otevřít plakát

FC Vsetín - žáci

FC VSETÍN


webové stránky mládeže

FC Vsetín - Žáci
Dnes je Neděle 21. ledna 2018      Svátek slaví Běla     

NAŠI BENJAMÍNCI

NÁBOR HRÁČŮ

FC Vsetín žáci - Nábor hráčů

HYMNA FC VSETÍN

NÁSTĚNKA

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

ŠPANĚLSKO 2016

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - Sponozoři

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

ŠPANĚLSKO 2014

SPAIN 2014

Mediterraneo Summer Cup

FC Vsetín žáci - Spain 2014 - SponozořiDěkujeme vám za podporu!

FOTO ARCHÍV

POSLEDNÍ PŘIDANÁ GALERIE

test
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -
Fotoalerie - FC Vsetín mládež -

FOTO PROJEKCE

POČASÍ

PŘÍSPĚVKY

FC Vsetín - žáci

Soubory ke stažení:

Transparentní účet mládež:
KLIKNUTÍ NA TRANSPARENTÍ ÚČET

Variabilní symbol:
Kód trenéra (my máme 02)
Konstantní symbol:
Ročník fotbalisty (např 2003)
Specifický symbol:
Měsíc a rok (např: 09/2014)
Zpráva pro příjemce:
Jméno fotbalisty (např. Prokop Lopata)

ODKAZY

FC VsetínZlínský krajský fotbalový svazFotbalová asociace ČRFotbalová škola Petra ČechaMěstské lázně VsetínHC VsetínMěsto VsetínHotel BritanniaZoo LešnáZoo LešnáZoo LešnáFC BarcelonaReal MadridChelsea FC

WWW PROHLÍŽEČE

Stránky jsou optimalizované pro:


Chrome

Firefox

Opera

 

    AKTUALITY


06
ledna
17:24
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Nové dresy v Rožnově pokřtěny vítězně!

FC Vsetín - žáci
Dnešní 2. kolo seriálu zimních turnajů v Rožnově pod Radhoštěm se ze vsetínského pohledu neslo ve znamení dvou premiér. Jednak nominovaní kluci pokřtili zbrusu nové zelenočerné dresy a jednak se ke svým prvním fotbalovým zápasům postavil pětiletý Tom Kopecký, jehož tatínek ve svých mládežnických letech také oblékal vsetínský dres. Obojí vyšlo na jedničku, kluci i tentokrát prosvištěli turnajem bez ztráty bodu a malý Tom vstřelil hned 3 branky.

Zde je hodnocení jednoho ze dvou přítomných trenérů - Martina Augusty:

"Základní skupinu jsme zcela zaslouženě vyhráli. Kluci si zápasy užívali a to se projevilo i na počtu vstřelených branek. Poté následovala skupina o celkové umístění. Začali jsme s Viganticemi a po cca 8-mi minutách jsme vedli 4-0. Poté kluci z Vigantic přidali a snížili na rozdíl jedné branky, ale to bylo z jejich strany vše a tak vyhráváme 4-3. Poté hrajeme derby s Valmezem, které, myslím, že zaslouženě, vyhráváme 3-0. Tím pádem vyhráváme celý turnaj. Ještě tam pojedeme 2krát a když budeme pokračovat v nastoleném trendu, je docela možné, že celé toto čtyřkolové turnajové klání vyhrajeme. Ale k tomu je potřeba pořádně trénovat (což se v našem případě naštěstí děje☺). Příjemným překvapením byl Tomáš Kopecký, který byl s námi poprvé. Závěrem bych dodal, že kluci bojovali, přidali k tomu i fotbalovost a byli za to po zásluze odměněni spoustou branek a pěkných fotbalových momentů."

Vsetín 5:1 Zubří
Vsetín 10:0 Zašová
Vsetín 3:1 Rožnov II
Vsetín 4:3 Vigantice
Vsetín 3:0 Valašské Meziříčí

Sestava: Peťa Vlček (G), Míša Zbranek (12 branek), Tom Kopecký (3 branky), Maty Tkáč (1 branka), Víťa Leskovjan, Davča Varaja (5 branek), Vojta Varaja (4 branky), trenéři: Martin Augusta, Viktor Kovács

Foto: H.B.


17
prosince
10:49
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Spokojenost trenéra s výkonem v Rožnově

FC Vsetín - žáci
V sobotu se naše mladší přípravka představila na prvním ze série zimních halových turnajů konaných v Rožnově pod Radhoštěm. Hráči zde dostali příležitost se po dlouhé době, někteří vůbec poprvé, poměřit se svými vrstevníky, když z okresního přeboru jsou zvyklí hrát proti starším soupeřům. Na turnaji byli s dětmi trenéři Martin Augusta a Viktor Kovács a na prvním ze jmenovaných koučů byla znát spokojenost s výkonem týmu, když tato vyplývá i z jeho následujícího komentáře:

"Bylo vidět, že kluci jsou sehranější než ostatní týmy a to se promítlo i do výsledků jednotlivých utkaní. Všichni zaslouží pochvalu za předvedenou hru a příkladnou bojovnost. Jen tak dále kluci ☺☺☺☺☺☺"

Martin dále uvedl, že naši kluci byli fyzicky silnější, lepší na balónu, dařily se jim kličky a dokázali si přihrát. Současně však vyzval k zachování pokory, neboť je docela možné, že proti Vsetínu tentokrát stáli soupeři, kteří fotbal ještě nehrají tak dlouho jako my. Také byl rád, že se dokázali střelecky prosadit všichni hráči v poli a brankář zase předvedl několik skvělých zákroků, kterými zabránil míči v cestě do naší sítě.

Sestava: Peťa Vlček (brankář), Víťa Leskovjan (3 branky), Míša Zbranek (14 branek), Honza Augusta (2 branky), Mára Trochta (4 branky), Davča Varaja (6 branek), Vojta Varaja (6 branek), Maty Tkáč (1 branka), trenéři: Martin Augusta, Viktor Kovács

Výsledky:
Vsetín 6:0 Vigantice
Vsetín 3:0 Zašová
Vsetín 6:1 Rožnov
Vsetín 7:0 Slovan Ostrava
Vsetín 7:0 Zubří
Vsetín 7:1 Valašské Meziříčí

Foto: I.L.


10
prosince
19:56
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Triangl s Valašskou Polankou a Kateřinicemi

Dnes odpoledne jsem byl svědkem moc pěkných zápasů sehraných v rámci trianglu mladší přípravky, který proběhl v hale Janová za účasti družstev Vsetína, Valašské Polanky a Kateřinic. V zápase proti Kateřinicím našemu družstvu utekl začátek, když po několika minutách prohrávalo pětibrankovým rozdílem. Postupně se však hra vyrovnávala a ve druhém poločase už jsme snad byli i lepším týmem. Za to proti Valašské Polance jsme (stejně jako v podzimním utkání okresního přeboru) tahali za kratší konec provazu. Oba zápasy (jakož i celý triangl) se však hrály velmi čistě (za všech 6 poločasů jsem odpískal jediný faul) a tentokrát tak nemusíme počítat zraněné, což je myslím to nejdůležitější.

Co se týče hry, trenér očekával větší počet a kvalitu přihrávek po té, co se na tuto herní činnost v tréninku zaměřil. Opět tam bylo několik průniků po lajně, které mohly být namísto střely na branku z úhlu řešeny přihrávkou pod sebe. Pozor taky na přihrávky před vlastní branku. Ty nemusí být vždy špatně, ale pokud jsou dávány naslepo, aniž by hráč nejprve pohledem zmapoval situaci v daném prostoru, jsou velmi rizikové a skončí-li na kopačkách soupeře, jde o čistou gólovou příležitost. Podobně nebezpečné jsou přihrávky spoluhráči, který se ihned po převzetí míče dostává pod tlak soupeře. Ale tak toto je otázka zkušeností a postupného nabývání herní předvídavosti.

Tentokrát neuvádím střelce branek ani výsledky, protože jsem si na rozdíl od předchozích turnajů tyto nezapisoval, tak snad prominete. Ale od jednoho z rodičů zaznělo, že to není důležité, což je myslím fajn postoj. Uvádím ale, že naším nejlepším střelcem byl opět týmový kanonýr. Přesto však má trenér za to, že těch gólů mohlo být z jeho kopaček ještě o něco víc. Nejúžasnějším momentem celého fotbalového odpoledne bylo, když se halou ozval mohutný aplaus rodičů napříč všemi družstvy po té, co náš gólman zlikvidoval obrovskou šanci polanského útočníka, jakož i všechny tři bezprostředně následující pokusy o doražení míče do sítě. Potleskem byla odměněna i situace, kdy náš hráč přihrávkou skrze okno mezi hráči soupeře přenesl hru z přehuštěného prostoru u pravé lajny na úplně volného spoluhráče na levé straně hřiště. A byly tam také další věci od našich hráčů, které zasluhují uznání - řada pěkných průniků, kliček, návratů do obrany, stále se zlepšující rozehrávka od brány. Možná by to chtělo občas zkusit trochu rychleji rozehrát aut nebo roh, než soupeř stačí obsadit naše hráče. Taky nás nadále trápí zabíhající hráči, na které většinou stále nedáváme pozor. Snad budeme časem v tomto směru důslednější.

Příští týden vyráží tým v omlazené podobě pod vedením trenérů Martina Augusty a Viktora Kovácse na turnaj do Rožnova, takže většina z těch, kdo nehráli dnes, dostane příležitost ve městě pod Radhoštěm.

Dnešní sestava: Honza Stanislav, Peťa Vlček, Kuba Nerodil, Luky Mikula, Ondra Gattermayer, Filda Hořelka, Kačka Vojáčková, Mára Trochta, Filda Zicha, trenér: Martin Augusta


26
listopadu
19:47
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Triangl s Leskovcem

FC Vsetín - žáci
Dnes sehráli dva týmy naší mladší přípravky a tým Leskovce halový triangl v Janové. Modrý tým nemůžu moc hodnotit, protože mi dlouhé pasáže z jeho zápasů unikly. Všiml jsem si ale několika krásných průniků a úniků, které se i dařilo gólově zakončovat. Nádherné momenty tam měl nejmladší člen naší výpravy, ať už to byla jeho branka, nebo přihrávka na branku v perfektní kombinaci se spoluhráčem. Ale i ostatní mladší a starší kluci tam měli některé moc pěkné věci. Na druhou stranu asi ne úplně se vším ve hře modrého týmu byl trenér spokojený.

Červený tým na mě působil chaoticky. Nejspíš jsem to zavinil já, když jsem nominoval neoptimální počet hráčů a pak sám měl chaos v tom, kdo má jít na hřiště a kdo má zůstat na střídačce. Určitě je pro hráče těžké se na hřišti domluvit, když pokaždé hrají s někým jiným. Touto cestou se i omlouvám těm, kdo se na hřiště dostali méně a pravděpodobně někdy i stáli, když ně ně měla přijít řada. Na druhou stranu hráči, kteří dneska rotovali, byli v zásadě ti, kdo v poslední době byli nemocní a nechodili tak na tréninky. Hra červeného týmu se mi teda popravdě dneska moc nelíbila, zdálo se mi, že jeho tahouni střídali dobré (někdy hodně dobré) momenty se slabšími, ale je fakt, že často byli ve svém snažení osamocení a neměli moc na výběr. Navrátilci z marodky to měly těžké taky, věřím tomu, že pokud by pravidelně trénovali, byl by jejich výkon úplně jinde (ale i tak občas předvedly nějaké to kouzlo s balonem či pěknou střelu).

Z nedostatků bych dneska vypíchl jeden zajímavý, který jsem zaslechl z řad rodičů - střely z úhlu. S nimi jsme se potýkali, mám dojem, celý podzim. Po straně vedeme míč až na brankovou čáru (někdy se hold nedá postupovat jinak) a abychom neskončili s míčem v autu, napálíme ho na branku. Přece jsou i jiná řešení. Pravděpodobnost gólu z brankové čáry (nebo z velkého úhlu) je minimální, většinou míč končí v boční síti. Je třeba se učit dívat nejenom před sebe a na branku, ale i, jak se ve sportu říká, pod sebe, jestli tam někde zezadu nenabíhá spoluhráč, kterému bychom mohli poslat přihrávku (do ideální střelecké pozice). Samozřejmě to vyžaduje součinnost některého toho spoluhráče, který bude, nazvěme to z druhé vlny, nabíhat a pokud možno si i zavolá o přihrávku, aby to hráči s míčem ulehčil. Ale i když žádný spoluhráč nenabíhá, dá se věc řešit i jinak než nakopnutím do boční sítě. Můžu si balón zaseknout (byť na tvrdém a rychlém povrchu v hale je to těžší), převzít si ho druhou nohou a jít zpátky do hřiště vytvořit novou situaci.

Samozřejmě i ve hře červeného týmu byla spousta pěkných věcí (např. krásné góly, návraty do obrany, odebírání míčů, obsazování soupeře při autech a rozích, bojovnost), ale zdálo se mi, že těch méně povedených věcí bylo dneska víc. Ale nic, je třeba se poučit (včetně mě) a snažit se dál. Jsme pořád malé děti, byť na některých už jde vidět, že na turnaje jezdí hlavně za fotbalem (dokonce třeba sledují hru druhé čtverky a možná si představují, jak by oni řešili nastalé herní situace), teprve se to všechno učíme a když budeme trénovat a poslouchat, co na tréninku nebo před zápasem říká trenér, bude se nám to učit daleko líp.

Některé hráče a hráčky dnešní "turnaj" určitě hodně bolel, těch bolístek bylo poměrně dost. Doufám, že jsou všichni v pořádku. Povrch v hale je rychlý a tvrdý a pád na palubovku vždy bolí min. dvojnásob co na trávu. Nějaká přiměřená bolest ale k fotbalu patří a je třeba se ji pomalu učit zvládat (dneska se to všem podařilo a vrátili se do hry, za což jim děkuju). Přece nechceme, aby si z nás, jakožto fotbalistů, lidi (jak je v poslední době zvykem) utahovali, že nic nevydržíme a nemůžeme se porovnávat s rugbisty, ani hokejisty.

Závěrem bych chtěl poděkovat družstvu z Leskovce, že do toho dnes s námi šli (podíleli se velkým dílem na nájmu haly) a byli velice kvalitním soupeřem!

Modrý tým: Dami Karban, Kuba Bačinský, Víťa Leskovjan, Míša Zbranek, Honza Augusta, Maty Tkáč, Mára Trochta, Davča Varaja, Vojta Varaja

Červený tým: Peťa Vlček, Kačka Vojáčková, Filda Hořelka, Ondra Gattermayer, Kája Chroustová, Kuba Nerodil, Robča Polčák, Luky Mikula, Maty Molek, Matteo Pogna

Modrý Vsetín 6:4 Leskovec (branky: Honza, Víťa, Mára 3x, Davča)
Červený Vsetín 3:3 Leskovec (branky: Filda, Kája, Peťa)
Modrý Vsetín 5:2 Červený Vsetín (branky: Míša, Víťa, Mára 2x, Vojta, Ondra, Luky)
Modrý Vsetín 1:0 Leskovec (branky: Davča)
Červený Vsetín 0:4 Leskovec

Jestli jsem na některého střelce zapomněl a uvedl tak i špatný výsledek, omlouvám se.

Foto: I.L.


08
listopadu
19:34
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Herní trénink nejmenších fotbalistů

FC Vsetín - žáci
Nejmenší hráči našeho klubu na dnešním herním tréninku (většinou) poprvé oblékli klubový dres a nutno říct, že ho i náležitě propotili. Hrát na celou tělocvičnu z běžných tréninků nejsou zvyklí a tak si myslím, že čtyři čtvrtiny běhání tam a zpátky bez možnosti nechat se vystřídat jim dalo zabrat. V jejich hře nechyběla bojovnost, ani touha po vstřelení branky, či po jejím zabránění. Moc se mi líbilo několik podařených individuálních úniků s míčem u nohy (či hledání volného prostoru s míčem u nohy) a všechny góly, které byly vstřeleny z blízky. Na skóre byl nakonec úspěšnější modrý tým, avšak pokud by červení hráli po celý zápas tak jako ve druhé čtvrtině, byl by konečný výsledek určitě vyrovnanější a jsem přesvědčený, že pak by mohli i vyhrát. Největším vítězstvím však bylo několik nádherných gest fair play, která byla na hřišti k vidění. Už před zápasem si kluci chtěli podat ruce (ani mě nenapadlo je už před zápasem k tomuto instruovat :-D, jde vidět, že někteří chodí na fotbal, nebo ho sledují v televizi :-)) a pak si je podali znovu po zápase. Během hry, když došlo ke srážce, se pak jeden druhému omluvili a pohladili se po hlavě s doprovodným komentářem, že nechtěli.
Modrý tým: Tom Kopecký, Ríša Mazáč, Robča Liberda, Peťa Hřava
Červený tým: Robča Polčák, Marťa Matúš, Vilda Karolík, Dan Hořelka
Branky: Tom 7x, Peťa 6x, Ríša 2x, Dan 3x, Robča P. 4x (jestli jsem na nějakého střelce nebo branku zapomněl, tak se omlouvám). Kluci, kterým se tentokrát nepodařilo střelecky prosadit, si připsali několik pěkných přihrávek na góly svých kamarádů. Kluci a holky, kteří se dnes pro nemoc nemohli herního tréninku zúčastnit, nemusí být smutní, určitě to zase někdy zopakujeme.


23
října
10:54
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Poslední podzimní turnaj okresního přeboru

FC Vsetín - žáci
V sobotu jsme se ve Valašském Meziříčí zúčastnili posledního turnaje okresního přeboru mladších přípravek v podzimní části sezóny. Opět nám bylo dovoleno přivést dvě družstva a měli jsme tak možnost poslat do hry více hráčů. Červený tým si ve všech zápasech vedl skvěle a konečně tak můžu napsat, že jsem se z jeho výkonu těšil po celou dobru turnaje. První čtverka složená z tradičních harcovníků předváděla atraktivní fotbal se spoustou vydařených kombinací i individuálních průniků. Už to opravdu začíná mít hlavu a patu. Kluci si nabíhají do volných prostorů tak, že hráč s míčem už má při útoku někdy i dvě možnosti volby, komu dát míč. Moc se mi líbilo, jakým způsobem rozehrávali rohy, že šlo vždy o přihrávku na někoho a ne jen o balón na náhodu kamsi před bránu. Za celou dobu jsem si nevšiml, že by kluci vytvořili chumel, že by byli všichni u sebe, na jednom místě. Po zakončení docházelo k návratu do původních pozic a k napadání rozehrávky soupeře. Několik branek padlo právě díky dobrému napadání nebo dorážení střel. Jiným předcházela pěkná klička nebo skvělá nahrávka ze strany před bránu. Kluky fotbal opravdu baví a na jejich hře je to čím dál víc vidět. Ve druhé čtverce červeného týmu byli dva kluci, kteří teprve začínají (jeden si prožil úplnou premiéru a druhý zase vstřelil svůj premiérový gól, jestli se nepletu) a naopak jeden kluk, který přijel posílit tým jako posila z kategorie U10. Tento hráč byl pro druhou čtverku a celý tým skutečnou posilou a míče, které vystřeloval na bránu soupeře byly jako kameny vymrštěné ze starověkého katapultu a nezůstal tak ničeho dlužen svému příjmení. Trochu méně práce měl tentokrát náš gólman a spíš než zákroky měl možnost trénovat rozehrávku, kterou statečně volil položením míče na zem, po čemž následovala přihrávka na volného spoluhráče. Můžu tedy říct, že se hrou červeného týmu ve Valmezu jsem byl (až na pár detailů - např. pravaček za každou cenu :-D) velmi spokojený. Musím ale dodat, že já tyto kluky (s výjimkou Robči a Danka) netrénuju. Jejich fotbalový rozvoj je výsledkem práce Martina Augusty, Vikiho Kovácse, dřívějšího trenéra Ondry Noska, rodičů, kteří s nimi chodí trénovat, a hlavně jich samotných. Bez nadsázky lze říct, že někteří z nich trénují prakticky každý den a ono je to opravdu vidět.

Červený Vsetín 12 : 2 Jablůnka (branky: Míša 5x, Mára 2x, Luky, Filda H., Filda K. 3x)
Červený Vsetín 5 : 3 Rajnochovice (branky: Luky, Filda K. 2x, Míša, Mára)
Červený Vsetín 16 : 0 Valašské Meziříčí B (branky: Filda K. 4x, Mára 4x, Míša 3x, Luky 2x, Filda H. 3x)
Ve vzájemném utkání Červeného Vsetína a modrého Vsetína se na obou stranách střelecky prosadili tito hráči: Luky 3x, Mára, Robin, Filda K., Míša 3x, Filda Zicha.

Sestava červeného týmu: Honza Stanislav (G), Míša Zbranek, Filda Hořelka, Luky Mikula, Mára Trochta, Filda Kamenár, Robča Polčák, Dan Hořelka

Hru modrého týmu jsem měl tentokrát možnost sledovat více méně až v posledním zápase proti Jablůnce, kde hráči předvedli bojovný fotbal a za své vysoké nasazení byli odměněni vítězstvím v poměru 5:4, kdy autory krásných branek byli Ondra, Filda Z., Kája, Peťa a Víťa. Již za předchozí zápas proti červenému týmu svých kamarádů se někteří hráči dočkali pochvaly od přítomného trenéra starších žáků Vsetína. Podle slov svého trenéra Martina Augusty tým hrál s elánem, ale je třeba zapracovat na tom, aby si hráči uvědomili, že se hraje v nějakém rozestavení a aby toto rozestavení na hřišti i dodržovali. Jako autor 2 branek v zápasech, které jsem neviděl, se mi přihlásil akorát Davča. Ostatní střelce můžete mi můžete doplnit.

Sestava modrého týmu: Dami Karban, Peťa Vlček, Víťa Leskovjan, Filda Zicha, Honza Augusta, Davča Varaja, Vojta Varaja, Kája Chroustová, Ondra Gattermayer

Během podzimní části okresního přeboru zasáhlo do hry v dresu Vsetína celkem 28 hráčů. Někteří byli nominováni častěji, někteří méně často. Častěji se do nominace dostávali hráči ročníků 2009 a 2010, protože právě pro tyto ročníky je soutěž primárně určená. Někteří hráči nechyběli na žádném z turnajů (a to včetně jedné 2011ky). Bylo to tak, mimo jiné, proto, že tito hráči zatím nechyběli (pokud se nepletu) ani na jednom tréninku.

Všem hráčům, kteří na podzim zasáhli do zápasů bych chtěl poděkovat za účast a vysoké nasazení, stejně jako bych chtěl poděkovat všem rodičům za to, že kluky a holky na turnaje vozili a fandili! Hráčům, kteří se zatím na hřiště nedostali, děkuji za trpělivost a věřte, že Vaše šance v budoucnu určitě přijde!

Sezóna nekončí, takže ve středu se zase sejdeme na tréninku.

Foto: I.L.


14
října
19:49
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Čtvrtý turnaj v tomto týdnu

Za pěkného podzimního počasí jsme se dnes dopoledne zúčastnili ve Valašské Polance dalšího kola okresního přeboru mladších přípravek. Výkon našeho družstva v prvním zápase se mi moc líbil. Soupeře z Lidečka jsme k ničemu nepustili a dařila se nám útočná hra, čemuž odpovídá i konečné skóre 13:0 (branky: Mára 4x, Míša 4x, Luky K., Luky M. 2x, Eli, Ondra). V duchu jsem si říkal, že to dnes bude z naší strany asi hodně dobrý turnaj. V dalších zápasech se nám však bohužel už tolik nedařilo a podlehli jsme domácí Valašské Polance 3:4 (branky: Filda H., Eli, Míša) a (jestli se nepletu), opět těsně, spojenému týmu Velkých Karlovic a Karolinky (branky: Filda H., Luky M. 2x, Mára). Zatímco proti kvalitní Polance jsme museli už od prvních vteřin dohánět náskok soupeře, proti Velkým Karlovicím (a Karolince) jsme šli do vedení my. Ještě o poločase jsem říkal nastupujícímu a debutujícímu brankáři, ať se nebojí, že už soupeře k ničemu nepustíme, ale opak byl pravdou. Zbytečně jsme se nechali rozhodit dvěma smolnými vlastními góly a zápas ztratili. Celkově myslím, že bychom si měli fotbal víc užívat, a to bez ohledu na to, jestli hraju s tím nebo oným, jestli hraju vepředu nebe vzadu, jestli se daří nebo nedaří.
Maraton zápasů v tomto týdnu je tedy u konce a teď máme pár dnů na odpočinek :-)
Sestava: Míša Zbranek, Filda Hořelka, Luky Mikula, Mára Trochta, Maty Molek, Ondra Gattermayer, Eli Orda, Filda Kamenár, Luky Kaňák


12
října
22:04
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Šňůra zápasů pokračovala v Kateřinicích a v Liptále

FC Vsetín - žáci
Hned na druhý den po turnaji v Leskovci část našeho týmu (druhá část měla trénink) odehrála přátelský zápas v Kateřinicích, který se opět kvůli trvajícím dešťovým přeháňkám uskutečnil na náročném terénu. Klukům se přesto dařilo a trenér Martin Augusta byl spokojený s jejich výkonem. Ve vyrovnaném zápase dokázali vstřelit spoustu branek a zvítězit.

Sestava: Peťa Vlček, Víťa Leskovjan, Míša Zbranek, Honza Augusta, Mára Trochta, Maty Molek, Luky Mikula, Kuba Nerodil, Filda Hořelka

Dnes pokračovala šňůra zápasů dohrávaným turnajem v Liptále. Myslím, že se dá říct, že zápasy s domácími a Mikulůvkou jsme kontrolovali a předvedli jsme několik velmi hezkých akcí, včetně těch gólových. S trenérem Martinem Augustou jsem se však shodli, že některé situace se daly řešit lépe. Že je stále na čem pracovat, nám ale ukázal hlavně následný zápas s naším tradičním podzimním soupeřem - Jarcovou.

Osobně si myslím, že až na výjimky, zatím nedokážeme úplně dobře vnímat prostor okolo sebe. Často děláme kličky do hráče, do přehuštěného středu hřiště, jdeme do tří hráčů, i když vedle nabíhá úplně volný spoluhráč, napadáme ve třech hráče s míčem, pak chybíme vzadu, nevíme o zabíhajících útočnících, obránci (tj. zadní útočníci) stojí při rozehrávce na stejné straně, než rozehrajeme aut nebo roh, soupeř se stačit vrátit, obsadit nás. Čas od času si něčeho z toho všimneme asi všichni. Nejlepší na tom celém ale je, že jde o věc, která je podle mého názoru pro děti v tomto věku přirozená a postupem času a přibývajícími zkušenostmi bude odpadat. Vnímání prostoru našich hráčů můžeme akcelerovat také některými cvičeními na tréninku, např. ve středu přišel Luky Fujerik s jednou hrou, která je na toto podle mého názoru jako stvořená. O tuto záležitost se tedy vůbec nebojím. Co mě mrzelo víc, bylo pár nakopnutých míčů a přihrávek naslepo a "nikomu". U adresovaných přihrávek nás zase malinko zlobila přesnost a také zpracování. Ale to přičítám tomu, že s přihrávkami více méně v této sezóně teprve začínáme, dříve na trénincích dominovalo vedení míče (teda alespoň pokud si myslím).

A abych jen nekritizoval (asi bych měl kritizovat spíš sebe, za své "výkony", když sem tam dělám rozhodčího :-D), musím hráče pochválit za to, jak si s touto sérií zápasů ve třech po sobě jdoucích dnech, a v ne úplně příznivém počasí, dokázali poradit. Člověk si občas až říká, jak můžou mít takovou kondici a stálý zápal do hry. K vidění jsou krásné kličky, zakončení podél brankáře, kombinační akce, dobíhání a dorážení střel a spousta dalších pozitivních věcí, například, jako už tradičně, bojovnost. Někteří hráči, které jsem dřív považoval spíš za techniky, ukazují, jak dokážou být v soubojích důrazní a to se pak úplně jinak hraje, když získáme míč už kousek od soupeřovy branky a můžeme tedy hned zase útočit. Jinak, až podezřele často se nám začíná hlásit o brankářské rukavice jeden klučina (když je Honza S. nemocný), tak uvidíme, jestli mu to vydrží :-)

Vsetín 10:1 Liptál (branky: Mára 2x, Míša 3x, Honza, Víťa 2x, Filda, Luky - po krásném Kájině sólu)
Vsetín 6:4 Mikulůvka (branky: Ondra, Mára 2x, Luky, Filda 2x)
Vsetín 4:7 Jarcová (branky: Luky, Mára, Míša 2x)

Sestava: Peťa Vlček, Honza Augusta, Víťa Leskovjan, Míša Zbranek, Mára Trochta, Filda Hořelka, Kája Chroustová, Luky Mikula, Ondra Gattermayer

Foto: I.L.


10
října
20:59
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Dohrávka turnaje okresního přeboru v Leskovci

FC Vsetín - žáci
Vsetín "1" 4:4 Hovězí (branky: Filda, Mára, Míša, Luky)
Vsetín "1" 5:2 Leskovec (branky: Luky, Filda 2x, Mára, Míša)

Ve vzájemném zápase Vsetína "1" a Vsetína "2" se gólově prosadili na obou stranách: Míša 5x, Filda 5x, Luky 5x, Mára 2x, Kuba, Maty Molek

Vsetín "1": Peťa Vlček, Víťa Leskovjan, Míša Zbranek, Filda Hořelka, Luky Mikula, Mára Trochta, Kuba Nerodil
- díky Peťovi a Víťovi, že když nikdo nechtěl chytat, obětovali se pro tým a šli do brány!

Vsetín "2": Dami Karban (G), Kačka Vojáčková, Honza Augusta, Páťa Kubela, Kuba Bačinský, Maty Tkáč, Maty Molek

Výsledky Vsetína "2" zatím nemám k dispozici.

Klobouk dolů před všemi, kdo v tomto nečase vběhli na hřiště a dokázali si zápasy užít! A taky díky pořadateli, že se i v takovém deštivém dni mohlo na trávě hrát!

Foto: I.L.


01
října
18:00
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Zlepšujeme se

FC Vsetín - žáci
V sobotu a v neděli se naše mladší přípravka zúčastnila dvou turnajů okresního přeboru mladších přípravek, jednoho v Jarcové a druhého na domácí půdě na Vsetíně. Dá se říct, že pro oba turnaje platí, že výkon našeho týmu má vzestupnou tendenci, že se zlepšujeme. V sobotu mě obzvlášť těšila bojovnost hráčů, kteří dělali maximum pro to, abychom z utkání proti velmi kvalitním soupeřům udělali fotbal na dvě brány a ten se ve všech zápasech skutečně hrál, byť možná výsledky tomu úplně neodpovídají. Vedle pohledných útočných akcí (gólově zakončovaných především naším tradičním kanonýrem) tam byla také spousta návratů z útoku do obrany, odebraných míčů z kopaček urostlejších protihráčů a týmových duch, který se projevil i tím, že se hráči sami od sebe po každém zápase vystřídali v roli kapitána. V neděli si pak nováčci v sestavě prožili své první fotbalové vítězství, když tým porazil Mikulůvku B. Pokud bych jako rozhodčí v zájmu plynulosti hry nepustil aut, po němž se soupeř propracoval až k brankové příležitosti, kterou nakonec i proměnil, mohli jsme uhrát i "cenný" bod s družstvem o hlavu větší Krhové. Všem, kdo byli v neděli Pod Pecníkem přítomni, muselo být jasné, že náš tým má jednoho velkého tahouna. Jeho výkonem se však inspirovali i všichni ostatní hráči a podali opravdu velmi dobrý výkon. Pochvalu si zaslouží také jak sobotní, tak nedělní golman, za skvělé zákroky, vyběhnutí a stále se zlepšující rozehrávku.

Sobota:
Vsetín 3:4 Valašská Bystřice (branky: Mára 3x)
Vsetín 1:13 Zašová (branka: Mára)
Vsetín 2: ? Jarcová (branky: Míša nebo Mára, Dami)
Sestava: Honza Stanislav (G), Filda Hořelka, Peťa Vlček, Luky Mikula, Kuba Nerodil, Míša Zbranek, Tom Martinka, Mára Trochta, Dami Karban

Neděle:
Vsetín 4:4 Mikulůvka A (branky: Víťa, Honza, Míša 2x)
Vsetín 3:0 Mikulůvka B (branky: Honza, Davča, Mára)
Vsetín 1:2 Krhová (Filda Z.)
Vsetín 1:1 Podlesí (Míša)
Sestava: Mára Trochta (G), Míša Zbranek, Víťa Leskovjan, Honza Augusta, Matty Pogna, Eli Pogna, Filda Zicha, Davča Varaja, Vojta Varaja

Foto: I.L.


28
záři
17:11
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Po dlouhém čekání počasí konečně vyšlo a OP se mohl odehrát

FC Vsetín - žáci
V dnešním slunném dopoledni se kluci a holky z mladší přípravky konečně dočkali a odehráli na hřišti Pod Pecníkem sérii zápasů okresního přeboru. FC Vsetín poskládal dvě družstva, to zkušenější bylo vedeno trenérem Viktorem Kovácsem a to méně zkušené trenérem Martinem Augustou.

Zkušenější Vsetín 1 zaznamenal tyto výsledky:
Vsetín 0:10 Valašské Meziříčí A
Vsetín 4:6 Jarcová (branky: Mára, Míša, Tom, Kuba)
Vsetín 4:2 Vsetín 2 (branky: Míša, Filda ?., Mára, Peťa)
Vsetín 6:4 Valašské Meziříčí B (branky: Filda H., Mára, Luky 4x)

Méně zkušený Vsetín 2 pak hrál takto:
Vsetín 1:4 Valašské Meziříčí B (branka: Ondra)
Vsetín 0:6 Valašské Meziříčí A
Vsetín 2:4 Vsetín 1 (branky: Davča, Matty)
Vsetín 2:5 Jarcová (branky: Eli, Ondra)

Tým Vsetín 1 jsem měl možnost jako oddílový rozhodčí sledovat v zápase proti Valašskému Meziříčí B a byl jsem potěšen, když se ve hře kluků znovu objevily dva jevy, které už byly vidět na Ondrášovka cupu v Hranicích. 1) Když kluci prohrávají, není jim to jedno a jsou odhodlaní výsledek otočit, chtějí vyhrát! 2) Ve hře se objevují adresované přihrávky s myšlenkou a kombinace. Když se k tomu v zápase přidalo vysoké napadání soupeře a tradiční a elegantní individuální průniky, tak i přes některé nedostatky směrem dozadu (jejichž důsledky musel "hasit" výborný golman), to nemohlo skončit jinak než vítězstvím. Ostatní utkání možná okomentuje trenér, co, Viki? :-) Já už jen doplním, že kluci sice prohráli s Valmezem A poměrně vysokým brankovým rozdílem, ale je třeba si uvědomit, že kluci z Valmezu byly ve většině případů o rok, či dokonce o dva roky starší.

Hráči týmu Vsetín 2 s výjimkou brankáře dnes prožili svoji zápasovou premiéru. Očekávání nebyla, a ani nemohla být vysoká, kluci a holky poprvé zkusili fotbal na větším hřišti, ve čtyřech hráčích v poli, s pravidly a navíc většinou proti o dost starším protihráčům. Ale musím říct, že mě výkon týmu Vsetín 2 opravdu mile překvapil. Hráči bojovali, byla vidět řada povedených kliček a dokonce celých individuálních průniků, dokázali jsme se dostávat do šancí a ke střelám a odehrát poměrně vyrovnané zápasy. Ano, držel nás vynikající golman, ale kdybychom proměnili svoje šance, dovolím si tvrdit, že jsme mohli "urvat" i nějaký ten bod. Velký náboj mělo "derby" s týmem Vsetín 1. Trenér Martin Augusta dokázal před zápasem družstvo správně namotivovat a to se pak vyburcovalo ke skvělému výkonu, že to až dlouho vypadalo, že se budou dělit body. Nakonec se však ukázala větší vyzrálost zkušenějších kamarádů, kteří odskočili o dvě branky a zápas dotáhli do vítězného konce. Jsem však přesvědčený, že dnešní nováčci určitě mají na čem stavět a když na sobě budou nadále v trénincích pracovat, půjdou jejich dovednosti rychle nahoru. Talent tam je, o tom svědčí i všechny ty krásné góly, které se podařilo vstřelit! Tolik můj pohled na věc, případný další komentář můžou přidat Martin a Viktor.

Vsetín 1: Mára Trochta, Luky Mikula, Míša Zbranek, Filda Hořelka, Peťa Vlček, Tom Martinka, Víťa Leskovjan, Kuba Nerodil, Filda Zicha

Vsetín 2: Honza Stanislav (G), Kačka Vojáčková, Honza Augusta, Ondra Gattermayer, Kuba Bačinský, David Varaja, Vojta Varaja, Matty Pogna, Eli Pogna, Páťa Kubela, Dami Karban18
záři
11:24
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Tento týden v jiné dny a v tělocvičně

Vážení rodiče, v tomto týdnu bude první trénink s největší pravděpodobností až ve středu, tedy nikoli v úterý, jak jste zvyklí. A přinejmenším některé děti absolvují tento trénink v tělocvičně. Vše upřesním. Sledujte, prosím, aktuality a kalendář. Děkuji!


03
záři
12:29
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Trénink nakonec klasicky v úterý

Vážení rodiče,

trénink kategorií U8 a U9 se nakonec uskuteční klasicky v úterý (5.9.2017) od 16ti hodin a to na umělce Pod Pecníkem. Od nápadu přesunout příští trénink už na pondělí, na Tyršovku, ustupujeme z důvodu, že podle poslední předpovědi by snad nakonec mělo být v úterý lepší počasí než v pondělí a navíc v pondělí bude probíhat oprava travnaté plochy na Tyršovce po víkendových zápasech a deštivém počasí. Děkuji za pochopení! S pozdravem, M. Vorek


01
záři
14:41
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Přesunutí tréninku z úterý už na pondělí, prosba o omlouvání dětí

Vážení rodiče,

protože meteorologové předpovídají na úterý déšť, přesunujeme další trénink dětí v kategoriích U8 a U9 na pondělí 4. září. Trénink bude probíhat od 17:30 do cca 19:00 na Tyršovce. V případě dalších mimořádných změn budu opět informovat. Moc by mi v tomto směru pomohlo, pokud by mi všichni, kterým ode mě dosud nechodili SMSky, poslali na sebe telefonní číslo a nejlépe i emailovou adresu. Mé tel. číslo je 737862654. Jde zejména o rodiče dětí, kteří v minulé sezóně trénovali s Ondrou Noskem. O předání kontaktů už jsem poprosil i Ondru, ale i tak by asi bylo nejlepší, pokud bych je získal přímo od Vás SMSkou. Děkuji! Klukům, kteří jsou zvyklí trénovat 3 x týdně (tzn. chodí i v pondělí s Ondrou), budou-li ochotni trénovat v dešti, nabízím trénink v úterý od 16ti Pod Pecníkem.

Dále prosím, abyste v září již omlouvali své děti, budete-li vědět, že se nezúčastní tréninku, bude se totiž vést prezenční listina. Pokud bude důvodem nemoc či zranění, prosím výslovně uvést ve Vaší SMS zprávě, emailové zprávě (můj email je miravorek@seznam.cz), nebo při telefonním hovoru. Většina z Vás už své děti omlouvá, tak to určitě nebude problém :-) Díky za pochopení!

S pozdravem,

M. Vorek


28
srpna
19:22
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Martin Zbranek

2. MÍSTO NA TURNAJI ONDRÁŠOVKA CUP U8 V HRANICÍCH !

FC Vsetín - žáci
Dnes jsem byl přítomen v roli asistenta trenéra hlavnímu trenérovi Mirkovi Vorkovi na turnaji "Ondrášovka Cup", pro mě v dobře známém fotbalovém areálu v Hranicích na Moravě, kde jsem prožil ještě jako hráč skoro tři krásné roky dobrého fotbalu a jsem rád, že jsem tam prožil i dnešní dopoledne, plné krásného fotbalu v podání našich mladých nadějí v barvách FC Vsetín!
Borci ročníku 2010 a 2011 předváděli po celou dobu turnaje nadstandardní excelentní výkony. Byli tak soustředěni a vtaženi do hry, že mnohdy nechtěli ani střídat :-)
K vidění bylo i mnoho krásných gólů po samostatných individuálních akcích, ale i cílených přihrávkách, nebo dobře rozehraných rohových kopech, kdy jsme několikrát z voleje rozvlnili síť.
Jde vidět, že všechny kluky to dneska náramně bavilo a užili si s radostí celý turnaj, A TO JE HLAVNÍ.

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 8:5
Mára Trochta 5, Filda Hořelka 2, Luky Mikula 1

FC Vsetín - FC Odra Petřkovice 15:3
Míša Zbranek 4, Luky Mikula 3, Filda Hořelka 3, Víťa Leskovjan 2,Tomášek Martinka 2, Peťa Vlček 1

FC Vsetín - TJ Prusinovice 6:2
Mára Trochta 3, Míša Zbranek 2, Filda Hořelka 1

FC Vsetín - SK Hranice 4:7
Míša Zbranek 2, Mára Trochta1, Filda Hořelka 1

Reprezentovali : LUKY MIKULA, KUBA NERODIL, FILIP HOŘELKA, MÁRA TROCHTA, VÍŤA LESKOVJAN, TOMÁŠ MARTINKA, PEŤA VLČEK, MÍŠA ZBRANEK


22
srpna
19:31
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Prosím, sledujte kalendář s časy a místy tréninků (příp. zápasů a turnajů)

Vážení rodiče dětí v kategoriích U8 a U9,

které chodí trénovat s Martinem Augustou, Viktorem Kovácsem a se mnou (většinou ještě s jedním dalším - hlavním trenérem), sledujte, prosím, kalendář v naší sekci přípravka U8, ročník 2010, v němž po rozkliknutí červeného nápisu "Trénink" najdete čas a místo konání každého tréninku. Zde je na tento kalendář přímý odkaz:

http://fcvsetin-zaci.cz/kalendar-u8


Nebudete-li si jisti časem a/nebo místem konání tréninku, neváhejte mi zavolat na tel. č. 737862654, vše potřebné Vám rád sdělím.

Děkuji!

S pozdravem,

M. Vorek


07
srpna
11:53
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

První trénink nakonec přece jen na Tyršovce

Vážení rodiče nejmladších fotbalistů a fotbalistek (tj. hráčů družstva vedeného v minulé sezóně Lukym Fujerikem a části hráčů družstva vedeného v minulé sezóně Ondrou Noskem),

první trénink kategorií U8 a U9 v nové sezóně proběhne nakonec, jak bylo plánováno původně, na travnatém hřišti v Tyršově ulici a bude se tedy konat v úterý 8.8.2017 od 16ti hodin, sraz v 15:50. První dva tréninky by měly být vedeny zkušeným trenérem Ondrou Noskem, kterému bude k dispozici tým asistentů.

Děkuji za pochopení!

S pozdravem,

M. Vorek


24
července
18:51
U8 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Miroslav Vorek

Zahájení nové sezóny

Vážení rodiče dětí ročníků 2009 - 2012,

moc Vás jménem celého našeho trenérského kolektivu zdravím přibližně 2 týdny před zahájením nové sezóny našich nejmladších fotbalistů a fotbalistek. Měsíc fotbalových prázdnin se pomalu chýlí ke konci a je tedy na čase informovat Vás a Vaše děti o tom, kdy se zase všichni společně setkáme a zahájíme novou sezónu. Moc rádi se se všemi z Vás potkáme již na prvním tréninku, který se bude konat 8. srpna v 16 hodin na hřišti v Tyršově ulici, sraz v 15:50. Termíny a místa konání dalších tréninků naleznete v kalendáři pod stejnojmenným odkazem. Sraz bude vždy 10 minut před začátkem.

Doufáme, že už se Vaše děti těší, stejně jako my :-)

Za všechny trenéry,

Mira Vorek

Počet přístupů
od prosince 2012

639362

Počítadlo