FC Vsetín - Žáci
Dnes je Neděle 10. prosince 2023      Svátek slaví Julie     

NÁSTĚNKA

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

Vloženo: 05.12 2023
Plán 50.týden (11.-17.12.2023)

Vloženo: 27.11 2023
Plán 49.týden (4.-10.12.2023)

Vloženo: 08.10 2023
Plán PÚ zima 2023/24

Vloženo: 10.09 2023
FANSHOP FC VSETÍN

Vloženo: 13.02 2022
NÁBOR 1

Vloženo: 01.01 2020
Pojistná událost

PARTNEŘI KLUBUSPONZOŘI MLÁDEŽE


PŘÍSPĚVKY

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

TRANSPARENTÍ ÚČET MLÁDEŽ

Variabilní symbol:
Kód trenéra (my máme 07)
Konstantní symbol:
Ročník fotbalisty (např 2016)
Specifický symbol:
Čtvrtletí (např: 4/2022)
Zpráva pro příjemce:
Jméno fotbalisty (např. Prokop Lopata)


Informace o příspěvcích naleznete v přiloženém souboru ke stažení.

CERTIFIKACE

FC Vsetín - žáci

FC Vsetín - žáci

NÁBOR HRÁČŮ

FC Vsetín - žáci

FC Vsetín - žáci

HYMNA FC VSETÍN

YOUTUBE KANÁL

FC Vsetín - žáci

FOTKY TÝMŮ 2022

FC Vsetín - žáci

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

FC Vsetín - žáci

ŠPANĚLSKO 2016

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - Sponozoři

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

ŠPANĚLSKO 2014

SPAIN 2014

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

FOTO ARCHÍV

POSLEDNÍ PŘIDANÁ GALERIE

O POHÁR HEJTMANA ZLÍNSKÉHO KRAJE 2019
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -

POČASÍ

ODKAZY

FC VsetínFotbalová asociace ČRMěstské lázně VsetínMěsto VsetínFC BarcelonaReal MadridChelsea FC

 

    AKTUALITY


17
listopadu
16:27
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - 1. FC Viktorie Přerov 5:3 (3:2)

Sestava: Dobeš, Dronek, Filák, Gerhardt, Hořanský, Janota, Jašek, Juřík, Králík, Kročil, Kurtin, Mičian, Michálek, Miklaš, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Zezula, 1 × Jašek, 1 × Hořanský, 1 × Zbranek, 1 × Miklaš.

Poslední mistrovské utkání se pro nás nezačalo vůbec vyvíjet dobře. Byť jsme si v kabině před utkáním dokola omílali v čem musíme dnes dominovat. Ano, byly to osobní souboje, důraz, nasazení a úsilí. Soupeř nám po krásných akcích odskakuje na 0:2. Na našich ogárcích ovšem byla dnes vidět obrovská chuť po vítězství. Jak já, tak Aleš burcujeme kluky k zvýšenému důrazu, nasazení a úsilí. Kluci začali rychleji přistupovat k soupeři a kýžené ovoce se postupně začalo dostavovat. Soupeře jsme od začátku 20. minuty 1. poločasu k ničemu už nepustili a naopak jsme měli více jak ze hry, tak jsme se prosadili i gólově. Naši hráči byli všude, prostě od oné 20. minuty to bylo přesně tak, jak jsme si řekli před utkáním. Kluci nám trenérům a našim fanouškům dokázali, že drobný výpadek v 2. polovině podzimní sezóny je už za námi. I v 2. poločasu jsme nepolevili a postupně dostávali soupeře pod tlak, ze kterého jsme dokázali kluky z Přerova překonat dalšími dvěma góly. Ano dostali jsme po rohovém kopu při našem nedůrazu před vlastní brankou kontaktní gól, ale jak jsme se s Alešem shodli, kluci dnes podali parádní výkon se vším všudy a vítězství si už nenechali vzít. Jak náš trenérský tým U19 zmínil v článku před námi, byla to dnes opravdu krásná tečka za podzimní sezónou.

Nás teď čeká "lehké" zvolnění. Opravdu jen "lehké"...

Tady veřejně bychom chtěli poděkovat všem hráčům za předvedené výkony a pevně věříme, že se na jaře vrátíme silnější a zkušenější. Speciální poděkování dnes patří Tomovi Filákovi a Filipu Zezulovi, kteří nám dnes neváhali pomoc, a po 90 minutách za U19 odehráli další utkání i za nás. Klobouk dolů před nimi a také věříme, že ukázali svým vrstevníkům v týmu, že jsou stále našimi oporami, na které se můžeme spolehnout. Toto vítězství je také věnováno zraněnému kapitánovi Honzovi a nemocným Kubovi a Martinovi, jenž patří k našim pilířům a oporám také. A v poslední řadě bychom rádi poděkovali rodičům, prarodičům a fanouškům za neustávající podporu i v časech, kdy se nám tolik nedařilo. To prostě k této kategorii patří. Stále se učíme a zdokonalujeme. To dnes muselo být vidět, nebo ne?


11
listopadu
19:58
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Aleš Králík

Výborný výkon na půdě Havířova

K poslednímu venkovnímu utkání podzimní částí divize zajíždíme do Havířova. Sestava dostává změn vzhledem k vytížení našich kluků v kategorii U19. Od první minuty diktujeme tento a brzo se po krásné střele Kuby ujímáme vedení, na vedoucí gól navazuje Jašíno a vše jde velmi hladce. Naši hráči rychle kombinují a domácí jsou uzamčeni na vlastní polovině. Následuje 15 minutové polevení a havíři snižují. Druhá půle začíná stejně jako první a po krásných akcích padají ještě krásnější branky, a to z kopaček Zajka a 2x se prosazuje Mates. Za zmínku stojí za stavu 2:1 Dobiho fantastický zákrok a nedovoluje domácím srovnání. V tu chvíli na hřišti dominují Valaši. Bohužel domácí po dvou nákopech za obranu snižují, ale to je z jejich strany vše. Za dnešek kluci zaslouží obrovskou pochvalu. Nebýt dvou krátkých polevení v koncentraci, tak hra by byla téměř perfektní. Když jsme drželi míč na zemi, kombinovali a hráči na hřišti rotovali, byla radost se na to dívat. Dnešní utkání je velkým příslibem do další práce. V pátek se rozloučíme s podzimem utkáním proti Přerovu. Tak nás přijďte povzbudit, za podporu budeme všichni vděční.

MFK Havířov - FC Vsetín 3:5
Branky: Kaluža, Jašek, Králík, 2x Miklaš

Sestava:
Dobeš-Janota, Zicha, Drábek, Zbranek-Hořanský, Králík, Kaluža, Kročil-Jašek, Sedlák-Miklaš, Gerhardt, Dronek, Mičian, Kurtin


05
listopadu
15:47
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - SFC Opava 0:8 (0:4)

Sestava: Drábek, Dronek, Gerhardt, Hořanský, Janota, Jašek, Juřík, Kaluža, Králík, Kročil, Kurtin, Mičian, Miklaš, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zicha.

Góly: 0.

Dnešní hodnocení tohoto utkání je velmi podobné těm třem posledním. Takže pokud si kliknete na poslední tři články U17, tak se stále nic nedá popsat jinak, než je v nich již napsáno. Proč se hledáme? Odpovědi musíme odhalit, resp. my trenéři je víme, ale je to něco, co nejde změnit z týdne na týden. Věřte, že snaha, nasazení a úsilí u některých kluků v tréninkovém procesu a utkáních je více než viditelná, ale těch co chtějí hrát tento týmový sport spočítáte na prstech jedné ruky. To, že se nám nedaří, bychom měli nahradit bojovností, důrazem a třeba hlavně v dnešním utkání i věkovým rozdílem = zkušeností. Ovšem hraje se 11 proti 11 a dnes to vypadalo spíše 5 proti 14 ;-). Vymlouvat se, že kluci z Opavy jsou lídrem divize U17, tak to nám není vlastní. Dnes jsme kupili jednu chybu za druhou, počínaje brankářem a konče útočníky. Co vede z této situace? Makat, makat a zase jenom makat. Uvidíme co nám kluci předvedou v týdnu a hlavně o víkendu. Naše trenérské metody určitě měnit nebudeme, ale zkusíme je lehce delegovat na hráče samotné. Zbraně tím pádem neskládáme a určitě budeme chtít z Havířova přivézt dobrý pocit z odvedené hry a snad i pozitivní výsledek směrem k poslednímu domácímu utkání, které odehrajeme proti Přerovu.


29
října
18:50
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Aleš Králík

Bohorovnost nás dnes zlomila

V dnešním utkání se Starým Městem jsme museli udělat vynucené změny v sestavě a bylo to znát. Opory U17 momentálně vypomáhají v kategorii U19, a tak v divizi mladšího dorostu dostávají více a více šancí hráči r. 2008 Dnes se hrálo na velmi těžkém terénu, kdy hřiště na Širůchu dostává zabrat velkou porcí utkání. Taktickou chybou v úvodu darujeme domácím penaltu. Z toho se oklepáváme a díky dvěma pěkným gólům skóre otáčíme. Oba týmy se snaží hnát za góly a po další naší chybě dovolujeme soupeři srovnat. Do šaten se jde za nerozhodného stavu. Na začátku druhé půle vytváříme při naší rozehře chybu, kterou domácí až na třetí pokus dotlačí do naší sítě. Klukům nelze upřít snahu, ale ať už je to terén, lehkovážnost, nekvalita, individualismus či neochota, to jsou všechno aspekty, které nám brání ve vyrovnání, a tak domácí v závěru odskakují na rozdíl dvou branek.
Věříme v to, že postupem času si hra sedne a opět se vrátíme ke kvalitě, kterou jsme předváděli v první polovině podzimní části. Kluci hlavy vzhůru a jdeme dál, příští týden nás doma čeká Opava, tak zveme všechny věrné fanoušky, aby nás přišli povzbudit.

Jiskra Staré Město - FC Vsetín 4:2
Branky: Kročil, Králík

Sestava: Ptáček-Miklaš, Drábek, Gerhardt, Dronek-Králík, Kaluža, Zbranek-Hořanský, Mičian, Krošil-Janota, Juřík a Kurtin


22
října
15:38
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Aleš Králík

Proti Uničovu nám to neklapalo

Dnes jsme v domácím utkání přivítali celek Uničova. Po celých 90 minut utkání byli Hanáci fotbalovější, aktivnější, měli více chuti a po zásluze si odvezli všechny body. Vsetínští od první minuty tahali za kratší konec a po individuálních chybách inkasujeme branky. Zjednodušeně nám dnes utkání nevyšlo. Bez střely na branku nelze pomýšlet na úspěch. Z chyb je potřeba se poučit a následně se jim vyvarovat.
Je potřeba nadále poctivě pracovat v tréninkovém procesu a poté to postupnými kroky přenášet do utkání.
Kluci makáme a jedeme dál.

FC Vsetín - SK Uničov 1:5
Branka: Zicha

Ptáček - Miklaš, Drábek, Janota, Kaluža, Králík, Kročil, Zbranek, Jašek, Zicha, Mičian - Gerhardt, Hořanský, Kurtin, Sedlák, Dronek, Juřík


15
října
15:28
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

SK Hranice - FC Vsetín 5:1 (1:1)

Sestava: Drábek, Dronek, Filák, Gerhardt, Hořanský, Janota, Juřík, Kaluža, Králík, Kurtin, Mičian, Miklaš, Michálek, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Jašek.

V Hranicích nás přivítala zbrusu nová umělá tráva. Po nočním dešti už nebylo ani památky. Soupeř proti nám nastoupil velmi koncentrovaně s jasným odhodláním a nasazením nás porazit. Od samotného úvodu si šli pro 3 body. My jsme se jim snažili být konkurence schopní pouhých 20 minut prvního poločasu. Naše hrubé individuální chyby nás úvodem druhého poločasu dostaly do kolen a už se nám nepodařilo z nich vstanout. Ne, že bychom si nevytvořili tlak a neměli šance, ale naše produktivita byla na 0%. Kluci z Hranic vyhráli zaslouženě. My jsme dnes podali suverénně nejslabší výkon podzimu.

Příští týden přivítáme doma hráče z Uničova. Pevně věřím, že svým tréninkovém přístupem na dnešní slabý výkon velmi rychle zapomeneme a budeme silnější, než dnes. Přijďte nás povzbudit, určitě to budeme potřebovat.


08
října
17:24
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Aleš Králík

Rýmařovští nám nedali nic zadarmo

Dnešní utkání s Rýmařovem začínají Valaši skvěle, na světelné tabuli svítí 1' a Filous se prosazuje po krásné kombinační akci z levé strany. Do 15' následují další pěkné akce, po kterých je to už 3:0. V této fázi hry je jasná dominance na straně domácích, ale Rýmařovští to nebalí, a kde nestačí fotbalově, tak nahrazují bojovností, důrazem a velkou obětavostí. Hra z naší strany ztrácí na tempu, ale šancí je dost, jen lepší chování v zakončení zamezuje nárůstu skóre. Stejně začíná i druhá půle, a hosté po rychlém brejku snižují. Tohle je budíček pro naše hráče, a opět se vrací k herní převaze, která vyústila v další branku, která uzavírá výsledek dnešního utkání. Ne vždy by se mohlo polevení v úsilí vyplatit, kluci je potřeba hrát celých 90' minut (nikdy se nic neuhraje samo). Na předvedené hře bylo dnes mnoho nedostatků, je potřeba na nich zapracovat a v příštích utkáních se jich vyvarovat.
Příští kolo zajíždíme na půdu Hranic, kde nás nečeká nic lehkého.

FC Vsetín - TJ Jiskra Rýmařov 4:1
Branky: 1' Filák, 7' a 15' Jašek, 70' Golasovský - 61' -

Ptáček - Zicha, Kurtin, Drábek - Králík, Kaluža, Gerhardt, Zbranek - Filák, Jašek, Zezula - Dronek, Miklaš, Juřík, Janota, Sedlák, Golasovský, Mičian


30
záři
15:01
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

1. SK Prostějov - FC Vsetín 2:5 (1:1)

Sestava: Dobeš, Drábek, Dronek, Filák, Gerhardt, Golasovský, Janota, Kaluža, Králík, Kurtin, Mičian, Miklaš, Michálek, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 x Zezula, 1 x Kaluža, 1 x Filák, 1 x Jašek.

Dnešní typicky podzimní sychravé počasí v nádherném sportovním areálu přímo vyzývalo k výkonu, který kluci předvedli. Ano, musíme se veřejně přiznat, že jsme toto počasí měli jako hráči v oblibě (pozn.: Já s Alešem ;-) ). A jsme rádi, že jsme tímto mentálním nastavením nakazili naše hráče. Po herní stránce nám to po dvou těsných prohrách jde trochu hůře, než v úvodu sezóny, ale nasazením a úsilím všech hráčů to doháníme. Je také pravdou, že v každém utkání hledáme optimální rozestavení vzhledem k současnému stavu nemocných a zraněných. Naštěstí máme na soupisce dostatek hráčů, kteří si s tím vždy poradí. I dnes jsme ovšem začali tak, jako v posledních dvou domácích utkáních tohoto anglického týdne. Dáváme soupeři šanci dát úvodní gól svým nekvalitním provedením jednoduché situace a tou je malá domů. Krátce nás to zbrzdilo, ale jak jsme nastínili v úvodu, mentální nastavení našich hráčů bylo jasné. Ta nádherná a rozdílová akce přišla po střele Kuby Kalužy a bylo srovnáno. Prostě se s tím nemazal a z 25 metrů nechytatelně zatočil střelu na vzdálenější tyč! Fotbalová nádhera. Do druhého poločasu jdeme s odhodláním strhnout vítězství na naši stranu. A to se nám podařilo sérií třech po sobě jdoucích gólů, kdy se jako správný kapitán zachoval Tom Filák a svým průnikem do dvacítky a nechytatelnou levačkou dává vítr do našich Vsetínských plachet. Následují chytré střely našeho zástupce kapitána Filipa Zezuly a rázem vedeme 4:1. Soupeř nám to, ale nedal zadarmo, pokud by si to někdo myslel. Mnoho důrazných zákroků z jejich strany bolí. Musím kluky z Prostějova pochválit, protože to nevzdali a jejich krásnou standardkou se opravdu blýsknul jejich kapitán, který tak snížil na 4:2. Tečku za utkáním udělal náš zatím nejproduktivnější hráč David Jašek, jenž doráží po nedůrazu hostí ve vlastním malém vápně téměř do prázdné brány.

V příštím týdnu přivítáme doma nováčka soutěže z Rýmařova, tak pevně věříme, že nás přijedete povzbudit.

Pro věrné fanoušky přidáváme něco málo z oslavy vítězství po utkání.


28
záři
19:04
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Aleš Králík

Lídrovi z Vítkovic jsme to dnes usnadnili

FC Vsetín - žáci
V dalším kole dorostenecké divize jsme přivítali na domácí Tyršovce lídra soutěže z Vítkovic. Již ve 4. minutě se dostáváme do první velké šance, ale Jašíno tváři v tvář gólmanovi neuspěl. Hra se odehrávala převážně mezi velkými vápny s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. V prvním poločase se dvakrát prosadili hosté, kdy využili nedůslednosti našich hráčů a dvakrát vyslali svého útočníka kolmou přihrávkou za naši obranu, a ten se nemýlil. Již v minulém utkání se nám podařilo vrátit do utkání za nepříznivého stavu, a stejně tomu bylo i dnes. Druhý poločas jsme byli výrazně aktivnější a během 5 minut skóre srovnáváme. Další šance končí nevyužity. Bohužel v době, kdy jsme měli navrch jak herně tak i psychicky, soupeři darujeme třetí branku naší malou domů, která končí po sérii chyb v naší síti. Od té doby jako by Valachy někdo omráčil a utkání dohráváme ve velké křeči po KO, které jsme si uštědřili sami. Velká škoda, jelikož dnes to bylo utkání, které se dalo zvládnout po všech stránkách lépe.
Je potřeba, aby do utkání dávali 100% všichni po celou dobu zápasu.
Již za dva dny nás čeká další utkání na půdě 1. SK Prostějov.

FC Vsetín - MFK Vítkovice 2:3
Branky: Zezula, Jašek

Sestava:
Michálek/Ptáček - Janota, Drábek, Golasovský, Zicha - Filák, Gerhardt - Králík, Kaluža, Zezula - Jašek - Dobeš, Juřík, Dronek, Sedlák, Mičian, Miklaš


24
záři
21:09
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - HFK Olomouc 2:3 (0:1)

Sestava: Dobeš, Drábek, Gerhardt, Hořanský, Janota, Kaluža, Králík, Kročil, Mičian, Miklaš, Michálek, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Králík, 1 x Zezula.

V dnešním utkání rozhodly nacvičené standardky soupeře. Dalším důležitým faktorem, který hrál dnes v náš neprospěch, byl terén. Sobotní utkání mužů a předehrávka našich U19 určily jednoznačně způsob a obraz hry. Hned v úvodu utkání jsme si při prvním rohovém kopu soupeře nepohlídali první tyčku a od 6. minuty jsme prohrávali 0:1. Nicméně jsme dohráli první poločas velmi aktivně, resp. jsme hráli to, co nám umožnil terén. Pár našich neproměněných vyložených šancí, tak to je něco, na co jsme si už tak trochu zvykli, ale stále jsme se s tím nesmířili a v tréninkovém procesu na tom urputně pracujeme a zlepšujeme se. Je jen otázkou času, kdy se to projeví i v utkání. V úvodu druhého poločasu se opakuje náš nedůraz při rohovém kopu soupeře a necháváme dvoumetrového kapitána mladších dorostenců samotného na zadní tyči. 0:2. Nic jdeme dále, ale do kolen nás trochu a na chvíli srazí jedna z mnoha chyb ze hry při přebírání míče našeho nedůrazného útočníka na polovině hřiště, jenž znamená přečíslení naší bezmocné obrany a gól v naší síti. V 7O. minutě a za stavu 0:3 by to mnohé týmy zabalily. Ovšem ne ten náš! Hrajeme dále náš fotbal až do konce utkání. A kýžené okamžiky přicházejí a naše trpělivost se vyplácí. První faul na našeho hráče ve dvacítce soupeře, který byl veden nohou na hlavu sudí neviděl, ale podražení už prostě písknout musel. Snižujeme na 1:3 a roztáčíme náš kolotoč. Z další akce náš kapitán vystřelil tak tvrdě, že golman pouze vyrazil před našeho dobíhajícího hráče. 2:3 a 15 minut do konce. Hosté se zatahují a staví dva autobusy před dvacítku. Snaha, nasazení a úsilí bylo z naší strany enormní. Trochu štěstí jsme dnes potřebovali, ale... Remíza by dnešnímu utkání moooc slušela a byla by z mého subjektivního pohledu spravedlivá. Ovšem náš dnešní soupeř ukázal proč je před námi.
Tak snad si ve čtvrtek spravíme chuť proti novému lídrovi tabulky Vítkovicím.


16
záři
15:47
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Aleš Králík

Valašské derby jsme zvládli na jedničku

TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 0:5
Branky: 2x Jašek, 2x Filák a Zbranek

Michálek - Zicha, Miklaš, Drábek, Janota - Filák, Kročil, Králík, Zezula - Jašek, Mičian - Hořanský, Dronek, Kurtin, Golasovský, Zbranek, Ptáček

K dalšímu mistrovskému utkání jsme dnes zajížděli do nedalekého Valašského Meziříčí. Za pěkného letního počasí se však utkání odehrává na hřišti č. 2, tedy na hřišti menších rozměrů a s velmi nekvalitním povrchem. Již v přípravě na utkání a přístup kluků před utkáním dával najevo, že to berou velmi zodpovědně, a jdou si za svým cílem, odvézt si všechny bodíky. Kluci dostali do utkání jen jeden úkol, a to být trpěliví, s tím, že když navážou na předchozí výkony, tak budou úspěšní. Vsetínští střídali postupné útoky s přímočařejším přechodem do protiútoku a v průběhu první půle se dostali několikrát k ohrožení soupeřovi branky, chyběla jen větší kvalita a klid v zakončení. V první půli se ujaly dvě pěkné kombinační akce, které stanovily poločasové skóre 2:0 pro naše mladíky. Pozor na Csaplárovu past!!!
Druhá půle byla opět v režii Vsetínských, kdy se snažili hrát po zemi kombinačně, což domácím dělalo problémy.Kluci hráli s chutí, velkým nasazením a velmi zodpovědně, což znamenalo v konečném výsledku další tři branky po krásných fotbalových akcích. Kluky musíme pochválit za předvedený výkon, který snesl vysoké měřítko, a bylo vidět, že sami si to velmi užívají. Odměnou jim byl aplaus vsetínských příznivců po skončení utkání.
Příští týden na domácí půdě odstartujeme maraton mistrovských utkání, kdy v průběhu týdne odehrajeme 3 utkání s velmi kvalitními soupeři. Proto nás přijďte podpořit a hnát naše mladíky dopředu.


10
záři
16:10
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - SK HS Kroměříž 2:0 (1:0)

Sestava: Drábek, Dronek, Gerhardt, Janota, Jašek, Juřík, Kaluža, Králík, Kročil, Mičian, Miklaš, Michálek David, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Králík, 1 x Filák.

V typicky horkém letním počasí jsme dnes na Tyršovce měli možnost vidět dalšího z kvalitních soupeřů a to kluky z Kroměříže. Z naší strany to byl velmi podařený týmový výkon. V prvním poločase jsme měli mnoho šancí, které se nám stále nedaří řešit správně a v náš prospěch. Mám na mysli odskočení soupeři na dvou, tří, čtyř gólový odstup. V závěru poločasu se Tomovi Králíkovi podařilo konečně protrhnou naši střeleckou neschopnost a do kabin se nám šlo radostněji než soupeři. V poločasu druhém jsme navázali herně na první a soupeře jsme nepouštěli do naší dvacítky a drželi ho na větší distanc od Martina. jenž dnes podal dobrý individuální výkon. Ano soupeř měl několik slibně se vyvíjejících rohových kopů, které se nám ovšem vždy podařilo vyřešit správně a bez větších problémů. A tak jako v poločase prvním tak jsme v závěru toho druhého zvýšili kapitánem Tomem Filákem na konečných 2:0. Celému týmu, a to i těm, kteří se nevlezli buď do nominace, nebo i těm co nedostali prostor v utkání děkujeme s Alešem za skvělé odpoledne, které se muselo líbit všem přihlížejícím fanouškům a rodičům. Jsme jeden tým!

Příští týden nás čeká velmi těžké derby ve VM, tak pevně věřím, že nás přijedete povzbudit.


02
záři
17:31
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Aleš Králík

Z Nového Jičína vezeme vítězství

Dnes jsme odehráli druhé venkovní utkání začínající sezóny na půdě Nového Jičína. Do utkání vstupujeme velmi odvážně a do 20 minuty jdeme do tříbrankového trháku. Na hřišti v tu dobu je jen jedno mužstvo a vše vypadá velmi jednoduše. Jenže za chvíli soupeři darujeme velmi laciný gól (nedůraz, podcenění), a soupeř trošku ožívá. Ale jsou to Vsetínští, kteří tahají za delší konec provazu.
Do druhé půlky vstupujeme dvěma 100% šancemi, ale naopak jsme ti co první inkasují, a to opět velmi lacině, kdy naše malá domů k překvapení všech končí v naší síti. Soupeř přidal na agresivitě, ale fotbalově jsme se s tím popasovali a soupeře herně přehrávali. Pojistku přidal kapitán po standardní situaci. Závěrečných 30 minut byla série, kdy jsme nebyli schopni vstřelit další branky, a to těch šancí bylo na 3 zápasy dopředu. Tak snad si to kluci nechali na další soupeře.
To že se kluci fotbalově posouvají je vidět, ale je potřeba stále poctivě trénovat, a ke všemu přistupovat se 100% zodpovědnosti a pokorou. Čekají nás další soupeři, a v těchto utkáních by nás naše střelecká impotence mohla mrzet.
Chlapáci, dobře zregenerujte a v pondělí se těšíme na Vás opět na zeleném pažitu v plné síle.

Sestava: Michálek - Zbranek, Zezula, Drábek, Filák - Kročil, Kaluža, Králík - Jašek, Miklaš, Zicha - Janlota, Hořanský, Gerhardt, Mičian, Juřík, Sedlák, Ptáček

N. Jičín - FC Vsetín 2:5
Branky: 26', 49'- 7'Jašek, 8'Kročil, 19'Jašek, 31'Kročil, 61'Filák


27
srpna
20:36
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - FK Bílovec 6:1 (3:1)

Sestava: Dobeš, Drábek, Dronek, Gerhardt, Hořanský, Janota, Jašek, Juřík, Kaluža, Králík, Kročil, Mičian, Miklaš, Michálek David, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 x Zezula, 2 x Králík, 1 x Jašek, 1 x Zicha.

Dnes jsme v utkání proti klukům z Bílovce předvedli velmi zodpovědný a týmový výkon, podpořený zlepšenou produktivitou. Na rozdíl od minulého týdne v Třinci jsme promíchali sestavu a hráči, kteří dostali naši důvěru, tak odehráli parádní utkání. Ač jsme během utkání vystřídali maximální počet hráčů a změnili jejich posty, tak vždy si s tím dokázali poradit a sportovně se poprat. Úsilí, nasazení, chytrost a chuť tak to tam dnes prostě bylo. K vidění byly také nádherné fotbalové akce, ale i jednoduchá a účelová hra, na kterou soupeř těžko hledal recept. Opravdu máme pocit, že kluci dospívají nejen kalendářně, ale i fotbalově.

A protože si dnes veřejnou pochvalu naši hráči zaslouží, a to včetně těch, kteří nedostali prostor, tak tady tímto článkem jim s Alešem tuto pochvalu vysekáváme. Dnes jste opravdu hráli velmi dobře. A tady se pozná opravdový tým, protože příště je řada na jiných... V úterý na tréninku s tím začneme pěkně od podlahy, ne?

Příští týden jedeme do Nového Jičína, tak pevně věřím, že nás přijedete povzbudit.


19
srpna
20:57
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FK Třinec - FC Vsetín 1:0 (0:0)

Sestava: Drábek, Dronek, Gerhardt, Hořanský, Janota, Jašek, Juřík, Králík, Kročil, Kurtin, Mičian, Miklaš, Michálek David, Michálek Štěpán, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: -.

Pozitivní informací na tomto prvním utkání bylo to, že jsme soupeře přehrávali 70% utkání, ale bohužel jsme nebyli schopni to množství vyložených gólových akcí proměnit. Takže tato prohra kluky hodně bolela.
V posledním přípravném utkání se nám zranili dva hráči, kteří nemohli nastoupit k utkání v základní sestavě a citelnou ztrátou pro nás byla i nepřítomnost našeho nově zvoleného kapitána Tomáše Filáka, který nastoupil za naši U19 a rozhodně se ta za celých 93 minut neztratil. Odměnou za jeho tréninkový přístup mu byla nejen herní praxe s U19, ale i branka v samotném závěru utkání. I přes všechny tyto komplikace jsme, kromě jedné situace a to té gólové, fotbalově rozhodně nepropadli, což je pro nás trenéry dobrá zpráva z pohledu silné lavičky.
Tomuto utkání by jednoznačně slušel úplně jiný výsledek. Ovšem otázkou je, co dané utkání přineslo nám a co Třinci. Vše z pohledu rozvoje hráčů, protože výsledek je pouze statistický údaj. Zdali je pro nás prohra výhrou a nebo si každý převeďte toto porovnání z pohledu soupeře. To vše ukáže čas...
No nic. Jdeme dále. Jsme na začátku sezóny. Dalším soupeřem nám budou kluci z Bílovce. Přijďte nás povzbudit!


13
srpna
15:57
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Aleš Králík

Letní příprava kategorie U17 – shrnutí

FC Vsetín - žáci

Mladší dorostenci začali letní přípravný blok 10. 7. individuálním týdenním plánem, tak abychom se o týden později sešli k prvnímu společnému tréninku. Následující 4 týdny kluci polykali dávky třikrát týdně na hřišti a dvakrát individuálně doma, přičemž každý týden byl zakončen přípravným utkáním (viz. Stránky FC Vsetín). Poslední týden se nesl ve velmi náročném pojetí, kdy jsme sehráli v 8 dnech 4 přípravné utkání (2x dorost Jarcová, muži Bratřejova a dnes dopoledne v generálce na divizní soutěž celek HFK Olomouc). V rámci toho jsme absolvovali dvoudenní teambuildingový pobyt v Bratřejově, ukončený wellness pobytem v Kapka resortu. S celkovým přístupem kluků v rámci přípravy jsme velmi spokojeni. Pochopitelně jsme si bedlivě všimli našich nedostatků, ale na tom budeme nadále pracovat a věříme, že se to postupem času projeví na předváděné hře. Všechna utkání jsme si s kluky vždy rozebrali, a pevně věříme, že si z toho dobrého i z chyb vzali to potřebné, co je bude nadále posouvat. Dílčím cílem je také to, aby kluci r. 07 a 08 utvořili partu, která vždy potáhne za jeden provaz, což si myslíme, že se nám daří, a tvoří se nám pro nadcházející sezónu kolektiv, který bude reprezentovat náš klub na divizní úrovni.
Máme 3 tréninky na doladění a již příští sobotu vyrážíme k prvnímu mistrovskému utkání do Třince. Budeme rádi za podporu rodičů, kteří vždy dokážou vytvořit dobrou atmosféru, tímto Vás tedy zveme na start nového soutěžního ročníku.
Na závěr bychom chtěli poděkovat klubu, sponzorům, rodičům, a hlavně starostovi obce Bratřejov, díky nimž jsme mohli absolvovat soustředění a klukům za odměnu umožnit tento pobyt, který byl přínosem pro nás všechny.
„VZHŮRU DO NOVÉ SEZÓNY“

FC Vsetín - žáci
FC Vsetín - žáci

03
srpna
06:52
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Aleš Králík

Tj Sokol Jarcová - FC Vsetín 4:5 (1:4)

V rámci tréninkového procesu jsme na kvalitou ligovém trávníku sehráli první přátelské utkání s celkem Jarcové. Do utkání vstupujeme s jasným cílem, a to zžívání se s herním systémem, a kluci dostali totožné úkoly, jako v předešlém utkání. Před utkáním kluci absolvují běžecké cvičení a jdeme na to. Z celkového pohledu jsme s utkáním spokojeni. Rotace a zkoušení hráčů na různých postem nám pozitivně otevírá možnosti do další práce. K vidění bylo spousta pěkných akcí na obou stranách, a také mnoho zajímavých individuálních výkonů. Z našeho pohledu utkání splnilo 100% svůj účel. Postupem času, jak jsme v tréninku, je na klukách vidět obrovská chuť, a píli kterou absolvují dávky, postupně a ve větší míře přenáší do zápasů (což je velké pozitivum). Kluci jen tak dál... Nyní nás čeká hned v neděli domácí utkání s Porubou a ve středu odveta v Jarcové, kdy přípravný blok uzavřeme další neděli proti HFK Olomouc. A pak už se budeme těšit na zahájení divizní soutěže.

Sestava: Dobeš, Drábek, Filák, Gerhardt, Hořanský, Janota, Jašek, Juřík, Králík, Kurtin, Miklaš, Michálek David, Michálek Štěpán, Palát, Ptáček, Zbranek, Zezula.

Góly: 3 x Jašek, 1 x Zbranek, 1 x Juřík.


30
července
00:00
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

JISKRA Staré Město - FC Vsetín 6:2 (3:1)

Sestava: Drábek, Dronek, Filák, Gerhardt, Hořanský, Janota, Jašek, Juřík, Králík, Kurtin, Miklaš, Michálek David, Michálek Štěpán, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula.

Góly: 1 x Sedlák, 1 x Filák.

V rámci hodnocení dnešního utkání předesílám, že jsme dnes zkoušeli jiné rozestavení, než jsou kluci zvyklí. Takže pokud nějací Ti statistici sledují výsledkovou tabuli, tak ano, dnes jsme prohráli a zaslouženě. Kluci před tímto utkáním dostávají dva základní úkoly, které bezprostředně souvisely s rozestavením. Kvůli chybějícím a zraněným hráčům rotujeme mezi posty u některých hráčů. A hned v úvodu utkání to bylo jasně vidět. Každému hráči trvá nějakou dobu, než přijde na to, co po něm trenéři chtějí. Dostáváme dva slepené góly po chybách pramenících z nepochopení nových postů. Do utkání se vracíme parádní kombinační akcí. Chyby u prvních dvou gólů se opakovaly znovu a znovu. Soupeři padly do sítě všechny šance, které měli. My jsme byli v koncovce marní, marní, marní... Každý tým má svůj strop a proto si troufnu tvrdit, že v té naší sestavě i přes prohru jsme byli s kvalitou předváděné hry celkově spokojeni. Ovšem, není tomu už tak při plnění dvou základních úkolů pro toto utkání, protože právě jejich neplnění zapříčinily góly v naší síti. Musíme se na ně více zaměřit v tréninkovém procesu a postupně je odstranit do začátku sezóny.
Teď si střihneme dva anglické týdny a budeme vyhlížet první mistrovské utkání v Třinci.


23
července
17:42
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - FC Slušovice 4:0 (2:0)

FC Vsetín - žáci

Sestava: Dobeš, Drábek, Dronek, Filák, Hořanský, Janota, Jašek, Juřík, Kaluža, Králík, Kročil, Kurtin, Miklaš, Michálek David, Michálek Štěpán, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula.

Góly: 2 x Zbranek, 1 x Filák, 1 x Jašek.

K hodnocení dnešního utkání mohu de facto říci pouze to, že neslo prvky začátku přípravy. Postupně zapracováváme hráče ročníku 2008 do dorosteneckého fotbalu, který je naprosto odlišný od žákovského v důrazu a rychlosti herních činností jednotlivce. I pro hráče ročníku 2007 je to naprosto odlišná situace proti loňské sezóně, neboť oni přebrali otěže po ročníku 2006 a měli by se stát tahouny tohoto týmu. Jak jsem zmínil v úvodu, jsme v přípravném období a hráči naší U17 hltají vytrvalostní kilometry, sprintové stovky metrů a posilují, resp. zpevňují své tělo. To vše nese obrovskou zátěž na jejich organismy a ne každý je srozuměn s regeneračním procesem. Pak dochází ke zraněním a zdravotním potížím. Kopaná je hold komplexní kontaktní týmový míčový sport a ne všichni to doposud pochopili. Úroveň utkání odpovídala naším současným možnostem. První půli hráli hráči ročníku 2007 a druhou ročníku 2008. Postupně jsme míchali sestavou tak, abychom srovnali hráčské herní vytížení. V naší hře se objevovalo mnoho nepřesností, které nás mohou v divizní soutěži velmi mrzet. O neproměněných gólových příležitostech ani nemluvím.

Jdeme dál a příští týden zavítáme do Starého Města.


18
června
15:36
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - FK Třinec 5:2 (5:1)

FC Vsetín - žáci

Sestava: Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Jašek, Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš Matěj, Miklaš Miroslav, Ptáček Antonín, Ptáček Martin, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 3 x Miklaš Mira, 1 x Švagera, 1 x Leckéši.


Tak a je po sezóně. K dnešnímu utkání jsme vzhlíželi s napětím, neboť jsme čekali s jakou sestavou nastoupí kluci Třince. Na podzim jsme jim doma nadělil třináctku. Čekali jsme dnes od nich nějakou tu kulišárnu jako od Prostějova... Ta ovšem nepřišla. Třinečáci hráli s tím co na podzim a postavili se tomu čelem. No a když v šestnácté minutě vedete 3:0 a herně nedáváte soupeři šanci, tak mě i mého kolegu Aleše zaplavil pocit klidného posledního utkání a k tomu ještě před domácím publikem. Pro kluky ročníku 2006 to bylo poslední utkání v této kategorii U17. Kapitán Fija pomyslně předal kapitánskou pásku Tomáši Filákovi, Tonda Ptáček pustil svůj brankářský post bratrovi Martinovi (ročník 2008) a sám šel dokončit utkání na hrot. Další paralelní příběh se udál ve druhém poločasu, kdy se v útoku potkala další bratrská dvojice. Mira Miklaš, který se blýskl čistým hattrickem, odevzdal "hrotové žezlo" svému bratrovi Matějovi. Utkání jsme dohrávali v klidu a pohodě. Tím ovšem nechci říci, že to bylo jednoduché! Pořád jsme museli být ostražití, a to se vyplatilo. Kluci z Třince to rozhodně nezabalili, za což jim patří náš dík. Závěrečné ovace, pokřik ve středovém kruhu a poděkování patřilo všem rodičům, divákům a fanouškům našeho týmu U17.

Teď nás čeká mentální odpočinek a přípravu rozjíždíme 10. července 2023.


11
června
15:47
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

1. FC Viktorie Přerov - FC Vsetín 0:8 (0:3)

Sestava: Dančák, Drábek, Dronek, Filák, Jašek, Kalabus, Konečný, Králík, Kročil, Miklaš, Ptáček, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 4 x Konečný, 2 x Zavadil, 1 x Zbranek, 1 x Filák.

I přesto, že jsme dnes hráli ve velmi "podobné sestavě", jako v minulém týdnu, tak to byla parta jiných deseti hráčů, než proti Vítkovicím ve druhém poločasu. Tady se nabízí oblíbená kvízová otázka, najdi deset rozdílů. Od úvodního hvizdu jsme si svým přístupem říkali a vítězství, ale že to bude takový rozdíl, tak to jsem opravdu nečekal. Nasazení, úsilí, chuť bojovat a Vsetínské srdce dnes klukům nelze upřít a úplně z nich vše zmíněné tryskalo. Ze "čtrnáctidenní dovolené" se nám také vrátila střelecká pohoda a FiJa se ze svými čtyřmi góly v síti soupeře nekompromisně přihlásil o "Krále střelců" divizní soutěže mladšího dorostu. Herní pohoda a střelecká potence nás dnes zastihla tak, jako při naší jarní šnůře bez prohry. Opět jsme dnes dali šanci našemu širokému kádru na lavičce včetně posil z ročníku 2008. Již druhé utkání nám naše U15 statečně pomohly, za což jim patří obrovský dík. Je vidět, že s ročníkem 2008 můžeme pro příští sezónu vážně počítat. Dnes bych chtěl touto cestou vyzdvihnout výkon našeho Ondry Švagery, který byl správným lídrem tohoto týmu a zasloužil by si ocenění za nejužitečnějšího hráče.

Příští týden přivítáme v posledním mistrovském na Tyršovce kluky z Třince. Pro dorazový ročník 2006 to bude rozlučka s kategorií U17. Přijďte je povzbudit tak, jako v každém domácím utkání!


04
června
21:22
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - MFK Vítkovice 2:5 (0:0)

FC Vsetín - žáci

Sestava: Dančák, Dronek, Filák, Gerhardt, Jašek, Konečný, Králík, Kročil, Miklaš Matěj, Miklaš Miroslav, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Konečný, 1 x Dančák.


Na úvod zhodnocení dnešního atraktivního utkání konstatuji, že jsme dnes podali velmi dobrý výkon a za prohru se nemusíme stydět. Soupeř z Vítkovic byl prostě lepší, fotbalovější a sehranější. Závěr sezóny klukům prostě nevychází tak, jak by si představovali, ale já jako trenér U17 jsem s dnešním utkáním velmi spokojen. Dnes totiž dostali prostor v sestavě i hráči, kteří toho za tuto sezónu mnoho neodehráli, ať už vinou zranění, nebo širokým kádrem, nebo svým přístupem k tréninkovému procesu. Tak jako zmínil můj trenérský kolega z U19 Roman, jeho dorazové ročníky 2004 pomáhají v závěru sezóny mužům v divizi no a naše dorazové ročníky 2006, resp. rozdílové 2007ičky, pomáhají starším dorostencům také. Proto jsou dnes v našem týmu i ročníky 2008, aby i ony pomohly nám, neboť situace byla vážná, ale nikoliv kritická. Tímto jim vyjadřuji velké díky za jejich nezištnou pomoc s konstatováním, že se dnes rozhodně neztratily. Jsme přece jeden velký tým, který si dokáže pomoci v těchto těžkých chvílích. Vinou zranění, nemocí a vytížení za U19 nemohu dnes počítat se šesti hráči a to se koncem prvního poločasu zranil i Mira, který celou sezónu pomáhá právě U19kám. Takový je život. Tak, jak statistiky uvádí, první poločas byla vyrovnaná partie. Druhý poločas má podobný průběh, ale okolo šedesáté minuty přišla pětiminutová doba temna a tři góly v naší síti po našem totálním výpadku. Kdo neviděl, neuvěří. A to jsme mohli srovnat velmi rychle, ale střelecká pohoda našich útočníků si předčasně odjela na dovolenou. Tak už to holt někdy chodí. Bědovat tu rozhodně nebudu, protože i přes obdržené branky jsme stále ve hře a snažíme se soupeře donutit k chybám tak, jako on nás. Ale tady se projevuje u soupeře větší vůle a týmovější duch v cestě za vítězstvím.
Do konce sezóny zbývají dvě utkání, které budeme chtít určitě vyhrát. Příští týden jedeme do Přerova a za čtrnáct dní přivítáme doma kluky z Třince.


28
května
14:23
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

1. SK Prostějov - FC Vsetín 10:1 (4:0)

Sestava: Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Konečný, Kročil, Leckéši, Miklaš, Ptáček, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Zavadil.

Pro dnešní debakl mám připraveno pouze krátké hodnocení. Prostě jsme prohráli, protože soupeř byl lepší o třídu a my jsme mu k tomu pomáhali totálním vypuštěním důležitých pasáží, ve kterých se lámal chléb. V prvním poločase si úplně nesmyslně dáváme dvě vlastní branky, které soupeře posunuly o krok vpřed. Druhý poločas se snažíme a máme v úvodu herní převahu, ale často opakované "když nedáš, dostaneš", nebo "když nedáš gól, nemůžeš vyhrát" dnes platilo do slova a do písmene. Měli bychom na tento den rychle zapomenout a připravit se na další velmi těžké utkání s Vítkovicemi.

Přijďte nás povzbudit, protože to kluci budou potřebovat!


20
května
19:02
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - FK Mohelnice 9:1 (4:1)

Sestava: Cabras, Drábek, Filák, Jašek, Kalabus, Konečný, Kročil, Miklaš, Ptáček, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 x Cabras, 2 x Jašek, 2 x Kročil, 1 x Konečný, 1 x Zbranek, 1 x Zavadil.

Pokud bych měl vystihnout dnešní utkání jednou větou, tak bych použil: "Festival neproměněných šancí". Ovšem možná i toto konstatování je nevýstižné. Prostě to, co jsme schopni zahodit tváří v tvář prázdné brance, tak to by vydalo na silvestrovský sestřih. A nebo také, že některým hráčům dřív vyroste na zahradě trpaslík, než se jim podaří dát gól ;-). Soupeři od desáté minuty zjevně začala docházet síla, neboť 6 hráčů nastoupilo i proti našim U19. A tím byl dán jasný obraz celého utkání. Pro naše kluky bylo dnešní utkání zajímavé tím, že snad poprvé na jaře jsme hráli do totálně ucpané obrany, kde stály, tzv. dva autobusy. Zkoušíme zleva, zprava, prostředkem, nákopem, uličkou, kličkou, narážečkou, střelou atd. Vždy se nám tam něco podařilo protlačit, ale skóre neodpovídá celkovému počtu vyložených gólových příležitostí. Z mého pohledu dnes bylo toto utkání pro kluky velmi těžké hlavně po stránce psychické. A tak kluci museli projevit obrovskou dávku trpělivosti, která jim postupně přinesla ovoce. Za předvedou hru bych chtěl celý tým pochválit a pevně věřím, že si přeneseme tyto zkušenosti do závěrečné části sezóny.

Příští týden to bude v Prostějově úplně jiné utkání a proto hned v pondělí na to vletíme z ostra.


14
května
17:07
MLADŠÍ DOROST / Ročník 2008 a 2007 (U17)
Autor: Tomáš Drábek

FC Vsetín - SFC Opava 2:4 (2:1)

Sestava: Bachara, Drábek, Dronek, Filák, Jašek, Kalabus, Konečný, Kročil, Leckéši, Michálek, Miklaš, Ptáček, Švagera, Zavadil, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Bachara, 1 x Jašek.

Do dnešního utkání vstupujeme aktivně, ale vlastní nekvalitní malou domů darujeme soupeři gólovou šanci, kterou hned ve 3. minutě zužitkoval. Je vidět, že našim klukům ani po této obdržené brance sebevědomí nespadlo dolů. Ano, je to dáno i šnůrou osmi (jaro) + šesti (podzim) utkáními bez prohry, která byla přerušena pouze v 1. jarním mistrovském utkání v Uničově, kdy jsme za nefotbalových podmínek padli. Proto pokračujeme v naši kombinační hře, kterou v 9. a 11. minutě zužitkovali Oleh s Jašínem parádním zakončením po ještě parádnějších akcích. Jdeme do vedení a zbytek poločasu držíme soupeře v dostatečné vzdálenosti od naší brány a sami neproměňujeme další tutové gólové šance, které nás pochopitelně mrzí, ale tak to chodí. Před koncem 1. poločasu se nám opětovně zranil Oleh, kterého skvěle nahradil Švagy. Při vší pokoře k soupeři z čela tabulky hodnotím tento 1. poločas jako nejpovedenější a nejfotbalovější za jarní část sezóny. Ke kvalitě tohoto poločasu přispěl i skvělý soupeř, kterého tipuju na celkového vítěze. Opravdu jsme dnes hráli proti suverénně nejlepšímu týmu naší skupiny a to po všech TE-TA stranách. I přesto, že jsme ve 2. poločase nenavázali na výkon z prvního poločasu a soupeři jsme doslova a do písmene nabídli srovnání, tak si troufnu říci, že jsem na tuto skvělou partů kluků právem hrdý, neboť tahají za jeden provaz. Makali všichni do poslední minuty, ale tady se už projevila kvalita hráčů z Opavy, kteří sahají už v tomto věku po profesionálních smlouvách. Prohráli jsme si to sami jak výsledkově, tak i ve spoustech minisoubojích tělo na tělo, ze kterých padly následně další dvě branky.

To, že při podávání rukou po utkání vidím v našich tvářích, ale také ve tvářích soupeře z Opavy obrovskou únavu a u soupeře i radost z výhry, mluví pro mě, jako trenéra FC Vsetín U17, za vše. Opravdu to dnes bylo vyvrcholením tréninkového procesu tohoto týdne. A i když jsme prohráli, tak pro mě je to výhra. Vypůjčím si opět slova Jaromíra Jágra, které jsem tady již jednou použil a shodou okolností taky proti Opavě, ale na podzim ;-):

"Když ji správně uchopíš, je porážka nejlepším krokem k vítězství."


Příští týden přivítáme na Tyršovce kluky z Mohelnice, tak nás přijďte povzbudit tak, jako dnes! Děkujeme všem a jsme rádi, že jsme jeden velký tým. Přeji i brzké uzdravení a rychlý návrat na hřiště Olehovi.

FC Vsetín - Žáci
Počet přístupů
od prosince 2012

2265403

Počítadlo