U19 - STARŠÍ DOROST / ročník 2002 a 2003
Autor: Josef Miklas

Totální zklamání

FC Vsetín - FK Nový Jičín 0:1 (0:0)

Do dnešního utkání jsme vstoupili aktivně, hýřili nápaditostí a celý první poločas jsme udávali tempo hry. Ke spokojenosti chyběl jen vstřelený nějaký ten gól.
Do druhé půle jsme šli s tím, že budeme v nastolené hře pokračovat a pokusíme konečně prolomit střeleckou smůlu. Dokonce v 55. minutě došlo k vyloučení hostujícího hráče a vše nám hrálo do karet. Jenže v 58. minutě úplně jednoduchý nákop hostů podcenil náš brankař, míč skončil na břevně a po skrumáži jsme si vstřelili vlastní gól. Po obdrženém gólu jsme po zbytek utkání všechny síly dali do útoku, ale tíženou branku jsme nedokázali vsítit.
Dnes se opět ukázalo, jak fotbal je krásný, ale taky velmi nespravedlivý.

Sestava:
De Gano, Rodek, Punčochář, Gajdoš, Freund, Sušeň, Karlík, Jančina, Horák (64. Zbranek), Mikuš, Machala

13
záři
09:22

Promarněné body

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - FC Vsetín 6:2 (2:0)

Po dvou krutých debaklech jsme zajížděli k nováčkovi soutěže a věřili, že konečně nějaký ten bod získáme.
Domácí se prezentovali jen dlouhými nakopávanými míči na rychlé útočníky, s kterými naše obrana měla velké problémy a ti toho dokázali využít ke vstřelení šesti gólů.
První půli jsme prohráli 2:0, když jsme 2x nastřelili tyčku a dokázali zahodit několik šancí.
Do druhé půle jsme šli s tím, že se pokusíme výsledek obrátit. Dá se říct, že 90% času jsme odehráli na polovině soupeře, a přesto jsme dokázali tento poločas prohrát 4:2.
Naši hráči dokázali zahodit i ty nejvyloženější šance, kterých bylo snad na tři utkání a to nás dnes stálo všechny body.

Sestava: De gano, Rodek, Punčochář, Gajdoš, Freund, Sušeň, Jančina, Karlík, Samiec, Machala, Mikuš
Střídali: Žídek, Horák, Pšenčík

30
srpna
19:17

To byl fičák

MFK Karviná - FC Vsetín 12:1 (4:0)

K dnešnímu utkání není potřeba přidávat nějaký komentář, jelikož výsledek mluví za vše.

Sestava:
De gano, Rodek, Freund, Punčochář, Žídek (78.Ščuka) Sušeň, Jančina, Mikuš, Samiec, Horák (69.Macháček), Karlík

26
srpna
21:45

Soupeř byl lepší

FC Vsetín - MFK Frýdek Místek 1:3 (1:2)

Za hezkého slunečního počasí jsme dnes přivítali kluky z Frýdku Místku.
Bohužel jsme nedokázali navázat na předchozí dvě utkání a tři body si zaslouženě odvážejí hosté. Po celém utkání jsme tahali za kratší konec. Hosté byli fotbalovější, měli lepší pohyb, práci s míčem, lépe kombinovali a vyhrávali většinu soubojů.
Hosté se v již v 8. minutě dostali po naší fatální chybě do vedení. Na tuhle branku jsme ještě dokázali zareagovat Šimonem, který v 21. minutě srovnal. Hned za minutu měl Šimon úplně stejnou šanci, ale k naší smůle branku netrefil. Zato hosté v 23. minutě dali svou druhou branku a tento stav vydržel až do poločasu.
O půli jsem kluky nabádal k větší aktivitě a věřil, že výsledek otočíme. Jenže naše hra se vůbec nezlepšila a byli to hosté, kteří v 67. minutě přidali třetí branku a po zbytek utkání si výsledek pohlídali.

Sestava:
De gano, Rodek, Punčochář, Gajdoš, Freund, Karlík, Sušeň, Jančina, Pšenčík, Samiec, Mikuš
Střídali:
Žídek, Ščuka, Horák, Macháček

23
srpna
12:58

Bez gólu se vyhrát nedá

FC Vsetín - SK Hanácká Slávie Kroměříž 0:1 (0:0)

V dnešním utkání jsme chtěli navázat na dobrý výkon z Olomouce a získat první body do tabulky. Jenže přání je jedna věc a skutek druhá. Byť si myslím, že po celé utkaní jsme byli lepším mužstvem, nakonec si body odváží kluci do Kroměříže. Pokud nebudeme proměňovat takové 100% šance tak na body nedosáhneme. Šance jako měl Samiec nebo Jančina se musí proměňovat.
Hosté za celé utkání neměli pořádnou šanci, ale bohužel z ojedinělé akce dostali míč do naší sítě a tahle branka nakonec byla rozhodující.
Naši kluci se snažili, dřeli, ale bez tíženého efektu.
Vše napravit můžeme již tuto středu, kdy budeme v 17:30 hodin hostit fotbalisty z Frýdku - Místku.
Tak kluci hlavy vzhůru a věřím, že ve středu to zvládneme!!!!!!

Sestava:
De Gano, Rodek, Punčochář, Gajdoš, Freund, Sušeň, Jančina, Samiec, Karlík, Pšenčík, Mikuš

16
srpna
20:45

Dnešní porážka mrzí

HFK Olomouc - FC Vsetín 3:1(2:1)
Dnešní první mistrovské utkání po deseti měsících pro nás nezačalo vůbec špatně. Hned ve 12. minutě zásluhou Petra Mikuše jsme šli do vedení. Za pět minut loboval vyběhnutého golmana Gusta Samiec, kluci už zvedali ruce, ale k naší smůle míč skončil na břevně. Následně se v šanci opět ocitl Gusta, ale domácí brankař ho vychytal. A tak se opět osvědčilo staré nedáš dostaneš. Domácí v 31. a 36. minutě po hrubých chybách naší obrany výsledek otočili. Ve 40. minutě dal o sobě vědět zase Gusta a jeho nádherný volej skončil na tyči domácí branky.
Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že se pokusíme výsledek otočit. Jenže hned ve 47. minutě si potřetí vybrala slabou chvilku naše obrana a domácí se dostali do dvou gólového vedení. Kluci ale nesložili zbraně a v 57. minutě po krásném centru Petra Mikuše se v 100% šanci ocitl opět Gusta, ale přestřelil. I nadále jsme byli lepší, ale gól ne a ne dát. V 75. min. Šimon Karlík nedokázal trefit úplně prázdnou branku a v 80.min. velkou šanci zazdil Honza Jančina. Byť kluci dřeli ze všech sil do konce zápasu se jim s výsledkem už nepodařilo nic udělat, a tak odjíždíme z Olomouce bez bodů.

Branky:
31., 36., 47. - 12. Mikuš

Sestava:
De gano, Rodek, Punčochář, Gajdoš, Freund, Sušeň, Jančina, Pšenčík, Karlík, Samiec, Mikuš

Střídali:
Žídek, Ščuka

02
srpna
16:28

SK Hanácká Slávie Kroměříž - FC Vsetín 1:2 (1:1)

Do utkání jsme vstoupili hůře než domácí, kteří se v 17. minutě po standardní situaci dostali do vedení. Vedoucí gól domácích jako by nás nakopl a postupně se naše hra zlepšovala a v 35. minutě po hezké akci zásluhou Matěje Rodka jsme srovnali na 1:1.
Po celý druhý poločas jsme byli lepším mužstvem a naši snahu jsme zúročili v 90. minutě po rohovém kopu zásluhou Petra Mikuše ve vítěznou branku.

Sestava:
Freund T., Rodek, Punčochář, Freund R., Horák, Sušeň, Jančina, Karlík, Pšenčík, Ščuka, Mikuš
Střídali: Svoboda, Durmon

25
července
19:23
Autor: Jaroslav Kulhaj

Tatran Krásno nad Kysucou 2:3 FC Vsetín (2:2)

Když Horák v 90´utkání vstřelil rozhodující branku vypukla mezi našimi hráči obrovská radost.
Je to vítězství U-19 po dlouhých 11 měsících.
Do poločasu jsme neudrželi vedení 2:0 po gólech Navrátila (Jančina) a Mikuše (Navrátil).
Po celé utkání jsme se vyrovnávali s nakopávanými míči za naší obranu a byli fotbalovější než domácí a tak zaslouženě na 3:2 skóruje Horák (Mikuš).

18
července
18:48

FC Vsetín - Zlín U18 1:5 (0:4)

Dnes dopoledne jsme na umělé trávě hostili kluky z U18 ze Zlína.
Po celé utkání jsme na vlastní kůži poznali jaké je to běhat bez míče.
Hosté byli jednoznačně lepší a ukázali nám v čem za nimi zaostáváme.
Individuální dovednosti, pohyb a taky zápal do hry. Jediné v čem jsme se dokázali vyrovnat, tak byla kondice.
První dotyk, zpracování a o rozehrávce ani nemluvě. Neustále vás na to na tréniku upozorňuji a dnes jste to poznali, že vyspělejší soupeř vám pak nic nedovolí.
Chci věřit tomu, že dnešní utkání bylo pro nás všechny poučné a začneme
postupně naše nedostatky odstraňovat, abychom se co nejlépe připravili na nadcházející sezonu.

Branka: Samiec
Sestava: Freund T. Rodek, Punčochář, Gajdoš, Freund R., Sušeň, Jančina, Samiec, Horák, Pšenčík, Mikuš
Střídali: Ščuka, Karlík, Žídek, Macháček

28
června
21:55

Spravedlivá remíza

MŠK Povážská Bystrica - FC Vsetín 1:1 (0:0)
Další přípravné utkání jsme sehráli v sousedním Slovensku , kde nás hostili kluci z Povážské Bystrice.
Za úmorného vedra byl viděn fotbal slušné úrovně.
První půle se odehrála bez nějaké gólové šance, ale byli jsme lepším týmem.
Ve druhém poločase jsme vystřídali postupně všechny hráče a tím byl náš výkon trochu poznamenán. Domácí si vytvořili dvě šance, ale v brance nás podržel Viktor. Jenže přišla 65. minuta a domácí se z brejku dostali do vedení. Naši kluci nesložili zbraně a kontrovali střelou do tyče.
V 75. minutě Matěj Rodek ukázal jak má hrát moderní bek a korunoval svou snahu ve vyrovnávací branku. Nadále jsme se snažili strhnout vítězství na naši stranu, ale i přes dvě šance se nám to již nepodařilo.
Přesto si myslím, že remíza je naprosto zasloužená.

Sestava:
De Gano, Rodek, Punčochář, Gajdoš, Freund, Samiec, Šušeň, Jančina, Pšenčík, Horák Mikuš.

Střídali:! Žídek, Navrátil, Ščuka, Svoboda, Macháček, Karlík

07
června
16:23

FC Vsetín - TJ Hošťálková (muži) 1:5 (1:2)

Nově tvořící tým U19 převážně z hráčů ročníku 2003 změřil síly s muži z Hošťálkové. Dnešní zápas nám ukázal, že přechod z mladšího dorostu do kategorie U19 je pro některé hráče poměrně velkým skokem. Někteří z hráčů se dnes poprvé potkali s mužským fotbalem a bylo to na jejich hře velmi znát. Po solidně odehraném Fastav Cupu, který se konal v zimním přípravném období se nám první přípravný zápas letní přípravy moc nepovedl. Hráči se vůbec nedokázali vyrovnat s tvrdostí a bojovností hostujícího týmu, dělali spoustu individuálních chyb, které soupeř lehce zužitkoval. Do utkání jsme nastoupili s 18ti hráči, které jsme v průběhu utkání zkoušeli na různých postech a taky za nás nastoupil na zkoušku hráč Martin Pšenčík z Vizovic a jeho výkon se mi hodně líbil. Věřím, že v průběhu letní přípravy budou mít naše výkony vzestupnou tendenci. Další zkouška proběhne tento čtvrtek - 11. 6., kdy se hraje přátelské utkání se Zlínskou U18.

Branka: Karlík

29
února
15:16

Za Fastav Cup kluci zaslouží pochvalu

FC Vsetín - TJ Vidče 3:4 (1:2)

Ve třetím kole Fastav Cupu jsme měli za soupeře muže z Vidče, účastníka 1.A třidy.
Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a v 7. minutě zásluhou nové posily, Lukáše Nováka, se dostali do vedení. Prvních 20 minut jsme soupeře jasně přehrávali. Ve 25. minutě se hostům podařilo skóre vyrovnat a od této chvíle se hra srovnala. V 38. minutě po velkém zaváhání se hosté dostali do vedení.
Ve druhé půli měli hosté trochu navrch a v 52. minutě vstřelili třetí branku. V 79. přidali čtvrtou a mysleli si, že mají utkání ve své moci. Jenže to se mýlili. Naši kluci přidali na aktivitě a zásluhou Knébla a Nováka snížili na rozdíl jedné branky. Do konce utkání se skóre již neměnilo a my jsme si na tomto zimním turnaji připsali třetí porážku.
Závěrem musím říci, že mě všichni kluci velmi mile překvapili, jak se na tomto turnaji prezentovali a doufám, že si svou formu přenesou i do mistrovských zápasů, které nám začínají za 14 dní.

Sestava: Konečný, Rodek, Loucký, Punčochář, Gajdoš, Sušeň (Freund), Knébl, Karlík (Sedláček), Jančina, Novák, Mikuš

23
února
12:34

Remízové utkání

FC Vsetín - Sokol Hovězí 1:3 (0:1)

Ve druhém utkání Fastav cupu jsme poměřili síly s muži Hovězí, hrající 1. B třídu. Celé utkání byl více boj, než nějaký pohledný fotbal. Naši kluci byli více na míči a snažili se o kombinační fotbal. Hosté se prezentovali velmi důraznou hrou a v osobních soubojích nás dokázali svou fyzickou vyspělostí přetlačit.
Tohle je pro naše kluky další obrovská zkušenost, kdy se po Francově Lhotě potkali zcela odlišným pojetím fotbalu.
Závěrem musím říci, že kluci nezklamali a místy předváděli slušný výkon se spoustu hezkých akcí, kterým chyběla jen přesnější finální fáze.
V utkání za nás nastoupil Lukáš Novák z Brumova, který se ukázal ve velmi dobrém světle a věřím, že se nám podaří jeho příchod dotáhnout do zdárného konce a na jaře bude hájit naše barvy.

Sestava:
Konečný, Rodek, Loucký, Punčochář, Gajdoš, Karlík (46. Freund), Knebl, Sušeň (60. Sedláček), Jančina, Novák, Mikuš

Branky: 88. Sušeň - 17., 79., 90.

16
února
14:28

Solidní výkon

FC Vsetín - Francova Lhota 3:4 (3:2)
Do utkání s vedoucím týmem 1. B třídy mužů vstoupili kluci velmi dobře a hned v 6. minutě se po velmi hezké akci dostali do vedení zásluhou Petra Mikuše. Netrvalo to dlouho a za minutu, opět po velmi rychlé a pohledné akci jsme vedli 2:0. Hostům se po naší chybě podařilo snížit, ale my jsme se z pokutového kopu dostali do dvou gólového vedení. Ve zbývajícím průběhu prvního poločasu jsme zahodili dvě 100% šance a hostům se v poslední minutě poločasu podařilo snížit.
Ve druhé půli jsme měli 15 ti minutový výpadek a hostům se podařilo výsledek otočit. Po zbytek utkání se kluci snažili, ale byli to hosté, kteří dvakrát trefili konstrukci naší branky.
Musím konstatovat, že dnešní výkon nebyl vůbec špatný a chci věřit, že v dalších zápasech na něj navážeme.

Sestava: Konečný, (60. De Gano), Rodek, Punčochář, Řeřucha, Freund, (45. Sedláček), Jančina, Sušeň, Knébl, Gajdoš, Zuzaňák, (60. Horák), Mikuš
Branky: 6., 8., 20. Mikuš - 10., 45., 49., 54.

26
ledna
17:28

Rozdílné poločasy

Jiskra Staré Město - FC Vsetín 5:2 (0:1)

První přípravné utkání jsme sehráli na umělé trávě ve Starém Městě na Širuchu. První poločas z naší strany nebyl vůbec špatný, a celou půli jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si 8 100% gólových šancí, ale v síti skončila jen jedna.
Zato druhý poločas byl doslova tragický. Za soupeřem jsme zaostávali ve všech směrech a to je na zamyšlení, když nás soupeř hrající o třídu níže jednoznačně přehrává. Doufám, že si všichni hráči sáhnou do svědomí, a začnou fotbalu dávat mnohem více než doposud. Nerad soudím podle prvního přátelského zápasu, ale jasně zde byly vidět naše slabiny, na kterých musíme tvrdě zapracovat.