FC VsetínFotbalová asociace ČRMěstské lázně VsetínMěsto VsetínFC BarcelonaReal MadridChelsea FC

Autor: Tomáš Drábek

ŠSK Bílovec - FC Vsetín 1:1 (1:0)

Sestava: Bachara, Cabras, Dronek, Filák, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Konečný.

Po vloženém středečním a odmakaném utkání proti Uničovu přijíždíme do krásného fotbalového areálu, který můžeme sedmitisícovému Bílovci jen závidět. S tímto soupeřem se známe velmi dobře a proto i po vyhraném a solidně odehraném utkání proti Uničovu nechceme soupeře podcenit. Do utkání vstupujeme velmi aktivně a akce, střídá akci. Soupeře nepouštíme k ničemu, resp. rozehra od brankáře k obraně se soupeři daří. Ovšem dnes jsme měli bohužel zvlhlý střelecký prach a naše rozvážnost v rozehře a předržování míče hraničila až s povýšeným dojmem. Proto přichází ve dvacáté minutě po jediném a jednoduchém přechodu soupeře přes naši obranu zákonitý trest v podobě gólu v naší svatyni, kdy nehlídaný hráč na malém vápnu po předchozí parádní nahrávce pod sebe nedává Tondovi žádnou šanci. Obraz hry je stejný až do konce utkání. Z naší strany obrovské trápení v koncovce. Složitá a komplikovaná rozehra od hráčů, kterým jsem dnes věřil, že dokážou přenést herní pohodu a výkon ze středy do Bílovce. Velký omyl a zklamání. No, není každý den posvícení. Pochopitelně, že jsme mohli vyhrát, ale bez gólů to nejde. Výkyvy ve výkonu hráčů v tomto věku jsou ovšem naprosto normální, ale to je neomlouvá. Patří k těm zkušenějším v U17. Musíme se z toho všichni, včetně mě, poučit.

Příští týden nastupujeme proti klukům z Kroměříže, s kterýma jsme sehráli přípravné utkání na konci července a určitě to s nimi nebude jednoduché.

28
záři
16:22

FC Vsetín - SK Uničov 4:2 (2:0)

Sestava: Bachara, Cabras, Dronek, Filák, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Cabras, 1 x Švagera, 1 × Konečný, 1 × Jašek.

Vložené sváteční utkání hrajeme dnes Pod Pecníkem, neboť se snažíme ulevit hlavnímu travnatému hřišti na Tyršově ulici. V hlavách máme stále nedělní prohrané utkání s Hranicemi. A proto hráče před utkáním pouštím na hřiště o něco později, než bývá mým zvykem, ale technicko-taktická porada, jenž měla za účel zopakovat důvody a příčinu nedělní prohry, byla z mého pohledu důležitější, než "Atletická abeceda". V dresu Uničova nastupují dva hráči, kteří přichází do této sezóny ze Sigmy Olomouc, aby pomohli mateřskému oddílu. No a protože jsme se s nimi setkávali v kategoriích U12, resp. U13, tak víme s kým máme tu čest.

Oba poločasy naši kluci plní vyřčené pokyny na "100%". Pochopitelně, že se chybičky vloudily, ale v bráně jsme dnes měli Tondu, tak jak ho znám, který vždy a hlavně v pravou chvíli podržel celý tým! Borci z Uničova se představili velmi sympatickým fotbalovým výkonem, ale v nasazení a úsilí jít za vítězstvím jsme měli dnes navrch my. Takže jsem dnes kluky v kabině pochválil a činím tak i na tomto fóru. Dnešek se s nedělí nedá vůbec srovnat. Vše podtrhla poslední kombinační akce na 4:1 a vyšachování soupeřovy obrany tak, že David mohl v klidu zasunout do prázdné brány a vychutnat si vše se spoluhráči oslavou ála "Cristiano Ronaldo". Jen je nutno si vše v hlavě zachovat do neděle, kdy zajíždíme do Bílovce. Nebylo to dnes jednoduché. Naopak, bylo to velmi náročné utkání, protože po mém příchodu do kabiny bylo hrobové ticho. Únava a vyčerpání bylo opravdu velké. My jsme to dnes zvládli na výbornou a nakonec přišla i "oslavná halekačka". Jsem zvědav na data z Catapultu. A taková utkání nás fotbalově posunují dále a dále.

25
záři
15:48

FC Vsetín - SK Hranice 3:9 (0:3)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Filgas Adam, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Leckéši, Miklaš, Palát, Ptáček, Švagera, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Jašek, 1 x Konečný.

Utkání začínáme klasicky a opět v jiném složení. Dnešní nabídkou mého kolegy Romana z U19 nepohrdám a v základní sestavě se objevuje kompletní ročník 2006, tzn. 8 hráčů, a 3 hráči 2007. Byl jsem zvědav na to, jak se tento silný ročník popere se stejně starými kluky z Hranic. Shodou okolností soupeř nastupuje v úplně stejném rozložení sil. V úvodních 15 minutách máme fotbalově navrch, přičemž mě trenéři Hranic ujišťovali, že přesun na umělku Pod Pecníkem z bahnité Tyršovky je pro dnešní utkání jen dobře, neboť hrají údajně technický fotbal. My i přesto, že máme fotbalově navrch, nejsme schopni svými dovednostmi a důrazem před soupeřovou bránou dál gól ze zhruba 5 vyložených gólových šancí. Trest přichází obratem. Hráči Hranic udeřili nekompromisně a to hned třikrát v rozmezí 5 minut. Nakoplé míče za obranu a jejich dovednosti v kombinaci s důrazem ukazují našim hráčům cestu. No a z ničeho nic to je 0:3. To už jsme jednou ve VM zažili, ale tady se ukázalo, že hráči, kteří odehráli větší minutáž za U19, do toho logicky nejsou schopni dát ještě více. Góly, které jsme obdrželi, padly po našem nedůrazu před vlastní brankou, právě touto zbraní, jenž je našim klukům dnes úplně cizí. To neznamená, že bychom se vzdali nebo, že bychom zbytek utkání vypustili. Do 2. poločasu pozměňujeme sestavu, ale kýžená změna v důrazu přichází už pozdě. Hráči Hranic si už vše pohlídali. Jak to skoro nikdy nedělám, resp. maximálně jednou za sezónu, tak si toho žolíka beru dnes a neodpustím si připomínku k výkonu rozhodčích. Dnes jim chybělo trochu fotbalové empatie a hráčských zkušeností. V prvním poločase za stavu 0:2 odpustili hostům jasnou penaltu za vražení do soupeře, a ve druhém poločase měl jít brankář soupeře po zákeřném a surovém zákroku na našeho kapitána ven. Jsou to drobnosti, ale na vývoj utkání to mělo určitě vliv. Nicméně i rozhodčí jsou lidé a dělají chyby. Jen je třeba, aby se z nich poučili, a proto jsem si vzal zmiňovaného žolíka. S konstatováním, že jsme si to prohráli sami, pevně věřím v posun ve zmíněných dovednostech a důrazu z naší strany.

Ve středu se postavíme hráčům Uničova. Tak zítra znovu a lépe.

POZNÁMKA POD ČAROU:
Jak je patrno ze Zápisu o utkání, tak jsme dnes vlastně ani nemohli vyhrát, neboť soupeř ještě před úvodním hvizdem vedl o dva góly... ;-) To se špatně dohání :-) Tyto drobné nepřesnosti v zápise i na hřišti je třeba postupně odstraňovat... Jen zopakuji, že všichni děláme chyby, ale je třeba se z nich poučit, jen tak se fotbal v ČR posune dále. A nebo, že by to bylo vše jinak...

17
záři
15:05

MFK Havířov - FC Vsetín 0:7 (0:3)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Filgas Adam, Filgas Patrik, Chromík, Konečný, Palát, Sedlák, Švagera, Včelica, Zezula, Zicha.

Góly: 3 × Konečný, 2 x Filgas Patrik, 1 x Cabras, 1 x Filák.

Dnešní utkání v Havířově mělo ukázat, zdali jsme schopni v okleštěné sestavě podat kvalitní výkon. Skutečnost, která se opakuje v každém mém hodnocení k odehranému utkání, zmiňuji i dnes. Tradičně měníme složení týmu. Množství omluvenek je velké, ale náš široký a poctivě trénující kádr mi umožňuje v každém utkání nasadit jinou sestavu, resp. hledat optimální posty pro jednotlivé hráče. Pomalu, ale jistě, krystalizuje optimální základní sestava podzimu. Volného času před utkáním v Havířově využívám k setkání s trenérskou hokejovou legendou Lubošem Hrouzkem, ;-) :-)) ... A teď vážně.

Kluci dnes podali sympatický a místy až dominantní výkon. Vůbec se to nedá srovnat s minulým týdnem. Naším soupeřem, kromě hráčů Havířova, byl i těžký a nekvalitní terén, ale musíme si zvykat. Ve hře využívám kompletní střídačku a úroveň utkání zůstává stejná, což je pro trenéra skvělá informace. Proto bych chtěl dnes kluky za předvedený výkon pochválit. Nebylo to vůbec jednoduché utkání, neboť důraz, resp. surovost některých zákroků hráčů Havířova, byla za hranou. Frustrace domácích hráčů s přibývajícími góly v jejich brance stoupala, a protože se kluci v tomto věku krotí velmi složitě, tak se občas na hřišti jiskřilo. Rozhodčí vše bravurně zvládli za asistence obou trenérů. Pochopitelně mi v paměti utkvěly detaily, jenž bychom chtěli v rámci tréninkových jednotek řešit a postupně napravovat, resp. odstraňovat. V pondělí si k tomu řekneme své.

K dalšímu domácímu utkání se postavíme Hranicím, které se pohybují v TOP 3 naší soutěže. Čeká nás velmi těžký soupeř! Tímto zvu všechny rodiče na toto utkání, ať nás přijdou svým hlasem podpořit.

11
záři
16:20

FC Vsetín - MFK Karviná 2:3 (1:1)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Filgas Adam, Filgas Patrik, Jašek, Konečný, Palát, Sedlák, Švagera, Včelica, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Jašek, 1 x Konečný

Opět měníme základní sestavu a hrajeme v jiném složení. Již při rozcvičce vyzývám hráče k větší intenzitě a nasazení, leč marně. Naši zkušení hráči se na začátku nové sezóny hledají a ne a ne se najít. To vše jsou hlavní důvody naší prohry. Nedisciplinovanost, chybějící pokora a hlavně nasazení s intenzitou, tak to vše mi dnes v našem týmu chybělo. Herně to bylo jinak vyrovnané, ale soupeř byl produktivnější a hlavně vnímal a realizoval pokyny trenéra. Fotbal je kolektivní hra a pokud to stále někdo nechápe, tak si to budeme muset stále opakovat.

19
srpna
21:02

TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 5:5 (3:0)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dančák, Dronek, Erban, Konečný, Kovář, Kročil, Miklaš, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Včelica, Zavadil, Zicha.

Góly: 2 × Konečný, 2 x Miklaš, 1 × Cabras.

Abych řekl pravdu, tak nevím jak začít... Mísí se ve mě mnoho informací a emocí dohromady. Zásadním faktorem dnešního utkání bylo hloupé, ale spravedlivé vyloučení brankáře Tondy Ptáčka, který v sobě neudržel emoce a řekl rozhodčímu, co neměl. TEČKA

Hráči ValMezu hráli od začátku hru založenou na vysokém presinku, což se ve 2. poločase ukázalo jako rozhodující faktor tohoto utkání. Bylo to totiž utkání rozdílných poločasů. Naši kluci byli od 12 minuty po vyloučení Tondy jako opaření, neboť jsem musel stáhnout čerstvou posilu z Jablůnky Ondru Kováře a dát tam brankáře Koubu. Chtěl jsem je stejně prostřídat, ale ne tak brzy! Za mě byl 1. poločas do oné 12 minuty vyrovnaný. Pak kluci z ValMezu převzali otěže utkání do vlastních rukou a rychlými a pohotovými náběhy za obranu rozhodli 1. poločas ve svůj prospěch. Nám trvalo zbytek 1. poločasu učení se hrát v 9 hráčích v poli. Ovšem po krátkém rozboru v 5 minutové pauze před 2. poločasem jsem z kluků cítil obrovské odhodlání se poprat o výsledek. Musel jsem nuceně střídat další čerstvou posilu z Jarcové Radima Zavadila a poslal na steč Davida Zichu. David do puntíku zvládl druhý poločas se zdviženou hlavou a chtěl bych ho za to pochválit. Chválit chci celý tým! Byť nám soupeř odskočil na hrozivých 4:0, Fija se ukázal jako správný kapitán. Svým gólem v 57 a 63 minutě, strhnul náš tým k heroickému výkonu, který nakonec znamenal závěrečnou dělbu bodů. Tady se také ukázala vyzrálost našich hráčů ročníku 2006, protože svým výkonem jsou vzory pro začínající ročník 2007. Prostě to bylo opravdu utkání dvou rozdílných poločasů, kdy jsme ve druhém našli recept na zmiňovaný vysoký presink ValMezu.

Na závěr jsem chtěl udělat společné foto týmu U17 s vynikajícím a tvrdým jádrem FANS rodiny Konečných, ale na horní trávě není osvětlení a tak by fotka vypadala jako černý obdélník, na kterém by nebylo nic vidět. Ano, dohrávali jsme za tmy a deště... Tímto bych chtěl z celého srdce poděkovat Konečným, že nás dohnali svým neutuchajícím fanděním ke srovnávací brance z hlavy Míry. Tolik emocí, radosti a euforie, jakou kluci prožívali na hřišti a my na lavičce, tak tolik se do tohoto článku nevejde. A proto to děláme, ne?

Byť mám v týmu 23 hráčů, tak jsem si dnes musel půjčit i hráče U15 Tomáše Dančáka, který potvrdil oprávněnost nominace. Četná zranění, virózy, růstové problémy, dovolená atd... mě donutily k donominování hráčů zmíněných v článku výše.

14
srpna
14:50

FC Vsetín - ŠSK Bílovec 2:1 (1:1)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Erban, Jašek, Kalabus, Konečný, Kročil, Mikláš, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Včelica, Zbranek, Zicha.

Góly: 1 × Konečný, 1 x Erban.

Poslední přátelské utkání odehráváme opět v domácím prostředí proti klukům z Bílovce. Dnes mám k dispozici 15 hráčů + 2 brankáře, ze kterých vybírám základní zahajovací sestavu, kterou jsem pochopitelně do druhého poločasu promíchal, neboť 5 hráčů pomáhalo U19 a mělo v nohách minimálně 45 minut, viz. článek níže Romana Dobeše.

Všechny přípravná utkání a pochopitelně i to dnešní nám ukazují jasně, s jakými návyky přichází kluci s žákovského fotbalu (pozn.: ročník 2007) do toho dorosteneckého. Někteří se s tím perou lépe a někteří méně lépe. Důraz v soubojích a rychlost obecná, či reakční, je mnohokráte důležitější než technika. Jen si na to musíme zvyknout a naučit se dělat vše v rychlosti. Mám na mysli zejména individuální dovednost zvanou obcházení soupeře a převzetí míče. K tomu, když přidáme ještě kontrolu prostoru bez míče i s míčem, a správné načasování rozhodnutí, tak máme vyhráno. Bude to ještě krásná a dlouhá práce, neboť na to máme celý soutěžní ročník 2022/2023. Vzory, od kterých se můžeme inspirovat a učit se, máme v našem týmu z ročníku 2006 skvělé, jinak by nepomáhali našim U19 v těchto prázdninových měsících.

K samotnému hodnocení jak 1. poločasu, tak 2. poločasu mohu konstatovat, že jsme hráli pohledný kombinační fotbal. My i soupeř jsme si dokázali vytvořit mnoho gólových šancí, ale kvalita zakončení pokulhávala na obou stranách. Výsledkově, ale myslím si, že i herně, jsme byli lepší soupeře, kdy kopaná se hraje celých 90 minut a někdy i déle.

No a příští pátek jedeme do ValMezu na první mistrovské utkání, kde se od 18:00 hodin utkáme v derby.

07
srpna
13:18

FC Vsetín - MFK Frýdek-Místek 5:5 (1:4)

Sestava: Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Filgas, Kalabus, Konečný, Kročil, Mikláš, Palát, Sedlák, Švagera, Včelica, Zbranek, Zezula.

Góly: 2 × Filák, 1 x Cabras, 1 × Konečný, 1 × Kalabus.

Předposlední přátelské utkání odehráváme v domácím prostředí proti klukům z Frýdku-Místku. Dnes jsem měl k dispozici 15 hráčů, ze kterých stavím pro každý poločas jiný tým a pochopitelně jiné rozestavení. Jsme už v mladším dorostu a k tomuto věku rozhodně patří už i taktická stránka. Od 1. minuty 1. poločasu jsme na tom herně lépe než soupeř. Daří se nám kombinace na krátkých vzdálenostech, přechod 1v1 i krásné pasy za obranu a do strany. V 15. minutě dáváme soupeři gól po krásné a rychlé akci z autu po ose Žbýňa - Kroča - Fija. Byť máme stále gólové šance, nejsme schopni je proměnit. Během chvilky přichází přenechání iniciativy soupeři. S odstupem času to vidím jako nezvládnutou pasáž, která znamená 4 góly v naší síti do konce 1. poločasu. Úplně tragických 30 minut to nebylo, ale takové výpadky nás stojí mnoho sil. Jedna věc je testování hráčů na nových a pro ně nezvyklých postech, a druhou věcí jsou návyky kluků, jenž v U17 musíme mít pod kůží. Ve druhém poločase nastupujeme v již avizované jiné sestavě a rozestavení. Obraz hry se nemění, jsme herně lepší, ale přidali jsme k tomu proměňování šancí a důraz, důslednost, resp. preciznost v obranné fázi. Za dnešní poctivý výkon ve 2. poločase bych Vás kluci chtěl pochválit, neboť si to zasloužíte.
Příští týden sehrajeme generálku proti Bílovci.

31
července
14:36

SK HS Kroměříž - FC Vsetín 2:4 (1:1)

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Juřínek, Filák, Chromík, Kalabus, Konečný, Kročil, Sedlák, Švagera, Včelica, Zbranek, Zicha.

Góly: 1 × Cabras, 1 × Švagera, 1 × Konečný, 1 × Kalabus.

Dnes zajíždíme do Kroměříže k přátelskému utkání proti klukům z kategorie U16. Do tréninkového procesu se nám v průběhu tohoto týdne zapojili další hráči, ale na druhou stranu zase někteří chyběli, ať už vinou zranění, nebo jiných aktivit. Takže jsem poskládal pro mě optimální zahajovací sestavu s testováním hráčů na pro ně netypických pozicích. Jsme přeci v přípravě a k ní patří testování, zkoušení a improvizování. Musím přiznat, že 1. poločas se nám herně dařilo. Jak držení míče, tak zakládání útoků kluci zvládali dobře. Kamenem úrazu bylo proměňování gólových příležitostí. To nás v 1. poločase přibrzdilo v odskočení soupeři na větší gólový rozdíl. Zákonitě přišel trest hned v 5 minutě a gól v naší svatyni po nedůrazu před brankářem. Už jsme v té době mohli vést 3:0... Šak to znáte. Nicméně Gio výstavní pumelicí ze 40 metrů srovnal a golmanovi brní ruky ještě teď. Trajektorie a síla této střely byla neskutečná, až mi uniká, kde se v hráči této subtilní postavy vzalo tolik síly po páru tréninkových jednotkách. V závěru poločasu se nám zranil Kafu, kdy při střetu koleno na koleno byl prostě ten smolnější. Ovšem věřím, že do týdne bude Kafu i koleno OK. Ve 2. poločasu měníme sestavu a posty. Tato změna měla jednoznačný výsledek. 3 góly během 30 minut, kdy postupně Švagi, Fija a Áďa zajistili našemu týmu pohodlné navýšení skóre a odskočení soupeři. Ano soupeř nám z ojedinělého úniku dal ještě gól na 2:2. To byla poslední drobná chyba, ze které se obrana určitě poučila. Jinak se celý 2. poločas nesl v naší herní převaze a neproměňování šancí. Dnes jsem si také měřením potvrdil zvyšující se kondiční připravenost našich hráčů ve více aspektech. Snad klukům vydrží nadšení a odhodlání být připraveni prát se o ty nejvyšší pozice v divizní soutěži.

Příští týden proložíme minisoustředěním na Slovensku.

23
července
12:54

FC Vsetín - FC Slušovice 1:3 (1:2)

Sestava: Bachara, Drábek, Dronek, Erban, Filák, Hajda, Jašek, Kalabus, Konečný, Palát, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Zbranek.

V dnešním prvním přípravném utkání jsme měli možnost si zahrát se zástupcem krajského přeboru dorostu ve Zlínském kraji. Od samého začátku bylo vidět, že proti nám nastoupili převážně kluci ročníku 2004. Jedinou výjimkou byl drobný hráč ročníku 2007, který se ovšem mezi nimi neztratil. V průběhu celého utkání jsme hráli to, co nám chlapi ze Slušovic dovolili. No a když jsme se dostávali do nějakého nadějného tlaku, tak soupeř neváhal zákeřnými zákroky tzv. "přerušit hru". Přišlo mi, že přijeli vyhrát za každou cenu. Tři naši hráči museli střídat. No snad to brzy rozhýbou. Ovšem v rámci tohoto přípravného tréninkového procesu musím přiznat, že nemohu klukům nic zazlívat. Během týdne dostávají postupně nakládáno tak, abychom byli do hlavní sezóny připraveni. Proto je nutno tento aspekt brát v úvahu. Náš tým byl dnes tvořen z 80% ročníkem 2007, což znamená, že z 8 hráčů ročníku 2006, které mám k dispozici do nové sezóny, jsme měli pouze 3. Všichni "čerpají dovolenou" a dva byli pro přípravu posunuti do U19. Možná by to vše vypadalo jinak, ale... Prostě jsme dnes na soupeře neměli a jdeme dál!
Dalším přípravným utkáním bude SK HS Kroměříž.