicha, 1 x vlastní.

Dnes nás ve Staré Bělé vítá krásně střižená travnatá plocha čerstvě zkropená intenzivní přeháňkou. Co víc si pro dnešní utkání můžeme přát. Při vší pokoře bylo dnes na hřišti vidět pouze jedno družstvo a to bylo to naše Vsetínské. Kluci to zkrátka nepodcenili, byť hrajeme proti tabulkově poslednímu týmu této soutěže. Právě takováto utkání jsou z mého trenérského pohledu podcenění ta nejhorší, ale bohudík se nám nic takového nestalo. Nastavení našich hráčů je správné. Také předváděná hra je od samotného začátku líbivá oku a založená na kombinačních základech. Pochopitelně je doplněna velmi dobrými individuálními výkony všech hráčů v dnešní sestavě, včetně střídajících. Za dnešní předvedený výkon musím kluky opět pochválit. Vše jsme dnes podpořili i krásnými a chytrými střelami, které jen podtrhly vysoké a zasloužené vítězství. Dnes nás sledoval i pan Ladislav Trávník, jenž kluky nějakou dobu zdokonaloval ve své Fotbalové akademii technických dovedností. I on vyseknul poklonu naší předváděné hře. Takže si to kluci zapamatujte, neboť na to příští týden navážeme, ne?

Příští týden hrajeme proti Novému Jičínu. Pevně věřím, že už to bude na Tyršovce. Tak nás přijďte povzbudit.


19
března
18:33
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Aleš Králík

Valašské derby v režii Vsetínských

Za krásného jarního počasí jsme přivítaly na domácí půdě hráče Valašského Meziříčí. Od první minuty Vsetínští plnili jim dané úkoly a s novým rozestavením se poprali velmi solidně. V 11. minutě se do míče opřel Mira a střela propadla až za gólmana hostů. V tlaku jsme pokračovali a po dlouhém autu si opět Mirův aut protečkoval bránící hráč hostů. V této pasáži hry jsme byli my těmi, kteří diktovali tempo hry. Ve 28. minutě našel ukázkových míčem za obranu Filip Zezula svého jmenovce v útoku, a ten si tváří v tvář poradil a přidal další zářez. Od našeho třetího gólu přichází úsek zápasu, kdy s trenérem vidíme jedinou slabinu na dnešním výkonu, a to velké uspokojení se, a do poločasového hvizdu jsme přestali být aktivní a mysleli si, že vše půjde samo. Bohužel ještě před poločasem opouští hřiště Mira kvůli zranění.
V poločase hráče nabádáme, aby opět zvýšili aktivitu a upozorňovali je, že soupeř může na nás vlítnut. A taky tomu tak bylo, zdravě nabuzený soupeř udělal tři změny, hru otevřel na čtyři útočníky, přidal na agresivitě a úsilí, ale vsetínští kluci na to výborně zareagovali a poradili si s tím velice dobře, soupeře téměř do ničeho nepustili. Ustáli to jak herně, tak v určité fázi utkání i po mentální a psychické stránce, což byl klíč k úspěchu. Po dvou výpadech po levé straně téměř dvě stejné zakončení Kroči a Filipa Konečného, a radost domácích nebrala konce. Soupeř již rezignoval, a kluci hráli dál zodpovědně a pomohli Tondovi k nule. Ten si za to nadělil pekáč plný kuřecích stehýnek :-).
Za dnešní výkon, přístup a odhodlání si kluci zaslouží pochvalu.

FC Vsetín - Valašské Meziříčí 5:0 (3:0)
Branky: 2x Miklaš, 2x Konečný, Kročil


11
března
16:45
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

SK Uničov - FC Vsetín 3:1 (1:1)

FC Vsetín - žáci

Sestava:
Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Chromík, Jašek, Kalabus, Konečný, Kročil, Miklaš, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Cabras.

Úvodní foto má dokumentovat jaké jsme měli podmínky v prvním jarním mistrovském utkání. Lyžařské brýle podmínkou ;-) Kdo někdy hrál v takovémto počasí, do kterého poryvy větru měnily směr míče ve vzduchu, tak ví, že to nebylo nic jednoduchého.

Hned v úvodu utkání jsme to my, kdo diktuje tempo. Ujímáme se v 7. minutě vedení chytrou individuální akcí se zakončením k tyči, kdy Gio nedává brankáři šanci. Ovšem to bylo z naší strany vše. Domácí tým se rychle otřepal a převzal otěže utkání do svých rukou. Na těžkém terénu a v poryvech větru postupně hráči Uničova přebírají důležitý střed hřiště a začínají ohrožovat naši bránu. Bohužel z jedné takové akce si srážíme nešťastně míč do vlastní brány. Ve druhém poločase dochází ke změnám v naší sestavě tak, abychom získávali více míčů ve středu hřiště. Bohužel hráči, kteří na tréninku předvádějí neskutečné nasazení, úsilí a preciznost si to nedokážou přenést do utkání. Takže obraz hry se nemění. Z naší strany přichází další střídání, neboť využívám plného počtu hráčů a možnost rotovat hráči na různých postech. Možná si říkáte, že jsou na to přátelská utkání, ale až dnes jsme se sešli v kompletním počtu! Jak jsem již zmínil výše, nasazení a úsilí nám dnes nic neříká. Prohráváme většinu osobních soubojů ve středu hřiště, ze kterých zákonitě pramení přetížení obranné linie. Pochopitelně se také kupí chyby v obraně, které soupeř nekompromisně trestá, viz 59. minuta. Zbývá 30 minut do konce utkání a vystřídáme další hráče. Ani jedno střídání nám ovšem nepomohlo změnit obraz hry. V závěru, kdy už hrajeme vzadu na hraně rizika, soupeř pojišťuje své zasloužené vítězství. Po pravdě si ho dnes kluci z Uničova opravdu zasloužili. Jejich nastavení do utkání na těžkém terénu bylo diametrálně jiné než to naše. Nevím a netuším, co mohlo způsobit takový přístup z naší strany.

Jediným hráčem, který dnes u nás vyčníval, a kterého bych chtěl pochválit, byl Radim Zavadil, jenž v našem dresu dnes debutoval a parádně.

Příští týden derby proti ValMezu. Tak nás přijďte povzbudit.


04
března
14:00
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Roman Dobeš

POCTIVÁ TÝMOVÁ ROBOTA

Soupeř asi vyhrál na držení míče, ale branku Vsetína ohrozil jen zřídka. Valaši předvedli celoplošně velmi snaživý, běhavý a kvalitní výkon. Po zisku míče hráli kluci nápaditě vpřed a golman hostů předváděl skvělé zákroky. Na střely Mirka a Tomáše však dosáhnout nemohl.
Druhé dějství bylo velmi podobné, jen byla naše U17-ka v koncovce ještě šikovnější.

FC VSETÍN - JISKRA STARÉ MĚSTO 6-0 (2-0)

BRANKY : 3x KONEČNÝ, po 1 MIKLAŠ, FILÁK, KALABUS A.

SESTAVA : PTÁČEK, ZAVADIL (55.BACHARA), ZEZULA, JAŠEK (55. ZBRANEK), ŠVAGERA, KROČIL, FILÁK, CABRAS, KONEČNÝ, MIKLAŠ (46. ZICHA), CHROMÍK ( 55.KALABUS).


18
února
15:39
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - sd Tj Sokol Jarcová/FK Jablůnka 13:2 (6:1)

FC Vsetín - žáci

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Filák, Chromík, Konečný, Kročil, Michálek, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zezula.

Góly: 7 x Kročil, 4 x Konečný, 1 × Zezula, 1 × Sedlák.Dnes jsme odehráli odvetné přátelské utkání proti našim kamarádům z Jarcové/Jablůnky. Jak na jejich straně, tak na straně naší byly jarní prázdniny znatelně vidět. Naši kluci dnes nezvládli jediný úkol, který jsem jim před utkáním dal. Jinak herní projev se mi jevil jako optimální. Ovšem příští dvě přátelská utkání nás prověří dokonale a teprve po té budu moci konstatovat, zdali jsme přípravu na jarní část sezóny zvládli, nebo ne. Stále máme v týmu nemocné a zraněné. Takže ideální sestavu mám zatím pouze na papíru...


11
února
16:50
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - ČSK Uherský Brod 8:5 (1:4)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Filák, Jašek, Kalabus, Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Ptáček, Švagera, Zezula.

Góly: 3 x Jašek, 2 × Konečný, 1 x Filák, 1 × Miklaš, 1 × Cabras.

Dnes jsme si k přátelskému utkání pozvali hráče ČSK Uherský Brod hrající krajský přebor Zlínského kraje. Byla to pro nás velká neznámá, neboť jsme se s tímto soupeřem nikdy nepotkali. Postavení v tabulce naznačovalo soupeřovy ambice i směrem k případnému postupu do divizní soutěže mladšího a staršího dorostu.
V 1. poločase jednoznačně propadáme na celé čáře. Soupeř nám dává góly dle stejného scénáře. Pro mě nepochopitelné, že toto schéma nejsme schopni eliminovat. 1 krát, 2 krát ano, ale 4 krát? Příčiny jsou naprosto jasné. 3 hráči základní sestavy nastupují po dlouhém zranění a nemoci. Jejich výpadek herní praxe je znatelný. Ovšem nějak se do formy z podzimu musí dostat a jak jinak, než hrou. K tomu máme na Valašsku prázdniny a lavička pro případnou změnu zeje prázdnotou. Proto jsme v průběhu 1. poločasu zkoušeli dvě rozestavení tak, abychom mohli postavit hráče na posty, které jim sedí. Do 2. poločasu jsem požádal Mirka Miklaše a Kubu Leckéšiho, aby za nám pomohli. Jen pro Vaši informaci mají v nohách 90 minut přáteláku proti mužům z Lidečka. Obraz hry se naprosto mění a v klucích se probudila vítězná nálada a hráli tak, jak je znám z podzimu. Jednoduchost a chytrost, kterou jsme soupeře dotáhli a nakonec převálcovali, slavila úspěch. I přesto někteří kluci z Brodu předvedli dobré individuální výkony a zaslouží si pochvalu.


28
ledna
19:58
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - sd Tj Sokol Jarcová/FK Jablůnka 9:4 (3:1)

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Chromík, Konečný, Miklaš Mira, Miklaš Matěj, Palát, Ptáček, Švagera, Zbranek.

Góly: 4 x Cabras, 2 × Konečný, 2 x Švagera, 1 × Miklaš Matěj.

V krásném zimním podvečeru jsme přivítali doma kluky z Jablůnky a Jarcové. Právě úvod tohoto utkání patřil za mě hostům, kteří šli do utkání s lepším mentálním nastavením, více koncentrovaní a hladovější po gólech. Po zásluze potrestali náš laxní přístup úvodním gólem. Po té už klukům nemám v zásadě co vytknout. Čtyři hráči (ročník 2006) měli za sebou porci dopoledního utkaní za U19 a dva hráči (ročník 2007) pomáhali našim U15 v předehrávce našeho utkání proti stejnému soupeři z Jarcové a Jablůnky. Takže na těchto hráčích byla s přibývajícími minutami patrna únava. Není se co divit, ale na druhou stranu nikdo nic nevypustil a na ty drobné nedostatky, jenž jsem postřehl, se zaměříme v tréninkovém procesu. Kaňkou v utkání bylo nezaviněné zranění Jirky Paláta, kterému přejeme brzké uzdravení.

Příští týden zajíždíme do Kysuckého Nového Mesta.


24
prosince
15:12
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

PF2023

FC Vsetín - žáci


19
listopadu
15:12
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FK FOTBAL Třinec - FC Vsetín 0:13 (0:6)

FC Vsetín - žáci

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas A., Filgas P., Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zicha.

Góly: 8 x Konečný, 1 × Miklaš, 1 × Filgas P., 1 × Leckéši, 1 × Palát, 1 x Švagera.


TONDA JE BOREC A NEJVYTÍŽENĚJŠÍ GOLMAN NA SVĚTĚ A DNES I S NULOU.


Hned v úvodu vysvětlím výše uvedené. Tonda se stal nedílnou součástí nejen kmenového týmu U17, ale odchytal také utkání U19. Což v součtu dělá neskutečnou minutáž za podzim 2022. Proto mu nejen trenér U19 Roman děkuje v jeho článku, ale i já a celý tým U17 jsou rádi, že to Tonda všechno zvládl se ctí, bez zranění a s nulou v posledním utkání v Třinci. Prostě je to BOREC.

A teď už k samotnému utkání v ocelářském městě Třinci. Mrazivé ráno a čekání po cestě luxusním autobusem na poslední utkání, které zahajujeme až ve 12:45 hodin, se táhlo dlouho a nervozita byla na všech viditelná. Ve hře je posun v tabulce o jednu příčku výše a také můj vyhlášený cíl pro poslední 3 utkání, za který mají kluci slíbenou odměnu. Musím podotknout, že se nám konečně vykrystalizovala optimální sestava podzimu, jenž se nezměnila od utkání ve Vítkovicích. Kluci se na jednotlivých postech našli a já jsem měl možnost měnit i rozestavení od 4-4-2, 4-3-3, 3-4-3 a 3-3-4. Z toho plyne i univerzálnost hráčů základní sestavy podzimu. Od Třince jsem očekával dominanci od samotného začátku utkání. My jsme přežili po vlažném úvodu dvě vyložené šance soupeře a pak od 7 minuty nebylo na hřišti soupeře. Ne proto, že by se soupeř vzdal, či snad utkání zabalil, ale naše hra snesla ta nejpřísnější kritéria pro danou kategorii a danou soutěž. Byť je v zápise uveden devítigólový střelec Fija, tak na triple hattrick bohužel nedosáhl. Dal "jen osm gólu", ale panečku i to je na mistrovské utkání divizní soutěže mladšího dorostu proti Třinci velký počin. Dnes padaly opravdu moc pěkné góly po nádherných kombinačních a individuálních akcích, prostě dnes Třinec na nás neměl. Třinečtí kluci neměli svůj den a působili unaveně a bez motivace, ale odmakali to a nevzdali to. Za to jim patří náš dík a pochvala. My jsme to zažili proti Hranicím. Jak my tak oni na to musí hodně rychle zapomenout.

Chci se ctí a pokorou konstatovat, že to dneska byla parádní tečka za podzimní částí divizní sezóny mladšího dorostu. Nicméně pro nás se nic nemění a my jedeme dále v tréninkovém procesu, který se nezastaví ani po posledním utkání. Vždyť začínáme už 12. března 2023 v Uničově.


17
listopadu
15:07
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - FK Stará Bělá 13:1 (8:0)

FC Vsetín - žáci

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas A., Filgas P., Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zicha.

Góly: 4 × Miklaš, 3 × Filgas P., 2 × Zbranek, 1 × Cabras,
1 × Konečný, 1 × Kročil, 1 × Sedlák.


Dnešní dohrávka 4. kola Moravskoslezská divize mladšího dorostu vyzněla jednoznačně v náš prospěch. Není se čemu divit, protože soupeř ze Staré Bělé je v nelehké generační propasti, do které se může v dnešní době dostat každé menší město. Ovšem to nesnižuje náš dominantní výkon v prvním poločase, kdy jsem do sestavy zařadil všechny naše zdravé hráče ročníku 2006 a doplnil hráči 2007. Do druhého poločasu jsem 5 hráčů ročníku 2006 vyměnil za 2007. To je taky maximálně možný počet střídajících hráčů, což je škoda, ale na druhou stranu máme mnoho hráčů dlouhodobě zraněných, po obnovení zranění a nebo nemocných. Takže v tuto chvíli to bylo vlastně maximum možného, co je k dispozici. Dle výše zmíněných faktů to bylo utkání dvou různých poločasů. První poločas byl více přímější v tahu na bránu, kdy balón šel velmi rychle z obrany přes zálohu na útočníky. Byl také bohatější na jasné gólové příležitosti a krásné individuální akce. Druhý poločas byl z větší části odehrán z naší strany postupným zakládáním útoku, kombinacemi, narážečkami, jenž neměly tu kvalitu, takže jsme vytvářeli hodně ztrát a soupeři nabízeli brejky. Z jednoho takového jsme po sražené a odražené střele dostali i gól. Je vidět, že kluci ročníky 2006 jsou více ostřílenější v této dorostenecké kategorii. Kluci z ročníku 2007 jsou více hravější, ale má to svá negativa. Mě, jako trenérovi, se líbily oba poločasy, neboť mi poskytly množství důležitých informací do dalšího období.

V sobotu jedeme do Třince k poslednímu utkání tohoto podzimu. Doufejme, že počasí vydrží a nebude sněžit.


13
listopadu
16:02
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - 1. FC Viktorie Přerov 5:2 (0:2)

FC Vsetín - žáci

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas, Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zicha.

Góly: 2 × Konečný, 2 × Miklaš, 1 × Cabras.Pod Pecník k nám dnes v krásně prosluněné listopadové neděli zavítali kluci z Přerova. V průběhu týdne nám přibývají nemocní a částečně zranění. Asi dozvuky z Vítkovic. Tak, jak to říkám tady na fóru pravidelně, máme ovšem dostatečně kvalitní zásobu hráčů, takže 3 hráči na střídání dnes stačí. Naši kluci podcenili v obraně samotný úvod utkání a k tomu se přidala i neschopnost využít samostatných nájezdů na vstřelení vedoucího gólu. Proto přichází trest v podobě nevinně vypadající střely soupeře, která pluje za tyč. Takže klasicky, místo toho ať jdeme do vedení my, dáváme soupeři vítr do plachet. K tomu ve 30. minutě dostáváme po zblokované střele gól na 0:2. Kluci si začali uvědomovat, že dnešní utkání nebude nic jednoduchého. Do poločasu se nám už nepodařilo snížit a tak jdeme do kabin s nepříznivě vypadajícím skóre, ale s hlavou nahoru. Tuto situaci, kdy prohráváme, známe velmi dobře. Tady si odvážím použít pojem z Wikipedie: "Csaplárova past". Ten kdo ji zná, tak jistě ví. Ten, kdo ji nezná, ať dostuduje... S klukama probereme reálné možnosti, měníme rozestavení, které nesou na svých bedrech obránci a posilujeme útok. Světe div se, Csaplárova past funguje. Hráči z Přerova se nestihli ve 2. poločasu ani pořádně nadechnout a během 15 minut otáčíme utkání v náš prospěch, kdy krásná akce střídá, krásnou střelu a centr. Ve druhé polovině 2. poločasu dochází i nám trochu šťáva, neboť pár našich hráčů hrálo s U19. I u soupeře byli takoví hráči, ale ti odešli před koncem 1. poločasu a do druhého ani nenastoupili. Takže z tohoto pohledu jsme měli také navrch. Závěrečná tečka v podání našeho kapitána FIJI celé utkání posunuje k jednoznačné výhře. Za 2. poločas Vám při vší pokoře k soupeři musím smeknout Vsetínskou čepičku. Opět jste se dokázali zvednout z popela a jít za svým cílem. Dnes bylo výhodou domácí publikum, které nás v hojnému počtu hnalo dopředu. Můj dík patří všem těmto divákům, jenž dali celému odpoledni parádní palec nahoru.

Ve čtvrtek hrajeme od 11:00 hodin odložené utkání proti Staré Bělé, tak nás přijďte povzbudit znovu.


06
listopadu
15:20
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

MFK Vítkovice - FC Vsetín 3:3 (2:2)

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Hajda, Chromík, Jašek, Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zicha.

Góly: 1 × Konečný, 1 × Miklaš, 1 × Švagera.

V týdnu přišla nabídka mého klubového trenérského kolegy Romana, kterou proti vedoucímu týmu z Vítkovic neodmítám. Do našeho týmu pro toto utkání mám k dispozici kompletní generaci hráčů ročníku 2006, jenž si z větší části zdokonalují svou herní praxi v U19 již od samotného úvodu této sezóny. Dnes nemohl nastoupit pouze minule vyloučený Patrik Filgas. Tak, jak napovídá postavení našeho dnešního soupeře v tabulce divizní soutěže mladšího dorostu, čekali jsme od něho velmi silný tlak a to hned od samotného úvodu celého utkání. Ten dle očekávání také přichází, ale náš dnešní výkon snese ten nejpřísnější metr. Kluci se hned od začátku semkli a vždy v 1. poločase dotáhli nepříznivě se vyvíjející průběh tohoto velmi náročného a těžkého utkání (1:0, resp. 2:1). Působili jsme velmi lehkonohým a kompaktním dojmem, což proti lídrovi tabulky nebylo nic jednoduchého. Do 2. poločasu vstupujeme velmi aktivně a náš ofenzivní fotbal založený na kombinaci ve středu pole přináší své ovoce. Na soupeře vytahujeme ty největší kalibry. Břevno, tyčka a další neproměněné tutovky Vítky drží na nohou. Pak přichází chvíle kdy pod víko nekompromisně zakončuje Švagi. Jdeme do trháku. Jak by řekl klasik: "Krása střídá nádheru". Na lavičce vedle to vře... Pán, který pokřikuje ze soupeřovy lavičky dosti nevhodným tónem vůči našim hráčům a v jednu chvíli vstupuje na hrací plochu, aby slovně napadl našeho hráče, bohužel nedostává od sudího kartu, kterou měl dostat a jít pod sprchy. Ovšem to je jiná písnička. "Lídrovi" této soutěže docházejí síly i nervy. Ovšem drobné chybky v závěru pomohly našemu soupeři srovnat na konečných 3:3. Pro nás je to stejně výhra, protože dnešní utkání bylo přesně to, co náš tým v těchto týdnech potřebuje a tím je optimální soupeř. Takže z pohledu trenéra mládeže dnes vše splněno na 100%.
Pánové, Váš dnešní výkon si zaslouží mou velkou pochvalu. Tímto jste všem dokázali, že na to máte a Vaše forma jde tím správným směrem. Teď už jenom potvrdit slova zde vyřčená v posledních třech utkáních tohoto podzimu.


30
října
15:53
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - 1. FC Prostějov 3:3 (2:1)

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas, Chromík, Jašek, Konečný, Kročil, Palát, Ptáček, Švagera, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Konečný, 1 × Cabras, 1 × Jašek.

Na parádně připravené Tyršovce jsme přivítali tabulkové sousedy z Prostějova. I přesto, že jsme soupeři darovali 1. gól po našich dvou tutovkách , herně jsme v 1. poločase soupeře mačkali a hráli jsme lépe až do 32 minuty, kdy jsme už vedli 2:1. Přichází nešťastné uklouznutí a podražené soupeře před dvackou, za což jsme vyfasovali 1. červenou v tomto velmi těžkém utkání z pohledu mentálního nastavení hráčů. Poločas dotahujeme i v deseti do kabin vítězně. Na začátku 2. poločasu přichází 2. červená za poznámku k pomeznímu rozhodčímu. Takže jdeme do devíti. Ke vší smůle se nám zranil ještě Giovanni. Střídáme a jdeme dál, ale ztráta hráčů je citelná. Ovšem my máme silnou lavičku ;-) a to, jak se k tomu postavili všichni hráči v čele s Ondrou, tak za to jim patří můj velký dík, neboť se to na nás hrnulo ze všech stran. Ustáli jsme nejhorší. V této pasáži nám soupeř svou nedisciplinovaností umožnuje držet s ním stále krok a to i s osmi hráči v poli. Koušeme je naší obětavostí a herní chytrostí. Opravdu smekám klobouk před hráči, že ze sebe vymačkali vše co šlo a i za stavu 2:3 to nevzdali. Proto přichází zasloužená odměna a třešinka na dortu v podobě gólu v 90. minutě. Dnes jste si za svůj výkon o tento gól řekli a emoce tryskaly z Vás, ale i ze mě, plnými doušky. To byl závěr jak z filmu. Ano tato remíza je velmi důležitá pro celý tento tým, jak z pohledu vnitřního nastavení této party, tak z pohledu spravedlnosti, protože jsme dnes šahali po bodech třech a ne jednom, ale to je jiná písnička. Pevně věřím, že si dnes všichni hráči uvědomují jak pozitiva, tak negativa, jenž plynuly i z naší disciplinovanosti, resp. nedisciplinovanosti.


23
října
15:06
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FK Mohelnice - FC Vsetín 1:6 (0:4)

FC Vsetín - žáci

Sestava: Bachara, Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Filgas, 2 × Cabras, 1 × Švagera, 1 × Zezula.V dnešním sychravém ránu odjíždíme do vzdálené Mohelnice. Postavení v tabulce naznačuje, kdo je dnes papírovým favoritem. Kluky od samotného začátku nabádám ke koncentraci a snažím se nastavit podmínky, které zabrání podceňení soupeře. To se mi daří, ale neproměněné tutovky v prvních deseti minutách, mi přidávají vrásky na čele. Soupeři v 6. minutě odskakujeme o gól a nasleduje totálně mizerná půlhodinka. Ovšem závěrem poločasu protrháváme střeleckou impotenci a jdeme se čtyřgolovým rozdílem do kabin. Druhý poločas si už vše pohlídáme, kromě jedné standardní situace, kterou po zásluze trestá nejlepší hráč soupeře Šimon Činčara.


16
října
20:01
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

SFK Opava - FC Vsetín 7:3 (5:0)

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Konečný, 1 × Cabras.

V týdnu se dozvídáme, že v Opavě budeme hrát na umělce. Počasí je parádní, ale bereme to jako holý fakt. V prvním minutách 1. poločasu neproměňujeme dvě vyložené šance v krátkém sledu za sebou. Takže místo toho abychom vedli 2:0, přichází chladná sprcha v podobě chyby, resp. série chyb, a soupeř jde do vedení, resp. do trháku. Což dokumentuje naše rozpoložení v týmu. Hrajeme, pereme se, ale hodně chybujeme. Kluci z Opavy byli nekompromisní a trestali nás. Ve 2. poločase se obrázek hry nezměnil, jen jsme se vyvarovali tolika chyb a světe div se, "vyhráváme ho 3:2". Nemyslím si, že celkový výsledek odpovídá naší předvedené hře, ovšem stál proti nám tým velmi kvalitních hráčů, kteří šli za vítězstvím od samého začátku. My bohužel až v 2. poločase. Takže dnes prohra, ale tak jak můj trenérský kolega Roman z U19 poznamenává v článku níže:

"Když ji správně uchopíš, je porážka nejlepším krokem k vítězství, říká Jaromír Jágr."


Nicméně si kluci dnes zaslouží i přes prohru pochvalu, neboť nasazení a úsilí bylo dnes viditelné a z tohoto pohledu dnes vyčníval Ondra.


09
října
16:24
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2006 a 2007
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - SK HS Kroměříž 0:4 (0:2)

Sestava: Bachara, Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zezula, Zicha.

Pro výstižné hodnocení dnešního utkání hledám ten správný úhel pohledu. Je jich hned několik. Tím prvním pohledem je skutečnost, že proti nám nastupuje zcela jiný tým, než v přátelském utkání na konci července, a je z větší části složen z hráčů 2006. U nás je to pravý opak. Dnes stavím hráče 2007, kteří se mi postupně vrací po vynucených zdravotních pauzách. Druhým pohledem je jednoznačný rozdíl v podobě nasazení a úsilí ze strany soupeře. Nemáme vyhraný skoro žádný osobní souboj, a to jsem si myslel, že po utkáních s Uničovem a Bílovcem máme tuto záležitost za sebou. Třetí pohled je způsob naší předvedené hry, jenž ani trochu nepřipomínala základy, které pilujeme v rámci tréninkového procesu, byť po prostřídání se začalo blýskat na lepší zítřky. No a posledním pohledem je proměňování šancí, resp. těch málo co jsme si dnes vytvořili a mohly skončit v soupeřově bráně. Sečteno a podtrženo = dnes jsme na soupeře neměli a spravedlivě jsme prohráli. Soupeřovi vyšlo vše, na co sáhli.

Příští týden nastupujeme proti klukům z Opavy. Doufám, že předvedeme lepší výkon.

FC Vsetín - Žáci
Počet přístupů
od prosince 2012

2121463

Počítadlo
FC VSETÍN 2022-2023 ROČNÍKY 2016 - 2017    |  U6+U7 ROČNÍK 2015    |         U8 ROČNÍK 2014    |         U9 ROČNÍKY 2012 - 2013   |   U10+11 ROČNÍK 2011    |        U12 ROČNÍK 2010    |        U13 ROČNÍK 2009    |        U14 ROČNÍK 2008    |        U15 ROČNÍKY 2006 - 2007    |        U17 ROČNÍKY 2004 - 2005    |        U19 MORAVSKOSLEZKÁ DIVIZE 2022-23

otevřít plakát