U19 - STARŠÍ DOROST / ročník 2002 a 2003
Autor: Josef Miklas

Spravedlivá remíza

MŠK Povážská Bystrica - FC Vsetín 1:1 (0:0)
Další přípravné utkání jsme sehráli v sousedním Slovensku , kde nás hostili kluci z Povážské Bystrice.
Za úmorného vedra byl viděn fotbal slušné úrovně.
První půle se odehrála bez nějaké gólové šance, ale byli jsme lepším týmem.
Ve druhém poločase jsme vystřídali postupně všechny hráče a tím byl náš výkon trochu poznamenán. Domácí si vytvořili dvě šance, ale v brance nás podržel Viktor. Jenže přišla 65. minuta a domácí se z brejku dostali do vedení. Naši kluci nesložili zbraně a kontrovali střelou do tyče.
V 75. minutě Matěj Rodek ukázal jak má hrát moderní bek a korunoval svou snahu ve vyrovnávací branku. Nadále jsme se snažili strhnout vítězství na naši stranu, ale i přes dvě šance se nám to již nepodařilo.
Přesto si myslím, že remíza je naprosto zasloužená.

Sestava:
De Gano, Rodek, Punčochář, Gajdoš, Freund, Samiec, Šušeň, Jančina, Pšenčík, Horák Mikuš.

Střídali:! Žídek, Navrátil, Ščuka, Svoboda, Macháček, Karlík

07
června
16:23

FC Vsetín - TJ Hošťálková (muži) 1:5 (1:2)

Nově tvořící tým U19 převážně z hráčů ročníku 2003 změřil síly s muži z Hošťálkové. Dnešní zápas nám ukázal, že přechod z mladšího dorostu do kategorie U19 je pro některé hráče poměrně velkým skokem. Někteří z hráčů se dnes poprvé potkali s mužským fotbalem a bylo to na jejich hře velmi znát. Po solidně odehraném Fastav Cupu, který se konal v zimním přípravném období se nám první přípravný zápas letní přípravy moc nepovedl. Hráči se vůbec nedokázali vyrovnat s tvrdostí a bojovností hostujícího týmu, dělali spoustu individuálních chyb, které soupeř lehce zužitkoval. Do utkání jsme nastoupili s 18ti hráči, které jsme v průběhu utkání zkoušeli na různých postech a taky za nás nastoupil na zkoušku hráč Martin Pšenčík z Vizovic a jeho výkon se mi hodně líbil. Věřím, že v průběhu letní přípravy budou mít naše výkony vzestupnou tendenci. Další zkouška proběhne tento čtvrtek - 11. 6., kdy se hraje přátelské utkání se Zlínskou U18.

Branka: Karlík

29
února
15:16

Za Fastav Cup kluci zaslouží pochvalu

FC Vsetín - TJ Vidče 3:4 (1:2)

Ve třetím kole Fastav Cupu jsme měli za soupeře muže z Vidče, účastníka 1.A třidy.
Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a v 7. minutě zásluhou nové posily, Lukáše Nováka, se dostali do vedení. Prvních 20 minut jsme soupeře jasně přehrávali. Ve 25. minutě se hostům podařilo skóre vyrovnat a od této chvíle se hra srovnala. V 38. minutě po velkém zaváhání se hosté dostali do vedení.
Ve druhé půli měli hosté trochu navrch a v 52. minutě vstřelili třetí branku. V 79. přidali čtvrtou a mysleli si, že mají utkání ve své moci. Jenže to se mýlili. Naši kluci přidali na aktivitě a zásluhou Knébla a Nováka snížili na rozdíl jedné branky. Do konce utkání se skóre již neměnilo a my jsme si na tomto zimním turnaji připsali třetí porážku.
Závěrem musím říci, že mě všichni kluci velmi mile překvapili, jak se na tomto turnaji prezentovali a doufám, že si svou formu přenesou i do mistrovských zápasů, které nám začínají za 14 dní.

Sestava: Konečný, Rodek, Loucký, Punčochář, Gajdoš, Sušeň (Freund), Knébl, Karlík (Sedláček), Jančina, Novák, Mikuš

23
února
12:34

Remízové utkání

FC Vsetín - Sokol Hovězí 1:3 (0:1)

Ve druhém utkání Fastav cupu jsme poměřili síly s muži Hovězí, hrající 1. B třídu. Celé utkání byl více boj, než nějaký pohledný fotbal. Naši kluci byli více na míči a snažili se o kombinační fotbal. Hosté se prezentovali velmi důraznou hrou a v osobních soubojích nás dokázali svou fyzickou vyspělostí přetlačit.
Tohle je pro naše kluky další obrovská zkušenost, kdy se po Francově Lhotě potkali zcela odlišným pojetím fotbalu.
Závěrem musím říci, že kluci nezklamali a místy předváděli slušný výkon se spoustu hezkých akcí, kterým chyběla jen přesnější finální fáze.
V utkání za nás nastoupil Lukáš Novák z Brumova, který se ukázal ve velmi dobrém světle a věřím, že se nám podaří jeho příchod dotáhnout do zdárného konce a na jaře bude hájit naše barvy.

Sestava:
Konečný, Rodek, Loucký, Punčochář, Gajdoš, Karlík (46. Freund), Knebl, Sušeň (60. Sedláček), Jančina, Novák, Mikuš

Branky: 88. Sušeň - 17., 79., 90.

16
února
14:28

Solidní výkon

FC Vsetín - Francova Lhota 3:4 (3:2)
Do utkání s vedoucím týmem 1. B třídy mužů vstoupili kluci velmi dobře a hned v 6. minutě se po velmi hezké akci dostali do vedení zásluhou Petra Mikuše. Netrvalo to dlouho a za minutu, opět po velmi rychlé a pohledné akci jsme vedli 2:0. Hostům se po naší chybě podařilo snížit, ale my jsme se z pokutového kopu dostali do dvou gólového vedení. Ve zbývajícím průběhu prvního poločasu jsme zahodili dvě 100% šance a hostům se v poslední minutě poločasu podařilo snížit.
Ve druhé půli jsme měli 15 ti minutový výpadek a hostům se podařilo výsledek otočit. Po zbytek utkání se kluci snažili, ale byli to hosté, kteří dvakrát trefili konstrukci naší branky.
Musím konstatovat, že dnešní výkon nebyl vůbec špatný a chci věřit, že v dalších zápasech na něj navážeme.

Sestava: Konečný, (60. De Gano), Rodek, Punčochář, Řeřucha, Freund, (45. Sedláček), Jančina, Sušeň, Knébl, Gajdoš, Zuzaňák, (60. Horák), Mikuš
Branky: 6., 8., 20. Mikuš - 10., 45., 49., 54.

26
ledna
17:28

Rozdílné poločasy

Jiskra Staré Město - FC Vsetín 5:2 (0:1)

První přípravné utkání jsme sehráli na umělé trávě ve Starém Městě na Širuchu. První poločas z naší strany nebyl vůbec špatný, a celou půli jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si 8 100% gólových šancí, ale v síti skončila jen jedna.
Zato druhý poločas byl doslova tragický. Za soupeřem jsme zaostávali ve všech směrech a to je na zamyšlení, když nás soupeř hrající o třídu níže jednoznačně přehrává. Doufám, že si všichni hráči sáhnou do svědomí, a začnou fotbalu dávat mnohem více než doposud. Nerad soudím podle prvního přátelského zápasu, ale jasně zde byly vidět naše slabiny, na kterých musíme tvrdě zapracovat.