U19 - STARŠÍ DOROST / ročník 2003 a 2004
Autor: Jaroslav Kulhaj

FC Viktoria Přerov 3 :1 FC Vsetín ( 2:1)

Sestava : Lasovský, Satin, Orság, Rodek, Žídek, Horák ( 60´Vaněk), Durmon, Dobeš A., Jančina, Zbranek, Řezníček.

V brance s Lasem jsme odehráli opět další kvalitní utkání v rámci možností sestavy. Byli jsme více jak vyrovnaným soupeřem třetímu mužstvu tabulky , ale na body jsme opět nedosáhli.
Ve 37 ´jsme se ujali vedení po rohovém kopu Zbrankem, ale netaktickým výkonem během 5´inkasovali do poločasu 2 góly, které rozhodly utkání.
Ve druhé půli jsme nedokázali po veliké snaze všech hráčů vyrovnat skóre ani v početní převaze a tak inkasujeme v poslední minutě do otevřené obrany na 3:1

Branka: Zbranek

09
října
16:13

FC Vsetín 0 :2 Vítkovice ( 0: 2)

Utkání se původně mělo odehrát na travnatém hřišti ve Lhotě u Vsetína kde jsme získali 6 bodů ve dvou předešlých utkáních.
Vzhledem k nejasnostem jsme utkání museli odehrát na UT pod Pecníkem a tak jsme k těmto faktorům přizpůsobili trénink i přípravu na utkání.
Museli jsem se obejít bez Samience a Di Maia.
Výsledek zápasu ovlivnil první poločas kdy jsme nabídli soupeři první gól a druhý inkasovali po perfektně zvládnutém signálu soupeře z rohového koupu.
Od té doby jsme byli více na míči my až do konce zápasu a soupeř nás téměř neohrozil. Produktivita v útočné fázi byla však nulová. Výborný výkon předvedl ve středu hřiště Valda, který pak korunoval gólem za muže proti Holešovu.

Sestava: DE Gano, Satin (45´Řezníček), Rodek, Dobeš O., Vyškovský, Durmon, Dobeš A., Jančina, Žídek, Orság, Zbranek

03
října
18:50

Mohelnice 5 : 2 FC Vsetín ( 2 : 0)

Třikrát venku 3x 5 gólů v naší síti.
Tentokrát to bylo však se sousedem v tabulce na co jsme hráče motivovali, že body nás můžou posunou výše.
Úvod zápasu patřil nám, ale Gusta sám na bránu 2x neproměňuje.
Jak už to však je po celý podzim s kvalitou brankářů Viktor po rohovém kopu konečně křičí na hráče mám, ale nemá a posíláme soupeře do hry 1:0. V závěru poločasu dostáváme ještě druhý gól po zmatku v pokutovém území.
V první půli se nám nedařily průnikové příhry na útočníky a hlavně jsem se nedostali ke střelbě ze střední vzdálenosti na brankáře, který neoplýval kvalitou divize U-19 (jeden z mála). Vůbec se nedostal do hry Jančina na kraji zálohy a tak jeho přihrávky do zakončení chyběly pro útočníky. V posledních zápasech hledá formu a věřím, že ji rychle najde.
Do druhé půle snaha o zvrat dostala další ránu po centru a tragédii několika odskoků před Viktorem 3:0.
Provedli jsme změny v sestavě, přeskupily hráče a v 70´se dostáváme do zápasu po odvážném průniku Satina, faulu na Řezníčka a proměněném pokutovém kopu Zbrankem měníme skóre na 3:2. Hned vzápětí má vyrovnání na noze Zbranek, ale trefuje střed branky i s brankářem.
Trestný kop z hranice 45 m, který si Viktor sám srazil do brány utkání definitivně rozhodl. Pátý gól již byl jen vyústěním snahy něco se zápasem udělat.
Sestava: DeGano (Freund 77´), Satin, Orság, Rodek, Dobeš O., Jančina (Dobeš A. 66´), Durmon, Di Maio, Žídek (Řezníček 56´), Samiec, Zbranek.
Branky: Satin, Zbranek
Ve středu nás přijďte povzbudit na umělku v 16,00 proti Frýdku- Místku

25
záři
18:01

FC Vsetín 7 : 1 St. Bělá (3:1)

Povinná výhra z posledním mužstvem divize.
V týdnu se do tréninkového procesu k naší spokojenosti vrátili Rodek, Samiec a Mikuš. Do zápasu však byl schopen nastoupit jen Rodek a Samiec a na výkonu i výsledku zápasu to bylo znát.
Samiec zatížil konto soupeře 3 góly a Rodek byl jistotou obranné fáze.
Mohli jsme konečně posunout M.Zbranka na hrot, kde nám dal 3 góly ze hry a 1 z pokutového kopu.
Výsledek mohl být již první půli daleko vyšší v náš prospěch, ale snad 5 tutovek, které nedokázal vyřešit Jančina a 2 x nastřelený gólman hostů Zbrankem a Durmonem skóre neposunul.
Naopak ojedinělá standardní situace soupeře a opět malý důraz v obranné fázi gólem na 2:1 nás naštěstí nijak nerozhodil.

Sestava: De Gano, Satin, Orság, Rodek, Dobeš O., Jančina(60 ´Dobeš A.), Durmon(80´Horák), Di Maio, Žídek, Samiec, Zbranek(75´Řezníček)

Branky : Zbranek - 4 x, Samiec - 3x

18
záři
19:55

HFK Olomouc 5 : 0 FC Vsetín ( 1: 0)

Výsledek příliš krutý za předvedenou hru.
V prvním poločase jsem zaskočili vedoucí tým Divize. Byli jsme více na míči zejména díky Valdovi. Dokázali jsme eliminovat náběhy vysokých hráčů soupeře kvalitním výkonem stoperské dvojice a Viktora v bráně.
Po ztrátě míče na 16m soupeře bez zakončení a následném nedůsledném obsazení na levé straně prohráváme po několika odrážkách v pokutovém území 1:0.
Obraz hry se nezměnil a v závěru poločasu nastřeluje Dobeš z voleje břevno.
Ve druhém poločase se neprosazujeme jeden na jednoho musíme na víc střídat Dana ze středu zálohy pro zranění a dostáváme lekci z produktivity po centrech se prosazuje 4x v pokutovém území soupeř.
V sobotu hrajeme teprve po druhé doma pokud se tomu tak dá říct v Liptále se St.Bělou.
Ze zdravotních důvodů nám prakticky celý podzim nehrají Rodek, Mikuš a Samiec a na výsledcích je to znát.

Sestava: De Gano, Satin, Orság, Zbranek, Dobeš, Jančina, Durmon, Di Maio (Horák), Žídek, Vaněk (Švagera), Řezníček.

05
záři
20:10
Autor: Josef Miklas

Na soupeře jsme nestačili

MFK Karviná - FC Vsetín 5:0 (4:0)
Do dnešního utkání jsme nastoupili citelně oslabeni. Pro zranění chyběli Matěj Rodek, Gusta Samiec a Petr Mikuš, tuhle trojci bylo velmi složité nahradit, a tak dostali příležitost kluci, kteří čekali na svou šanci se ukázat v mistrovském utkání.
Od první minuty nás soupeř jasně přehrával a do poločasu vstřelil 4 góly a ještě několik šancí zahodil.
Druhá půle byla z naší strany již lepší. Domácí prostřídali čtyři hráče a hra se hned vyrovnala. Naši hráči si vypracovali 4 šance, ale bez gólového efektu.
Tohle utkání si zítra na tréninku rozebereme a rychle hodíme za hlavu, protože v sobotu konečně nastoupíme na domácím hřišti proti Frýdku Místku a budeme chtít zabodovat.

Sestava:
Freund, Dobeš, Satin, Orság, Zbranek, Žídek, Durmon, Di Maio, Horák (58.Řezníček), Jančina, Ščuka

29
srpna
10:41

Bod bereme

1.SK Prostějov - FC Vsetín 2:2 (1:0)

První poločas nám nevyšel podle našich představ. Soupeř byl rychlejší, důraznější a nepustil nás vůbec do hry. Můžeme jen děkovat Viktorovi, který nás 3x podržel a stav byl stále bezgólový. Jenže přišla 45. minuta a náš zbytečný faul v pokutovém území. Domácí nařízený pokutový kop proměnili.
Ve druhé půli jsme chtěli výsledek otočit, ale hned v 51. minutě jsme dostali druhou branku. Tenhle gól paradoxně nakopl naše kluky a postupně se naše hra zlepšovala. V 66. minutě jsme na pravé straně sehráli povedenou akci a Honza Jančina se nemýlil. Netrvalo ani 5 minut a Gusta dostal do náběhu krásnou průnikovou přihrávku a domácímu brankáři nedal šanci. V 78. minutě si dobře naskočil Martin Zbranek, ale hlavou mířil těsně nad. Za zmínku stojí těsně před koncem utkání závar před naší brankou, který se nám nakonec podařilo šťastně vyřešit. Pak přišla poslední akce utkání a Petr Šťuka se objevil sám před brankářem, ale těžký míč se mu nepodařilo zpracovat, a tak utkání skončilo remízou, za kterou jsme rádi.
Nemám ve zvyku někoho vychvalovat, protože fotbal je kolektivní sport, ale výkon Martina Zbranka byl vynikající.

Sestava:
De Gano, Satin, Orság, Zbranek, Žídek, Jančina, Horák (57.Švagera), Durmon, Samiec, Di Maio (88. Řezníček), Mikuš

FC Vsetín - MFK Havířov 7:0 (1:0)
Hned od začátku utkání jsme byli lepším mužstvem a úvodní branku jsme vstřelili v 10. minutě zásluhou Michala Satina. V dalších minutách prvního poločasu jsme si vytvořili několik šancí, ale hostujícího brankáře jsme nedokázali překonat.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, dát rychle druhou branku, abychom se uklidnili a zápas v klidu odehráli. To se nám povedlo hned v 50. minutě z pokutového kopu, kdy po faulu na Honzu Jančinu skóroval Martin Zbranek.
Od této chvíle na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Do konce utkání se nám podařilo ještě 5x skórovat, ale taky zahodit dalších pět tutových šancí.
Doufám, že toto vítězství nám psychicky pomůže do dalších mistrovských utkání.

Branky: 3x Samiec, 2x Jančina, Satin, Zbranek

Sestava: De Gano (74. Freund), Satin, Orság, Žídek, Mikuš (28. Horák), Durmon, Jančina, Di Maio, Samiec, Dobeš, Zbranek

18
srpna
20:46

Slabý výkon

TJ Val. Meziříčí - FC Vsetín 2:0 (1:0)

Dnešní derby jsme nezvládli jak bodově, tak i herně.
Domácí byli po celé utkání rychlejší, důraznější, bojovnější a šli si za svým cílem zisku tří bodů.
V první půli jsme zahrozili jen třemi hlavičkami, bohužel ani jedna nesměřovala mezi tyče. Domácí na tom nebyli o nic lépe, ale v 21. minutě se po rohovém kopu dostali do vedení.
Do druhé půle jsme šli s tím, že se pokusíme výsledek otočit v náš prospěch. Bohužel hra se nám vůbec nedařila, nebyli jsme schopni si dát tři přihrávky po sobě, prohrávali jsme souboje a tak přišel trest v podobě druhé branky v naší síti. Do konce utkání jsme se už nezmohli na vypracování nějaké šance a tak jsme odjeli domů bez bodů.
Dnešní výkon byl opravdu velmi špatný, ale musíme to hodit za hlavu, neboť už v sobotu nás čeká další mistrovské utkání s Havířovem.

Sestava:
De Gano, Dobeš, Rodek (80. Žídek), Orság, Satin, Durmon, Jančina, Mikuš, Di Maio (75. Řezníček), Samiec, Zbranek

15
srpna
08:52

Z Hranic vezem bod

SK Hranice - FC Vsetín 3:3 (1:2)
Utkání pro nás nezačalo úplně nejlépe, protože hned v 6. minutě po naší hrubé chybě jsme dostali gól.
Rychle jsme se však otřepali a začali získávat půdu pod nohama a v 18. minutě Honza Jančina skóre srovnal. I nadále jsme byli aktivní a naše snaha byla odměněna v podobě vstřelené druhé branky zásluhou Martina Zbranka, a tak jsme odcházeli do kabin s jednogólovým vedením.
O poločase jsme hráče nabádali, ať pokračují ve své aktivitě, ale opak byl pravdou. Domácí během sedmi minut skóre otočili ve svůj prospěch. Naštěstí hned za čtyři minuty Petr Mikuš stav srovnal a začali jsme zase odznova.
Do konce utkání jsme si vytvořili několik šancí, ale nám ani domácím se vítěznou branku nepodařilo vstřelit.
Přesto si myslím, že remíza je asi spravedlivá.

Branky: 18. Jančina, 40. Zbranek, 56. Mikuš

Sestava:
De Gano, Řezníček, Rodek (89. Žídek), Orság, Dobeš, Durmon, Mikuš, Jančina, Di Maio (90. Horák), Samiec, Zbranek

08
srpna
08:30

FC Nový Jičín - FC Vsetín 2:1 (2:1)

Poslední přípravné utkání jsme sehráli ve Straníku na hřišti ne valné úrovně.
První poločas byl celkově vyrovnaný, přesto ve 30. minutě se ujímáme vedení, kdy s pokutového kopu, po faulu na Petra Mikuše otevírá skóre Martin Zbranek.
Následně si vybíráme slabou pětiminutovku a domácí v rozmezí 40.-45. minuty, po našich hrubých chybách výsledek otáčí na svou stranu.
Druhý poločas jsme začali velmi špatně a 10 minut byli domácí lepší. Postupně jsme hru vyrovnali a posledních třicet minut se hrálo v naší réžii. Domácí jen ojediněle zahrozili s brejků. Za zmínku stojí hezké seběhnutí Ondry Dobeše, ale jeho střela skončila na tyči domácí branky.
K zamyšlení stojí prezentace některých hráčů na hřišti a způsob omluvy těsně před odjezdem. Takhle by to dál nešlo a bylo by dobré se nad tím vším pořádně zamyslet, jelikož za týden se hraje mistrovské utkání a tam už půjde o body!!!!!!

31
července
09:28

Přátelské utkání v Bylnici

SK Bylnice - FC Vsetín 4 : 4 (1:2)

Proti velmi zkušenému týmu Bylnice, který hraje 1.A třídu jsme nepodali optimální výkon. V naší hře bylo spoustu nepřesností, málo agresivity a některé individuální výkony mě velmi zklamaly.
Velmi špatně jsme řešili brejkové situace, kdy jsme se dostali do přečíslení a často dobře rozjetou akci jsme zkazili špatnou přihrávkou.
Ve středu hřiště jsme málo agresivní, řekl bych, až moc hodní a to se nám může v mistrovských zápasech vymstít.
V obranné činnosti velmi špatně řešíme standardní situace a dost často pouštíme soupeře do zakončení.
Máme ještě 14 dní do mistrovského utkání a pevně věřím, že na nedostatcích zapracujeme a vše vyladíme do začátku soutěže.

Branky: Jančina 2x, Zbranek a Řezníček

24
července
07:36

FC Lhota u Vs. (muži) 2 : 5 FC Vsetín (1:2)

Účelem přípravného zápasu bylo seznámení se s prostředím ve Lhotě, kde bychom měli odehrát na podzim 3 mistrovská utkání divize.
Proti zkušeným fotbalistům Lhoty jsme nepodali výkon, který by nás mohl uspokojit.
Kazili jsme spoustu přihrávek ve středu hřiště a nevhodně řešili herní situace v přečíslení.
V útoku jsme byli bez pohybu a málo agresivní.
V obranné fázi jsme u obou gólů soupeře provedli školácké chyby.
Tento zápas je pro nás k zamyšlení nad nastávající sezónou jak přístupem některých hráčů k zápasu tak v něm.
Vrásky na čele nám dělá zranění M.Rodka a pokaždé obava s jakými zdravotními problémy přijdou naši hráči po tréninku mužů.

Branky : Zbranek - 2, Di Maio, Mikuš, Řezníček

18
července
21:57

Přátelské utkání v Lužkovicích

SK Paseky - FC Vsetín 1:3 (0:1)

Dnešní utkání splnilo svůj účel a opět nám ukázalo, kde máme co zlepšovat.
Opět jsme se dokázali dostat do spousty šancí, ale naše koncovka je doslova žalostná. Místo abychom vedli o tři branky, nám soupeř z ojedinělého brejku srovná a pak výsledek honíme až do konce.
Branky: Zbranek, Jančina, Dobeš

Chtěl bych poděkovat klukům z U17, kteří nám pomohli za absentující hráče.

03
července
06:42

FC Vsetín 0:1 Francova Lhota (muži) (0:1)

K dobrému výkonu a výsledku nám chyběl větší klid v řešení herních situací před brankou soupeře a tak střelecky jsme vyšli naprázdno.

29
června
16:56

Matador Púchov 4 : 1 FC Vsetín (2:0)

Do utkání pro zranění nenastoupili - Mikuš, Zbranek, Horák.
V 5.min. utkání se po přihrávce Durmona dostal do 100% šance Jančina, ale netrefil síť z brankové čáry.
Zbytek utkání již domácí měli míč více na kopačkách a hrozili zejména středem naší obrany, několikrát nás v I.pol. podržel v brance Freund.
Ve II.půli na 1:3 snížil Samiec a vzápětí Di Maio netrefil prázdnou branku, za zmínku stojí ještě lob Ščukyho, který skončil na břevně i na ně vyhráli domácí 2:1.
Konfrontace s II.ligovým Matadorem by byla určitě vyrovnanější kdybychom nemuseli řešit zranění a únavu hráčů ze sobotního zápasu dospělých, ale tam kde končí výmluvy teprve začíná úspěch.

13
června
13:35

Přátelské utkání na Širůchu

JISKRA STARÉ MĚSTO - FC VSETÍN 2:1 (0:1)

První poločas jsme odehráli docela slušně a po zásluze jsme o jednu branku vedli. Škoda tří neproměneěných šancí.
Do druhé půle jsme udělali nějaké změny a naše hra se úplně zbortila. Domácí pak dokázali výsledek otočit ve svůj prospěch.

Branka: Jančina

06
června
18:32

První přípravné utkání

Slušovice U19 - FC Vsetín U19 3:3 (0:2)

Po sedmi měsících jsme se konečně dostali na zelený pažit a prvních deset minut to bylo patřičně znát. Postupně se naše hra zlepšovala a územní převahu jsme vyjádřili i brankově. Poločas jsme vedli o dvě branky a další čtyři 100% šance doslova zazdili.
Do druhé půle jsme sestavu prostřídali a po snížení soupeře na jednu branku nastal v našem podání na hřišti jeden velký chaos. Pak se nadšeně a bojovně hrajícím domácím hráčům podařilo pět minut před koncem vyrovnat.

Branky: Jančina, Mikuš, Zbranek