13:06
U9 - PŘÍPRAVKA / ročník 2010
Autor: Martin Zbranek

PRAVIDLA MLADŠÍCH PŘÍPRAVEK PRO TENTO FOTBALOVÝ ROČNÍK

Doporučuji přečíst všem rodičům úvodní povídání o mladších přípravkách, zvláště v sekcích " Cíle aneb proč tato forma utkání," a " Nejdůležitější zásady vedení děti ve hře " , viz odkaz níže ...

19
srpna
21:24
U17 - MLADŠÍ DOROST / ročník 2002 a 2003
Autor: Josef Miklas

Zbytečně vysoká prohra

1.SK PROSTĚJOV "B" - FC Vsetín 4:0 (3:0)

Do dnešního zápasu jsme vstoupili velmi špatně, kdy ve 2., 13. a 23. minutě jsme inkasovali po velmi hrubých individuálních chybách. Po zbytek poločasu jsme však byli domácím vyrovnaným soupeřem. Do druhé půle jsme nastoupili se dvěma změnami v sestavě. Hra se sice zlepšila, nicméně po naší další individuální chybě jsme obdrželi čtvrtou branku a o zápase bylo rozhodnuto.

Sestava:
De Gano, Rodek (40. Kalina), Freund (74. Koleník), Horák (52. Ščuka), Svoboda (60. Žídek), Navrátil (40. Karlík), Jančina, Němeček, Sušeň, Chromčák (52. Bartozel), Mikuš

Karty:
ŽK - Freund 69.

Další místrovské utkání sehrajeme ve středu 22.8.2018 v 17:15 na domácím hřičti s Opavou "B".

19
srpna
14:55
U14 - ŽÁCI / ročník 2005
Autor: Roman Dobeš

TĚŽKÝ SOUPEŘ NA ÚVOD SEZONY

V PRVNÍ PŮLI JSME PŘEDVEDLI NEJLEPŠÍ HRU Z DOSAVADNÍCH ZÁPASŮ NA VELKÉM HŘIŠTI. NESCHÁZEL NÁM DŮRAZ A POHYB, ODVAHA HRÁT VPŘED BYLA ZŘEJMÁ A JELIKOŽ NÁS DVAKRÁT PODRŽEL DŘEVO I KONSTRUKCE BRANKY, MOHLI JSME SE V POLOČASE RADOVAT Z VEDENÍ PO KRÁSNÉ STŘELE ANDYHO.
DRUHÁ PŮLE JIŽ VYPADALA DLE PAPÍROVÝCH PŘEDPOKLADŮ. MY NAPROSTO "VYŠŤAVENI" ŠLAPALI VODU, COŽ NÁS PROMĚNILO VE SNADNÉ SOUSTO.
ZDE SI JEN DOVOLÍM UPOZORNIT: JAK VELKÁ MOHLA BÝT RADOST KLUKŮ, POKUD BY RODIČE PLÁNOVALI DOVOLENÉ 16.6.-20.7. ...

FC VSETÍN - FC TŘINEC 1-5 ( 1-0 )

GOL : 17.min WANDROL

SESTAVA : DŘEVOJÁNEK ( 36. LASOVSKÝ ) MIKLAŠ ( 59. ŠVAGERA ), KARLÍK ( 45. VALCHÁŘ - 64. MOTYKA ) ), ŘEZNÍČEK, WANDROL, PAVLICA, DOBEŠ A ( 59. ADAMEC V ), KUSÁK, KOPŘIVA ( 26. FILIP ), LASOVSKÝ ( 36 TRNKA - 55. KONEČNÝ ).

19
srpna
14:38
U19 - STARŠÍ DOROST / ročník 2000 a 2001
Autor: Martin Nikolén

Z PROSTĚJOVA VEZEME BOD

1.SK PROSTĚJOV "B" - FC VSETÍN 2:2 (1:1)

Zápas ve velkém vedru, výkon na hranici svých možností a vybojovaný bodík z venkovního zápasu. I tak by se dal hodnotit dnešní zápas.

Domácí celek byl po většinu utkání mírně lepší, ale na naši odhodlanost a bojovnost tříbodový recept nenašel. Obdržená branka z 19.minuty nás nezlomila. Naše gólová odpověď přišla ještě do přestávky ve 37.minutě zásluhou Robina Kohouta, který dostal krásnou přihrávku od Karla Machaly - 1:1.

Ze začátku druhého poločasu nás domácí zatlačili, ale gól nevytěžili. V 57.minutě jsme se z ojedinělého protiútoku dostali do vedení. Jaroslav Hurta vybojoval míč na pravé straně a přihrál zcela volnému Karlovi Machalovi před bránu, který už s překonáním domácího brankáře neměl problém - 1:2. Tlak domácích nepolevoval a v 62.minutě jsme inkasovali podruhé - 2:2. Další šance Prostějov neproměnil, někdy nám pomohla i branková konstrukce a dobře chytající Rostislav Konečný.
Je potřeba vzpomenout, že i my jsme během zápasu párkrát domácím pořádně zatopili před jejich bránou, ale všechny naše další možnosti zůstaly bez využití.

STATISTIKY:
BRANKY: domácí 19., 62. - 37.Kohout Robin, 57.Machala Karel

ŽK: bez karet

SESTAVA: Konečný Rostislav - Motyka Ondřej, Loucký Tomáš, Ohryzek Tomáš, Vokulič Ondřej - Kohout Robin (73.Březovják David), Knebl Zdeněk, Machala Karel (79.Mikuš Petr), Kučera Kristian, Tomanec Tomáš (89.Jančina Jan) - Hurta Jaroslav. Trenér Nikolén Martin.

PŘÍŠTÍ ZÁPAS:
Další utkání hrajeme na domácím hřišti ve středu 22.srpna proti Opavě. Výkop je od 15:00.

19
srpna
14:27
U15 - ŽÁCI / ročník 2004

CENNÁ VÝHRA !

VÝSLEDEK VYPADÁ JEDNOZNAČNĚ, ALE RODIL SE V POTU A DŘINĚ. NA ŠANCE VYROVNANÉ UTKÁNÍ, ROZHODLA NAŠE DOBRÁ OBRANA V ČELE S KAPITÁNEM KUBOU A SKVĚLÉ ZÁKROKY FRODA, KTERÝ UDRŽEL NULU ! A JELIKOŽ SI V ŠANCÍCH NAŠI ÚTOČNÍCI POČÍNALI ÚSPĚŠNĚJI, ZŮSTALY BODY DOMA.

FC VSETÍN - FC TŘINEC 3-0 ( 1-0 )

BRANKY : 19. a 59. ZBRANEK M, 70. ZMĚLÍK

SESTAVA : FREUND, PNIOK, VYŠKOVSKÝ, ADAMEC K, KARLÍK ( 62. ADAMEC V ), TRNKA, ZBRANEK O, DURMON, VALCHÁŘ, DOBEŠ ( 28. ZMĚLÍK ), ZBRANEK M.

19
srpna
10:20
U12- ŽÁCI / ročník 2007
Autor: Tomáš Drábek

Hranice vyloupeny

SK Hranice - FC Vsetín 7:10 (0:5, 4:1, 3:4)

Včera nastal konečně ten okamžik, kdy jak hráči, tak trenéři mohli po "dlouhé" pauze zjistit skutečnou sílu našeho týmu v mistrovském utkání. Naše 1. mistrovské utkání v této sezóně jsme odehráli v Hranicích.

K 1. třetině bych chtěl podotknout pouze to, že po úvodních 5 až 10 minutách seznamování se se soupeřem a hrou v lize mladších žáků, jsme byli ve všech herních činnostech lepší. Nasazení, úsilí, komunikace, přepínání, 1:1, důraz, střelba a hlavně proměňování gólových šancí. To vše zdobilo náš tým a nebojím se říct, že vše co jsme si řekli v kabině před utkáním a co jsme trénovali celý měsíc bylo splněno do puntíku.

2. třetina začala vlažněji a soupeř toho využil. Kluci mírně polevili, ale v tomto věku to ještě tolerujme. Hru jsme nevypustili a to je pro nás trenéry to nejdůležitější. Stále jsme se snažili hrát naši kombinační hru založenou na dovednostech. Kluci z Hranic zabrali a musím je za to pochválit také. Hra se srovnala.

3. třetina byla hodně vyrovnaná také, ale herní projev a zkušenost byla na naší straně. Naši hráči si vzpomenuli na 1. třetinu a se vší důstojností dovedli toto utkání k prvnímu vítězství v této sezóně. Nutno podotknout, že hráči Hranic byli se svými "záludnými" fauly za hranou pravidel, ale odolnost našich hráčích byla nezlomná.

Sestava:
Šíma, Hajda, Jašek, Zicha, Kročil, Filák, Zezula, Zbranek, Kopřiva, Filgas, Dobeš, Králík, Jakeš.

Góly:
4 × Kopřiva, 2 × Filgas, 1 × Kročil, 1 × Jakeš, 1 × Jašek, 1 × Zbranek.

18
srpna
20:02
U13 - ŽÁCI / ročník 2006
Autor: Radim Dobeš

Slušný start do nové sezóny

Konečně jsme se po měsíci trénování dočkali toho nejlepšího - 1. ostrého mistráku ! Soupeř z Hranic je nám již znám, takže jsme věděli - co od něj můžeme očekávat... V odhadech jsme se nemýlili, takže bylo jen otázkou, zda dokážeme držet "náš herní projev" a nepřizpůsobíme se hře na "dlouhé míče"... Kluci si dali říct a celý zápas jsme byli lepším-fotbalovějším týmem... Viděl jsem, jak kvalitní individuální přechody, tak i pěkné kombinace. V dalších dnech se v tréninku zaměříme na odstranění nedostatků, které dnešní utkání ukázalo a věřím, že v dalších zápasech zase malinko posuneme kvalitu naší hry o kousek výše... ;-)

NOVÉ ŠÁLY FC VSETÍN

Všem fanouškům oznamujeme, že stále ještě náme pár desítek nových šál FC VSETÍN. K prodeji jsou u paní Mockové při každém zápase mužů. Druhá možnost je: domluvte se s Vaším trenérem kolik zájemců z každého týmu by mělo zájem. Trenéři už si mohou nafasovat balík pro svůj tým najednou.
Informace i obrázky také najdete na velkých stánkách : ZDE.

Generálka proti Starému Městu

Dnešní odpoledne jsme využili pozvánku Starého Města k sehrání přátelského utkání v Rožnově pod Radhoštěm, kde je soupeř na soustředění. Hrálo se 3x 30 minut na místní umělce.

Do utkání jsme vstoupili slušně, a hlavně z kraje utkání jsme byli aktivnější a fotbalovější. V první třetině jdeme do vedení po krásné akci Konyho, který svou přihrávkou vyzývá Matese Zbranka ke skórování. Následně si vytváříme jasné gólovky, ale brankář soupeře je proti, a v některých případech má dobře postavené tyče. Hlavně u krásné dalekonosné střely Kuby, která končí na spojnici. Ale ani soupeř nezahálí a vytváří si spoustu šancí, které bravurně likviduje Tadeáš. Přeci jen se soupeř dočká v závěru a poprvé kapitulujeme.

Druhé dějiství začíná již ve 20 sekundě Kroča, který po sólu přes půl hřiště vlní síť soupeře. Následně se střídají šance na obou stranách, ale v závěru je opět šťastnější soupeř a po zásluze srovnává. Nebýt dnes v bráně Tadeho, radši nebudu ani předjímat!!! Do útočné fáze to nebylo až tak špatné, ale přepínání do obrany nám dnes dělalo problém (to vše pramení z komunikace = teda spíše z Vašeho mlčení na hřisti).

Třetí část již byla pro nás náročná po fyzické stránce, jelikož soupeř měl ve svých řadách 4 kluky r. 2006, a to se v závěru jevilo jako rozdílové. Nám docházeli síly a soupeř s využitím těchto vyšších kluků lehce přebírá iniciativu a na hřišti je pohyblivější než my.

Dnešek nám ukázal kde máme ještě ty nějaké slabiny. Škoda těch šancí, které neproměňujeme. My se do nich jsme schopni krásně dostat, ale proměňování nás trápí. A to i v šancích 1000%.

Sestava:
Pala, Zbranek Kuba, Hajda, Králík, Kročil, Zezula, Jakeš, Kopřiva, Filák, Zbranek Mates, Koňařík, Dobeš
a Filgas

Branky: Zbranek M., Kročil

15
srpna
20:50

DRUHÁ PŮLE SNESLA MĚŘÍTKO

V PRVNÍM POLOČASE JSME NEPŘEDVEDLI NIC. HRA BYLA BEZ CHUTI, ODVAHY, SOUTĚŽIVOSTI. POUZE TŘI NAŠI HRÁČI MĚLI ZÁJEM HRÁT-COŽ JE MÁLO... SOUPEŘ HRÁL DOBŘE, A MY BYLI RÁDI, ŽE PROHRÁVÁME JEN 3-0.
VE DRUHÉM DĚJSTVÍ JSME ZAČALI AGRESIVNĚJI NAPADAT A PŘEDEVŠÍM MÍČ NÁS VÍCE POSLOUCHAL. I DÍKY TOMU SE ČASTĚJI DOSTÁVÁME K BRANCE JISKRY. PO DOBRÉM PRESSINGU SE PROSADIL ADAM A NÁSLEDNĚ HONZA. TŘI VÝPADY "STARÁKU" BRAVŮRNĚ ČAPL FRODO, A TAK JSME V ZÁVĚREČNÉM TLAKU PO FAULU NA ŠIMONA KOPALI PENTLI, KTEROU FILIP ZKUŠENĚ PROMĚNIL.
SROVNAT Z 0-3 NA 3-3 JE JISTĚ DOBRÝ POČIN, ALE PRVNÍ PŮLE BYLA ZATÍM NEJHORŠÍCH 35.MIN Z PŘÍPRAVY. V NEDĚLI SE ROZJÍŽDÍ SEZONA A DOUFÁM, ŽE SE PONAUČÍME A BUDEME KONCENTROVANĚJŠÍ I ODVÁŽNĚJŠÍ.

JISKRA STARÉ MĚSTO - FC VSETÍN 3-3 (3-0)

BRANKY : DOBEŠ A, OSTŘANSKÝ, KOPŘIVA.

SESTAVA : LASOVSKÝ ( 36. FREUND ), KONEČNÝ, KARLÍK, ŘEZNÍČEK, MIKLAŠ, PAVLICA, DOBEŠ A, MENDY, KOPŘIVA, GAJDOŠ, OSTŘANSKÝ.

Dostřídávali : ADAMEC V, ŠVAGERA, MOTYKA, KUSÁK.

13
srpna
22:12

Vítězství potěšilo

FC Vsetín - Vizovice 2:0 (2:0)

V posledním přípravném zápase jsme se utkali s dorostenci z Vizovic (krajská soutěž). V prvním poločase jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme se ujali vedení, ve druhém poločase se již skóre neměnilo.

Statistiky:
Branky: 15. Jančina, 28. Karlík
Bez karet.

První mistrovské utkání sezony odehrajeme v neděli v Prostějově.

13
srpna
06:04

V LESKOVCI REMÍZA

FK LESKOVEC - FC VSETÍN 3:3 (1:3)

V posledním přátelském utkání jsme hráli opět proti mužům. Leskovec hrající III.třídu skončil na 7.místě.

STATISTIKY:
BRANKY: domácí 42., 56. z pen., 75. - 11.Schaefer Nicholas, 26.Schaefer Nicholas, 43.Hurta Jaroslav

SESTAVA: Konečný Rostislav - Motyka Ondřej, Ohryzek Tomáš, Loucký Tomáš, Vokulič Ondřej (69.Čada Ondřej) - Čada Ondřej (46.Tomanec Tomáš), Knebl Zdeněk, Kohout Robin, Kučera Kristian, Hurta Jaroslav (46.Březovják David) - Schaefer Nicholas (69.Hurta Jaroslav).

K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 19.srpna do Prostějova. Výkop je od 10:15.